Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kadıköy tarafında usta arıyorum. Problemimi dinleyin Lütfen yardımcı olun.

Motovento
    REKLAM ALANI

Selam arkadaşlar, umarım konuyu doğru yere açmışımdır forumda epey gezindim.

Öncelikle problemi kısaca anlatmak istiyorum.

Hyosung 2014 model GV-250 Sahibiyim, motorum 20.000 kilometrede.

motoru çalıştırdığımda 4.000 devirde sabitleniyor(gaz verdiğimde yükseliyor) ve trafikte durduğumda devir düşmüyor. Motor rölantide 4bin devirde boğulup duruyor.

Devriyajı tamamen sıktığımda devir 4-5bine çıkıyor elimi yavaş yavaş debriyajdan çektiğimde(duruyorken) devir düşmeye ve uğultu susmaya başlıyor. Az gaza bastığımda ya da debriyajı tam sıktığımda yine çıkıyor. Ama işte motor boş vitesteyken devir sabit 4-5 bin arasında.

Sürekli boğuk bir gürültü içinde geldim bugün, problem tam olarak nedir anlamadım.

motor sürekli gaz alıyor bir yerden, devriyajı bıraktığımda rahatlıyor motor çünkü ilerlemeye başlıyor. Mesela devriyajı gaz vermeden çektiğimde motor ilerliyor istop etmiyor.

işin kötü kısmı dur kalk yapmak çok zorlamaya başladı tekerlerde sürekli bir ileri halde yük olduğu için frenlere daha özenli daha sert basmam gerekiyor.

Kadıköy tarafında bu işten anlayabilecek bir usta bilen var mı acaba ? Problem tam nedir, herkes motopark Cengiz usta diyor ama ben yolları pek bilmiyorum, İstanbullu değilim. kendi başıma gidebilir miyim emin değilim.

İstanbul motor var hyosung yetkili servis listesinde, motoru onlara götürdüm daha önce ama pek bilgili değiller.

Ben de en fazla 1000 km yeni yaptım oda hep kısa mesafelerde. Gittiğim en uzun mesafe Beşiktaş - Kadıköy arası

Yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    https://www.google.com.tr/maps/@40.9907087,29.053053,3a,41.2y,187.97h,84.63t/data=!3m6!1e1!3m4!1saJM4gbVKUpZNSTn4b3Bfjw!2e0!7i1 3312!8i6656

https://www.google.com.tr/maps/@40.9903175,29.0539857,3a,40.1y,203.98h,84.78t/data=!3m6!1e1!3m4!1sbQn4gCFCHOGfbpdB661TLA!2e0!7i1 3312!8i6656

dostum ilkine gittim. işini bilen biri. umarım yardımcı olacaktır. önceden pazarlık etmekte fayda var kim olursa olsun.

2. si de aynı cadde üzerinde. tanımıyorum ama sorabilirsin o cadde üzerinde bir çok tamirci var.

kendin halletmeyi denesen? "hyosung rölanti ayarı nasıl düşürülür" diye türkçe ve ingilizce araştırma yapsan biraz? belki kendin halledebilirsin. rölanti ayarı basit bişeydir çünkü. yine de tercih senin tabi.

kolay gelsin.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Karb sorunu, Göztepe ede Engin Meral usta var. Ona bir uğra..

kerem999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ne istersen var
    motor enjektörlü gt250 r ile ayni motor . eyerki gt250 r ibresi taksan %90 f1 hatasi göreceksin mühtemelen sorun rolanti müşürüdür soguk iken duracagi yerde sicak olsada durur bu hata gt250r larda da olabiliyor bazende rolanti düşük olsada gaz verince öksürür oksijen azligindan yapabiliyor kolay ve ucuz bir arizadir aklinda bulunsun bende hyosung servisiyim motoran spada sym hyosung ayni firmadadir motoran için servis alanlar otomatik hyosung u aldigi için cogu servis kuba cita tamircisidir ondan gidecegin serviste diagnostic yok sa yaptırtma .
    MOTOSTONE SİNİRLİ TAMİRCİ
    ( ----SCOOTER DÜŞMANI----- )

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı baklavaspor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar, umarım konuyu doğru yere açmışımdır forumda epey gezindim.

Öncelikle problemi kısaca anlatmak istiyorum.

Hyosung 2014 model GV-250 Sahibiyim, motorum 20.000 kilometrede.

motoru çalıştırdığımda 4.000 devirde sabitleniyor(gaz verdiğimde yükseliyor) ve trafikte durduğumda devir düşmüyor. Motor rölantide 4bin devirde boğulup duruyor.

Devriyajı tamamen sıktığımda devir 4-5bine çıkıyor elimi yavaş yavaş debriyajdan çektiğimde(duruyorken) devir düşmeye ve uğultu susmaya başlıyor. Az gaza bastığımda ya da debriyajı tam sıktığımda yine çıkıyor. Ama işte motor boş vitesteyken devir sabit 4-5 bin arasında.

Sürekli boğuk bir gürültü içinde geldim bugün, problem tam olarak nedir anlamadım.

motor sürekli gaz alıyor bir yerden, devriyajı bıraktığımda rahatlıyor motor çünkü ilerlemeye başlıyor. Mesela devriyajı gaz vermeden çektiğimde motor ilerliyor istop etmiyor.

işin kötü kısmı dur kalk yapmak çok zorlamaya başladı tekerlerde sürekli bir ileri halde yük olduğu için frenlere daha özenli daha sert basmam gerekiyor.

Kadıköy tarafında bu işten anlayabilecek bir usta bilen var mı acaba ? Problem tam nedir, herkes motopark Cengiz usta diyor ama ben yolları pek bilmiyorum, İstanbullu değilim. kendi başıma gidebilir miyim emin değilim.

İstanbul motor var hyosung yetkili servis listesinde, motoru onlara götürdüm daha önce ama pek bilgili değiller.

Ben de en fazla 1000 km yeni yaptım oda hep kısa mesafelerde. Gittiğim en uzun mesafe Beşiktaş - Kadıköy arası

Yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim.
    peki devir dalgalanıp stop etme sorunu oluyormu. bu varsa buji pipoların çatlak. bunun dışında oksjisen sensöründe sorunlu olabilir. benzer durumları bende yaşadım çünkü. sensörün değişmesi veya temizlenmesi gerekebilir. ataşehirde zgaraj var Recep usta işini bilir. benim motoru o adam etmişti. birde kadıköyde istanbul motoru duydum ama gitmedim. Bu arada FI ışığın yanıyormu?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)