Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

883 Arıza

Motovento
    REKLAM ALANI
    81 Supporter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Iron 883
    merhaba geçtiğimiz cuma bir Iron 883 almıştım fakat motora daha ikinci binişimde sarı motor göstergesi ara ara yanıp sönmeye başladı evden fazla uzakta değildim geri döndüm. Motoru kapatıp tekrar açtığımda marş almadı fakat marşa basılı tutarken biraz gaz verince motor ancak çalıştı, rölantide çalışırken de sesi biraz zayıf güçsüz çalışıyormuş gibi geliyor. Sizce sebebi nedir ciddi bir arızamıdır? Tecrübeli abilerim yardımcı olabilirlerse sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Akün bitmek üzere veya elektirik sisteminde bir sıkıntı varmı.Motorun vidyosunu çekermisin anlıyalım.

Motosikleti
    Harley Davidson Iron 883
    Yeni alınmış bir motorun aküsü nasıl bitebilir ki ? Videosunu çekmeye çalışırım.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Bu forumda 883 arızasını sana söyleyecek kimse çıkmayabilir. Tamirciye git derim.
    maxi97 bunu beğendi.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    Harley Davidson Iron 883
    Bugün yağışlı olduğu için çıkaramıyorum motoru yarın servise bırakıcam zaten de bir ön bilgi amacıyla açtım başlığı...

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Öncelikle hayırlı uğurlu olsun. 30 bin verip motor alsaydım 3-5 gün sonra arıza verseydi gider o bayi/servis ile çok güzel sohbetler yapardım. Arkadaşın dediği gibi sizin derde burda derman zor.

Motosikleti
    Harley Davidson Iron 883
    Kesinlikle aynı fikirdeyim sinir bozucu bir durum daha ikinci günde arıza? Tamam acemi kullanıcıyım motorun ilk 800km'si yaptığım hatalar belki arızaya yol açabilir düşüncesi vardı ama daha 75.ci km'de mızırdanması moralimi bozdu.

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Merhaba,

Motorun kaç model, enjeksiyonlu mu?

L&L&R
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Harley Davidson Iron 883
    2013 model sıfır motor Enjeksiyonlu evet

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Tamam motor yeni aküde sıkıntı olmuyabilir,şimdi sıkıntıyı daha iyi açıklarsan daha iyi yardımcı olabilirim.
    Sporsterler enjeksiyonludur ve ilk motorun runa getirdiğin vakit vırrrkk diye ses yapar.Bu yakıt pompasının çalıştığını işaretidir.Eğer herşey normalde SArı motor ışığı söner ve motorunu ateşliyebilirsin.Eğer sarı motor ışığı yanıp sönüyorsa diagnoostik modu vardır sposterların.İnternetten bu moda nasıl giriliceğini arat ben biliyordum ama aklımdan gitmiş yanlış bilgi vermim.Sonra orda yazanları harfiyen yap korkma çok basit işlemler.Sonra motorun ne arızası var sana motor kendi kendine söylüyor.
    Sporsterlerdaki beyin çok gelişmiştir o yüzden sıkıntı yapma sorunu o beyne yazıyor.Büyük ihtimallede oksijen sensörü yada buji pipolarında sorun olmuştur.Çünkü bunları ilk montajda düzgün takamış olabilirler.Ve motor çalıştıktan sonra birşeyi daha kontrol et.Ön ve arka silindirlere dokun bak bakalım düzgün ısınıyorlarmı.
    Hayırlı olsun motorun.Dünyanın en basit ve en güzel motorlarından biridir.Eğer tamir kitabı ve diğer yedek parça gibi şeyleri istersen bende hepsi mevcut sana verebilirim.
    maxi97 ve zenon bunu beğendiler.

Motosikleti
    Harley Davidson Iron 883
    İlginiz için teşekkürler, yakıt pompası çalışıyor bir sıkıntı yok silindirlerde maşallah cehennem gibi trafikte durduğum an ızgara üzerinde oturuyor gibi hissediyorum. Motorun zayıf çalışması ve gaz vermeden marş almaması dışında bir sıkıntı yok 1.ci vites düşük devirde de hafif tekleme yapıyor fakat vites yükselttiğim zaman hiç bir sıkıntı yok. Anlamadım nedir derdi. Bir inceliycem sözünü ettiğiniz diagnostik olayını. Tamir kitabı hariç yedek parça vs ansiklopedisi var kitap demek biraz ayıp olur

