Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Birçok firma Motosiklete LPG takıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Parasını ekonomisini falan geçtim de siz ikinci ek motor alırken LPG taktırılmış motor alır mısınız bir düşünün. Ben olsam üzerinde o kadar tadilat yapılmış motorun yanına bile yanaşmam. Özetle, LPG taktırırsanız o motoru zor satarsınız. Alıp ticari amaçlı kullanacaksanız o başka...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    MT7 ve LPG ayrıca arkamda koca bir çanta..
    Komik ve gereksiz..
    Küçük tek silindirlilere takılır belki sürat yapmıyor çanta olsada rüzgar yemez vs..
    Ayrıca küçük cc ler zaten ne yakıyorda neyin neresinden ne kadar tasarruf edecexin..??

Bizim oralarda bu olayı

"Kaşınmayan yerini kaşımayacaxın"

diye tabir ederler..
    Granis bunu beğendi.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı ebu ahmed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birader benim r 80 rt 45 krş yakıyordu bir gazladım 150 krşa düştü...hesabını sen yap!!! BEYLER BU ARADA BENİM BMW SATILIK....1993 R 80RT LPG Lİ....
    LPG ruhsata işli mi hocam

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:21 ----------

Arabada birçok problem gördüm lpg sebebiyle. 7/24 su kaynatanı egzantrik zincirinin gevşeyip sente atlayanı. Hiçbir türlü hararet vs bişey yokken durduk yere su eksilteni... hepsi de kaliteli arabalar bu problemi yapanlar... e
    ğer yüklenmiş motorlara (racing süpermoto vs)lpg takılırsa bu problemlerin aynısının motosiklette de olacağını düşünüyorum ben.

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    LPG ruhsata işli mi hocam

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:21 ----------

Arabada birçok problem gördüm lpg sebebiyle. 7/24 su kaynatanı egzantrik zincirinin gevşeyip sente atlayanı. Hiçbir türlü hararet vs bişey yokken durduk yere su eksilteni... hepsi de kaliteli arabalar bu problemi yapanlar... e
    ğer yüklenmiş motorlara (racing süpermoto vs)lpg takılırsa bu problemlerin aynısının motosiklette de olacağını düşünüyorum ben.
    Yav arkadaş race ye süpermotoya lpg mi takılır allasen. Tankı neresine takacak. Endru scooter tarzı motorlara takılır. Cv de en az 150 den başlamalı. Cfb misal. Cbf i benim tanıdığım 4 kişi var kullanan. Hepside kurye. Yılda yarı motor parası cebinde kalıyor. 3 yıldırda motorda büyük sıkıntı yasamadılar. Ama siz yaklaşöayın sakın bomba o patlar.
    Önemli olan beygir değil, beygirin nekar yediği.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı search16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yav arkadaş race ye süpermotoya lpg mi takılır allasen. Tankı neresine takacak. Endru scooter tarzı motorlara takılır. Cv de en az 150 den başlamalı. Cfb misal. Cbf i benim tanıdığım 4 kişi var kullanan. Hepside kurye. Yılda yarı motor parası cebinde kalıyor. 3 yıldırda motorda büyük sıkıntı yasamadılar. Ama siz yaklaşöayın sakın bomba o patlar.
    hocam ninja 250 gibi motor alıp da yakıyor diye motora 7/24 sövenler var. takarlar yani merak etmeyin

Serkancetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z ONE S
    Selamun aleyküm kolay gelsin millet,benim motorum Mondial 180 Z one S bu motora lpg takılırmı takılırsa kaça mal olur?
    yamyamaha kardeş nerden izmirdemi salihlidemisin bana ulaşabilirmiisn

macremmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam neden lpg taktırmak istiyorsunuz çok mu yakıyor ki yani ne kadar yakabilir ki diye düşünüyorum şahsen senelerdir mekanik üzerine okumuş ve çalışmış biri olarak motorsiklet de lpg yi hiç sağlıklı bulmuyorum aksi bir durumda Allah korusun alev topuna dönebilirsiniz

