Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

(LPGli Motör)Piknik tüpünü bagajınızda taşımak ister misinz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    http://www.bikestaff.com/gassino.html

google tercümede italyanca türkçe tercümesini yapıp okursanızhangi hacimde hangi scooterlara uygulanabileceğini görürsünüz.

tank konusundaki yazılarımı okuyup buradakilerle karşılaştırısanız benim yazdığımdan farklı bir şey görmeyeceksiniz. benim dediğim ecer 67 koruma standartlarına uyan 6 litrelik depoların koltuk altı bagajında kullanılmak şartıyla onay bile verildiğini okursunuz. tankin korunmasına gerek yok. tank zaten kendini yeterince koruyor. 1 milimlik benzin deposundansa 5 mmlik et kalınlığı olan 30 bar basınç altında çalışabilen bir tanktaki en fazla 6 bar basınçlı lpgye bir şey olmaz.

ece standartları hakkında bilginiz var mı? mesela aldığınız koruma malzemeleri bu standartları sağlıyorsa alınabilir. kaskta ece r22.05 onayı 1. kalite kask korumasının 2005 yılındaki yeterliliklerini sağladığını gösterir. ecer 1621/1 ve ya 1621/2 korumaları bel korumalarının standartıdır. mesela zandonanın 6lı belliğinde bunu gördüğüm anda hiç aklımda olmamasına rağmen bir mont parası vererek almıştım.

Allah işini yaparken o işin tüm gerekliliklerini yerine getirmeyi düşünenleri değil de bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanları ıslah eder inşallah. sizden bir önceki yazıda da kimlerin nerelerde kullandığını videoları tek tek izleyerek görürsünüz. avrupada hazır kit halinde bile satılırken halen daha rerörerö ediyorsunuz. avrupada güney korede taıwanda hindistanda ve çinde bu kadar hazır lpg kitleri satılıyorken nedir bu?

direk yere iletebileceğim (arada hiç bir aktarma organı olmadan direk tekerden yere diye açıklarsam daha iyi anlaşılır) 11 beygir elektrikli motosikletimin olmasına devlet izin vermediği için böyle bir yolu deneyebileceğimi söylüyorum.

denerken de piknik tüpünü arka çantaya bağlayarak bomba gibi dolaşmaya ben de karşıyım. ancak avrupada bile yeterlilikleri sağlayan bir sisteme bile halen daha "bomba", "ıslah etsin", "hobini yapmanı engelleyecek herşeyi yaparım!" gibi tehdit yaklaşımlarınıza devam ederseniz bu kadar cevaptan sonra hala devam ederseniz sizi ve sizin gibi düşünenleri kişisel olarak görmezden geleceğim.

konuşma adabında "siz" dediğiniz kişi "sen" diye karşılık veriyorsa o konuşma bilgi paylaşımı, diyalog olmaktan zaten uzaktır.

---------- Post added at 01:41 ---------- Previous post was at 01:36 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=RPe1W...eature=related

harbiden okuduğunu anlayamayan insanlara dert anlatmak imkansızmış.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    125CC
    boşverin hocam. arkadaşlar hayal dünyasında herkesin maaşlı kadrolu çalıştığını sanıyorlar. arkadaşlar italyanlar japonlar yapsın biz parayı verip binelim diyorlar..

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    konuşma adabını sizden öğrenecek değilim SAYIN maxi97 BEYFENDİ

Hala söylediklerimizi artık anlamamakta mı diyim okumamak mı diyim adını siz koyun ısrarınızı anlamış değilim bak o standartlar o tüp yerde sürüklendiği ve patlamadığı için verilmiyor hala bunu neden inkar ediyorsunuz. Siz alıp da motorunuza takın diye üretilmiyor onlar tamam uzak doğuda kullanılıyor olabilir medeniyet güvenlik avrupada amerikada farkındamısınız bilmiyorum uzak doğuda üretilen her mal avrupaya giremiyor nedenini açıklamama gerek yoktur umarım

Başka bir konuda daha yakın zamanda ne yazdığınızı hatırlıyorsunuzdur umarım laflarımı cımbızlamayın etmeyin ıvır zıvır dediğinizi çok net hatırlıyor birkaç mesaj öncesine bakıp kontrol ettiğimde gerçekden de öyle dediğinizi net olarak anımsadım farkındamısınız bilmiyorum ama hobine engel olrumun başında EĞER BANA BAŞKALARINA BİR ZARARI VARSA diye yazmışım eğer bunu okumakdan anlamakdan acizseniz ben burada ne kadar da konuşsam duvara konuşmuş olacağımdan sizi tüplerinizle başbaşa bırakıyorum!

Gökmenkurt
    Bak arkadaşım yapacaksa birşey trafiğe kapalı alanda yapılır test edilir sonra patenti alınır güvenlik belgesi alınır işlemleri tamamlanır eyvallah

Amaaa ! Gidip sanayiden bilmem ne kalınlıklı kaç bar basınçlı tüp alıp sonra onu tel maşa bağlayıp kaza yapar kendi canına hadi sürücünün canını geçtim başkasının canına kast ediyor bir kazada ölüm sebebi olabilitesi yüksekse ben buna karşı çıkarım

Herkes kadrolu maaşlı bol paralı diyen yok ancak zaten 150cc az yakıyor hadi onu da karşılayamayacak durumda gitsin mobilet alsın gitsin 50 cc 100cc motor alsın eğer mevzu benzin parasıysa ama mevzunun benzin parası olmadığı imkanların elvermemesi diye birşeyin olmadığı ortada bilmem anlıyormusunuz beni

Motosikleti
    italyan lovato üretimi hazır lpg kiti. benim egzozla ısıtmayı planladığım suyu kendi cihazıyla ısıtıyormuş. scooterların alt bagajına da sığıyor görüldüğü üzere. italyan malı demiş miydim?

http://www.facebook.com/media/set/?s...20206381&saved

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    maxi97 eksoz gibi ısıtma sistemlerinden se bu daha güzel. türkiyede varmı acep. bir yerde buldum ama çin malı lavato falan değil çok uçuk fiyat istedi. sanırım araba parçası ile motosiklet parçalarının arasındaki fiyat uçurumu lpg parçaları içinde geçerli. benim regülator çartayı çekti. yeni bir regülator edindim 150 liraya. bugün yarın yeni tesisatı motora çekeceğim. bu sever aceleye getirmezsem bol bol resim çekiştirip paylaşmak istiyorum.

Motosikleti
    Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maxi97 eksoz gibi ısıtma sistemlerinden se bu daha güzel. türkiyede varmı acep. bir yerde buldum ama çin malı lavato falan değil çok uçuk fiyat istedi. sanırım araba parçası ile motosiklet parçalarının arasındaki fiyat uçurumu lpg parçaları içinde geçerli. benim regülator çartayı çekti. yeni bir regülator edindim 150 liraya. bugün yarın yeni tesisatı motora çekeceğim. bu sever aceleye getirmezsem bol bol resim çekiştirip paylaşmak istiyorum.
    resimlerde görülen motor benim motorum. kiti elime alıp inceledim yani .

Motosikleti
    Alıntı gokmenkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boşverin hocam. arkadaşlar hayal dünyasında herkesin maaşlı kadrolu çalıştığını sanıyorlar. arkadaşlar italyanlar japonlar yapsın biz parayı verip binelim diyorlar..
    dostum bu devirde maaşlı kadroluda olmak ta kurtarmıyor.
    israfın sonu iflastır. tasaruf şart. sonuç olarak kazandıgımızdan değilde harcadıgımızdan vergilendiriyoruz. onun için az harcamanın yoluna bakacagız. gerekirse yememek için sı..mayacağız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:49 ----------

Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resimlerde görülen motor benim motorum. kiti elime alıp inceledim yani .
    çok güzel sanırım samandıra 30 dereceliklerden değil. tankın çapı 200 mm varmı. benim tanka 30 derecelik şamandıra kullandıgımda gazı yeni bastıgımda bir mutted sıvı lpg gelişi oluyor buda motorda patırdamaya yol acıyor.
    senin motor 150cc likten düşükse şamandıranın dipten çekiş kısmını sök. direk gaz olarak regülatore gitsin. uzun yola cıkmazsan sorun yaşamazsın. zaten scoterlerde koltuk altında oldugundan donma sıvı yürümesi gibi problemler cok daha az yaşanıyor. nereden ve kaça getirttiğini özelime mesaj olarak yollarsan çok sevinirim.
    olası karşılaşa bilecegin sorunlar konusundada yardımcı olurum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:03 ----------

albumunu facede paylaştım.

