Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Elektriğin Gidip Gelmesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Merhaba. 125 znu scooter sahibiyim. Her şey hafta sonu benzinlikte motorun üzerindeki çamuru pisliği atıyım dememle başladı. Suyu uzaktan tutmama rağmen nolduysa kontağı açıyorum ama tepki yok. Benzin göstergesi bile yerinden kımıldamıyor. Çaresizce beklerken 10-15 dakika sonra düzeldi. Bugün aynı şey yolculuktan sonra alışverişi yapıp motorun yanına döndüğümde yine başıma geldi. Yanımda tornavida vardı akü kutup başlarını söküp taktım biraz sağ sol yaptım düzeldi. Sigorta atsa böyle gidip gelmez? Oksitlenmeden kaynaklı mıdır büyük bir sorun mu var sizce? 1 senedir hiç sorun yaşamayıp böyle bir daha olur mu korkusu yaşamak çok kötü. Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MONDİAL 100 SFC SNAPPY X
    Korkacak bise yok yuksek ihtimal oksitlenmeden oluyor ilk suyu tuttuktan sonra calismama sorunu ise suyun kisa devreye sebep olmasindan kaynaklanmis

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:10 ----------

Bu arada akunuzun kutup baslarina gres yağı sürün oksit konusunda kafaniz rahat olsun 😉
    Fr.Sante bunu beğendi.

kerem999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ne istersen var
    kontak bozuktur veya temassizlik vardir soketlerde kopmaya yakin kablo vardir en kotu olasilik konjektor yolcudur
    Fr.Sante bunu beğendi.
    MOTOSTONE SİNİRLİ TAMİRCİ
    ( ----SCOOTER DÜŞMANI----- )

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Alıntı kerem999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kontak bozuktur veya temassizlik vardir soketlerde kopmaya yakin kablo vardir en kotu olasilik konjektor yolcudur
    Teşekkürler sorunum basitti herhalde. Kontağa wd-40 sıktım , akü bakımını yaptım. Tekrar etmedi.
    07

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)