Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İbre çalışıyor fakat sayaç çalışmıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    ramzey 200 cross motosikletimin km ibresi çalışıyor fakat km sayacı çalışmıyor.acaba bunu tamir etmenin bir yolu var mıdır ? usta komple göstergeyi değişicez dedi 80lira. bu aralar da bu fiyatı öyle şap diye vermem zor. malum ehliyettir yaklasan muayenedir. muayene demısken, muayenede bakıyorlar mı sayaca çalışıyor mu çalışmıyor mu diye ? hani bi de 80lira vermeyelim diye muayeneden kalmayalım. acil bişeyler yapmam lazım. bekliyorum cevaplarınızı.

*not: ustaya sorucaktım bunları neden ustana sormadın dıceksınız ama malum yok tamir edilmez falan diyorlar kacıyorlar ugrasmaktan hazırda 80lira almak varken. muayeneyi de belki göstergeyi ucuz bulurum internetten alırım diye ustaya sormadım. demesın sonra ulan sattın beni bekliyorum cevaplarınızı
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Muayenede ibreye bakmazlar,eliniz tornavida tutuyor ise açın bir bakın derim,bozulacak değilya zaten bozuk
    Arda_Karaca bunu beğendi.

ManisaLé - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ↔ Kanuni Breton 125
    Açın bakın hocam.Yani yapılabilecek birşey varsa zaten yaparsınız, yok olmayacak gibiyse yenisine sağlık...

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynı sorun benim kuba da var , dört köşe KM , temizlemek için sökmüştüm içine çok mini bir civata düşürdüm ve çıkaramadım , km 5999 olduğunda 6000'e bir türlü geçmedi Kadran çalışıyor fakat km 5999 da takılı kaldı , o civatanın sebep olduğunu düşünüyorum , bir ara sökeceğim tekrar.

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    sagolun yorumlar için. ilk olarak muayenede bakmazlar cevabı kesin midir. sonra muayeneden bırakmasınlar. ikincisiyse gösterge acılmayabılır dıye hıc gırısmek ıstemedım hem vakit darlıgandan. sonucta gösterge bu hanı actık mı sayacı ıstedıgımız gıbı ayarlarız. bu yuzden acılmaz dıye dusunuyodum. buyuk ıhtımal yarın gunduz gozuyle bı elıme alıcam zaten gostergeyı elıme. hanı acabılırsem neye bakayım onun cevabını bekleyerek yazdım bı de. civata demıssınız sagolun ona dıkkat edıcem. tekrar sagolun yorumlar ıcın

Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Tellimi dijitalmi saatiniz?
    Telli olduğunu varsayarak:
    Açabilirseniz içindeki dişlilere bakın,çalışma prensibini bilmiyorum fakat,hız çalıştığına göre ,kilometreyi yazan yere aktarım yapan yerdedir sorun

Muayenede evet bakarlar ama motorunuzun kaç km de olduğunu yazmak için bakarlar

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Alıntı oyunageldim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tellimi dijitalmi saatiniz?
    Telli olduğunu varsayarak:
    Açabilirseniz içindeki dişlilere bakın,çalışma prensibini bilmiyorum fakat,hız çalıştığına göre ,kilometreyi yazan yere aktarım yapan yerdedir sorun

Muayenede evet bakarlar ama motorunuzun kaç km de olduğunu yazmak için bakarlar
    tamam sagolun öneriniz için. muayene konusuysa evet bakıyorlar onu blıyorum km için bakıyorlar ama, acaba dedım arkanıza oturup yuru bakayım km sayacın calısıyo mu veya kendısı soyle bı tur atıyo mu falan dıye dusundum bıraz mantıksız geldı acıkcası muayenede bakmıyorlarsa acele etmeme gerek yok. yarın bi elime alayım da almak gerekıyosa
    muayeneden sonra para briktirip alıcam artık. bu aralar cok para verıcem devlete devlete calısmaktan kendımıze calısamıyoruz be. ehliyettir muayenedir

33mersin33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250
    Km sayacındaki arızaları motosiklet tamircileri yapamaz. çünkü anladıkları bir konu değil ya yenisini aldırırlar yada motosiklet kalsın yaparım derler sen motosikleti bırakınca başkasına tamir ettirirler. Km sayacını sök saat tamircisine götür km sayacını saat tamircileri yapar.

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    sonunda açaildim saati. az önce ugrastım yaklasık 1 saattır falan bakınıyorum. hiç anlamadıgım ıcın bu olaydan baya bakındım mal mal ama buldum. km telinin ilk döndürdüğü dişli 2.siyle sıkıntı yasıyor. ilk dişli dikey ve digeri yatay. dikey dişli yatayı donduruyor o da dıger dıkeyı ordan dıger yatay falan fılan. ilk dikey dişli yatayı döndürüyor fkat 7-8 diş varsa 2sinde sorun var. dişler sıyırmıs hafif. öyle olunca mil de dengesiz olarak yatagında gezınmıs. yatagı asınmıs ve mil hafif oynuyor. 10-20 ile giderken sıkıntı yok.. 30+kmde sorun yaratıyor. tutunamıyo dişlililer bırbırıne sıyırıyolar. sorunu buldum. ama çözümü, çok zor. o mili yerinden cıkarabılmek acayıp buyuk sıkıntı. ibreyi baglandıgı yerden cıkaramadım. var mıdır bi yolunu bilen ? penseyle tuttum dondurdum cektım cektım olmadı. kırılcak diye korktum bıraktım. ibre burda resimde.. nasıl cıkarıcam onu ? dişlileri çıkarmak ıcın onu en basta cıkarmam gerektıgını dusunuyorum.

bunlar da diger fotolar...

acemi çaylak bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Hiç sökmeyiniz yerlerinden,sorunun nedede olduğunu bulmuşsunuz,
    Önce bir araştırma yapın parça olarak bulabilecekmisiniz o dişliden,torna işi ayrı bir muamma herşey ücretli,
    Parça olarak bulursanız değiştirebilirsiniz,yaptırmak sıfırına yakın çıkarsa yeni almak daha mantıklı

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Alıntı oyunageldim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç sökmeyiniz yerlerinden,sorunun nedede olduğunu bulmuşsunuz,
    Önce bir araştırma yapın parça olarak bulabilecekmisiniz o dişliden,torna işi ayrı bir muamma herşey ücretli,
    Parça olarak bulursanız değiştirebilirsiniz,yaptırmak sıfırına yakın çıkarsa yeni almak daha mantıklı
    aynen öyle yapıyorum zaten de tornacının yapabılıcegını pek sanmıyorum. hanı belkı yapar bılmem ama kucuk ve detay ısteyen bı iş bu. herkes ugrasmaz gıbıme gelıyor. tornacı yaparsa 80 lira istemez zaten herhalde. bkalım su an arastırıyorum. çıkma gösterge bakınıyorum belkı dişliler aynıdır diye de, buraya da yazayım belkı bısey cıkar dıyorum ustunden 1 gün geciyor birşey cıkmıyor hala..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)