Motosikleti
    125CC
    bahsettiğiniz kitten türkiye de de mevcut bir çok şehirde hatta. aynı sistemi fiat bis lerde kullanıyorlar gayet başarılı. bir ara bende çok heveslenmiştim araştıra araştıra motosiklet için dizayn edilmiş olanını 750 tl ye bulabildim. bu benim için 1 yıllık benzin parasını peşin vermek demek sonraki 2 yılda kendini ancak amorti eder 3 yıl olur. çok uzun vadede işliyor hocam her gün 100 km yol yapanlar için ideal ama günlük 50 kmyi bulmayanlar bence benzinle gitmeli.
    aynı fikirle biz araba ya da taktırmadık tüp kmde 33 kuruş yiyoruz. araç 2004 model daha 54000 kmde.

Motosikleti
    arora ks 150-23 Sarı :)
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    italyan lovato üretimi hazır lpg kiti. benim egzozla ısıtmayı planladığım suyu kendi cihazıyla ısıtıyormuş. scooterların alt bagajına da sığıyor görüldüğü üzere. italyan malı demiş miydim?

http://www.facebook.com/media/set/?s...20206381&saved
    aliekber usata böyle bi çalışma yapmıştı hatta facebook'unda vardı fotoğrafları ama göremedim bilgi alabiliriz ondan bu konu hakkında
    Hızlı Yaşa Genç Öl Cesedin Yakışıklı Olsn...

Engel olmayın.Eline güvenen azmi olan denesin.Elin adamları neler deniyor.Çölde atom bombası patlatıyorlar.Kimseye zararı yok tedbir alınıtyor diyenleri duyar gibiyim.Patlatılan bomba ne kadar az zararlıysa vatandaşın denediği lpg yada standart tüp en fazla o kadar zararlı.Üç beş kişinin ölmesini risk sayıp karşı çıkıyorsunuz.Hergün trafikde kaç kişi ölüyor?.Terörden kaç kişi katlediliyor ? Buna kimsenin sesi çıkmıyor.Boşuna duyarlı vatandaş moduna girmeyin,kendinizi avutmayın.Elektrikli motorların aküleri için(ucuz üretim)ne kadar çevre kirletildi etrafa zarar verildi,tabi üretilen ülke burası degil çin ve çin de mars da.Kirlenen her damla su ,zehir karışan her nefes hava dönüp dolaşıp gursağımızdan nefes borumuzdan geçiyor.Kimse bunuda önemsemiyor.Hatda en fazla bir Lira olması gereken benzinden alınan vergi fincan kadar pistona sahip araç sahiplerini bile yakıt ekonomisine itiyor kimse buna ses cıkarmıyor.Biz buralarda yazışarak anca parmaklarımızı yorduk.İlla da kanuni olarak sömürelim diye mi yaşayacagız.Hatda biri çıksa da evimizdeki dogalgazı çakmak doldurur gibi mikserlerle tüplere basıp 100 km de 2 lira yakacağız dese.Şimdi buna da karşı çıkarsınız.Her şeye karşıyız fakat sömürüye evet

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Konu ilk açıldığında herkes motorlar zaten az yakıyo ne gerek var tüp olurmuymuş v.s diye karşı çıkmış şimdi ise herkes sıcak bakmaya başlamış vayyy benzin fiyatları vaayyyyy diyorum
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu ilk açıldığında herkes motorlar zaten az yakıyo ne gerek var tüp olurmuymuş v.s diye karşı çıkmış şimdi ise herkes sıcak bakmaya başlamış vayyy benzin fiyatları vaayyyyy diyorum

Petrol deryasının merkezinde hemde...kahrolsun emparyal düzen,kahrolsun efendiyi uşak yapan kukla siyaset
    Suyun içinde yaşayıp susuzluk çekmek gibi...