Forumdan Uzaklaştırıldı
    tamam klasik sorun yani sorun değil.Öncelikle 883 ler birinci vitesde düşük devirde silkeler.Çünkü yakıt normlarından dolayı motoru harley aşırı fakir karışımda çalıştırmakta.Böyle oluncam motora yeterli yakıt gelemiyor ve aynı zamanda silindir başlarının aşırı ısınma sorunu ortaya çıkıyor.İlerde contada değitşriceksin.Değiştirmem deme değiştiriceksin
    Peki nasıl çözersin çok basit yakıt ayarlayıcı alıcaksın internetten arat 100 usd ebayde var sporster fuel enricher diye arat.Sorunların çözülür.Kısa motorunda bir problem yok.Biraz kullan rodajı bitsin servise götür.Fazla motoru ısıtma rodajda.Azar azar bin.Bir oturuşta 1 saat yol yapma.45 dakka gez sonra kapa motoru.Bol bol vites değiştir.DAha fazla yardıma ihtiyacın varsa edebilir.Güle güle kullan.

Motosikleti
    CBF150
    Kusura bakmayın muhabbetinize limon sıkmış gibi olacak fakat 30 bin verip ayrıca birde 100$ parça parası nedir. Bu parçayı takmayı mı unutmuşlar.

Motosikleti
    Harley Davidson Iron 883
    Teşekkür ederim benim hatam sanırım rodajı bitmeden trafiğe takılıp kalmak ve dur kalklar oldu. Yarın servise bırakıcam umarım ciddi bir sıkıntısı yoktur. Teşekkür ederim ilginiz için tekrardan.

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kusura bakmayın muhabbetinize limon sıkmış gibi olacak fakat 30 bin verip ayrıca birde 100$ parça parası nedir. Bu parçayı takmayı mı unutmuşlar.
    bir de garanti kapsamından motorun çıkması var

Motosikleti
    Harley Davidson Iron 883
    Öncelikle motorun verdiği hatanın kendisinden değil benden kaynaklı olduğunu belirtmeliyim sonuçta acemiyim 10 saatlik kişisel ders üzerine motoru aldım...Vites değişimleri konusunda biraz zorluyor olabilirim sonuçta rodaj süresince yapacağım hatalar motorun biraz şaşırmasına ve bu tip hatalar vermesine sebep olabilir. Verdiğim paradan pişman değilim. Aynı kalitede de ilgi alaka ve hizmet gördüm. Özellikle kontağı çevirip de motoru çalıştırıp yol aldığım zaman hissettirdiği güç ve keyif 30bin tl'yi hak ediyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:02 ----------

sizlerden beklentim marka ya da modeli eleştirmek değil fikir almaktı ama maalesef, Lütfen teknik destekte bulunmayacak arkadaşlar yorumlarını kendilerine saklasınlar.

Motosikleti
    CBF150
    Bizde teknik bilgimizi geliştirmek adına açtığınız konudan faydalanmaya çalışıyoruz. Motorun parayı hak edip etmediğini tartışmak abes olmaz mı? Neyse konunuzu kirlettiğim için kendi adıma özür.

Motosikleti
    Harley Davidson Iron 883
    Faydalanmak en doğal hakkınız tabiki ama ısrarla 30bin üzerinden yorum yapınca biraz rahatsız edici oldu. İyi Akşamlar.
    acayüp ve buberk bunu beğendiler.

telmessos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2007 kırmızı
    bencede arkadaşın maddi durumu var motorunuda seviyo hevesini kaçırmayın. her markada modelde böyle şeyler oluyor ayrıca sorun arkaştan kaynaklanıyormuş hemen karalama yapmaya gerek yok hayırlı olsun arkadaşım kazasız belasız inşallah
    Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türkiye halkına Türk milleti denir... MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Bencede elektrik sisteminde bir arıza olmalı. Bende motoruma yeni korna takmıştım yanlış takmışım sorunsuz çalışırken arıza ışığı yandı ve marş basmadı sadece ayakla çalıştırabildim çalıştırdığımdada gidişi falan garipleşti sol sinyal veriyorum sağ yanıyo sağ veriyorum far kapanıyo falan sonra tırnak kadar bir parça değiştirdi servis para dahi almadı. Bindim gittim. 0 motorda çok ciddi bir arıza olabileceğini düşünmüyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)