Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Oktan arttırıcı kapsüller ve 98 oktan kurşunsuz benzin?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki Er5 '99
    Motorun daha çekişli olması, uzun ömürlü olması için ne tür benzin kullanılmalı?(98 oktan sanırım?) Oktan arttırıcı kapsüller kullanmalı mıyız? kalitesiz benzin bitmeden daha iyi benzin depoya konsa ne olur?..(örneğin normal kurşunsuz bitmeden 98 oktan konulsa?)

biraz fazla sordum galiba.. öğrenmemekten iyidir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Benzin uzerine farkli oktan gelince bir sey olmaz sadece yanma degeri duser yani o benzinden cok fazla sey bekleme.Motoruna uygun olan benzini belirlemen lazim ve hep ayni benzini alman daha saglikli olacaktir.Oktan artirici kapsuller veya sivilari pek tavsiye etmem.Subab larini jilet gibi inceltir.Alacagin hiz belki 5 km/h daha fazla olur ama bakimda basina bela acar.Performans icin tavsiyem iyi yag kulanmandir.Iyi yag hizda 15km/h bile etkiler.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

ghostrideremir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende senin gibiydim yani 95 mi 98 mi gibi ama 95 daha sağlıklı olduğunu duydum ve opetten alıyorum ama artık BP ultimete'e başlayacağım opette kalite düşüklüğü var

saygılar

ben yanlışlıktan kardeşimin isiminden mesaj göndermişim ben ustaoglu4840
    [COLOR="Red"]MOTORCU OLMAK SADECE HIZ YAPMAK DEĞİLDİR-[/COLOR][COLOR="Blue"]ÖNÜNDEKİ ARACINDA NE YAPACAĞINIDA BİLMEKTİR[/COLOR]

Motosikleti
    Kawasaki Er5 '99
    cevaplar için teşekkür ederim..

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    motorun için uygun oktan neyse onu kullan.95 oktan kullanılacak motora 98 oktan koymanın bi faydası olmaz.98 oktan motora artı bi güç katmaz.en fazla motorun olması gereken gücü vermesine yardımcı olur.
    yani 98 oktan kullanan bi motora şimdiye kadar 95 oktan konuldunu farzet.kullanıcı alışık olduğu performasın üzerine,olması gereken 98 oktan benzini alıp motorun ürettiği gerçek gücü görünce durumu 98 oktanın motora güç kattığına yorumlayacaktır.oysa olması gereken gücü elde etmiştir sadece.
    motoru uzun ömürlü olması için bakımlı olması ve düzgün kullanılması yeterlidir.tabi motorunun genel kalitesiyle bağlantılı olarak uzun ömür beklemek lazım.honda yamaha gibi markalarla çin malı motorların aynı dayanıklılığı göstermesi beklenemez

Motosikleti
    Kawasaki Er5 '99
    Çin malı scooterlar hangisini kullanır?

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    valla bilemem kaç oktan kullanacaklarını ama motor teknolojileri üstün ve sıkıştırma oranları yüksek olmadığına göre 95 oktan yeterli olacaktır

enes128 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr125r
    abi bir gün full force'e girdim ve bir çocuk 98 dolduruyodu; adam bana dedi ki bak çocuk asfaltı ağlatacak, sana da 98 atayım.. yok abi saol 95 ile asfaltı bayıltırım dedim ve adam da bana cevaben zaten 98 i hayatta tavsiye etmem motoru adam gibi istersen 95'den şaşma dedi!!

bi arkadaş da bianchi motorunda 95'in üstüne 98 attı ve motor sustu; depoyu temizledi ve yeni benzin doldurdu!!!
    Ayakta tutan bizi aşkındır; TeXaSlılar sana aşıktır!!
    BURSASPORlu olmak ayrıcalıktır, ŞAMPİYONLUK bize yakışır!!!

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı enes128 adlı üyeden alıntı
    abi bir gün full force'e girdim ve bir çocuk 98 dolduruyodu; adam bana dedi ki bak çocuk asfaltı ağlatacak, sana da 98 atayım.. yok abi saol 95 ile asfaltı bayıltırım dedim ve adam da bana cevaben zaten 98 i hayatta tavsiye etmem motoru adam gibi istersen 95'den şaşma dedi!!

bi arkadaş da bianchi motorunda 95'in üstüne 98 attı ve motor sustu; depoyu temizledi ve yeni benzin doldurdu!!!

bu olay motordn motora değişir.. benm motorada bi kaç kere 95 oktan almıştım(98 kullanıyorum).. motor rsmen öldü.. teklemeler vs vs.. bence klavuzunda ne tavsiye ediliyosa onu kullanın ve sınırlarını zorlamayın..
    CBR 600F Honda,

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Benim Hyosung'un kitabında "91 oktan yada üstü, kurşunsuz benzin." demiş.
    Herhalde 95 en uygunu o zaman.. -t
    ---
    Honda NC750S..... Honda VFR 2008... Hyosung GT250R

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    evt hocam.. en fazla 95.. bence fazla sınırlarını zorlama makinenin..
    CBR 600F Honda,

Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1 ;)
    Alıntı PcKopatGhostRider adlı üyeden alıntı
    evt hocam.. en fazla 95.. bence fazla sınırlarını zorlama makinenin..
    ben ybr me w pover 100 oktan koyuyorum acaba yanlışmı yapıyorum ama gidinşinden gayet memnunum normal dışı gidiyo ancak bi arkadaşımız demi siboplar faln acaba çokmu zararı olur
    RACING TEAM ÜYESİ :GAZCI ÜYE

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler