Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

chopper imalatı hakkında!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    kederlibirseyir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar merhaba! sitede yeniyim ve kişisel chopper ımı imal etmek istiyorum.bu konuda e-kitap bulabileceğim bi link veya istanbul içerisinde teknik olarak detaylı dökümanları nereden bulabilirim? Bilgili arkadaşların yardımını bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    turkishflier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Daha önce forumda birçok kere bahsi geçti.Türkiye içinde herhangi bir kaynak bulamazsın.www.clubchopper.com adresine uğra.Amerika da bu işle uğraşanların oluşturduğu bir site ve kapsamlı bir forum.Forumunda uzun süre vakit geçirmeni tavsiye ederim.Çok yararlı bilgiler var ve güncel bir forum.
    Ayrıca chopper yapımı için bir çok kitap var.Ve tabi ki bunu da yabancı sitelerden bulup satın alabilirsin.Bunun dışında kadro için teknik çizimler var.Fiyatlarını tam hatırlamıyorum ama 30-40 dolar arasında olması lazım;bunları da yine internet sitelerinden veya ebay den alabilirsin.
    Tahmin ettiğim kadarıyla kaynak ve metal işleri konusunda da yenisin sanırım.Chopper yapmak başta kolay gibi gözükür ama aslında oldukça zordur.Dediğim gibi vaktini araştırmakla geçir ve bahsettiğim foruma takıl.İşin inceliklerini ve ayrıntılarını öğrendikten sonra kolayca bu iş yapılabilir.Acele etme.Kolay gelsin.

trenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var işte...
    arkadasım öncelikle hosgeldın aramıza ve kararlı bır gırıs yapmısın umarım ıstedıgın chopper motorunu yapabılırsın. basıtce google ararsan binlerce site bulabılırsın. bunlar ıcın ozel hazırlanmıs kıtler var sekıllı ve detaylı bır sekılde bunların cogu amerıkadan gelıyor. fıyatları da fazla degıl. ancak geldıkten sonra kendı chopperını yaptın dıyelım plaka ve ruhsat sounlarını dusundun mu?zira cok masraflı oldugunu duydum.
    ben su anda baslangıc icin gereklı malzemelerı aldım kendı atelyemde chopper motorumu yapmaya basladım amacım bu yaz sonuna kadar bıtırmek eger akslıkler cıkmazsa ve hesey yolunda gıderse. nasıl yapılacagından cok plaka ıslemlerını dusunuyorum.hattabununla ılgılı yakında bır baslıkta adım adım neler yaptıgımı da busıteyle paylasmayı dusunuyorum resımlı olaraktan.
    her neyse sen googledan ararttır cok faydalı seyler bulacaksın.
    Sözkonusu vatan ise gerisi teferruattır.

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    kendiniz motor yaparsanız plaka ruhsat işlemleri nasıl oluyor alabiliyor musunuz
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

mehmetkilic31 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 mondial 150 zat
    valla zor be haberlerde bi adam çıkmıştı 2-3 sene uğraştıını söylüyodu

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence ruhsatı olan ikinciel bir alet al.Onun üzerinde yapacağın şeylerde sonuçta chooper olmasını sağlayacağı için sana ait bir dizayn ortaya çıkmış olacaktır.Hem ruhsat işinide zora sokmuş olmazsın çünkü ruhsatı elinde.Yapacağın tekşey değişiklikleri ruhsata işlemektir.Tabi işlenebilecek olanları. Hoşgeldin.

arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim söyledikleriniz beni yeteri kadar aydınlattı.tekrar saolun

Mr.Wish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    :(
    Olur da başarırsan arkadaşım burada tecrübeni paylaşırsan sevinirim. Askerdeyken 1972 model 1600 cc ford motorundan bi motosiklet yapma sevdasına kapılmıştım... Şimdi küllenmişte (yada öle zannediyorum) olsa için için hep yanmaktadır o ateş.. Sana kolay gelsin.. Hayalleri olan ve bunu gerçekleştirme gayretinde olan herkese şapka çıkarıyor saygıyla eğiliyorum önünde... Başarılar bileğine ve yüreğine kuvvet..
    Uçurumları sevenlerin kanatları, rüzgarı sevenlerin ise motoru olmalıdır...

Sargonnas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Neden herşeyin bu türkiyede güzel bi örneği var bostanlıda bizim arkadşaın dükkanın karşısında bi adam kendi binasını kendi yapmaya çalıştı biz 5 yaşındaydık tahminimce daha biteli 2 sene olmuştur hahahaha 20 senede yaptı adam hhehehehehe zor iş be ayarı var dengesi var motoru var gidonu var tekerleği var kaynağı var oh oh izmirdeysen şasisini sana döktürüvereyim bizim fabrikada çelik alaşım yaparız hehehe

ewt herşeyin güzel örneği varda örnek işte aslını görmemiz zor Türkiyede.En azından bilinen veya benim bildiğim bir özel üretim atölyesi bulunmuyor kişisel girişimler hariç.Halbuki ülkemizde motorsiklet aşığı o kadar çok insan varken bunun olmaması çok üzücü.Ben öğrenciyim ama en azından kişisel bir atölyem var bunu değerlendirebilirim umarım.Sargonnas arkadaşım çelik alaşımlı şasi kaça patlar bize

