Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motorunuzu Servisten Alirken Dikkat..!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    serkan79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250
    Arkadaslar Dün Sabah Motorun Bakimi Için Servise Gittim Yağini Değiştirdiler Ve Gidip Servisten Motorumu Aldim Iş Yerine Döndüm (işyerim Ve Servis Arasi 1km Den Az) Neyse Buraya Kadar Problem Yok Akşam üzeri Işyerimden çikip Eve Giderken Burnuma Bi Yanik Kokusu Geldi Motoru Durdurup Sağina Soluna Baktim Ve Yağ çubuğunun Oldugu Yerden Yağ Sizmasi Gördüm Kapagi Tam Kapatamamişlar Yag Acikliktan Sicak Egzosun üzerine Akmiş Egsozun üzerine Akmasi Benim Için Avantaj çünkü Boşluğa Aksa Yanik Kokusunu Duymicam Ve Yagsiz çalişan Motoru Yakcam Motoru Durdurduktan Sonra Biraz Bekledim Ve Yag Seviyesine Baktim Yok Denecek Kadar Azalmiş Yakinda Bi Benzinlik Vardi Gidip Yağ Alip Tamamladim Ve Kapagini Kapattim Bi Süre Rölantide çaliştirdiktan Sonra Anormal Bi Durum Olmadigi Için Yoluma Devam Ettim..bundan Sonra Servisten Cikarken Motorun Sağini Solunu Kontrol Etmeden Teslim Almicagimi ögrenmiş Oldum Motor Yansaydi Eminim Servis Kullanici Hatasi Garanti Dişi Dicekti
    Motorunuzu Servisten Teslim Alirken Dikkatli Olun Ve Test Sürüşü Yaptirin Saygilar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TNT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR8 dönüşte :D
    Bilgi için çok teşekkürler bu olay nedense hep gözardı ediliyor arkadaşlar. Bedelini size ödetmeye çalışıyorlar.

SlowMotion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Trek 3900
    nedense çin işi servislerde oluyor bu (hepsinde değil tabii).....markalı bir motorun servisinde (servis gibi bir serviste) böyle bir durumla karşılaşmasınız.Ama gördüğüm kadarıyla % 99,6 çin işi kullanılıyor.

çin işi japon işi .... hepsinde son kontrolü yapmak gerekir...

demonicdreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW
    Genellikle çin markalarında olduğu inkar edilemez ama çok hatır sahibi markalarda da inanamayacağımız şeyler oluyor. Daha yeni öğrendiğim bir olayda anlı şanlı bi marka gelen müşterisinin talebi doğrultusunda bir çok parçayı değiştirip orijinallerini takmış, tabii bu sadece fatura üzerinde. Takılan parçaların tamamı yan sanayi. Kullanıcı sanırım ertesi gün bir şeylerden şüphelenip başka bir servise gittiğinde durum ortaya çııyor. Markanın Türkiye genel merkezi de o servis için "8 aydır bizden parça almıyor, nerden temin ettiğini bilmiyoruz" diye bir bir şeyler söylüyor.

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Bu tür şeylerin motorun Çin malı olup olmaması ile alakası yok. Önemli olan servisteki adamın karakteri ve işine ne kadar önem verdiği. Çok uzun zaman önce Honda Kinetik servisten çıktığında benzer bir sorun yaşamıştım. Adamlar bir parçayı yerine takmış ama civatalarını sıkmamıştı, 70 km/h ile giderken o parça yerinden çıktı ve arka lastiğin kilitlenmesine neden oldu. Yağa girmekten farkı olmayan bu olay ölümüne neden oluyordu. Ben yağa girdiğimi sanmıştım ama asfaltta en ufak bir yağ izi yoktu. Daha sonra motoru tamamen söktüğümde parçanın yerinden çıkmış olduğunu gördüğümde olayın nedenini anladım. O parçanın yerinden çıkmasına imkan yok çünkü iki tane alen civata ile yerine sıkıştırılıyor. Daha önce de hiç yerinden çıktığı olmamıştı. Servisi aradığımda adamlar tabi ki yan çizdiler. O yüzden artık hiçbir zaman motor servisteyken ustanın yanından ayrılmam ve her yaptığını dikkatle izlerim.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Motosikleti
    SYM GTS 250
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı
    Bu tür şeylerin motorun Çin malı olup olmaması ile alakası yok. Önemli olan servisteki adamın karakteri ve işine ne kadar önem verdiği. Çok uzun zaman önce Honda Kinetik servisten çıktığında benzer bir sorun yaşamıştım. Adamlar bir parçayı yerine takmış ama civatalarını sıkmamıştı, 70 km/h ile giderken o parça yerinden çıktı ve arka lastiğin kilitlenmesine neden oldu. Yağa girmekten farkı olmayan bu olay ölümüne neden oluyordu. Ben yağa girdiğimi sanmıştım ama asfaltta en ufak bir yağ izi yoktu. Daha sonra motoru tamamen söktüğümde parçanın yerinden çıkmış olduğunu gördüğümde olayın nedenini anladım. O parçanın yerinden çıkmasına imkan yok çünkü iki tane alen civata ile yerine sıkıştırılıyor. Daha önce de hiç yerinden çıktığı olmamıştı. Servisi aradığımda adamlar tabi ki yan çizdiler. O yüzden artık hiçbir zaman motor servisteyken ustanın yanından ayrılmam ve her yaptığını dikkatle izlerim.
    gecmiş olsun ucuz kurtulmuşsun
    bizim motoru götürdüğümüz servite bakım yeri alt katta asasörle indiriyolar görme şansımız yok malsef
    servisteki adamın karakteri hakkındaki yoruma aynen katılıyorum tüm arkadaslar dikkatli olsun küçük hatalar büyük bedeller ödetebilir

ben bazı servislerin bu tür olayları bi daha gelsinde para talep edelim düşüncesiyle bilerek yaptıklarını duymuşltum dikkatli olmak lazım

Motosikleti
    SYM GTS 250
    Alıntı godfather adlı üyeden alıntı
    ben bazı servislerin bu tür olayları bi daha gelsinde para talep edelim düşüncesiyle bilerek yaptıklarını duymuşltum dikkatli olmak lazım
    öyle düşünen bi aptalı bi elime gecirsem varya motorun arkasına bağlar sürerim yolda
    insan hayatı çok ucuz bu memlekette biz servise motoru bakım yapılsın diye teslim ederken aslında canımızıda teslim ediyoruz artık o servisin vicdanına kalmış küçük bi hata büyük bi kaza getirebilir

deamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat
    ben de geçen hafta 10,000 bakımını yaptırdım ...bizzat yanında durudm ustanın bir eksiklik olmasın diye...ertesi gün ne göreyim...varyatörü yağlamak için çıkardığı marş kolu düşmüş sanırım pimini takmayı unutmuş...akşam uğradım söyledim tamam getirtiriz abi yenisini dedi ama sanırım ücret de isteyecek
    Yeryüzünün sonuna gittim Suların sonuna gittim Gökyüzünün sonuna gittim Dağların sonuna gittim Arkadaşım olmayan birşey bulamadım Navajo Atasözü

Motosikleti
    SYM GTS 250
    Alıntı deamon adlı üyeden alıntı
    ben de geçen hafta 10,000 bakımını yaptırdım ...bizzat yanında durudm ustanın bir eksiklik olmasın diye...ertesi gün ne göreyim...varyatörü yağlamak için çıkardığı marş kolu düşmüş sanırım pimini takmayı unutmuş...akşam uğradım söyledim tamam getirtiriz abi yenisini dedi ama sanırım ücret de isteyecek
    SAMAN ALTINDAN SU YÜRÜTÜYO İNEKLER

rider89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hussar125
    Ahh bu servisler ahhh
    0 Rh (+)
    06 - 09

Can. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F6
    Bu servisler yüzünden sonunda motorlarımızı kendimiz tamir etmeye başlayacağız.
    Zaten sorunlar ve çözümleri paylaşıla paylaşıla baya birşey teorik olarak öğrendik.
    İşi tekniğe döktükmü tamamdır. Yoksa bu servisler yüzünden motor tutkumuzdan soğuyacağız.
    Ben daha hiç servise gitmedim ama şimdiden kara kara düşünmeye başladım bile.

cem01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zealsun 125 cc
    Bence servis yerine tanınan iyi niyetli bir motor tamircisine bakım yaptırmak daha iyi olur kanısındayım çünki servis çalışanları bazen çok baştan savma davranış sergiyebiliyolar

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her mevzuyu Çin'lilere getirenler var. Ne alaka? Pahalı markanın servisindeki çalışan üniversite mezunu teknik servis elemanı mı? Yada başka bir ülkede mi yetişmiş? Artık bu Çin'li endişesini, tepkilerini komik ve gereksiz buluyorum. Servisten aldığımızda özellikle yağ tapasına bakacağız demek. Faydalı bir uyarı, tecrübe. Teşekkürler.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

fraktal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha VİRAGO 535
    Mesele çin-japon farkından doğmuyor, servislerde yahut tamircilerde umursamaz, yaptığı işin insanları hayatına mal olcağını düşünemeyen, küçük hesaplar peşinde koşan, artniyetli insanlar bu olaylara sebep oluyor.
    İl-il iyi olduklarına emin oldoğumuz servis ve ustaları bu forumda paylaşalım...

cuk_o - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başakşehir 4.etap/2.kısım/ikitelli/İSTANBUL
    Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-9 (RC "racing cruiser")
    etrafına bir baksana evrendeki herşey sana hizmet etmek için yaratılmış.........

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    bu servislere güvenmicen. adamlar işi sallıyo

dediğin gibi motoru aldıktan sonra şöyle bi kontrol etmek lazım

gupilya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Truva 250 TR
    acemi nalbant hesabı. çoğu zamanda deneme yanılma yöntemiyle öğreniyorlar. bu çabaları sonunda öğrenseler bari

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    bizimde başımıza çok servis olayları geldi.eksik parça takmalar işi eksik yapma gibi..en sonunda artık kendi işimizi kendimiz yapıyoruz

Motosikleti
    SYM GTS 250
    ÖĞrenİrler İnŞallah

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler