Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Crypton Çok Benzin Yakıyor Yardım..

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar Motorum çok benzin yakıyor hava filtresini değiştirdim 2 lt benzinle 75 km filan gidiyor. Rolantiye ayarına baktırdım bu kadar benzin yakmasının nedeni nedir lütfen yardım her tamirciye sordum yakar diyolar ama cuplar bu kadar yakmıyor v8 motor gibi yakıyo ya .s
    Motorum Yamaha crypton 2012 2250 km de Max hız 100 sizce iyimi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    10SuzAsLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar-200NS
    rotaj zamanında normaliden fazla yakdıgı doğal birşey ama istatisliklerin ne kadar altında üstünde bilemiyorum max hız ilerleyen km lerde fazlalasır diye düşünüyorum rotajını güzel tamamlayınız motorununuzun hayırlı sürüşler.
    Şu Motorsikletine atlayıp da, keyifle çıkıp arada bir tırstığın uzun yol var ya, işte o “hayatın ta kendisi”, yollarda karşılaştıkların da onun içinden geçirdiğin “insanlar” aslında. Hayat bildiğin yol, sonu da varman gereken yere varıyor aslında...

aynı sorun bende de var 2012 crypton var 1 depo ile 120 km gidiyorum 1200 km de hiç uzun yola gitmedim hep şehir içi kullandım belkide ondan fazla yakıyordur ilkbahara doğru bir baktıracağım hayırlı sürüşler

Motosikleti
    Yamaha Crypton
    bende crypton 2012 var.rodaj bitti.1200km de.yalnız rodajda ben 500 km ve 1000 km de yağ değiştirdim.full depo ile motor stop edene kadar kullandım.bir depo benzin ile 170 km gittim.yokuş aşağı yollarda 4.viteste gaz vermeden iniyorum kendi hızınla tasarruf için .yalnız yakıt tasarruflu 50km hız a kadar gidiyor.50km geçtiğinde yakıt tüketimi artar.ağırlıklı olarak kışın kullandım.bunun dışında kışın biraz zor çalışıyor.marş yemiyor.3-5 dk sürüyor çalıştırmak.10w50 ve 15w50 repsol yağ kullandım.Ipone 0w40 yağ ile iridyum buji ile kışın soğukta çalışma zorluğunu heralde düzeltirim diye düşünüyorum.bunun dışında gösterge panelinde ışıklar zayıftı.dipsiz smd parlak led taktım gösterge harika oldu.sadece gösterge panelinde sinyal göstergesi hariç hepsini parlak yaptım.onun dışında park lambalarını (far ışığının yanında 2 adettir).onlarıda değiştirtim.RG BEYAZ IŞIK DİPSİZ AMPUL T10 12V 5W kore malı.Ondan taktım.gece görüşü mükemmel oldu diyebilirim.bunların uzun yol yaptığım için yağ hararet göstgergesi ve navigasyon için çakmaklık soketi takmayı düşünüyorum.navigasyon ve yağ göstergesini tutturmak için sele çukuruna kıskaçlı tutturgaç aldım 20 tl ye.böyle işte.bilgi paylaşmak veya danışmak isteyen yazsın derim.

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Allahtan motorun çinli değil eğer çinli olsaydı seyreyle ortalığı sorununa gelince karbüratörünü ve hava filtreni bujini kontrol ettir anormal yakıt tüketimi var
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    Yamaha Crypton
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allahtan motorun çinli değil eğer çinli olsaydı seyreyle ortalığı sorununa gelince karbüratörünü ve hava filtreni bujini kontrol ettir anormal yakıt tüketimi var
    4.2 LT benzin ile 170 km azmıdır hocam ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:23 ----------

1 LT ile 45 km gidiyor.
    sgurdal bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Cbf 150 al en azından benzin yaktigina deysin :'

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Alıntı tooglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4.2 LT benzin ile 170 km azmıdır hocam ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:23 ----------

