Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Karbüratörün altından benzin akması

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ozanonur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamün aleyküm. Bu akşam motorun yanından geçerken altında bi ıslaklık gördüm. Bir baktım benzin akıyormuş. Ay ben şok! . Şaka bir yana bu nedir de değildir hiç anlamam size bir sorayım dedim. Tahliye hortumu gibi bir şey galiba ama bu kadar çok akması beni şaşırttı. İşte fotolar:

Son olarak ilgilenen kişilere şimdiden teşekkür ederim. Tekeriniz düz bassın.
    ellaksakir bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Banada Olmuştu Karbüratörün İçine Pislik Kaçmış Dediler Temizlettikten Sonra Düzeldi
    Ozanonur bunu beğendi.

tekintekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki BANDİT 650 S (Haydut)
    ARKADAŞIM İKİNCİ RESİMDE , KARBÜRATÖRÜN ALTINDA Kİ TORNAVİDA BAŞLI CİVATAYI BİR KONTROL ET , GEVŞEK GALİBA ...
    Biyturs_OnSr ve Ozanonur bunu beğendiler.

Alıntı tekintekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞIM İKİNCİ RESİMDE , KARBÜRATÖRÜN ALTINDA Kİ TORNAVİDA BAŞLI CİVATAYI BİR KONTROL ET , GEVŞEK GALİBA ...
    Bende onu düşündüm ama o ayar vidası olabilir mi? Çünkü usta rolanti ayarı yaparken onlardan biriylede oynuyordu sanırım.

Motosikleti
    Hayır kardeşim , dediğim civata , ayar vidası değil , o civara karbüratör alt kazanında ki biriken herhangi bir suyu ya da pisliği armaya yarayan tahliye civatasıdır , musluk gibi yaani , sen sık o nu ...
    Ozanonur bunu beğendi.
    doğuştan çaresi olmayan bir hastalığım var,her gördüğümü adam sanıyorum...

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Tekin kardeşimizin bahsettiği vida karbüratr benzin tahliye vidası Otobüse alırken ordan boşalttık benzini + bzen pislik vs kaçtığında oryı gevşetip az benzin akıtıyorduk düzeliyordu.
    Bende de 20 tl den fazla benzin atınca depo akıtıyor aynı manzra oluyor mazallah birisi sigara atsa motor alev alacak.
    Ozanonur, tekintekin ve Biyturs_OnSr bunu beğendiler.
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

Teşekkür ederim abi evde degilim gidince bir deneyeceğim inşaallah düzelir çünkü yaptırmakta bir sıkıntı benim için sonuçta öğrenciyiz tekrar teşekkür ederim tekeriniz düz bassın iyi akşamlar.
    Adventure58 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Ozanonur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim abi evde degilim gidince bir deneyeceğim inşaallah düzelir çünkü yaptırmakta bir sıkıntı benim için sonuçta öğrenciyiz tekrar teşekkür ederim tekeriniz düz bassın iyi akşamlar.
    Tamam eve git bir an önce ihmal etme , benzin şakası yok bilmelisin , ve de civatayı kontrol et ,nasıldır , bize bildir , kolay gelsin ,başka sıkıntıların olunca da yaz lütfen ...
    Ozanonur bunu beğendi.

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Bu arada rolanti ayar vidası vida başı ile parça arası yay var ve çıkıntı şekilde dışarda olur elle cevirebilirsin.
    Ozanonur bunu beğendi.
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

Motosikleti
    Kawasaki VN 800

Pislik kaçmak diye birşey yok, söker karbüratörü sıvı conta ile kapatırlarsa içine taşar o kadar, kardeşim o vidayı sık geç tam olarak kaçağını bul yaz
    Ozanonur bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pislik kaçmak diye birşey yok, söker karbüratörü sıvı conta ile kapatırlarsa içine taşar o kadar, kardeşim o vidayı sık geç tam olarak kaçağını bul yaz
    Karbüratör sökülerek neresine sıvı conta sürülür abi ? Eğer öyle bir şey olursa o işleme sabotaj denir ,benim bildiğim , Hiç yoksa yüzlerce defa karbüratör söktüm , dağıttım , tiner ya da bensin ile temizleyip tekrardan toplamiş ve motosiklet çalıştırmışlığım var , ilk defa sizden duyuyorum ,sıvı conta olayını ......
    Ozanonur bunu beğendi.

eçkideyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 suzuki bandit 1200 s ABS
    doğrusu bende ilk defa duydum karbüratörde sıvı contayı.
    Ozanonur ve tekintekin bunu beğendiler.

Öncelikle çok teşekkür ederim herkese gittim denedim sıkmayı ama ne sıkabildim nede gevşetebildim çok sertmiş. Benzin vanasını kapadım ama ne faydası olur bilmem. Yarın tekrar deneyeceğim sıkmayı olursa bırakıcam öyle olmazsa artık bi usta yolu görünür. Bu arada adapazarında bildiğiniz motosiklet ustası var mı? Benim gittiklerim hep pahalı ve çok artistlerdi. Bulamadım iyi bir usta. Tekrar ilgileriniz için teşekkür ederim, tekeriniz düz bassın.

Benzer bir sorun yaşadım, yeni başlık açmak yerine buradan devam edeyim. Motosiklet 1997 model Yamaha XTZ660 Tenere. Bir gezi sırasında kısa süreli durakladığımızda arkadaşlarımın uyarısı üzerine, karbüratördeki tahliye vidasının devamındaki hortumdan benzin aktığını gördüm. Tornavidayı alıp vidayı sıkmayı denedim, zaten sonuna kadar sıkılıydı. Uygun bir yerde bir ustaya gösteririm diyerek yola devam ettim ama bir daha benzin akma sorunu olmadı. Karbüratör ayarıyla ilgili bir sıkıntı var zaten, egzozdan siyah duman çıkıyor. Şamandıra mı sıkıştı, seviye ayarı mı yanlış bilmiyorum. Böyle durumlarda, tahliye vidası sıkılı olduğu halde buradan bu tür benzin kaçağı olabilir mi, karbüratör sökülüp ayarlanıp tekrar toplanırsa sorun ortadan kalkar mı? Bilgili arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Birde benzin vanasınin ordan karbüratöre doğru giden bir hortum var orayı kontrol et

Artık yarın deneyeceğim abi şu anda akmıyor gibi, yerde de benzin yok ama bilemeyeceğim artık yarın bakıcam.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Egzozdan siyah duman çıkıyorsa yakıt hava karışımında sıkıntı var karbüratöre ayar çektirmen gerekli
    DusenAdam bunu beğendi.
    Sen arabaya gezmek için binersin, bizler ise motosiklete binmek için gezeriz

Hiç farketmedim yarın iyi bir test yaparım ama bugün soğuk diye çalıştırırken bi 20-30 saniyeliğine jikleyi açmıştım ondan olabilir mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:08 ----------

Merak eden veya aynı sorunu yaşayan olursa diye çözümü yazayım. Bugün hiçbir şekilde durduramadım benzin hep akıyordu. Gittim motorcuya açtı karbüratör vananın üstünde üstünde bi çubuk vardı tahliye çubuğumu ne anlamadım. O kırılmış o yüzden sürekli akıyormuş alt tarafını değiştirdi karbüratörün sonra düzeldi. İlgileriniz için teşekkür ederim. Tekeriniz düz bassın.
    AydınOğlu09 bunu beğendi.

Motosikleti
    gemişolsun ...

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Karbüratör sökülerek neresine sıvı conta sürülür abi ? Eğer öyle bir şey olursa o işleme sabotaj denir ,benim bildiğim , Hiç yoksa yüzlerce defa karbüratör söktüm , dağıttım , tiner ya da bensin ile temizleyip tekrardan toplamiş ve motosiklet çalıştırmışlığım var , ilk defa sizden duyuyorum ,sıvı conta olayını ......
    Sızdırmazlık için dostum da neyse

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)