Motosikleti
    125CC

hocam resimleri heyecanla bekliyorum umarım doğru açıdan çekip burada paylaşırsınız. en azından deneyeceğiniz için bile teşekkür ederim.

Motosikleti
    Alıntı gokmenkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam resimleri heyecanla bekliyorum umarım doğru açıdan çekip burada paylaşırsınız. en azından deneyeceğiniz için bile teşekkür ederim.
    dostum deneme faslını geçdim. 11000 km redir tüplü kullanıyorum. hatta ilk regülatorumu bozdum da yenisini bile taktım. burada bir kaç foto var. http://www.motosiklet.net/forum/memb...lbums1085.html
    yanlız yalnız yeni regülatoru acele ile taktım foto yok. nasipse yakında bir kaç tane çeker eklerim.

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Alıntı Ahmet N. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Petrol deryasının merkezinde hemde...kahrolsun emparyal düzen,kahrolsun efendiyi uşak yapan kukla siyaset
    Suyun içinde yaşayıp susuzluk çekmek gibi...
    Zengin evin fakir çocuklarıyız biz napalım kader
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    125CC
    dostum deneme faslını geçdim. 11000 km redir tüplü kullanıyorum. hatta ilk regülatorumu bozdum da yenisini bile taktım. burada bir kaç foto var. http://www.motosiklet.net/forum/memb...lbums1085.html
    yanlız yalnız yeni regülatoru acele ile taktım foto yok. nasipse yakında bir kaç tane çeker eklerim.
    montajı ve malzemeleri ile beraber toplam ne kadara mal oldu size ? birde ısıtmayı aküden elektronik olarakmı yaptınız egsoz üzerinden mi

Motosikleti
    toplam maliyetin hesabı yok sistemi oturtuncaya kadar çok para harcadım ilgisiz ve gereksiz parçalar aldım attım. ama şu anki sistem ortalama 500 lira cıvarı mal oluyor. ısıtma yok yani 250 lira verip elektirik ısıtmalı regülator alırsak 600 liraya mal olur.
    http://www.32byte.com/category/tkn-mkn/ şu sitede bir iki yazı karaladım burada bir fikir edinirsin olmadı özelden sormak istediğini sor yardımcı olurum.
    ısıtma konusunuda özelden soru cevap şeklinde açıklıya bilirim. ama kesinlikle gaz borusunun eksoza sarılmasını tavsiye etmiyorum. lpg montajının bazı standartları var. nasıl olsa ruhsata işletmeyeceğiz mantıgı ile hareket ederek güvenlik kısmını göz ardı etmemek gerekir.

CBF 250 ye takılmış ve km de 11 kuruş yakıyormuş.Bizzat gördüm.Kullanıcı hala geliştirme aşamasında.İlk çalıştırırken benzinle biraz gittikden sonra gaza alıyor.Bir aydır görmüyorum.Direk gaz ile çalışacak şekilde değiştirecekti.yamyamaha' nın dediği gibi elektrikli regülatör takacaktı.Yani olmayacak diye birşey yok.Azim ve inat meselesi.Mesela benim aklımda direk enjekcion lu sistem var.Hatda dizel bile deneyebilirim.Bir iki küçük değişiklik yapabilirsem hayatımda (piyango veya sayısal)mutlaka deneyecegim.

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar nete yaptığım araştırmada şöyle bir adama ulaştım. kendisini tanımam. sadece ısıtmalı regültör kullanarak hava soğutmalı motorlara lpg takıyormuş. bilgilerinize ankara için montaj abdurrahman şahin y mah N:122 0532 3374 45 0 312 343 45 77

Motosikleti
    Alıntı drsteel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar nete yaptığım araştırmada şöyle bir adama ulaştım. kendisini tanımam. sadece ısıtmalı regültör kullanarak hava soğutmalı motorlara lpg takıyormuş. bilgilerinize ankara için montaj abdurrahman şahin y mah N:122 0532 3374 45 0 312 343 45 77
    fiyat verdimi. şimdi bizde telefon eder sorarızda adam gaza gelip fiyatı şişirmesin.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler