Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Karbüratörün Benzin Çekmesi İçin?

Motovento
    REKLAM ALANI
    tabuzbreaker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR125r 2014
    Merhabalar. Öncelikle motosikletten çok anlamadığımı belirtmek isterim, ancak hevesim var, öğrenmek için elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Motosikletimi 1 aydan beri kullanmıyordum, aküsünü söküp karbüratörde kalan benzini yakıp o şekilde kapatmıştım. Bugün aküsünü şarjlayıp çalıştırmak için marş bastığımda bir türlü motorumu çalıştıramadım. Motorcumu aradığımda karbüratöre hava basmam gerektiğini söyledi, aşağıda işaretlediğim hortumu 2 numaralı yerden söküp (hortumu söktüğümde benzin akıyordu) hava üfledim ancak marş bastığımda yine çalışmadı. Ne tavsiye edersiniz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:59 ----------

Fotoda benzin musluğu kapalı haldeyken çekmişim, hortumu çıkardığımda benzin akmaması için kapatmıştım. Marş basarken hep musluk açık konumdayken denedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pederin scooterinde buna benzer sorunla hep karşılaşıyorum, hortuma hava üflemiyorum çekiyorum,benzin girişinden benzin aktığında yerine takıyorum az ayakla pompalayıp çalıştırıyorum.

Motosikleti
    CBR125r 2014
    Yazmadım ama aynı zamanda çektim de Sonrasında vurdurmayı denedim (malum ayak marşı yok) ama çalıştıramadım. Cevabınız için teşekkür ediyorum.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    gördüğüm kadarıyla fikrimi söyleyeyim ordan benzin geliyorsa karbratörde benzin var demektir..

ateşleme ile ilgili sorun olmasın.. bujileri kontrol ettinizmi ?

Motosikleti
    CBR125r 2014
    Evet bujilerimin değiştiği henüz 100-200 km olmadı. 1 ay önce aküyü söküp motorumu kapatmadan önce aksamasız çalışıyorlardı.

senin işaretlediğin 2 hortum da aynı ama, karburatore başka bir hava hortumunun girmesi gerek ordan hava çekeceksin

mavrelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB600F Hornet 2007
    Öncelikle merhabalar. Benimde başımdan geçen bir olayı anlatayım . 2 Zamanlı 2 ay yatan bir motoru çalıştırmak istedim . Bir projem vardı yattı tabi :D . Uzun zaman yatan motorlarda karbratöre hava benzin biraz geç geliyor. Eğer yeterli benzini havayı alamazsa çalışmaz. Öncelikle hava benzin ayarı ile oynayın. Biraz uzun zaman çalıştırmayı deneyin. Yine olmaz ise bujinizi tenizleyin piposunu kontrol edin.
    tabuzbreaker bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR125r 2014
    Alıntı Osırıs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin işaretlediğin 2 hortum da aynı ama, karburatore başka bir hava hortumunun girmesi gerek ordan hava çekeceksin
    Anladım, ben benzin hortumundan hava üflemiştim. Yarın hava hortumunu bulmaya çalışayım. Baktığımda karbüratöre giren başka bir hortum göremedim çünkü. Benzin musluğuna soldan gelen 2 hortum neyin nesidir acaba? Onlardan birine mi üflemem gerekiyor? İlginiz için ayrıca teşekkür ediyorum.

Alıntı tabuzbreaker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladım, ben benzin hortumundan hava üflemiştim. Yarın hava hortumunu bulmaya çalışayım. Baktığımda karbüratöre giren başka bir hortum göremedim çünkü. Benzin musluğuna soldan gelen 2 hortum neyin nesidir acaba? Onlardan birine mi üflemem gerekiyor? İlginiz için ayrıca teşekkür ediyorum.
    o 2 ayrı hortumdan birinin muhakkak aradığın hortum olması gerekiyor. kıytırık 100 cc nin karburatorunde bile 3 hortum bağlı :D her birini çıkar hava çek karburatöre giden hortumdan benzin çıktı mı bingoo

Motosikleti
    CBR125r 2014
    Motorcum karbüratöre giden hortuma üfle deyince ben o 2 hortum musluğa bağlı olduğu için onları hiç denemedim. Yarın deneyeceğim. Sonucu buraya yazarım. Teşekkürler

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    benzin musluğu açıkken karbüratorun tahliye vidasını aç içindeki muhtemel pislik ve suyu akıt. benzin geldiğini gördüğünde şamandıra tahliyesini kapat. jikle çekili vaziyette marşa basın çok nazlanmadan çalışır işallah.
    tabuzbreaker bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)