Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ön fren sıkıyor gene ne yapmam gerekiyordu?

Motovento
    REKLAM ALANI

Daha oncede olmustu motorcum biseyler yapmisti gene olursa sunu sunu yap demisti ama unuttum, sanirim biraz hidroligi bosalt demisti ama nasil olcak?
    insta: veli_montana_

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    kaliperin üstünde 8 no lu civata var üstü plastikle kaplı olabilir hidroliği ordan boşaltabilirsin

Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaliperin üstünde 8 no lu civata var üstü plastikle kaplı olabilir hidroliği ordan boşaltabilirsin
    Evet kalibrelere gelen hortumun tutturuldugu yerden sanirim dediginiz yerden amahtarla actim bir kac sefa frene basarak bosalttim bu seferde fazla bosalttim heralde fren az tutuyor sonlarda anca tutuyor ama kasma devam ediyor

muzoooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Spacy Alpha
    sıkıyor demek istediniz herhalde. canım Türkçem
    velizrsln bunu beğendi.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Kalıperi tutan uzun somunlar var.Onlar zamanla pas yapınca verimli şekilde girip çıkmıyor.Freni sıkıyorsun bıraktığında o somun yada ne tutuyorsa geri bırakmıyor tutmaya devam ediyor.Bunun kesin çözümü ya kaliperi değiştirmek, yada o somunları sokturup temizletip, yağlatip bir süre daha(süre uzun da olabilir kısa da) kullanmak.

Alıntı Erdost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kalıperi tutan uzun somunlar var.Onlar zamanla pas yapınca verimli şekilde girip çıkmıyor.Freni sıkıyorsun bıraktığında o somun yada ne tutuyorsa geri bırakmıyor tutmaya devam ediyor.Bunun kesin çözümü ya kaliperi değiştirmek, yada o somunları sokturup temizletip, yağlatip bir süre daha(süre uzun da olabilir kısa da) kullanmak.
    ittiren yaydan mı bahsediyorsunuz? o somunu falan değiştiremiyor muyuz?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    foruma soru sorarak tamir yapılmaz. Bilmiyosan bir ustaya götürcen.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı muzoooo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıkıyor demek istediniz herhalde. canım Türkçem

Fikir neyse zikir de o dur .belki mobil ???

beyler burası yardımlaşma platformu , ustaya gidecek adamın burda işi ne

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:37 ----------

Tekeri sök 4 allen yardımı ile kaliperdeki vidaları gevşet biraz düzelmezse eğer kaliperi sök allen vidaları çıkar balataları sök , pistona baskı uygulayıp geri ittirmek için 2 tane düz tornavida kullanarak pistonu geri ittir çapraz tutarak , hidrolikle olacak iş değil
    velizrsln bunu beğendi.
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    Elegant 150
    Alt fren merkezinde 12 numara anahtar ile hidrolik bosaltabilecegin bir cıvata var... fren sıkarak boşaltırsan frenin tutmaz... bir kaç damla hidrolik akarsa frenin rahatlar
    velizrsln bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    8 olmasın o 12 ler kalıperi kavala bağlar

geçende de yaptıgı gibi kaliperi söktü adının daha kaliper olduğunu bilmiyor fren pompası dedi :D söktü yağladı tuzladı geri taktı fazla dayancagını sanmıyorum ama neyse
    mterayes26 bunu beğendi.

şimdiki motorumdada hem ileri hem geri kasıyor genellikle ne yapıcam tamirci şart mı kendim halledebilir miyim? hidroligi biraz boşaltmaya kalktımda babam olmaz öyle dedi

aynı sorun bütün motorlarım var ben mi çok şey istiyorum acaba rahat rahat ayı gibi motoru geri götürmek için çan çekişiyom

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    Fren hidroliğinin dolduğu kapağı açıp enjektör(şırınga)ile bir miktar (çok fazla değil) çekerek azaltın,eğer sorun devam ediyorsa, fren merkezinin içindeki hidroliği kalipere gönderen düzenek bozulmuş sürekli baskıda kalıyor olabilir, varsa tamir takımı ile yada yeni bir üst merkezle değiştirilmesi sorunu çözecektir, tecrübe ile sabitdir.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    Fren tamiri forumdan akıl alınarak yapılacak bir şey değildir.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    fren hidroliği değiştirmeyi denediniz mi

Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekeri sök 4 allen yardımı ile kaliperdeki vidaları gevşet biraz düzelmezse eğer kaliperi sök allen vidaları çıkar balataları sök , pistona baskı uygulayıp geri ittirmek için 2 tane düz tornavida kullanarak pistonu geri ittir çapraz tutarak , hidrolikle olacak iş değil
    tekeri sökmeme gerek varmı? peki gevşetince sorun nerde demektir? pekii geri ittirdikten sonra ne yapıcam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)