Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150cc diyafram sıkıntısı yardım lütfen fotoğraflı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    herkese merhaba. motosikletin diyaframa giden boruları simsiyah isli şekilde olunca içini açmaya karar verdim. isli olması normal mi bilmiyorum. izlediğim bi videoda diyafram kısmı karbüratörün üzerindeydi, benimki ayrı bir yerde. standart 150cc cg karbüratörü. diyafram bu;

videoda bu kısım kolayca ele gelirken bendekinde çok zor hareket ediyor. yerinden de çıkmıyor. alt tarafından bastırınca çok az üste oynuyor, üstten bastırınca hareket yok. acaba bunun normali nedir? alt tarafı da bu;

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    bu karburatorun neresinde bulunuyor? sanki bana geri donusum sisteminin parcasi gibi geldi. oraya bi tane hortum girisi var. o hortum nerden geliyor egzozdan mi ya da ust kapagim orada cikinti olur cin mallarinda egzoz gazi icin oradan mi ?
    kordinaryus bunu beğendi.

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu karburatorun neresinde bulunuyor? sanki bana geri donusum sisteminin parcasi gibi geldi. oraya bi tane hortum girisi var. o hortum nerden geliyor egzozdan mi ya da ust kapagim orada cikinti olur cin mallarinda egzoz gazi icin oradan mi ?
    aynen üst kapağın oradan çıkıyor buraya geliyor. karbüratörün üst tarafında şaseye bağlı bi parça.

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    onemli bi sey degil o. olmasada olur. ben eski motorumda iptal etmistim onu diyafram yirtilmisti karburator bogazindan benzini cekip ust kapagin oraya benzin gonderiyordu her gazi biraktigimda egzoz patlatiyordu. iptal ettim rahatladi motor

KinqEmpires4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 UAG (209 cc ), Honda CBR 250r HRC 2014
    boora aslında dedikleriniz kısmen doğru.Doğru olanda ters doğru :D.Geri dönüşümde üst kapaktan çıkan egzos dumanının bi kısmı geri dönüşümle manifolda gelir manifolddanda egzos gazı tekrar motor bloğuna girer.Yanma kalitesini düşürür.Burdaki amaç çevreyi daha az kirletmektir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)