Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
13. sayfa BirinciBirinci ... 3111213

Birçok firma Motosiklete LPG takıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    taktırmakta sıkıntı yok zaten, olası bi kazada bi kaç kırıkla kurtulmak yerine c4le havaya uçmaktan beter olmak var işin ucunda.
    lpgnin güvenlik açısından sorun yaşatacağını sanmıyorum, tüp tankları darbelere ve yüksek basınca dayanıklı, üzerindeki şamandıra ise her hangi bir sıkıntıda gazı anında keser.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:38 ----------

Alıntı AvcıBey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aman diyeyim sakın o işe girmeyin patlarsınız
    lpgnin güvenlik açısından sorun yaşatacağını sanmıyorum, tüp tankları darbelere ve yüksek basınca dayanıklı, üzerindeki şamandıra ise her hangi bir sıkıntıda gazı anında keser.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Nuda çift silindirli enjeksiyonlu silverwing 600 ABS modeli

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:20 ----------

buda taktıran kişi son hız 180 ölçmüş

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Sonunda arka çantaları ilgili üniversiteden alınacak proje çizimleri dahilinde ruhsata işletme yönetmeliğini harfiyen ve eksiksiz olarak uygulatana kadar şansları zorlamaya devam. Şu ana dek göz yumulan konularda suyun sıkılmadığı bir örnek ile karşılaşmadım.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Vergiyle çalışan motosiklet yapsalar var ya, süper olur.

UğurDankı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS TİTANİC 150-R
    Hiç uğraşmayalım 15 lik kubato dizel makineyi koyalım üstüne
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    bu lpg bence yüksek hacimli big boy scooterlarda işlevsel olursa olur onların bagajları çok büyük olduğu için oraya 10 litrelik tüp çok rahat sığar.. hacmide yüksek olduğu için lpg yakıt olarak tıpkı araba gibi ekonomisini daha ortaya koyar.. silverwing , burgman 650 gibi..

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Üreticiler bu işe el atmadıkları sürece derme çatma yöntemlerle çözüm bulunamaz. Lpg üreten firma çıkacak diyecek ki sende ne motor var? -bende cbf 150 var senin motoruna göre depo ürettik al tak diyecek öyle arkaya çantaya lpg koymakla ben bu işin çözüleceğini sanmıyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    https://forum.donanimhaber.com/enjektor-olsun-yada-olmasin-tum-motosikletlerde-lpg-donusumu-basladi--137319251#137330641

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:51 ----------

Arkadaşlar su konu guncel bilgi ordan aldım : forum.donanimhaber.com/enjektor-olsun-yada-olmasin-tum-motosikletlerde-lpg-donusumu-basladi--137319251#137330641

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:55 ----------

Su konu

http://forum.donanimhaber.com/enjekt...9251#137330641

Forumdan Uzaklaştırıldı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam belki yakıttan tasarruf ediliyor da LPG taktırmak motoru ne hale getiriyor uzun dönemde merak ediyorum. Çünkü LPG motorun daha yüksek sıcaklıkta çalışması demek, bir de motosikletler daha yüksek devirli çalışan araçlar ne olur merak ediyorum hani. Tehlike durumuna girmiyorum bile.Motosiklet bir senede yanıp gitmesin tasarrruf edeyim derken. Hadi motor yandı üzerinde sürücüsü de varsa o hepten felaket işte.
    Kolocan kanalında bir video vardı adam çin malı motorla LPGli olarak 70 bını gectıgınden bahsedıyor hiçbir sıkıntı olmamaıs 3te1 yakıyormus yanı %65 tasarruf

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ya bu çağda lpg motora zarar veriyor diyenler var
    adam 1 M km yapmış lpg li araba ile neyin kafasını yaşıyorsunuz belli değil

kamil55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    moturum yok
    LPG aracın ömrünü uzatır. Nasıl mı? Benzinde gaz verdiğin anda motor asılır piston sekman krank debriyaj balata şanzıman öf... tüm sistem pistondan gelen yüksek güce direnç gösterir ve bedelini aşınma ile öder. LPG li araçta gaza bastımı nispeten daha sakin daha yavaş böle yılan gibi süzüle süzüle araç hızlanır. Sisteme ani baskı olmadığından aşınma minimum olur. Sonuç olarak motorun şanzımanın tekerin tüm sistemin ömrü uzar.. (alüminyum alaşımlı subaplar hariç. motora giren lpg ve lpgden çıkan atık gaz benzine göre kuru olduğundan subapların anasında göz yaşına sebep olur )

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı kamil55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    LPG aracın ömrünü uzatır. Nasıl mı? Benzinde gaz verdiğin anda motor asılır piston sekman krank debriyaj balata şanzıman öf... tüm sistem pistondan gelen yüksek güce direnç gösterir ve bedelini aşınma ile öder.
    LPG yandığında da güç piston da ortaya çıkıyor, ve geri kalan parçalar direnç göstermiyor mu?

Öyleyse aracın ömrü neden, nasıl uzuyor?

lpg yi savunmayın boşuna, hayal aleminde yaşıyorsunuz, sadece daha ekonomik olduğu için kullanılıyor, lpg ekonomik olmasa bi tane kişi taktırmaz , bırakın züğürt tesellisini

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı buteo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lpg yi savunmayın boşuna, hayal aleminde yaşıyorsunuz, sadece daha ekonomik olduğu için kullanılıyor, lpg ekonomik olmasa bi tane kişi taktırmaz , bırakın züğürt tesellisini
    mlsf oyle ama ona da sukur lpg olmasa halımız harap. Motorsıklette arabadan daha fazla tasarruf oluyor kolacan videosunda gostermıstı

REKLAM ALANI
13. sayfa BirinciBirinci ... 3111213

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)