Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Elektirik Sistemi

Motovento
    REKLAM ALANI
    TuğrulCOBRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    S A arkadaşlar ben yuki marka 150 cc alt motor aldım ancak elektirik sistemi cok karışık
    regülatör ve konjektör var bu parçalarla basit bir kontaksız sistem yapılırmı lütven elektirikten
    Anlayanınız varsa yardım etsin teşekürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    senin tam olarak sorun nedir dostum? regülatör ve konjektör var evet. kontak ile ne alakası var ve ne devresi yapacaksın sen?

zaten yapılmış bir devre var sen onu değiştirmek mi istiyorsun yoksa o devreden besleyip başka bir şeyler mi çalıştıracaksın? tam olarak soruyu anlamadım ben.

kolay gelsin.

hayır öle diğil bende elektirik sistemi var ancak cok karışık bu kabloları elektroniğe nasıl bağlarım hangi kabloyu hangisenie takarım bunu bilmiyorum sadece

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:57 ----------

motorun elektroni iğnden 5 tane kablo cıkıyo farklı renklerde

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:58 ----------

benim yapmak istediğim şey şu basit bir elektirik devresi nasıl yaparım motora

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:00 ----------

arkadaşlar benim manyeto da 5 tane kablo var renkleri şöyle 1 Mavibeyaz. 2 Yeşilbeyaz. 3 Siyahkırmızı. 4 Pembe. 5 Sarı.

bu kabloların hangi rengin ne işe yaradığını öğrenmek istiyorum bileniniz varsa yassın Teşekürler

Motosikleti
    MONDİAL 100 SFC SNAPPY X
    Mavi beyaz olan beyine gidiyor bobinin atesleme zamanini tetikliyor
    Siyah kırmızı olan beyine giden elektrik kablosu
    Yesil beyaz negatif uç
    Sarı konektöre giden kablo pempe farlar icin

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Ne güzel çalıntı motor aldın veya çaldın elektirik sisteminden kendine nasıl kontok yerine ateşleme yapıcağım bir sistem sormuş ne günlere kaldık bide yol gösterenler cabası
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne güzel çalıntı motor aldın veya çaldın elektirik sisteminden kendine nasıl kontok yerine ateşleme yapıcağım bir sistem sormuş ne günlere kaldık bide yol gösterenler cabası
    motorum calıntı felan diğildir sadece motorsikletten sökülde ama benden önceki sahipi elektirik sistemiyle biraz uğraşmış sadece yardım saten calıntı olsa yüsüz gibi burda yardım istemem bilip bilmeden konuşmayın

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:52 ----------

Teşekurler Ahmet.58

Regulator

Fazla voltaj geliyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler