Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kayıs degistirme ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    victorhugo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar dun gece e5 te giderken kayis koptu . Scoter markam Asya 150t 19a . Kayışı alıp kendim değiştirmek istiyorum ustaya uzak biyerde braktm .İnternette degstrme videosu var zor bisey değil ama su kapak sökme olayını çozemedim bu varyator kapagini sökmek için hangi alet lazim ve kaclik olacak ? Birde nette arastrrken havalı tabanca lazım olduğunu felan duydum dogrumu acaba ? Motor evime çok uzak biyerde kaldi acil yardmlarnizi beklyorm..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Dıştaki alüminyum koruma kapağını sökmek için 8 ve 10 numara lokmalar yeterli. Arka varyatörü sökmek için evet havalı tabanca gerekiyor Belki ön varyatörü soğutma kanatlarından tornivida ile tutup ortadan lokma ile çevirip varyatörü sökebilirsin bu şekilde de kayışı geçirebilirsin ancak ön varyatör içindeki bagaları yerine oturtman gerek yeniden takarken bu önemli.

Peki hocam su linkte ki gibi yapamazmyz ? http://www.dailymotion.com/video/xdv...aletsiz-d_auto

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:07 ----------

Gördüğüm kadariyla arkadaş hic alet kullanmamış.

Motosikleti
    Alıntı victorhugo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki hocam su linkte ki gibi yapamazmyz ? http://www.dailymotion.com/video/xdv...aletsiz-d_auto

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:07 ----------

Gördüğüm kadariyla arkadaş hic alet kullanmamış.
    Arka varyatörde çok sert yay var alet kullanmadan bir milim oynatamazsın bu videoda yanlış bişeyler var. CVT'nin çalışma mantığına aykırı videodaki arka varyatörün durumu. Elimde Honda activa arka varyatörü var hiç kulllanılmamış, şimdi elimle germeye çalıştım hiç oynamıyor bile.

Hocam bisey soylimmi bendede evde eski varyatorum var elimde hafif zorladgmda esnetebiliyorm . Acaba taktktan sonramı sertlesiyor ?

Motosikleti
    Eski diyosun bozuktur normal değil sıkı olmasa kayış kaçırır.

Bir enteresanlik daha var varyatoru değiştirirken usta yeni taktigiyla eskisinin esneme payi arasndaki farki gosteryodu yani yeni taktğda esniyodu anlamadım valla. :S

Motosikleti
    Dene ama ben sökemezsin diyorum. Ön varyatörü kanatlarından tornavidayla tutup somununu açıp ordan değiştirebilirsin kayışı, bunu yapman daha olası.

İçini açıp kendi değiştiren varmı acaba tabanca olmadan halledemicekmiyiz bu isi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:57 ----------

Birde bisey daha sorucam bu havali tabancinin tasinabilir olani varmidir ufakda olsa çünkü belliki lazim olacak. Kendim alip degstrmk istiyorum. Varsa link paylasblrmsnz neye gore alicam numarasi felan oluyomu bilgilerinizi bekliyorum teşekkürler .

since 1989 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    triumph tiger explorer 1200 xc
    benim bir atv em vardı ve bu aletler cok güçlüdür ona görede varyatörleri vardır diye düşünüyorum ben 8 mt tekne çekerdim ondan dolayı sürekli kopardı ve bende değitirirdim biraz kastırmayla takılırdı kayışı önemli olan içini iyice temizlemen eski kayış tozu ve parçalarını birde bu sağdaki makaranın arasınına tahta türevi birşey sokup aralarsanız ( içini çizmeden) daha kolay takılrdı sizin alette aynı ona benziyor çalışma şekli şöle https://www.youtube.com/watch?v=uCEvBGT8twM
    ve takma şeklide böyle idi https://www.youtube.com/watch?v=WL_BIf8I6wE belki yardımı olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:06 ----------

havalı olanları kompresöre takılır benim size tavsiyem jarjlı darbeli matkapla gitmeniz aslında havalı olması önemli değil önemli olan çekiçleme yapması çevirmeyi bitirdikden sonra tak tak tak diye ses yapar havalılar işte o ara çekiçler darbeli matkaplarda aynı mantıkla çalışır duvara vurur öle deneye bilirsiniz ama ucunu ayarlayıp öle gidin

Senin dediğin bumu hocam. ? Şayet buysa nasil bir uç lazim onun resmini paylasablrmsn ?
    http://www.kanal46.com/img/i/2009/07...ca335a7df2.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:31 ----------

Simdi ustama sordumda 17 lokma ucu takarak olabilir diyor. Darbeli matkaba .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)