Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Debriyaj kilitlenmesi ve güç kaybı Mct250

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MCT 250
    Merhaba Arkadaşlar 2 sorum olacak

1. Motorun devirini yükseltip 4-5 sn o deviri koruyunca (Vites farkı yok tüm viteslerde yapıyor. bahsettiğim devir 5. viteste 80 km deviri normal dişli.) debriyaj kilitleniyor basamıyorum. yağla alakası yok 3 tane yağ değiştim farklı viskoziteli durum aynı. Neden olabilir?

2. Motorun üst kapak yeni subap ayarı yok, karbüratör ayarını 3 tam tur yaptım. motoru sürerken sanki benzi bitiyomuş gibi tırtırtır yapıyo gaz verince gazı çok geç alıyo. 20 dakika falan çalıştıktan sonra biraz düzeliyo. ilk çalışmada ısınması çok uzun sürüyor, birinci viteste kalkış yaparken stop edecekmiş gibi oluyo zar zor kalkıyo. çok yakıyo, neden olabilir?

Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Dostum debriyaj nasıl kılıtlenıyor anlamadım
    üst kapak neden degıstı
    karbüratör hava ayarı aynı olmaz 2 silindirde fabrıka verısıne gore ayar yoktur ilkim degısıklık gosterır
    bagırıyor gıtmıyor ve cok yakıyorsa debrıyaj balatası bıtmıs olabılır

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    bende anlamadım debrıyaj kitlenmesini debriyaj tasıyla alakalı bir durum vardır

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    debrıkyaj kılıtlense motor yurumez , tasa değse gıyk gıyk yapar . İnsanlar sorununu anlatabıldıgı zaman yardıkm alır

Motosikleti
    MCT 250
    Üst kapak yağ yaktığı için değişti. Balatasında problem yok. Debriyaj aşırı sertleşiyor basılmıyor daha ayırmıyo yani az soğuyunca gevşiyo

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    abicim conta degısır kapak degısmz , ghenlesme probelmı

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    boşuna dememişler MaCiT ten uzak dur diye
    çok yakar az kaçarlardan bunlar :D

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    yanlıs dusunuyorsun regalden sonrakı en sağlam çinlidir
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    foruma yaz bakalım MaCiT i nasıl bilirsiniz diye sana ne diyecekler

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Sen bana sor bakalım mct ye kaç sene bindin diye forumdakılerın görüşü umrumda olmaz , %50 sı kulaktan dolma konusuyor .
    Kanuni caracal 4 yıl
    mondıual mct 2.5 yıl
    regal 1 yıl
    honda beat 1.5 yıl
    kawasakı vn 800 1 yıl
    today 50 6 ay
    biniş sürelerim aynı zamanda tamirciyim

Motosikleti
    MCT 250
    canerol tartışma çıkartıyorsun yardımcı olmuyorsun. Paramız olsaydı dragstar alırdık herhalde. Ama para yok.

Üst kapak dediğim şey silindir kapağı. Değişti 0'ı ile. balatalarda problem yok iyi durumdalar.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    bakmadan birşey denmez kı

Teo23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -1954 BMWr25/3-Jawa Laser 250+MZ 98 125cc+MCT 250
    Debriyaj telinin durumu nedir acaba? Yağmurdan pas yapmış da olabilir??

Motosikleti
    MCT 250
    Debriyaj teli iyi durumda motoru çok ısıtmadıktan sonra hiç bi problem yok geçişlerde.

Teo23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -1954 BMWr25/3-Jawa Laser 250+MZ 98 125cc+MCT 250
    Debriyaj balatalarının arasına birşeyler sıkışmış olabilir?? Ya da balataları yakıyorsun?? Benim aklıma gelenler bunlar. Ben de bir MCT 250 aldım. Fiyatına göre iyi gibi şimdilik. Ama bakalım zaman ne gösterecek??? Orta ayağın olmaması çok çok kötü, arka tekeri hala düzgün ayarlayabilmiş değilim, ama alışacağız mecbur. Benim motor da biraz ısındıktan sonra boş vitesi bulmak neredeyse imkansız. Lambalarda debriyajı sıkılı tutuyorum ama kollarım kopacak bu gidişle. Vites aktarma kolu akıllara zarar. Çok boşluk yapmış ve 2. ve üst viteslere geçirmek için ayağım yara olacak. Bir de yağ ölçme çubuğu nedir öyle yaa? Acaba yağı yan ayakta mı ölçeceğiz yoksa motor düz dururken mi? Senin konuyla pek alakası olmadı ama, hazır bulmuşken sorayım dedim...

Motosikleti
    MCT 250
    Alıntı Teo23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyaj balatalarının arasına birşeyler sıkışmış olabilir?? Ya da balataları yakıyorsun?? Benim aklıma gelenler bunlar. Ben de bir MCT 250 aldım. Fiyatına göre iyi gibi şimdilik. Ama bakalım zaman ne gösterecek??? Orta ayağın olmaması çok çok kötü, arka tekeri hala düzgün ayarlayabilmiş değilim, ama alışacağız mecbur. Benim motor da biraz ısındıktan sonra boş vitesi bulmak neredeyse imkansız. Lambalarda debriyajı sıkılı tutuyorum ama kollarım kopacak bu gidişle. Vites aktarma kolu akıllara zarar. Çok boşluk yapmış ve 2. ve üst viteslere geçirmek için ayağım yara olacak. Bir de yağ ölçme çubuğu nedir öyle yaa? Acaba yağı yan ayakta mı ölçeceğiz yoksa motor düz dururken mi? Senin konuyla pek alakası olmadı ama, hazır bulmuşken sorayım dedim...
    MCT Başlığında soruna cevabı yazdım. balatalar daha sökülmemişti ilk açtığımda açtım baktım sağlamdı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)