Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Mondial Drift Silindir Büyütme

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Drift - mz etz125
    Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar.
    Arkadaşlar drift'e mcx in 162cc'lik silindirini takmayı düşünüyorum.Sadece silindiri değiştirsek üst kapak orjinal 135cc'lik drift'in kapağı kalsa olur mu?
    Birde Silindiri büyütünce pz27 karbüratör yeterli olur mu? Olmazsa kaç kaç karbüratör takmak gerekir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ergunbilgeha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow cxm 250
    135 yerine 167 mi takacaksin.hic gerek yok bbilenler yardimci olur ama ust kapak uyumsuz olursa ısınma falan yapip sorun çıkarabiliyor galiba

Motosikleti
    ustalar üst kapak değişmesede olur diyo yokmu bi bilen??

KinqEmpires4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 UAG (209 cc ), Honda CBR 250r HRC 2014
    Arkadaşın aldığı driftin eski sahibide yapmış böyle bişey.135 cc drifti 162 cc mcx silindiri takmış.Sorun kranktan mı üst kapaktan mı bilemiyorum.tak tak vuruntu sesi yapıyormuş tekrar eski haline döndürmüş.Arkadaşa satarken 162 lik piston silindiride verdi.İstersen tak diye.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Üst kapağı değiştirmesen de sorun olmaz. 125'lik üst kapakla 150'lik silindiri 12000 km kullandım. Performansı 10 numaraydı. 135'i 162cc yaptığında da aynı durum olacak. Piston çapları aynı zaten, senin motorun sadece krank stroku biraz daha uzun. O yüzden 125'lik motorda kullanılan pistonla 135cc, 150'lik motorda kullanılan pistonla da 162cc hacme sahip oluyo motor.

Motosikleti
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üst kapağı değiştirmesen de sorun olmaz. 125'lik üst kapakla 150'lik silindiri 12000 km kullandım. Performansı 10 numaraydı. 135'i 162cc yaptığında da aynı durum olacak. Piston çapları aynı zaten, senin motorun sadece krank stroku biraz daha uzun. O yüzden 125'lik motorda kullanılan pistonla 135cc, 150'lik motorda kullanılan pistonla da 162cc hacme sahip oluyo motor.
    Usta motorun hacmini arttırmak istiyom.Sen ne yapmam gerektiğini bi anlatırmısın sana zehmet.Neleri nelerle değiştirmem gerekiyor??

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    200 luk silindir setleri var drift icin. Ondan tak pz 30 puskurtmeli karburator tak islem tamam

Motosikleti
    200'lük değil, en fazla 181cc oluyo. Ama üst kapağı orjinal bırakacaksan onu değil 162cc'lik 150 Mcx silindirini tak. Öbürü ile sıkıştırma oranı çok aşırı yükselir, saçmasapan çalışır motor.

Motosikleti
    200'lük değil, en fazla 181cc oluyo. Ama üst kapağı orjinal bırakacaksan onu değil 162cc'lik 150 Mcx silindirini tak. Öbürü ile sıkıştırma oranı çok aşırı yükselir, saçmasapan çalışır motor.
    Usta diyelim ki mcx silindirini taktik. Pz27 karburator yeterli gelir mi? Karburator memelerini buyultsek kac onerirsin?
    Bide bu silindiri takinca piston krank degistirmemize gerek var mi yoksa orjinali de olur mu?

Motosikleti
    Alıntı wave17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usta diyelim ki mcx silindirini taktik. Pz27 karburator yeterli gelir mi? Karburator memelerini buyultsek kac onerirsin?
    Bide bu silindiri takinca piston krank degistirmemize gerek var mi yoksa orjinali de olur mu?
    Silindiri değiştirince pistonu da değiştiricen mecbur. Zaten takım halinde satılır silindir-piston-sekman. Krankı değiştirmene gerek yok.
    Karbüratörü de değiştirmene gerek yok.

osmanico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Selamun aleyküm.
    Mengü16 abimiz tecrübesi ve bilgisi bizden çok daha fazla. Bi abimizin mondial 100 mg superboy motoruna 200'lük set taktık. 200'lük sheng karbüratör taktık. Motor gerçekten canavar oldu. Tork canavarı bi motor. Satın almak istediğim Pulsar ile test sürüşü yaptım. Tork olarak alt devirlerde pulsarı tokatlar.

Motosikleti
    Alıntı osmanico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamun aleyküm.
    Mengü16 abimiz tecrübesi ve bilgisi bizden çok daha fazla. Bi abimizin mondial 100 mg superboy motoruna 200'lük set taktık. 200'lük sheng karbüratör taktık. Motor gerçekten canavar oldu. Tork canavarı bi motor. Satın almak istediğim Pulsar ile test sürüşü yaptım. Tork olarak alt devirlerde pulsarı tokatlar.
    Evet ben de Cg 200 ile Pulsar'ı kıyaslayabiliyorum. Gerçekten de alt devirlerde dizel motor gibi çekişi var Cg 200'ün, 4000 devirde gazı açıyorum anında uzamaya başlıyo motor.

Motosikleti
    Evet ben de Cg 200 ile Pulsar'ı kıyaslayabiliyorum. Gerçekten de alt devirlerde dizel motor gibi çekişi var Cg 200'ün, 4000 devirde gazı açıyorum anında uzamaya başlıyo motor.
    Mengu usta peki drift için 200cc lik seti nerden temin edebiliriz?

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı wave17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mengu usta peki drift için 200cc lik seti nerden temin edebiliriz?
    Kalyoncu motor 250 lik olanı da var.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    Mondial 125 Mh Drift
    arkadaşlar bende düşünüyorum motoruma böyle bi modifikasyon bu konu ölmesede bu konu da bilgisi olan arkadaşlar, abiler bize bi yardımcı olsa çok iyi olur sahibindende gördüm 200 cc yapan var 250cc yapan var 170km hız gördüm diyenler var bu konuya bi açıklık getirsek amaç burda sadece daha fazla güç daha fazla top speed almak değil modifiye etmek bende böyle bi topic açıcaktım ki wave17 arkadaşım açmış hemde hemşehrim miş kendisi

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "orjinal vulture silindiri takarsanız tork artar, max hız değişmez, benim tavsiyem hiç elleme, orginal haliyle hızlanması 162cc'lerden daha iyi"

yukarıdaki sözler, modifiyeden anlayan ve kendisi drift motor sahibi olan ustamın sözleri.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Motosikleti
    Mondial 125 Mh Drift
    tamam vulture silinidiri takılınca sadece torkda değişme oluyor peki 200 cc silindir piston atıldığında ve ya 250 cc silindir piston atıldığında nasıl bi değişme olur bilgisi olan yazsın arkadaşlar mesela 250cc silindir atıyolar tayvan piston strong krank falan tamamıyla güçlendirıyolar motor bloğu sıkıntı çıkarmaması için yani böyle bi modifikasyon yapmış arkadaşlar varsa onlarda paylaşsın yorumlarını + ları - leri neyse .

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    krankla oynamadan hiç bir işe yaramaz. boşuna uğraşma.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Sitede verilen teknik özelliklere göre birinin silindir çapı 56,5mm, diğerininki 62 mm. Strokları ise aynı yani krank kolarının boyu da aynı. O piston nasıl diğerine takılıyor merak ettim ? Motorun gücünü arttırmadan son hızını arttıramazsınız ama tork değişecektir. Titreşimin ne olacağı ise meçhul...

Motor mondial mc mcx 65.5 piston ile ön 17 arka dişli 39, 8000 devir de 130 km gösteriyor kadran. Motorda ön cam (cbf150)var,arkada topcase mevcut.Dişli değişmeden önce (16)(38) dişli ile gps km farkı 12,13 civarı idi km 120 idi.Şimdi ise (17)(39) dişli ile gps farkı 7 ye düştü kadran 130 A çıkabiliyor.Dişli ile kadran farkını bu arada anlamış değilim.Arka dişliyi 36,37 yapmayı düşünüyorum.Sadece mcx için uyumlu manifold ve karbüratör bulmak sıkıntılı bilen arkadaşlar tavsiye verebilir.200 CC üst kapak satılıyor, faydası olurmu acaba? Kanı kaynayan genç arkadaşlara orjinali bozmalarını tavsiye etmiyorum, modifiye amacım otoyollarda kamyonların gerisine düşmemek.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)