Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motorsiklete usb girişi montajı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar çinden motorsiklette telefonumu şarj etmek için linkteki usb soketi getirttim
    http://turkish.alibaba.com/product-g...274014221.html

ama elektrik konusunda hiç bir bilgim yok direkt aküye de bağlamak istemiyorum biraz araştırma yaptım sigorta ve anahtardan bahsediyorlar motorum hyosung gt250r üzerindeki akü 12v7a bir akü.

-kaçlık, ne tür bir sigorta almam ve nasıl bağlamam gerekiyor ? resim varsa süper olur
    -anahtar gereklimidir ? yoksa kontağı anahtar yerine kullanıp kontağı çevirdikten sonra şarj devreye girse (far gibi) daha iyi olmaz mı? direkt aküden almak istemememin sebebi motor çalışmazken aküyü bitirme riski, anahtarla da uğraşmak istemiyorum.
    açıkçası motorun yanlış kablolarını kesip yanlış ek yapmaktan çekiniyorum, kontağı çevirdikten sonra elektrik gelen bir yere bağlamak mantıklı geliyor ama orası neresi olur ve nasıl bağlarım bana bir yardım ))) kontak sonrası daha mantıklı geldi bana da...
    yardımlarınızı bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 150mr Vulture.
    Aküden al, sıkıntı olmaz.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    aküden al + ya sigorta bağla istersen aç kapa anahtar koy
    istersen değil ama üzerinde mavi ışık sürekli yanıyorsa anahtar koy sadece bişe bağladığında yanıyorsa koyma...
    aküden hat alırsan daha iyi tesisata yük binmemiş olur.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Mp3 calarlı alarm aldım aynı zamanda usb si var sarz kablosunu takıyosun sadece usb ye tamamdır diger islevleri bedavaya gelir hem

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    akün kaç amperle şarj oluyor sürekli takılı kalırsa 1a amper akım çekiyor aküyü biterebilir sigortadan sonra bağlamak en iyisi - kablosu yetmezse en yakın şaseye bağlarsın

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Usb cıkısı baglamak istiyorum telefona telefonu sarj etmek icin aküye nasıl baglanıyor usb cıkısları yardm edebilecek varmı link vs ,,
    fearlesboyy bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Fara bağlayabilirsin. Kullanmak istediğinde farı açarsın. Bende sipariş verdim, gelince fara bağlıycam büyük ihtimal.

Motosikleti
    CBF 150
    En yakın motosiklet tamircisine git akü elinde kalmasın patlatırsın falan hiç gerek yok adrenaline, İllede ben yapacağım diyorsan;
    Akünün + başında bir şekilde aldığın ürünün kırmızı kablosuna ve eksi ucundan aldığın ürünün siyah kablosuna bağlantı yap ürünün çalışsın.
    Aldığın ürünün kablo yolu üstünde sigorta yok ve sen sigorta koymak istiyorsan, sigorta ve duyunu al, zaten duyunun üstünde bağlantı yeri vardır, aldığın ürünün kırmızı kablosunu kes ve arasına bağla sigortanı.
    Gelelim anahtarla açıp kapatmaya anahtarla açıp kapatayım diyorsan, kırmızı kablonun bağlantı yapacağın kısımdan keserek aynı sigortayı bağladığın gibi bir anahtar alıp koyabilirsin.
    Ama başta da dediğim gibi bence hiç uğraşma bırak işi bilen yapsın

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    akü 12 volt usb çıkışlar standart 5 volttur dirnç bağlamadan nası olcak onu çözemedim

Motosikleti
    Vulture Mr150
    Alet zaten araç çakmaklık tipi usb adaptörse o kendi içinde 12v'yi 5v'ye düşürdüğü için dirence gerek olmaz. Ama araç şarj cihazıysa...

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Yok elinde kalır virt zirt deme www.google.com bütün ilac burda

Motosikleti
    Var
    A101e power bank geliyormuş gezide kampta telefon şarjı vs. için uygun olurmu yeniden şarj edilebiliyormu bu aletler