1 LT ile 45 km gidiyor.
    Konu sahibi arkadaşın 2 litre ile 75 km gidiyormuş onun için dedim senin tüketimin normal
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    Alıntı tooglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende crypton 2012 var.rodaj bitti.1200km de.yalnız rodajda ben 500 km ve 1000 km de yağ değiştirdim.full depo ile motor stop edene kadar kullandım.bir depo benzin ile 170 km gittim.yokuş aşağı yollarda 4.viteste gaz vermeden iniyorum kendi hızınla tasarruf için .yalnız yakıt tasarruflu 50km hız a kadar gidiyor.50km geçtiğinde yakıt tüketimi artar.ağırlıklı olarak kışın kullandım.bunun dışında kışın biraz zor çalışıyor.marş yemiyor.3-5 dk sürüyor çalıştırmak.10w50 ve 15w50 repsol yağ kullandım.Ipone 0w40 yağ ile iridyum buji ile kışın soğukta çalışma zorluğunu heralde düzeltirim diye düşünüyorum.bunun dışında gösterge panelinde ışıklar zayıftı.dipsiz smd parlak led taktım gösterge harika oldu.sadece gösterge panelinde sinyal göstergesi hariç hepsini parlak yaptım.onun dışında park lambalarını (far ışığının yanında 2 adettir).onlarıda değiştirtim.RG BEYAZ IŞIK DİPSİZ AMPUL T10 12V 5W kore malı.Ondan taktım.gece görüşü mükemmel oldu diyebilirim.bunların uzun yol yaptığım için yağ hararet göstgergesi ve navigasyon için çakmaklık soketi takmayı düşünüyorum.navigasyon ve yağ göstergesini tutturmak için sele çukuruna kıskaçlı tutturgaç aldım 20 tl ye.böyle işte.bilgi paylaşmak veya danışmak isteyen yazsın derim.
    hocam göstergelerdeki zayıflık benim de dikkatimi çekti bu ampul değişikliği garantiyi bozuyor mu ve nereden bulabiliriz?
    Aptallık En Büyük Günahtır !

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    2.2lt makul tüketim değeri

deposu 4lt olması lazım (innovada bile 3.7lt)

çinli cub kullanan arkadaşlar 1 kez crytop ile 10m sürüş yapsınlar isterim..

ilk bakım hikayeniz nedir?

kaç km de yaptırdınız?

kaç kilosunuz?

motoru devirli mi kullanıyorsunuz?

hangi marka ve tip yağ kullanıyorsunuz?

ilk bakımda usta kalbüratör kısmına rolanti ayarı benzeri bir ayar yaptımı?

hiç hava filtresi temizlendir mi?

manuel jikle ayarı ne durumda?
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

ya arkadaşlar ben de 2012 yamaha crypton var 80 tl ile ankaradan mersine gittim 553 km tam bizim evden gittiğim yer hesaplıyorum 14.5 kuruş yakmış kafayı yiyecem anasını avradını ya delircem hele şehir içi 16 kuruş yakıyor ama motorun hava filitresini buji değiştirmedim motor 14 binde delircem bi çözüm yolu varsa yardım eidn lütfen allah rızası için mert8037@hotmail.com email atarsanız çözümü sevinirim telim 05347465194

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:29 ----------

ya arkadaşlar ben de 2012 yamaha crypton var 80 tl ile ankaradan mersine gittim 553 km tam bizim evden gittiğim yer hesaplıyorum 14.5 kuruş yakmış kafayı yiyecem anasını avradını ya delircem hele şehir içi 16 kuruş yakıyor ama motorun hava filitresini buji değiştirmedim motor 14 binde delircem bi çözüm yolu varsa yardım eidn lütfen allah rızası için mert8037@hotmail.com email atarsanız çözümü sevinirim telim 05347465194
    ARKADAŞ Bİ TELEFONDAN ANLATSAM YA SEN ARASAN YA CARI ATSAN BEN ARASAM YAMAHA CRYPTON 2012 KİLOM 84 85 ALDIGIM SERVİS 3 BİN KMDE BAKIM YAPTIRIYODUM 3 BİNDE BİR GEL DEMİŞTİ İLK 1 DE SONRA 4 7 10 13 DİYE YAPTIRDIM 14BİNDE ŞUAN AMA 4 BİNDEN SONRA KENDİM 10 40 CASTROL ALIP DEĞİŞTİRİYORUM HAVA FİLİTRESİNİDE 14 BİNE KADAR DEĞİŞTİR4MEDİM TEMİZLEDİM ARADA DEVİRLİ KULLANIYOM BAZEN BASIYORUM İZMİRDEN ANKARAYA ANKARADAN MERSİNE ÇOK UZUN YOL YAPTIM 700 KM LİK BİR YOLA GİTTİĞİMDE SADECE BENZİKLİKTE DURDUM MOTORUN USTUNDE DAYANIKLIYIMDIR BENZİN BİTMESİN YETERKİ

ARKADAŞIM HİÇ JİKLE AYARI YAPTIRMADIM ÇALIŞIYOR İYİ DURUMDA SOGUK HAVALARDA AÇIK ÇALIŞTIRIP BEKLİYOM ISINMASINI
    AMA BUGUN BUNLARI YAZMADAN 1 SAAT ÖNCE KENDİM BAKIM YAPTIM BUJİ SİMSİYAH OLMUŞTU TEMİZLEDİM HAVA FİLİTREWSİNİDE TEMİZLEDİM ROLANTİ VE BAŞKA Bİ AYAR VAR ONLARI AYARLADIM İNŞ İYİ OLUR

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı berk49 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    v8 motor gibi yakıyo ya .s
    hiç gülüceğim yoktu v8 motor marşa basınca 1 liralık benzin yakar zaten

ARKADAŞIM NORMAL YANİ 6 7 KURUŞ YAKACAK HALİ YOK KARDEŞİM ADAMLAR HABİRE ZAM HABİRE ZAM BİDE KULLANMADAN KULLANMAYA FARK EDİYO BU MOTORLARDA CUPLARDA 70 Şİ GEÇTİNMİ ÇİFT MEME BENZİN SIÇRATIYOR

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    Bugun 100 km yol yaptım. 81 km 2,11 lt benzin yaktı 2013 cryton 1300 km de.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:14 ----------

sürekli dip gaz uzun yol da 2,11 lt yaktı.

Mesh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APAHCE ---KUBA KH150 12D
    normal yakıt

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    mertcan1990 hava filitresi ve buji değiştir bir öyle dene. Bana yamaha bayi 5000 km sonra yakıt aşağıya düşer dedi.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    sentil çakısıyla, servis manüeline uygun aralıklarda supap ayarı ve uygun yağ kullanımı ile düşecektir tüketim.

ayrıca düşük tüketim için zincir temiz ve yağlı, lastik basınçları kitapçığa uygun, arka teker hizalamasının doğru, teker rulmanlarının sağlam olması gerekir.
    bir de, debriyaj balatasının kaçırmadığından emin olun, sonuçta yarı otomatik bir makine, belki sıyırdığını farkedemiyorsunuzdur.

arkadaşlar bende Jianshe js 110-g motor var . kim görse bu motorda yamaha alt motoru var diyor acaba bu konuda bi bilginiz var mı ?
    (motor 2006 model yani 10 yıllık ama hiç de 10 yıllık gibi durmuyor yeni gibi. Alıcısı bile cıkmıştı çin malı olsa bu kadar dayanmaz sanırım)

http://2wheels.gr/images/classifieds/974577_9F13B7A6-74EF-77E9-0395-A9AAD66254D8_JS110-G_with_YAMAHA_ENGINE_EEC_.jpg

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)