Bu motosiklet 2013 yılında satışa sunulduğunda bakım aralığı 12 bin kilometre olarak yazıyordu. Hatta yurtdışı kaynaklı kullanım kitapçıklarında rakam halen aynı. Honda Türkiye kullanım kitapçığında ise 12 bin km kademeli olarak 4 bin km periyoduna kadar düştü. Bu süre benim için çok kısa, zaten bakım zamanı Türkiye’de değilsem ve yetkili Honda servisinde bakım yaptırmıyorsam teorik olarak motosikletim garanti kapsamından çıkmış oluyor. Önemli mi? Benim için değil.

Peki ben nasıl yapıyorum bahsedeyim: Bakım aralıklarında kitapçığı değil de yol şartları, yağ kalitesi ve kullanım şeklimi dikkate alıyorum. Bu aynı “günde üç öğün yemelisin” ile “acıktığımda yemeliyim” gibi bir kıstas. Örnek vereyim: Kaliteli bir motor yağı varken, trafiksiz asfalt yollarda tatlı tatlı kullanarak 8-10 bin km yağ değiştirmeye ihtiyaç duymazken; dünyaca kabul görmüş yağ standarlarına sahip olmayan bir yağ ile üzerine bir de arazi şartlarında yol almışsam yağ değişim vaktim 1-2 bin km’dir. Kısaca yağ kalitesine ve motosikleti kullandığım şekle göre belirliyorum.