Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hysoung 2007 gt250r motor pof pof gaz yememe problemi

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamunaleykum ustadlar derdimi google'da aratinca bu foruma geldim icerikleri inceledim cidden guzel paylasimlariniz var devamini dilerim.
    Gelelim bas agrisina ustadlar arkadasimin hysoung gt 250 r 2007 model motosikleti var iki gun once mars basmama sorunu yapti mecbur vurdurma ile tek seferde calisiyordu sorun yok mars motorunu soktum actim miknatislar kopmus heryeri oksit ve komur tozuyla kapliydi güzelcene temizlik ve bakimini yaptiktan sonra miknatislarida kutuplarini sirali dizerek yapistirip tamir ettim bosta akuye baglayinca sorun yok calisiyor bagladik motora marsa bastik yok akim kesiliyor dedik aku zayifladi sanirim vurduralim. Vurdurunca makine calisiyor fakat ne gaz acabiliyorsun nede birakabiliyorsun gaz yemiyo makine motordan pof pof sesi geliyor motor bogukmus gibi. Gaza basili halde debriyaja bastigin an tak stop ediyor.
    -multimetre ile akuyu olctum 12.3 v gosteriyor yani dolu
    -dedim mars motoru bobini sanirim kismen yanik Şase yapiyor baglantisini sokup vurdurup tekrar denedik ayni pof pof lama
    -mars roleside saglam mars motorunu mars rolesine baglayip test ettim
    -simdi düşünüyorum mars motoru motorumu kitliyor zorluyor imkan veremiyorum makine bana geldiginde daginikti kitlemedi ben topladim tamizligini bakimini yaptim simdi rahatca donuyor mars motoru kitleyemez diyorum.

Isin icinden cikamadim onerinizi bekliyorum.

Konuyu uzun tuttudugum icin ozurdilerim problemi ve cozum deneme asamalarini aciklayici bicimde yazmak istedim sadece, simdiden tessekurler hepinize

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    gt250r
    Buji,buji piposu kontrol etmen gerek

En kisa zamanda deneyecegim sagol ustad

Motosikleti
    gt250r
    Olmazsa karbüratör temizliği denersin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)