Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

1. vitese takınca motor fırlıyor.

Motovento
    REKLAM ALANI
    jedimaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T Kanuni GT 250 comet
    Herkese selam.
    Uzun zamandır foruma girmeye fırsatım olmuyor. Havalar ısınıyor malum. Ufak ufak dolaşmaya başladım jl-250'imle. 2000 km de. Genelde memnunum. Fakat kafama takılan tek birşey var. Aldığımdan beri yaşadığım en önemli sorun, motoru çalıştırıp 1. vitese attığımda motorun sanki debriyajı aniden bırakmışım gibi çok sert bi şekilde ileri fırlaması yada fırlayıp stop etmesi. Dün baya ısıtmama rağmen 1. vitese takında küt diye ileri fırlayıp stop etti. Bu her oluşta bi dişli kırılacak falan diye içim gidiyor. Acaba aynı sorunu yaşamaya devam eden arkadaşlar varmı. Bir çözüm önerileri olacak mı? Çünkü bu durum devam ederse sanırım birşey olacak. Bazı arkadaşlar genelde bütün motorlarda olur diyor ancak ben mi duymadım. Bu konuda bana yardımcı olacak motor dostlarına şimdiden teşekkürler. Herkese kazasız belasız günler.
    \"Hep denedin, hep yenildin, tekrar dene, tekrar yenil, daha iyi yenil...\"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Merhaba

Sorun debriyaj ayarsızlığı. Sanırım siz debriyajı sıksanız bile yeteri kadar ayırmıyor. Telde kayma olabilir. Bir tamirci kolayca ayarlar.

Görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    sende 2. vitesde kalk yaptırana kadar
    Yeni yine yeniden

Motosikleti
    kanuni 125 T
    debriyaj ayarını biraz gevşet.

Evet bencede debraj ayarı,
    Arabalarda vites dişlisi caaart eder
    Minibüslerde flan duymussunuzdur trak diye ses gelir alttan
    Motorda bosluk olmadigi icin ileri ziplama yapabilir

cgl125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    debriyaj telini ayar vidasından sıkara biraz daha ger ama bence şimdilik 1.vitestekinden daha fazla gaz vererek 2.viteste kalkmaya çalış ve servise götür belki debriyaj balatası falanda bitmiş olabilir ondan ayırmıyodur
    her şey mümkün değil
    hiç bir şey de imkansız

derin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI FREEWIND XF650
    Eskiden otomobil meraklısı iken takip ettiğim bir derginin "ONNO Usta" diye bir yazarı vardı. Herkes sorunlarını bu ustaya yazar o da köşesinden yanıtlamaya çalışırdı. Belki hala vardır. "Makine" nin durumu da ona benzedi gibi geliyor bana. Bence "Makine'ye Sorun" diye bir bölüm oluşturalım bari.
    I'M BACK !!!

Motosikleti
    kanuni 125 T
    2000 km.de debriyaj balatası bitmez...ki biterse garantiden değişiyor.
    debriyaj teli ayarlanacak.
    serviste yapılırken basında bekle sende ögrenmis olursun.en degerli şey bilgidir.zaten basit birşey.Allah başka dert vermesin.

Arkadaşlar haklı , debriyaj sistemini kontrol ettir.!

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Debriyaj balatası yapışık kaldığı için yapıyor sanırım. Motorunuz ısınırken vitese atmadan debriyajı birkaç defa tam olarak sıkıp bırakın, daha sonra tekrar sıkıp vitese atın. Muhtemelen sorun kısmen çözülecektir. Ama mutlaka bir ayar yaptırmak gerekli diye düşünüyorum. Selamlar.

Warfare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 HONDA CBX 750 Police
    Buna benzer bi sorun benim kiraladıgım honda xl 125 te de vardı. Acemi oldugum için vitesi biraz "hoyratça" kullanıyordum. Bi süre sonra bi kaç terslik oldugunu farkettim motoru vitese atıgım anda ileri fırlamaya bazen de hiç 1'e geçmemeye başladı. Bende 2 de kalkıodum genelde.Tamirciye gösterdiğimde balatanın zarar görmüş ya da yerinden oynamış olabilecegini soledi. Sadece meraktan sormuştum bende. Kiraladıgım yere bişi çaktırmadım haliye Sorun benim yüzmden mi olmuştu onu bile bilmiorum. Motoru kontrol ettikleri zamansa şans benden yanaydı hrld çünkü adam vitese attıgında çat die geçiverdi hiç sorun cıkarmadan Nyse tek derdin bu olsun boşver. Çok fazla masraf çıkaracagını sanmıyorum. Geçmiş olsun..

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Motor çok tez canlı galiba hemen fırlıyormuş !

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler