Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

elektrik sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba elektrik ve diğer konularda sorunu olmaya çalışırım lakin başımda olan sorunları çözemedim.
    1.si yamaha breeze atv var.uzun süredir yatıyordu.Tesisatının bir kısmını fareler yemiş ve akü ölmüş durumdaydı.Tesisat'taki sorunu giderip yeni akü aldım.Motor sıkıntısız çalışıyor.Fakat bir müddet sonra motor duruyor tekrar marş'a bastıgımda tırttt bazen o ses gelmiyor bile.Akü bitiyor.Anlamadığım bu motor elektriğini aküden'mi alıyor ?yoksa yeterli elektrik üretmediğinden akü'deki elektriği'mi bitiriyor?.Ölçüm yaptıgımda 5-6v arası elektrik aldım.Konjektör'de sorun olabilir'mi?Konjektör değişmiş ,orjinal değil 5 kablo yerine 6 kablolu takılmış. Tamirci eleman kablonun birini kesip bantlamış
    2.sorunum 250lik motor'u far açmadıgımda sorunsuz kullanıyorum.Aküsüz dahi olsa çalışıyor zaten.Far açtığımda aküdeki elektriği bitiriyor.Motor aküyü beslemese marş hiç almaz.Ölçüm yaptıgımda 12-14v arası elektirk geliyor.

Saglıcakla

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    akü şarj tutmuyor olmasın? ya da bir yerde kısa devre var ve hızla emiyor. far zaten şarj edilmeyen aküyü çok hızlı bitirir, bence farın kablolarını, konjektör ve alternatör çıkışlarını bir ölçün...

karabulut61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bursa Mustafa Kemal Paşa Memleket Trabzon Akçabat
    Motosikleti
    Motoran CBS 150 Balancer
    s.a Kardeşim senin motor sarj etmiyor büyük ihtimalle marşın basar fatak farları yaktıgınzamn lamba aküdeki elektirigi emiyor busefer ne oluyor sarj etmedigi için akü boşaltıyor ya kablolarda birşey var yada konjektörde tekrarbi kontroled akü şarj 13.14 vold sarj etmesi lazım sen kalbloları bi kontrol et biryeri büyük ihtimalle kacırıyor....kolay gelsin

Teo23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -1954 BMWr25/3-Jawa Laser 250+MZ 98 125cc+MCT 250
    Şarjdan daha önce, kısadevre olup olmadığından emin olun. Benim gibi 30 lira verip boş yere statör almayın...

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Atvdeki sorun akü şarj olmuyo gibi geldi. Tesisatı yenilerken bişeyleri atlamış olabilirmisin? Motosikletteki sorunu da bence aydınlatma tesisatında aramalı. Açınca kısadevre yapıyo olabilir.

2 motorda aküler şarj oluyor zaten akü bittikten sonra sarj ediyorum
    atv'deki problem evet şarj olmuyor gibi aküdeki elektriği bitiriyor sonra motor stop ediyor.

Diğer motorda ki sorun tesisat'a tekrar bakacagım far'ı actıktan bır 5-10 dk sonra far mum ışığı kıvamına gelıyor sonrada tamamen far gıdıyor.akü bitiyor yani.

Motosikleti
    MCT 250
    ölçümlerin çalışırken mi yoksa stop halinde mi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)