fearlesboyy bunu beğendi.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Taşına bilir şarj cihazlarının içerisinde Şarjlı pil mevcut önce onu şarj edersin oda telefonunu şarj eder.
    Teknik olarak Amper değeri ne kadar yüksek olursa o kadar uzun süre kullanabilirsin.
    Bu 4.400 mili amper ortalama 1 kere şarj eder telefonunu
    50-60 TL gibi rakamlara 20.000 mili amperlik lerini alırsan en azından cihazını 4-5 defa dolduracak ve işini görecektir.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usb cıkısı baglamak istiyorum telefona telefonu sarj etmek icin aküye nasıl baglanıyor usb cıkısları yardm edebilecek varmı link vs ,,
    hocam özelden ırtıbat kurabılırsınız ddetaylı resım atabılırım burdan yukleyemiyorum.
    1- direk akuden almanızı tavsiye ederim araya sigorta baglayarak
    2- park far vs taktıgınız zaman sadece seyir halinde şarj eder.ama aküden aldıgınızda siz park etsenizde koltuk altında tlf tablet fotograf makınanız şarj olur
    3- direk aküden aldıgınız zaman seyir halinde akü haliyle şarj olacagından sıkıntı olmaz size tavsiyem 12v 2 amper altı almayın yoksa saatlerce şarj olmasını beklersiniz benim motordakı su gecirmez 2 amperdı yarım saat gibi sürede şarj ediyordu.ve ürünü yurt dısından alın burdakının yarı fıyatına alabilirsiniz...

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:50 ----------

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    A101e power bank geliyormuş gezide kampta telefon şarjı vs. için uygun olurmu yeniden şarj edilebiliyormu bu aletler

http://www.a101.com.tr/Data/Afisler/...79d7a9879c.jpg
    usb lı herseyı şarj eder hocam bendede benzeri var ama bu ürün iyiymiş bende yenisini almayı düşünüyorum bendekı 2600 mah ve eskıdı %30 şarj ediyor full dolu
    Tİme_shİft42 bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Motordaki elcik ısıtma, çakmak soketi, usb çıkışı gibi cihazlar için far rölesi kullandım. Stop lambasından sinyal alarak rölenin sadece motor çalışırken aküden güç çekecek şekilde tesisat kurdum. Çok başarılı oldu.

Kesinlikle aküden direkt çekmeyin yolda bırakır. Siz farkında olmadan aküyü boşaltır. en güzeli lambalardan çekmektir. Araya da bi tane 1-2 amperlik bi sigorta atın emniyetli olsun.

Bendede ayni motor var denge sorununu kolay bi sekilde cozersem bu konuyu daha iyi takip edicem ama nasil oluyorda surekli acik olursa 1a guc tuketicekki

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Orda 4400mah yazdığına bakma kaliteli ve uzun ömürlü birşey istiyorsan 50-60 tl arası kaliteli taşınabilir bataryalar var onlara bak

Usb montajı yaparken direk aküden besleme al ama akü ile usb arasına 1 yada 2 amperlik sigorta at ve sigortayı suya karşı izole et motor çalışmazken usb ucuna telefon gibi birşeyler bağlamazsan akü bitmez ama motor çalışırken istediğini bağla
    Sen arabaya gezmek için binersin, bizler ise motosiklete binmek için gezeriz

Motosikleti
    Var
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam özelden ırtıbat kurabılırsınız ddetaylı resım atabılırım burdan yukleyemiyorum.
    1- direk akuden almanızı tavsiye ederim araya sigorta baglayarak
    2- park far vs taktıgınız zaman sadece seyir halinde şarj eder.ama aküden aldıgınızda siz park etsenizde koltuk altında tlf tablet fotograf makınanız şarj olur
    3- direk aküden aldıgınız zaman seyir halinde akü haliyle şarj olacagından sıkıntı olmaz size tavsiyem 12v 2 amper altı almayın yoksa saatlerce şarj olmasını beklersiniz benim motordakı su gecirmez 2 amperdı yarım saat gibi sürede şarj ediyordu.ve ürünü yurt dısından alın burdakının yarı fıyatına alabilirsiniz...

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:50 ----------

usb lı herseyı şarj eder hocam bendede benzeri var ama bu ürün iyiymiş bende yenisini almayı düşünüyorum bendekı 2600 mah ve eskıdı %30 şarj ediyor full dolu
    Tşklr a101deki taşınabilir olduğundan alıyorum bir dal

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:40 ----------

Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orda 4400mah yazdığına bakma kaliteli ve uzun ömürlü birşey istiyorsan 50-60 tl arası kaliteli taşınabilir bataryalar var onlara bak

Usb montajı yaparken direk aküden besleme al ama akü ile usb arasına 1 yada 2 amperlik sigorta at ve sigortayı suya karşı izole et motor çalışmazken usb ucuna telefon gibi birşeyler bağlamazsan akü bitmez ama motor çalışırken istediğini bağla
    Yurt dışından power bank aldım boyutlarına bakmamışım uzunluğu keser sapı gibiydi ufak yer kaplamayan bişey lazım

Motosikleti
    Vulture Mr150
    Kapasite yüksek olsun yeter. İsterse kazma sapı gibi olsun. İyi marka almazsanız üzerinde yazdığı değer kadar verimli olmuyor. 12000 ma lıkla 2600 luk telefonu zor doldurursunuz yani..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)