Motosikleti
    honda cbr 125 R// cbr 250R // R25 // MT-07
    Alıntı search16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

adam 250 lik ninjaya takmıştı takılır niye takılmasınki yav :D

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    bir kişide çıkıp demiyor lpg yi motora taktırırsam nereye park edecem :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    dostlar maxi scooter da selenin içine konulabilir patlarsa toto kızatma :D sanmam patlayacağını hangi scooter kazasında iç sele eziliyorki ?

eXcitinG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DavidmipAJ
    Hortalatiyorum konuyu ama lpg ben bile taktirmayi dusunuyorum.
    Haftada nerdese 1000 km yapiyorum motor da 20 kurus yakiyor hesaplayinca benzine calisiyorum resmen lpg ile bunu yuzde 50 tasarruf saglamis olabilirim.
    yamyamaha bunu beğendi.

aslında her motora yapılabilir, 1000rr a bile, deponun olduğu yere en küçük lpg deposundan koyulabilir

En ufak lpg deposunu bulmak mesele

altora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşlem besbelli motorun sıvılaştırılmış petrol gazı ile çalıştırılması.

Bu işlem ben motor nedir, nasıl çalışır diye öğrenmeden öncede vardı.

Sonucunda "kendimi keserim yine de takmam diyenlerin" araçları da bugün lpg ile çalışıyor.

2011 istatistiklerine bakarsak araçtan kaynaklanan kaza sayısı;

http://d1209.hizliresim.com/11/3/clum8.jpg

Görüldüğü üzere ambulans bile kusurlu araçlardan çok kazaya karışmış

135.384 ölümlü-yaralanmalı kazanın 373 ü araçtan kaynaklanıyor peki bu araçların kaçı lpg li

Lpg den kaynaklanan içlerinde varsa, bence parmak ile sayılır,

Peki mahalledeki mavi mutfak tüpünü ters çevirip, kamyonet kullanan dayılarmı bizi bu istatistikte ilgilendiren

Petrol büyük bi sektör ve hemen hemen tüm medya organlarını kullanabiliyor, kaza yaptı diye yaralanmayıp ölmeyen kaçkişi,

kaza yaptı hiçbişey olmadı fakat aracı lpg liydi bu yüzden öldü diye duydunuz??? Emin olun istisnasız herbiri haber olurdu.

Ben böyle bir durumu güvenlik sertifikaları tam olup, gerekli kalite kontrolden geçerek uygulanmış bir araç ile,

lpg için konulmuş trafik ve kullanım kurallarına uyulduğu sürece yaşayan, inanın hayatımda hiç görmedim, duymadım, okumadım !

__________________________________________________ ___________________________________________

Gelelim işin diğer boyutuna,

Dünyada en yüksek miktar ve vergilendirmeye maruz kalan akaryakıtı kullanıyoruz, doğal olarak daha ekonomik çözümler arıyoruz bu doğru.

Fakat 1. sınıf ülkelerde bu iş ekonomik olsun diye değil çevreye verilen zararı minimuma indirmek için yapılıyor.

Bir Alman vatandaşı 2000 Euro ya bu sistemi torununa daha yaşanabilir bir çevre bırakmak için uygulatıyor aracına,

Alman hükümetide sırf bu yüzden halkının güvenliğini hiçe mi sayar diyorsunuz? Benim şahsi cevabım, İMKANSIZ.

http://f1209.hizliresim.com/11/3/clw54.jpg

http://b1209.hizliresim.com/11/3/clwm3.jpg
    Bu topcase hepco becker bea 1000 TL çantaya yazık
    muhabbeti demleyelim...

bakıyorumda dünyanın en pahalı benzinini tüketenler damlamış. kullanım cnm taktırın. ben hep 50 liralık aldığım için umrumda olmayan bir olay. haydi bol şanslar.

Valla doğru diyonuz. Mt 25e LPG takılıyorsa aldığımda direkt taktıracam. Benzin uçtu kardeş. Şuan 150cc bir motor var litre olarak az yakıyor fakat litre fiyatı yerinde durmadığı için çok yakıyor diyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:10 ----------

Lpg li mt25 olursa temiz bişey alacam hacı hiç kaçırmam. Motoru yükselticem yakıt önemli. Türkiye tasarruf etmenin tam zamanı

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Böyle birşeyin hortlatılacağını biliyordum benzin zammından sonra :D

ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    benzin zammından sonra bende hortlatayım bende lpg takmayı düşünür ve aman patlar aman çatlar demeyenlerdenim.çok lpg'li araç kullandım ve kaza anında alınan güvenlik önlemleri motor içinde düşünülmüşse neden olmasın? uzun yolculuklarda benim tiger araba kadar maşAllah.tek merak ettiğim husus var..bende daha önce chevrolet cruze vardı ve yağlı sistem lpg almam önerildi..sebep olarak subaplarının magnezyumdan olduğu ve yaklaşık 40.000 km sonra bunu değiştirmek zorunda olacağımdı(benzine göre biraz daha fazla ısıya maruz kalmasından aracın)peki motosiklet için durum nedir?o fazla ısı motora ne tür bir etki gösteriyor ve olması gereken ömrünü ne kadar kısaaltıyor..konunun tüm mesajlarını okuduğum kadarıyla lpg baya baya kurumsuz motor sağlıyor bize..

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Alıntı ByYlmzZz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzin zammından sonra bende hortlatayım bende lpg takmayı düşünür ve aman patlar aman çatlar demeyenlerdenim.çok lpg'li araç kullandım ve kaza anında alınan güvenlik önlemleri motor içinde düşünülmüşse neden olmasın? uzun yolculuklarda benim tiger araba kadar maşAllah.tek merak ettiğim husus var..bende daha önce chevrolet cruze vardı ve yağlı sistem lpg almam önerildi..sebep olarak subaplarının magnezyumdan olduğu ve yaklaşık 40.000 km sonra bunu değiştirmek zorunda olacağımdı(benzine göre biraz daha fazla ısıya maruz kalmasından aracın)peki motosiklet için durum nedir?o fazla ısı motora ne tür bir etki gösteriyor ve olması gereken ömrünü ne kadar kısaaltıyor..konunun tüm mesajlarını okuduğum kadarıyla lpg baya baya kurumsuz motor sağlıyor bize..
    Uzun süre kullanan ve bu forumda gırtlak patlatan biri olarak şunu söyleyebilirim. 200 cc altı motora tavsiye etmem. Birde parçaların pahalıysa örn.sym gibi bulaşmayın lpg işine. Ben çinli motorumda kullandım. Memnundum ve yaklaşık 20000 km kullandım. Ne aşınma ne de başka sorunla karşılaştım. Kendi kaşıntım yüzünden üst kapak ve silindir seti değiştirdim. Çıkan parçalar tertemiz ve sorunsuzdu. Yapacağın ayara göre cevap veriyor sistem. Güçmü ekonomimi. Son hızlar çokta değişmiyor fakat son hıza ulaşma süresi değişiyor.
    Önemli olan beygir değil, beygirin nekar yediği.

Grumpy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bulasmam arkadas, tavsıyede etmem. Lpg taktırmayı dusunenlerı de anlamıs degılım. Neden taktırılır? Cok yakıyor dıye. Cok yakan motorda pahalıdır, pahalı motor alacak kadar maddı acıdan gucluysem neden lpg taktırayım? Yok eskı model ve hızlıysa neden hem motoru rıske atayım hem lpgnın rıskıne gıreyım? Bu durumlar soz konusuysa sız zaten paranızı kullanmayı bılmıyorsunuzdur, lpgden once bunu dusunmenız lazım. Yok ortalama degerler benımkı daha az yaksın, az yakıyor ama daha az yaksın benzın 5 kusur oldu dıyorsanızda bınmeyın abı motora.

Dogru motor bulundugunda 250cc her acıdan sehır ıcınde de, uzun yolda da yetıyor hem hız hem atıklık olarak, yakan bır alette degıl. Sekılcılık ve hız merakı ıcın cebını zorlayıp ust sevıye motorlar alıp lpgyı dusunenlere de uzuluyorum, gunahları ne ola kı zekasıyla ımtıhan oluyorlar dıye.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)