Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk Servis İle İlgili....

Motovento
    REKLAM ALANI
    ManisaLé - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ↔ Kanuni Breton 125
    Öncelikle herkese merhabalar.

Benim motor Kanuni Breton 125. Şimdi motor 527 KM oldu. 500 De servise girecekti fakat elimizde olmayan sebeplerden dolayı servise götüremedim..Yani şimdi motora bir zarar vs. birşey olur mu..

Ve enfazla kaç KM de götürmeliyim servise...Ve benim yapabileceğim birşey var mı motora..

Bilgilendirirseniz sevinirim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    rodaj bakımına gidiceksin.. motorun yagı değiştiği zaman rodajı bitmiş olacak..
    kanunilerde bu 400 - 800 bakımı diye geçer..
    700 kmye kadar yolu var..
    fazla zorlama sık sık vites değiştir =)

Motosikleti
    ↔ Kanuni Breton 125
    Yanii 800 KM'ye kadar sorun yok..

Bende Götüremedim servise diye yanıyordum..

Valla sağol bilgilendirdiğin için...

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    geç götürürsen motorda bir sorun olacağını sanmam ama garanti kapsamı dışına çıkar.
    BALIMSULTAN bunu beğendi.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    ↔ Kanuni Breton 125
    Nasıl yani mesela 650 KM 'de götürüsen garantiden çıkar mı.?

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı ManisaLé adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl yani mesela 650 KM 'de götürüsen garantiden çıkar mı.?
    kimse niye geç getirdin demez ama motorunda bir sorun olduğu zaman "zamanında bakıma getirmemişsin, ondan oldu deyip" işin içinden çıkarlar.
    M.balibey bunu beğendi.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bence servise hiç götürme yağını kendin değiştir. Motorunu aşırı zorlamadıkça büyük masraf çıkarma ihtimali 100 binde 1'dir, ufak arızalar illaki çıkar ama servise götürdüğünde ya kullanıcı hatası diyecekler yada garanti dışı diyecekler her durumda cebinden para çıkacak. Garantin olsa da olmasa da aynı parayı ödeyeceksin yaptırmak için.

Motosikleti
    CBF1000.A Hoda 2011 model
    Merhabalar motorsiklet yeni ise 1000km de 6000km de 12000 km de enfeksiyon test yapiliyor.Ayrica frenler zincirler velhasiri motorsiklet isi devamli kontrol devamli bakim temizlik

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:51 ----------

Garantisi icin servise götürmenizi tavsiye ederim .Arkadaslar motorsiklet kullanmak zevkli oldugu kadar pahali istir buna katlanmak gerekir masrafsiz olan bisiklettir tamirinide yaparsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:55 ----------

Arkadaslar garanti motordaki parcalarin problemli oldugu zaman ,garanti tarihine kadar dayanmayan bozulan parcalar garantilidir.örnegin sen zincire bakmamisin temizligini yagini yapmamisin kopmus garantili olmaz.senin verdigin zararlar garanti disindadir.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı BALIMSULTAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar motorsiklet yeni ise 1000km de 6000km de 12000 km de enfeksiyon test yapiliyor.Ayrica frenler zincirler velhasiri motorsiklet isi devamli kontrol devamli bakim temizlik

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:51 ----------

Garantisi icin servise götürmenizi tavsiye ederim .Arkadaslar motorsiklet kullanmak zevkli oldugu kadar pahali istir buna katlanmak gerekir masrafsiz olan bisiklettir tamirinide yaparsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:55 ----------

Arkadaslar garanti motordaki parcalarin problemli oldugu zaman ,garanti tarihine kadar dayanmayan bozulan parcalar garantilidir.örnegin sen zincire bakmamisin temizligini yagini yapmamisin kopmus garantili olmaz.senin verdigin zararlar garanti disindadir.
    Burası türkiye, usta dediklerinin çoğu bisiklet tamircisinden hallice, garanti konusu da küçük cc'lerde tamamen yalan. Periyodik bakımlara boşuna para verdiğinle kalıyosun. Ayrıca bakımlar 6 binde bir değil en fazla 2 bin km'de bir oluyor.
    Garanti dışı parçalar kısaca, amortisörler, zincir-dişli, grenaj parçaları, fren sistemi, debriyaj baskı-balata, bütün elektrik ampülleri, motor yağ keçe ve contaları. Daha yazmadığım bi sürü parça da vardır
    M.balibey bunu beğendi.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Hemserim birsey olmaz zorlamadıktan sonra ama götür sen genede
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    800 km'ye kadar servise götür kesinlikle. Bu çok önemli hem motorunun sağlığı için hemde garantinin devam etmesi için. Arkadaşlar götürme filan diyorsunuz ama ilk bakım ücretsiz yani sadece yağ parası alıyor. İlk 2 bakıma gir bari , girmeyeceksen diğer bakımlarına girme. Hiç değilse motorun mekaniğinde bir sorun varsa 3 bin km' ye kadar belli olur.

Ben 3 bin km civarındayken depoda çok çok küçük bir delik fark etmiştim oda selenin altına denk geliyordu ve terleme şeklinde beliriyordu. ben bunu Fark eder etmez servise gittim baktı ve direk depoyu garantiden değiştirdiler. Cebimden tek kuruş çıkmadı Yani 200-250 lira cebimde kaldı.Motorumu bende çok yavaş kullanıyordum rodaj döneminde ama oldumu oluyor

Motorun hayırlı olsun bu arada , Kazasız belasız sürmen dileğiyle...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:21 ----------

Yalnız Arkadaşın dediği gibi buda bir gerçek bazı servisler bisiklet tamircisinden dönme yerler ve 12-15 yaşındaki çıraklara veriyorlar motoru Allah'a emanet
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    bretonun parçaları karbüratörü göstergesi şanzımanı kaç paraki ben gidip boşuna yağ değiştirmeye extra ücretler vereyim o motora bence garantiye gerek yok parçaları çok uygun ayriyetten elektronik pek bi olayıda yok gayet dayanıklı aletler yağ+buji+hava filtresi bunları ihmal etme başkada bi olayı yok zaten o motorun sen servise götürsende bi sorun çıktığında kullanıcı hatası dicekler bişey değişmicek
    Mengu16 ve TATLIHIZ bunu beğendiler.
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

İşin ehli bir servisse götür,bisiklet tamircisinden bozma bi yerse kendin hallet bence.

Motosikleti
    ↔ Kanuni Breton 125
    Sağolun arkdaşlar bilgiler için.
    Ben ilk servise gideyim baride.İkinciyi bi düşünelim..

Maxod - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Breton s100
    Bende Breton sahibiyim... Daha garanti kagıdını vermediler yarın gidiyimde alayım
    Kanuni Breton S100 2013 Kırmızı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)