Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Forza 300 yagi hakkinda

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    GeorgesnocaNA
    oncelikle kusura bakmayin turkce klavyem yok..

bugun motorumun yagini degistim. degistirdigim yer bana bunun yagindan yok dedi ve en iyi scooter yagini koyuyorum dedi. ( castrol ) bu motoruma sikinti yaratir mi ? yaratir ise toplam 30 km kullandim hemen yarin degistirebilirim. bu arada yag degerlerini hatirlamiyorum.

bugun yag degismeden oncede yag konulan yerde az bir sizinti vardi bunun nedeni ne olabiir acaba ?

baska bir sorun ise motor dusuk devirde iken sanki birse takiliyormus gibi bazen titreme yapiyor ve kalkerken sert kaldirirsam arka teker vuruyormus gibi oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:52 ----------

edit sizinti kapaktan imis kolayca cozduk onun disinda diger sorularim hala gunceldir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    İlk kalkışta silkeleme yapıyorsa ve titreşim arttıysa bu varyatör tozlanması denen olaydan kaynaklıdır büyük ihtimalle. Servise gidip debriyaj balatalarını, debriyaj tasını ve komple varyatör kısmını temizlet. Sorun büyük ihtimalle geçer.

Debriyaj balata yüzeyleri kayış tozları ve dış ortamdan gelen tozlarla kaplanıyor ve kalkışta iyi kavrama yapamayıp kaçırma yapıyor. Buda silkeleme ve artan titreşime neden olur.

Sen motorunu her ihtimale karşı bir honda servisine göster derim.

Motosikleti
    GeorgesnocaNA
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk kalkışta silkeleme yapıyorsa ve titreşim arttıysa bu varyatör tozlanması denen olaydan kaynaklıdır büyük ihtimalle. Servise gidip debriyaj balatalarını, debriyaj tasını ve komple varyatör kısmını temizlet. Sorun büyük ihtimalle geçer.

Debriyaj balata yüzeyleri kayış tozları ve dış ortamdan gelen tozlarla kaplanıyor ve kalkışta iyi kavrama yapamayıp kaçırma yapıyor. Buda silkeleme ve artan titreşime neden olur.

Sen motorunu her ihtimale karşı bir honda servisine göster derim.
    zaten sevise surekli gidiyorum. ancak burdaki mantik birsey bozuk degilse kullanabilirsin seklinde. burada tahminizden cok daha fazla motorsiklet var. yani demekki bunlarin tarzi boyle.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Forza'ya uygun yağ diye bir şey yok, tüm motosiklet yağlarını kullanabilirsin. Castrol Power 1 Scooter koyduysa tamamdır. Yağı değiştirdiğin yer yetkili Honda servisi değil mi ? Kavrama sorununu onlara göster. Yetkili servis değilse servise git.

Motosikleti
    GeorgesnocaNA
    merak eden arkadaslar icin,

yag, yag filtresi, hava filtresi servisinde orijinal olarak degisti. fiyat 80 tl

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)