Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Dylan motor yağında su ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    waeder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Sportcity 250ie vardı satıldı :( (2009)
    Arkadaşlar problemsizliğinden çok memnun olduğum motoruma birşeyler oldu marş rublesinin gelmesini beklerken yağını kontrol edeyim dedim ve yağ seviyesinin arttığını gördüm. Köpük yok ama yağ boz bir renk almış. Bu soğuk havada conta yanabilir mi ? Sadece evden işe işden eve gidip geliyorum antifirizi tam. Contadan mı yoksa devirdaimden mi yapar bunu bana bir akıl verebilirmisiniz.
    2008 - 2011 Mondial 125Mt , 2012 - 2013 Honda Dylan, 2013 - ...... Aprilia Sportcity 250ie
    Motosiklet özgürlüğümün tek yolu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    kaç km de?
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Şu anda 36.781 km de.
    2008 - 2011 Mondial 125Mt , 2012 - 2013 Honda Dylan, 2013 - ...... Aprilia Sportcity 250ie

Motosikleti
    genelde sıkıştırıyormusun motoru? yani yolu boş gördüğün zaman yada kısa mesafelerde 100km/h altına pek inmem mi diyorsun ?
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Yok motoru sıkıştırmam zaten dediğim gibi ev - iş arasında kullanıyorum motor ısınmadan gazlamam yağını 1500 km de bir değiştiririm. Evden işe gidene kadar 100km/h ye çıkabileceğim bir yolda yok 3 gün önce ( marş rublesi bozulmadan önce ) yine yağına bakmıştım hiçbirşey yoktu. Neden yaptı acaba bunu

Motosikleti
    Alıntı waeder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok motoru sıkıştırmam zaten dediğim gibi ev - iş arasında kullanıyorum motor ısınmadan gazlamam yağını 1500 km de bir değiştiririm. Evden işe gidene kadar 100km/h ye çıkabileceğim bir yolda yok 3 gün önce ( marş rublesi bozulmadan önce ) yine yağına bakmıştım hiçbirşey yoktu. Neden yaptı acaba bunu
    havadaki ısı değişimi yağı yada kullandığın yağda genleşme yapmış olabilir mi? belkide su kaçmamıştır

sıcakken mi baktın soğukken mi baktın?

radyatör deposu, su seviyende değişme varmı ?

yağ seviyesi ne kadar yükselmiş?

yağdan hortumu bir şirınga vasıtası ile yarım çay bardağı yağ çek ve bekle ve gözlemle bakalım alta çöken bişey varmı ?

zaten ne oluyorsa çok özendikçe oluyor sende haklısın.
    cesur509 ve doganugursen bunu beğendiler.

Motosikleti
    Öncelikle kardeşim ilgin ve paylaşımın için çok teşekkür ederim. Yağına motor soğukken baktım motor 2 gündür çalışmıyor ruble sebebi ile, radyatör su seviyesine bakamadım yarın aklımda bakacağım. Yağ seviyesi bir hayli yükselmiş diyebilirimyağ tapasının dişlerinde bile bu boz renkte yağ var ama yağ çubuğunu çekince öyle bariz görünen bir doluluk yok. Son dediğini de yarın deneyeceğim inşallah contadır da fazla masraf olmaz. Herşeyini zamanında kontrol ediyorum bakımını yapıyorum ama durduğu yerde olması çok garip geldi bana mana veremedim.

Motosikleti
    Arkadaşlar motorun suyunu şimdi kontrol ettim eksilme yok. Yağa detaylı baktım tam boz renkte şimdi bu ne demek oluyor ? Burada soruyorum çünkü ustanın eline düşüp " buna komple silindir seti lazım " dediğinde söyleyeceğim birşeyler olsun istiyorum bana yardımcı olurmusunuz.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı waeder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorun suyunu şimdi kontrol ettim eksilme yok. Yağa detaylı baktım tam boz renkte şimdi bu ne demek oluyor ? Burada soruyorum çünkü ustanın eline düşüp " buna komple silindir seti lazım " dediğinde söyleyeceğim birşeyler olsun istiyorum bana yardımcı olurmusunuz.
    biri motoru açıp içine su falan koymuş olmasın? pislik bi komşu yapabilir, seni kıskanan biri yapabilir. o yağı bi değiş önce. biraz kullan.
    waeder bunu beğendi.

taylo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 Honda
    motor yağına su karıştığında yağın üst kısmı köpüklü olur ama su eksilmemişse yağa su karışması zayıf bir ihtimal.çok zayıf bir ihtimal ama motor karbüratörlü ise şamandra kaçırma yaptığında kartere benzin verebilir.

Motosikleti
    evet yakıt karışmasıda olabilir ama o ilişkiyi tam bilmiyorum her motorda sistem değişiyor!

şöyle bir deney yapabilirsin!

öncelikle emin olmak için yağını bir değiştir

değiştirmeden önce çok az miktar yağa biraz su diğer bir miktar yağa biraz benzin damlat ve karıştır bakalım, hangisi şimdiki yağın haline benziyor?

babaduru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yılların Eskitemediği Peugeot 103-CBR 250 R(2011)
    Eğer motorda yağ sotucusu varsa ilk önce ona bakılmalı genellikle yağı suya ordan karıştırır.

Motosikleti
    Alıntı babaduru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer motorda yağ sotucusu varsa ilk önce ona bakılmalı genellikle yağı suya ordan karıştırır.
    evet haklısın ama sistem genelde arabalarda oluyor.

Motosikleti
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biri motoru açıp içine su falan koymuş olmasın? pislik bi komşu yapabilir, seni kıskanan biri yapabilir. o yağı bi değiş önce. biraz kullan.
    Haklısın kardeşim çünkü bana mantıklı gelmiyor 5 gün önce marş rublesi bozuldu ve yağı normaldi işte 2 gün yattıktan sonra bir baktım yağı boz renkte olmuş ve sulu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:15 ----------

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim motoru kendi çalıştığım servise getirdim orada yağını değiştirip marş rublesinin gelmesini bekliyeceğim çünkü hiçbir şekilde çalışmıyor motor. Vıııızzz edip duruyor. Ruble değişiminden sonra ki durumu burada paylaşacağım inşallah yağ su karışması değildirde maxi nin dediği gibi yaramaz komşu çocuklarından biridir
    maxi97 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)