Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125mg klasic silindir ve debrej sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    az kaldı inşallah
    Motor 20 bini devirdi sıfır almıştum.yakıttan şikayatçiyim km 100 /17tl gibi.silindiri değişmeyi düşünüyorum.150cc olarak.yakıttan tasarruf edermiyim hız ikinci planda.balatyı daha önce değiştim 6 tırnak taktılar sert sürekli halat kırıyor yenisini 5 mi yoksa 4 tırnakmı alayım.tek amacım yolda kalmadan sürüş zevkini yaşayıp az yakmasını sağlamak.yakıt tasarrufu için önerilerinizi bekliyorum hafta sonu gideceğim tamire.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:18 ----------

Balata ve silindirde marka tavsiye edebilirmisiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    tırnağı toynağı boşver halatı yağlayarak tak , Sorunun silindir olduğunu ne biliyorsun belki karbüratör arızalı vs bakmak lazım

Son gaz gidiyorsaniz biraz normal arkadasimdada var motor 30.000 devirdiydi o civarlarda yakiyor.

kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CİTA
    Dostum bir CG için normal bişey. Ben 5 Lirayla 30-40 km gidebiliyorum ama sadece devirli kullanımda. Basarsan full gaz gitmesende arada basman bile etki eder. Sen ne bekliyorsunki 100 km yi 5 liraya filan gitmeyimi Yakıtın gene çok geliyorsa CG nin kökü kaç kuruş, git güzel silindir piston karbüratör al 0 taş patlasın 200 300 liraya patlar hepsini 0 la hem motorun biraz rahatlar hemde sen 17 liradan şikayetçiysen belki o düşer

Motosikleti
    az kaldı inşallah
    litreye 30-35 km gitmesi gerek diyorlar o yüzden işgillendim 25-26 km gidiyor litreye.biraz basıyorum devir saati doğru ise 8-9 bin deviri düşmüyor.silindiri büyütürsem rahatlar mı diyorsunuz.silindir ve pistonda marka söylemeniz mümkünmü ve karbüratörde.

benm honda cgl 100km /5 lt yakıyo sızınkı gene iyi ama ayarlarınız bozukdur subap ayarı karbüratör bakımı hava filtresi değiştir bide oyle dene yapmadıysan bunları

Egee22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG Prince
    Motoru komple sıfırla silindir piston vs. Değiştir 150cc yaparsan çekişi güçlenir dazla fark olmaz ama hazır rektefe olucak motor 150cc olsun daha iyi

kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CİTA
    Benim bildiğim ve kaliteli olarak kullanılan ZONGSHEN var. Genelde güzel makine yapan ustalar o parçaları kullanıyor. SHENGWAY mı birde öyle bir şey vardı. Ama tercihim ZONGSHEN olurdu.

Motosikleti
    az kaldı inşallah
    asya silindir diyorlar iyisiymiş olurmu??? bu markaları görmedim rafta filitre tamam değişirim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)