Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tel Jant Akordu için Usta ? İstanbul Anadolu Yakası

Motovento
    REKLAM ALANI
    yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Selamlar.

Bostancı, Maltepe veya Ümraniye yakınlarında jant akordu yapabilen iyi bir usta önerebilir misiniz? Genelde gittiğim yerler bu işi kendileri yapmıyor. Motoru bir iki gün bırakın halledelim gelin alın gibi bir tavır takınıyorlar. Muhtemel jantları söküp arabanın bagajına atıp götüreceğim. 1-2 saatte halledip bana geri verebilecek bir usta arıyorum.

Aslında ayrı başlık açmadan Suzuki için deneyimli bir usta ismi de bilenler varsa onun da bilgisini sormuş olayım aynı başlıkta. Motosikletim 44 bine geldi. Ağır bir bakım yaptırsam iyi olacak. Sübap ayarı, amortisör keçeleri, fren hidroliği vs. Amorsitör ve hidroliği kendim hallederim gerçi ama Sübapların bir kontrol edilmesi gerekiyor. Şu andaki sıkıntım gittiğim servislerin hep motoru bi iki gün bırak biz yapınca seni ararız gelir alırsın demesi. Tamam yaz sezonundayız ve bu Suzuki servisleri pek burnundan kıl aldırmıyor bu aralar ama 2-3 gün motorumdan neden ayrı kalayım 2-3 saatlik iş için onu anlamıyorum. Ciddiyetle çalışan becerikli bir usta ismi verirseniz sevinirim.
    Gökhan YAŞDAL

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    avrupa yakasındayım ama sana tel dizmende ve akort yapmanda yardım edebilirim..aslında zor bir iş değil kı kendinde becerirsin üstelik azıcık kıl bi vatandaş isen o usta diye geçinen adamlarınkinden daha iyi bir iş çıkarırsın..

Motosikleti
    Alıntı delileoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    avrupa yakasındayım ama sana tel dizmende ve akort yapmanda yardım edebilirim..aslında zor bir iş değil kı kendinde becerirsin üstelik azıcık kıl bi vatandaş isen o usta diye geçinen adamlarınkinden daha iyi bir iş çıkarırsın..
    Çok teşekkür ederim, Ben de ayrıntılarını öğrenmek isterim aslında ama hem bu ara işlerim yüzünden pek vakit ayıramayacağım, hem de bildiğim kadarıyla bu iş için özel akord sehpası ve balans makinası olması gerekiyor elimizde. Bittikten sonra balans cihazına sokup son ayarını yapmak gerekiyor. Bakalım belki iyi bir usta buluruz.
    Gökhan YAŞDAL

sipsivri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XL 650 V TRANSALP
    Buz Motor Bostancı'da Mustafa güzel akord yapıyor derler.Bir de Küçükbakkal'köyde bir usta varmış ama adı aklıma gelmedi.Bilen varsa söylesin
    Engin YALÇINALP - 0 Rh (+)
    Göztepe-İSTANBUL

Motosikleti
    Buz Motor Bu hafta Hasanpaşaya taşınmış. Hatta bu akşam eşyaların bi kısmını götürüyorlardı. Taşınma arifesi uygun olmazlar sanıyorum. Bir arkadaşımdan Dudullu da bir usta telefonu aldım. Yarın sabah ona bırakacağım. Bakalım iyise buradan paylaşırım.
    Gökhan YAŞDAL

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Bektaş Moto Bisiklet
    İçereköy,Karaman Çiftlik yolu.Şehit İsmail Öz Sok.No:1
    Ataşehir-İstanbul.
    Buradaki Ataşehir aklınızı karıştırmasın.Ataşehir ilçe olduğu için posta adresinde geçiyor.
    Yer Fatih Sultan Mehmet Hastanesi (eski adı PTT hastanesi) arka tarafındaki caddenin birinci paraleli üzerinde.
    Tlf: 0216 5757088
    Kadir ve Serkan Ustalar.Çekinmeden her konuda güvenebilirsiniz.

Motosikleti
    Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bektaş Moto Bisiklet
    Ataşehir-İstanbul.
    Buradaki Ataşehir aklınızı karıştırmasın.Ataşehir ilçe olduğu için posta adresinde geçiyor.
    Yer Fatih Sultan Mehmet Hastanesi (eski adı PTT hastanesi) arka tarafındaki caddenin birinci paraleli üzerinde.
    Çok teşekkür ederim.
    Gökhan YAŞDAL

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Gidebiliyorsan HAsanpaşa bile olsa Buzz motor hocam, lastik patlayınca akordunu da yapmışlardı, memnun kalmıştım
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

serotizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Softail FXSTBI
    Buzz motor aynen... Hasanpaşa KTM'nin yanında.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    maliyeti ile ilgili ön bilgi verebilecek var mı? benimkilerin iyice bozulduğunu sanıyorum.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Cifti 100 tl dediler ama sokulmus halde istediler, buz motor tekine 100 tl dedi...

Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bektaş Moto Bisiklet
    Ataşehir-İstanbul.

blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cifti 100 tl dediler ama sokulmus halde istediler, buz motor tekine 100 tl dedi...
    Tekine 100TL mi? Şaşırmışlar sanırım. Gider bir sehpa alır kendim yaparım
    cenkito bunu beğendi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı blamir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekine 100TL mi? Şaşırmışlar sanırım. Gider bir sehpa alır kendim yaparım
    sehpa almayada gerek yok, sehpa profilden iki kaynakla gene yapılır
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Arkadaşlar güncel şekilde benimde aynı sorunum var.Cumartesi genelde çalıştığım için pazar günüde her yer kapalı oluyor, bir türlü yaptıramadım jant akortunu.Motor 80 90'dan sonra sallamaya başlıyor.Kendim kontrol ettim alırkende servis uyarmıştı jant akortları için.Uzun yola çıkabilirim, bu şekilde konforsuz olur.Motoruda bırakamam ben abi, kıl tüğ bir adam olduğum için sıkıntı olur .Anadolu yakası veya Gebze, izmit bile olur.İşini düzgün ve titiz yapan bir akortçu nerede bulabilirim.O kadar uğraştıktan sonra motor yağ gibi akmalı.Yardımcı olursanız çok memnun olurum..

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Çocukken bisikletimin janti sürekli yamulurdu arazide sürdüğüm için, mecburen akord yapmayı öğrendim, çok basit bir işlem aslinda ama, çok hızlı dönen bir jantda riske atmak istemem ustasina yaptirirdim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)