Bende hiç görmedim motosiklet yapanı çelik alaşım yapacağımız kadroya ve çeliğin içeriğine göre değişir sağlamlık testleri var standartlar var bizde tüv standardı var ve bmc kamyonetlerin alt takılmlarıın biz yapıyoruz yan sanayiyiz tabi ama şasi büyük bişi çelik alaşım pahalıya çıkar
    Ha ama şu var eğer çizim bulurda yapmak gerçekten istersen teknik resimi bana gönder ben burda maliyet hesaplaması yaptırayım

bu haftasonu sırtıma çantayı alıp kağıt kalemle ana bayileri gezmeyi planlıyorum şu an için tam ölçekli bi şasi fotoğrafı bulamadım internetten şansımı elden isteyerek denicem pekte sanmıyorum ama yardımcı olacaklarını benimki bi çaba işte bu sitede çok motor sevdalısı varmış ya hepiniz çok yaşayın
    bi örnek bulabilirsem ilk sana yollucam arkadaşım.sen bahsedene kadar bunu yapıcak birini tanımadım iyi sürüşler herkese

mastergenie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı DARKDIAMOND adlı üyeden alıntı
    Bence ruhsatı olan ikinciel bir alet al.Onun üzerinde yapacağın şeylerde sonuçta chooper olmasını sağlayacağı için sana ait bir dizayn ortaya çıkmış olacaktır.Hem ruhsat işinide zora sokmuş olmazsın çünkü ruhsatı elinde.Yapacağın tekşey değişiklikleri ruhsata işlemektir.Tabi işlenebilecek olanları. Hoşgeldin.
    +1
    Hem böylece en önemli parçalarına sahip olmuş olacaksın. Şasisini kesersin, biçersin, uzatırsın, yükseltirsin, kaynaklarsın...motorunu bites kutusunu vs kullanırsın.
    Bak televizyondaki American Choppers bile aslında her tarafını kendileri yapmıyor. Nerdeyse bütün parçalar ısmarlanmış, kutu kutu geliyor önlerine.
    Türkiye'de o kadar parçayı bulman zor. Yurtdışından getirtirsin ama astarı yüzünden pahalıya çıkar.

turkishflier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sargonnas,kederlibirseyir.Motosiklet kadroları dökümden değil,çelik veya alüminyum profilden yapılır;biliyorsunuz değil mi
    Ayrıca fotoğraftan teknik çizimleri çıkartmak çok zor.Bahsettiğim kadro palanlarını internetten satın alabilirsin.Elden isteyebilirsin ama vermezler sanırım(ben istemiştim,kimse takmamıştı ) Yada çıplak bir kadro bulup,ölçülerini alabilirsin.Ama bu kadroyu nereden bulacaksın.

o zaman profil de yaparız bizde hertürlü muamele var metale hehehehe
    özel iş olursa yapılmıcak şey yok gibim şu anda fabrikada ama dövme döküm yapaıyoruz o profilleride dövmeyle yapsak aslında manyak güzel olur ama ne kadar iyi olur burda üretimde olmadığı için bilmiyoruz tabi. Böyle kaymak gibi parıl parıl çıksa hehehehehe ya bu kadro meseleside bu bi ton motor tamircisi var sanırım onlardan bulunur karşıyakada serinkuyuda yamaha servisi var onda bi keresinde bi kadro görmüştüm tabi istenirse ne der bilemicem

cinedev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mecidiyekoy custom choppers

mecidiyekoyde custom choppers diye bir yer var, orada baya baba makineler goruyorum gecerken ama hic durup giremedim. Orasi hakkinda bilgisi olan var mi aramizda. neler yapiyorlar...

bahsettiğin custom choppers a bugün gittim.Adamlar iplemediler bile.ikinci el harley davidson ları modifiye ile custom yapıolarmış sipariş üzerine yani.Kendileride custom imal ediolar ama 50.000 euro da başlımuş en aşşağı model.Bir de yurtdışından özel yapım siparişi veriolar isteyenlere millet gidip şasi ölçülerini istediği şeyleri fln söylüomuş.onlar dışarda yaptırıp getiriolar.büyük para dönüo ya aklım almadı

kamsea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelim s2 250
    kardeş google' da chopper chassis yaz arat bende senin kafadanım birkaç arkadaş kendi motorumuzu yapmayı planlıyoruz evet avrupa da acaip örnekleri var hatta el yapımı yarış motoru bile yapıyolar...elimde pek çok şasi formu mevcut istersen sana e-mail atabilirim...

Bolu Beyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    olur neden olmasın. bizim bir hoca bir ara kendi uçağını kendi yapıyordu. bende birazcık ucundan tutmuştum. geçen havacılık fuarında da gördüm yapılmış olanları. uçak yapılıyo da motor mu olmayacak.

"bir işi dünya da bir kişi başarabildiyse bende başarabilirim"
    As technician As Possible

işi ilerletirseniz bi marka kurarsızın kanuniye rakip

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler