Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

KGS % 30 İndirimli !!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Liberty 200
    www.kgm.gov.tr sayfasında otoyollar/kgs'de yazdığına göre :

"KGS abonesi olan bütün araç sınıfları geçişlerini %20 indirimli yapmaktadır. Motosiklet kullanıcılarına, KGS geçiş ücreti indirimi, 17/04/2006 tarihinden itibaren %30 olarak uygulanacaktır."

Yani bugünden itibaren KGS motosikletlilere özel indirimli !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GazSesi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    %10 indirim sanki gostermelik yapılmış, yine de bir gelişme

beto_977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T1 ( Yiğidim Aslanım, Façası bozulsada eski günlerine geri döndü )
    Ya arkadaşlar bişi sorcam bende arabada varda ben dün 2.400. den geçtim kgs yi internetten aldım sınıfınımı yanlış verdim acaba.

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    1.sınıf olmayacakmıydı... benim kgs 1. sınıff... bilgisi olan varmiii
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

Can. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F6
    Arkadaşlar ben uzun süredir arabamda ogs kullanıyorum ve zamanında çok araştırdım bu konuyu. Motor alıncada KGS aldım. Düne kadar motor, otomobil, kamyonet daha doğrusu dingil aralığı diyorlar galiba belli bir uzunluğa kadar olanlar
    1 nci gruba giriyor oda 2.4 YTL. Şimdi bu haber çıktı. Henüz araştırma fırsatım olmadı ama motor için aldığımız KGS'lerden 2.4 YTL düşüyor hala. Motor için yeni bir grup tanımlamış olmaları gerekiyor ve bunu bizdeki mevcutlara otomatik uygulayacaklarını sanmıyorum. Gidip uğraşmaktansa ben bir nakit KGS daha alırım.
    Depozitosu yok zaten. Sadece kontör yüklüyorsun ve onun parasını veriyorsun.

Dr_Hook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Mio 100
    Bana dun motorun 6.grup oldugunu soylediler FSM koprusundeki danismada. Bu arada KGS yi iyi okutmadan gecerseniz kopruden ne kadar ceza odersiniz - gecis ucreti arti ceza mi, yoksa sadece gecis ucreti mi kartinizdan dusulur. Hic kartin olmadan gecip ertesi gun giderseniz sadece gecis ucreti aliyorlar da.

vipseyahat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Arkadaşlar bu konuda en iyi bilgiyi ben verebilirim size 6. sınıf kredili KGS kartı aldım işbankasından şu anda 2,10 YTL den geçiş yapıyorum ama aslında yapamıyorum, nedenine gelince daha hala köprü ve otoyol gişelerine 6.sınıf tanıtılmadığı için her geçişte beni kaçak görüyor fakat aradım cezalı geçişe girmediğimi sistemden kaynaklan bir hata olduğu için manuel olarak düştüklerini söylediler. Fakat mutlaka Kredili KGS alın aksi durumda nakit KGS alırsanız krediniz tükenirse kaçak geçiş işlemiyle karşı karşıya kalırsınız.

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Alıntı vipseyahat adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar bu konuda en iyi bilgiyi ben verebilirim size 6. sınıf kredili KGS kartı aldım işbankasından şu anda 2,10 YTL den geçiş yapıyorum ama aslında yapamıyorum, nedenine gelince daha hala köprü ve otoyol gişelerine 6.sınıf tanıtılmadığı için her geçişte beni kaçak görüyor fakat aradım cezalı geçişe girmediğimi sistemden kaynaklan bir hata olduğu için manuel olarak düştüklerini söylediler. Fakat mutlaka Kredili KGS alın aksi durumda nakit KGS alırsanız krediniz tükenirse kaçak geçiş işlemiyle karşı karşıya kalırsınız.
    6. sınıf kgs kullanıyorum her geçişte alem ötüyor bu sorun vipseyahat dedigi gibi koprudeki gecis cihazlarından kaynaklanıyor. Ne zaman sorunu duzeltirler bilmiyorum. 6. sınıf gecis ucreti 2.10ytl

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    6.sınıf KGS kullanıyorum, henüz 6-7 defa kullandım ama hiç bir anormal ötme sorunuyla karşılaşmadım.

Ayrıca bankadan kart alırken imzalanan sözleşmede aynen şöyle bir madde var:
    ...
    İşbu talimatta belirtilen plaka numarasına sahip araç ile KKGS kartımı kullanarak yaptığım geçişlerde, KGS gişesinin KKGS kartımı okuyamaması durumunda, KGM ücret kaydının plaka numarası üzerinden KKGS kartıma borç kaydı olarak yansıtılabileceğini;
    ...
    beyan, kabul ve taahhüt ederim.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

LesPaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    bende önce 1. sınıf vardı. 6. sınıf almak için iş bankasına gittim. 1. sınıf olanı iptal ediyorlar ve 6. sınıf olarak yeni bir kart veriyorlar.
    Daha önceki kartınızda bulunan bakiye ise 3 gün içerisinde yeni kartınıza aktarılıyor.
    Geçişlerde ötme sorununa gelince...
    İlk başta her geçişimde ötüyordu. En sonunda çözümü buldum. KGS yi okuttuktan sonra sensörleri tam ortalayıp ortadan geçmek gerekiyo. o zaman algılıyo.
    kgs yi okutup direk yandan dümdüz devam ederseniz sensör algılamıyo ve ötüyo.

ayrıca, ötse de yine sorun değil. çünkü algılamadığında plakaya bakıp, o plaka üzerine bir kgs veya ogs varsa ondan düşüyorlar zaten. bişey farketmiyo.
    cause suicide is painless / It brings on many changes / And I can take or leave it if I please, /
    and you can do the same thing if you please

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Bu ortalama işine hiç dikkat etmemiştim ama şansıma hiç ötme sorunuyla da karşılaşmadım...
    Üstelik çok ortada da durmuyorum, okutup geçiyorum.

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    benim bu kgs işinde beynim döndü...
    iş bankası, halkbank, ziraat veriyor, hepsi ayrı telden çalıyor...
    biri kredili alın diyor, biri hesap açacaz, yılda 30 ytl hesap işletim ücreti diyor, biri bilmem ne diyor...
    ben ayda yılda bir kullanırım köprüyü...
    otobanda da fazla işim olmaz. ama karşıya geçerken, işime gelen köprüyü kullanmak isterim.
    bu yüzden alayım dedim, iş çorbaya döndü...
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    ben her zaman en sağdaki kgs gişesini kullanıyorum. çünkü hep boş oluyo. o gişeden her geçişte de ortalamak gerekiyo.
    ben gişenin yalancısıyım
    cause suicide is painless / It brings on many changes / And I can take or leave it if I please, /

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Bütün gişeleri denedim hepsinde ötüyor
    Yanlız ortalama oalyı ilginc motorla kartı okutmak icin gisenin soluna yanasıyorsunuz. giseden cıkarken 1metre gecince otuyor nasıl ortalıycaz geri mi gitcez bi de

Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    hehe, yok abi ya. gişe inip kalkan bariyerin 1 mt kadar gerisinde. kartı gişede okutuyosun, sora kalkarken gidonu sağa kırıyosun. tam o 2 çubuk arasından geçerken ortasından geçmiş oluyosun böylece o 2 çubuk arasında yerde de çıta gibi bişey var dikkat ederseniz.tam onun üstünden geçerken ortada olun
    bu sensörler asıl araba için tasarlandığı için böyle bir sorun var sanırım.
    ben böyle geçmeye başladığımdan beri hiç ötmedi.
    önceden kartı okutup, gidonu hiç kırmadan dümdüz basıyodum. bi de ortadan deniyim dedim, ötmedi

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Oyun gibi oldu ama, bir kere daha ortalamadan dener misin?
    Bende mi bir sorun var diye düşünmeye başladım.

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    KGS kartımı 1 tipinden 6 tipine bir hafta önce değiştirdim. Hergün köprü geçiyorum. 2,10 YTL ödeme yapılıyor ancak bende de birkaç defa öttü, ötmediği de oldu. Umarım hem normal şekilde, hem de cezalı şekilde düşmüyordur hesaptan. Valla ben artık herşeyi bekliyorum bu ülkeden. İndirim yapacaz diye bindirim de yapıyor olabilirler
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    tamam olcan, yarın denerim
    durumu sana haber veririm.
    ama dediğim gibi ben şimdiye kadar hep en sağdaki KGS gişesini kullandım. diğerlerini denemedim. Yarın yine ondan soldan geçerim, öteceğini tahmin ediyorum.
    durumu bildiricem

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Anormal şekilde ötmesi bir sorun yaratmıyor diye anladığımdan bunu istedim ben, sorun olacaksa tabii ki deneme.
    Ama başlarda öttü, şimdi ötmüyor deyince sonradan birşeyler ayarladılar mı diye merak ettim.

Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    ötse de sorun olmuyo zaten. kamera kaydından plakaya bakıp yine kgs den düşüyorlar.
    yarın geçerim öyle.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler