Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ramzey 200 gy de vuruntu sesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    ReBeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200 GY Enduro
    özellikle kasislerden geçerken bir vuruntu sesi çıkıyor. bazen oluyor bazen olmuyor neden acaba? çok rahatsız edici.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    maxx75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PIAGGIO X9 250 EVO'06
    Belki ayakların yayları gevsektir ve sallandıkca şaseye vuruyodur.Ama tabi daha farklı ve ciddi sorunlar olabilir.

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Bu ses her yerden geliyor olabilir. Öncelikle bakman gereken yerler: Ön maşa çatı bağlantı yatak bilyaları, gevşek ayaklık. Diğer olası bir şeyde (her zaman yapmıyor dediğinden tahmin ediyorum) belkide amortisör tamamen kapandığında yaptığı vurma seside olabilir.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

harved - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Abs
    amartisör seçeneği bencede ağır basıyor,bende geçen hafta arkadaşımın yeni aldığı ramzey ile,şöyle küçük bir arazi turu yaptım ve o ses dikkatimi çekti ve kontrol ettim ön amortisör lere fazla yük bindiği anda küt küt vurma sesi geliyor,araştırırsan muhtemelen sorun budur
    LÜTFEN SOKAKLARA TÜKÜRMEYİN , ETRAFIMIZDA SURATINA TÜKÜRÜLECEK OKADAR ÇOK YÜZSÜZ VARKİ

chocolateman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660X
    Enduro modellerde özellikle amortisorler daha sağlam bildiğim kadarıyla. Olmaması gereken birşey şayet amortisorden geliyorsa.

Endurolarda genelde olan, kasislerde zincir çok gererse o da rahatsız edici olmayan zincir sesi gelir.
    Motosikleti olduğu yerde üzerine yüklenerek yaylandırırsan sesin tam olarak nereden geldiğini bulabilirsin sanırım.
    Free Motorcycle Team

bini69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GW 250 inazuma
    selamlar ben bu konuyu başka bir sohbette yazmıştım bunun sebebi arka amortisörün alt bağlantı ucundaki vida yuvasına ince geliyor eğer bu olayı hepimiz dile getirirsek belki üreticinin dikkatini çeker o sesin oradan geldiğini anlamak için motoru arkadan yukarı kaldırıp elinizi o dediğim vidaya tutmanız yeterlidir.ama ben bunu çözmenin yolunu buldum ama garanti beni frennliyor çaresi kalın bir vida takmak iyi geceler

ReBeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200 GY Enduro
    arka amortisörden geliyor gibi. yüklüyken daha çok oluyor. ama yüksüzken olduğu de oluyor. ses biri motorun altına çekiçle vuruyor gibi.

ayrıca birgün taşlı yolda hız yaptıktan sonra oldu.

chocolateman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660X
    bini69 un söylediği doğru o zaman.

Garanti olayını boşverin bence, götürün servisine gösterin, değiştirttirin.
    Free Motorcycle Team

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler