Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Eksoz saplaması vidayla değistirilmiş

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar bir hafta önce agility 125 o iyi n arka felren balatasını değiştirmek için tamirciye gittim motoru geri aldığımda rahatsız edici bir ses çıkıyordu bu nedir deyince. Tamirci eksoz vidalarına baktı senin saplamalar normal vidayla değiştirilmiş dedi vidaları biraz sıktı ses düzeldi. Dün bursa istanbul git gel yaptım dönüşte yine aynı rahatsız edici ses vardi. Sabah eksoza baktığımda vidalardan biri epey bir gevşemişti. Sonuç olarak bu saplamayı nerden temin edebilirim ve nasıl düzeltirim. Motorum agility 125

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Orjinal civata bulabilirsen ne ala.
    Onun bir de, tork anahtarıyla sıkılması lazım ama bizim ülkede tork anahtarını kullanan servis 10 binde birdir heralde.
    Çözümünü veriyorum. civata sabitleyiciler var. Faydalıdır, sanayide hep kullanıyoruz. Ben kendi motosikletimde kullanmışlığım var.
    http://urun.n11.com/bisiklet-aksesua...E&gclsrc=aw.ds

edit: Egzos saplaması, falan nedir tam kafamda canlanmadı ama, sorun titreşimden gevşeyen civata ise bu işini görür.

Teşekkür ederim hocam ilginize. Tamirci egsozun motor bloğuna bağlanan yerdeki vidalarına dedi saplama diye sordum elinde yokmuş parça satın aldığım yeri aradım bugün onlarda normal vida tak diyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:48 ----------

Eksoza emaneten tutturulan vidalar yalama olmuş acaba motor bloğunda hasar var midir yardimci olabilecek birisi var mi

kardeşim tornaciya git klavuz ile yeni dış açsın ona göre vida al tak arada kontrol et

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler