Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

LPG Taktırmak ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    lifan kp 150
    Alıntı ebu ahmed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar hava girişini bantla kapatma işini nasıl çözeriz??? motoru benzine aldığım zaman bu seferde hava alamadığı için sağlıklı çalışmıyor ve 5 katı benzin yakıyor...lpg girişini karbüratörden sonra versek yani emme manifoldu ile karbüratör arasından buiş çözülürmü???
    bendeki sistem bu şekil bant işi yok

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    600 rr '' 08 ''
    Lpg takmak isteyenlere aylık akbil tavsiye edilir...

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    canını seven bır ınsan lpg lı bır motor kullanacagını hıc sanmıyorum. adam sagına soluna bakmadan yola atlıyor allah muhafaza gelıp carpsa cantanın kırılıp tupun yere sıddetlı bır sekılde yola dustugunu dusunmek bıle ıstemıyorum. . .

Motosikleti
    Apache Rtr+Jl125C
    bende düşünmek istemem. sonra işin yoksa dur düşen tankı git yerden al tekrar montaj et. uzun iş...
    erreeen, yamyamaha, maxi97 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

erreeen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R Tricolor
    Alıntı ygk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende düşünmek istemem. sonra işin yoksa dur düşen tankı git yerden al tekrar montaj et. uzun iş...
    Sen yazdın ben üşendim vallahi

ebu ahmed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1993 BMW R80 RT
    yaa arkadaş elli kere söyledik 90 km hızla kaza yaptım kalkıp(ALLAH'IN İZNİ İLE) motorun yanına gittiğimde hala çalışıyordu benzin döküldüğü yerde kalıyor lpg rüzgarında etkisiyle dağılır gider....

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:50 ----------

Alıntı isak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bendeki sistem bu şekil bant işi yok
    http://c1204.hizliresim.com/w/j/4hz80.jpg
    yav bazı eski kamyonetlerde görüyordum (200 dodge) hava filtresi falan hiçbirşey yok o şekilde lpg ile muntazam çalışıyorlardı...ama lpg girişini nereden yaptıklarını bir türlü hatırlıyamıyorum...

Motosikleti
    lifan kp 150
    sizde lpg li motora binmezsinz olr gider

ebu ahmed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1993 BMW R80 RT
    sizde lpg li motora binmezsinz olr gider

buhohohohoyt....

Motosikleti
    lifan kp 150
    yamaha isim li arkadaş ben aldesanın vakumzuz şoklama bobini olmayan sulu regilatörünü buldum oldukça küçük benim motordaki lavatonun susuz regilatörü takılı yağmurlu günlerde eksozun soğmasın dan dolayı biraz sorun yaşıyorum aldesanın sulu regilatörünün çalışma mantıgı biraz degişik vakum olmadıgından dolayı regilatörün girişinde valf bobini var kontak açılınca direk gaza yol veriyor tecrüben varsa bu tip regilatörlerde bunu benim motora uygulamada nasıl bir yol izlemeliyim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Biz binmeyiz diye bişey yok yanımda düşsen ve patlasa motosikletin bana ve yakındakilere zarar vermeyecekmi? Hem kendiniz gebericeksiniz hemde bizim mi gebertmeye çalışıyosunuz?

Motosikleti
    2006 HONDA CBR 600F
    havaya uçmak istiyorsunuz heralde...

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    slm senin dediklerini denedim yok tvs o işe gelmiyor ben bundan önce aynı sistemi aynı regilatör ile yamış oldugum motorlarda havayı kısma gibi bir ihtiyacım olmadı bu gün ne yaptımsa havayı açınca gaza basınca stop ediyor ben de eski haline getirdim yada atlıdıgım bir ayrıntı olabilir istanbuld iseniz bir buluşalım tanışır bir çay içeriz ve mim gazın regilatörün de ki yazan ölçüler vercegim resinlerden hangisini baz alarak yazdılar acaba 19 cm borula ve çıkıntılar içinde ise normal öbür türlü çok büyük
    http://d1204.hizliresim.com/w/j/4htcm.jpg
    bu ölçüler dikkat edersen mm yani borular için ve regülatorun kendisi oldukca büyük. hedefin regülatoru hariçinde henüz kibar küçük regülator görmedim. o da vakumlu değil bobinli ve jiklesi yok. hedef marka regülatorum arıza yapdıgında aldesan gelesiye bir süre mim gaz kullandım. sorun yaşamadım ama aldesanın daha ekonomik oldugunu duyduğumdan siparişi vermiştim. ve aldesa gelir gelmez vakumluda oldugundan onu taktım.
    gaza basınca stop ediyor diye yakındıgınız olay bendede bir süredir baş gösterdi. tahminim regülator bozuldu bozulaçak. çünkü hiç bir ayarı ile oynamadan, hiç bir değişiklik yapmadan benim motorumda aynı yaramazlıkları yapmaya başladı.
    çok yogun bir dönemde olmasam tarmir ettigim hedef regülatoru. yada sağlamken söktüğüm mim gaz regülatoru takıp. stop etme ve bogulma olayının regülatorden mi yoksa başka bir yerden mi kaynaklandıgını deneyeceğim ama bu sıralar epey sıkışıgım. inşallah ilk fırsatta dener ve çözümü burada paylaşırım. belki senin sorunda benzerdir ve sorununu çözersin.

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    benzinin 5 liraya dayandığı şu günlerde korkutsada ürkütsede LPG kelimesini sıkça duyar olduk , insanların gözü kararmaya başladı , böyle giderse , patlayan lpg den olmasa ölümümüz yapılan zamlardan olacak sanırım

bana kalınca bir ip verin kendimi asacağım
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    yamaha isim li arkadaş ben aldesanın vakumzuz şoklama bobini olmayan sulu regilatörünü buldum oldukça küçük benim motordaki lavatonun susuz regilatörü takılı yağmurlu günlerde eksozun soğmasın dan dolayı biraz sorun yaşıyorum aldesanın sulu regilatörünün çalışma mantıgı biraz degişik vakum olmadıgından dolayı regilatörün girişinde valf bobini var kontak açılınca direk gaza yol veriyor tecrüben varsa bu tip regilatörlerde bunu benim motora uygulamada nasıl bir yol izlemeliyim
    herşeyden önce eksoz ısıtma olayını unutun. evet şu an işe yarıyordur ama risk teşkil ediyor. bunun en kısa zamanda eksozsuz çözümünü bulalım.
    şu an benimki eksozdan falan ısıtılmıyor. vede çalışıyor.bol bol paslaşıp mükemleşleştire biliriz. ( benimkinde eksoz takviyeli ısıtma kışın eksi derecelere düştüğünde vede uzun yolda kontrollü bir şekilde işliyor. ama hava o kadar soguk oluyorki inan o esnade insan kendisini bile eksozla ısıtmak istiyor. )
    dostum bobinli tip kullacaksan yakıt seçici anahtarla kullanmalısın. böylece hem tankın hemde regülatorun bobinine elektirik bujide ateşleme başladıgında gelir ve gaza yol verir. eyer direk kontak olursa güvenlik bakımından istenilen standartı tutturamazsın. yada bir röle ile bujide ateşlemeyi başladıgında bobinlere elektirik yollayacak bir kaplolama yapman gerek. bende yakıt seçici anahtar var. her ne kadar benzini elimle açıp kapatsamda lpg ye yol verme işlemini bu anahtarla yapıyorum. böylece kontağı açık bile unutsam lpg hattı kapalı oluyor.

Motosikleti
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzinin 5 liraya dayandığı şu günlerde korkutsada ürkütsede LPG kelimesini sıkça duyar olduk , insanların gözü kararmaya başladı , böyle giderse , patlayan lpg den olmasa ölümümüz yapılan zamlardan olacak sanırım

bana kalınca bir ip verin kendimi asacağım
    OOoooOOO ustaların ustası da gelmiş, saygılar sizi her zaman izler ve yaptıklarınıza şapka çıkarırım. ayakta alkışlarım. velhasıl sizi çok severim.
    sizde şu lpg olayına el atsanız da karşılaştığımız küçük problemlerimizi çözseniz ne güzel olur.
    size ip değilde bir davet yolluyorum. bekleriz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:11 ----------

Alıntı Nitrometanol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz binmeyiz diye bişey yok yanımda düşsen ve patlasa motosikletin bana ve yakındakilere zarar vermeyecekmi? Hem kendiniz gebericeksiniz hemde bizim mi gebertmeye çalışıyosunuz?
    kamyonlara karşı alınmış bir önlem, olur da bizi ezer de öldürürse, patlayarak intikamımızı alsın diye.

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    OOoooOOO ustaların ustası da gelmiş, saygılar sizi her zaman izler ve yaptıklarınıza şapka çıkarırım. ayakta alkışlarım. velhasıl sizi çok severim.
    sizde şu lpg olayına el atsanız da karşılaştığımız küçük problemlerimizi çözseniz ne güzel olur.
    size ip değilde bir davet yolluyorum. bekleriz.
    estağfurullah ........şimdi sihirli değneyimle bir dokunuşta derdinize derman bulurum hoooopppp tıkır tıkır çalşan tehlikesiz lpg sistemi

ama önce şapkamı bir karıştırmam lazım , yanlışlıkla tavşan çıkarsa kusuruma bakmayın
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    Alıntı ebu ahmed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar hava girişini bantla kapatma işini nasıl çözeriz??? motoru benzine aldığım zaman bu seferde hava alamadığı için sağlıklı çalışmıyor ve 5 katı benzin yakıyor...lpg girişini karbüratörden sonra versek yani emme manifoldu ile karbüratör arasından buiş çözülürmü???
    bantla kapatmak veya buna ihtiyaç olması sorun oldugunu gösteriyor.
    regülator lpg yi belli basınçta salmıyor tıpkı rüzgarın bardaktaki suyu savurması gibi yakıt hattından geçen havanın debisiyle benzini çektiği gibi lpg yide çekmesine olanak veriyor.
    yani benzinde şamandıra ve memenin yaptıgı görevi yapıyor.
    regülatorler dedantör gibi görev yapmıyor yani. regülatorun giriş hattında kaç bar lpg olursa olsun, çıkış hattında havanın mikserden geçişinden dolayı mini bir vakum oluşur bu vakum oluşunca regülator lpg ye yol verir. yani sağlıklı bir regülator. 1013 mb altındaki her basınç değerinde lpg ye yol verir ve hava yakıt hattından geçen hava lpg yi süpürür ( çeker ). bantladıgınızda hava yakıt hattında olması gerekenden fazla vakum oluşur buda daha fazla lpg çekilmesine sebep olur. bun engellemek içinde lpg ayarı kısılır derken bir kısır döngü oluşur.
    emiş manifoltunda bir patlak çatlak gibi sorunlar yoksa. regülator uyumlu olmaya bilir. sağlıklı bir regülatorde benzinde geçerli olan ayarlar aynen korunur, yani havanın geçdiği filtre ve hava miktarı aynı olmalı. regülatorunuz de iki adet ayar vidası varsa lpg ayar vidası ile rolanti ayar vidalarını karıştırmışsanız aynı sorunu yaşarsınız.
    reğülatorun ayar vidaları tamamen kapalı iken, ve regülatore lpg geliyorken vidalardan birini yavaş yavaş gevşetin, TttttttssSSSs diye çok hafif de olsa ses geliyorsa o rolanti ayar vidasıdır.
    o tamamen kapalı iken diğer vidayı kullanarak motorunuza lpg ayarı yapın.
    lpg girişini karbüratorle emme manifoltuna verdiğimizde yukarıda anlatmaya çalıştıgım olayın katmerlisi oluyor. kelebek yada karburatör pistonu tamamen kapandıgından muazam bir vakum oluşur ve bol patırtılı alevli ( gece güzel gözükür ) eksozunuz olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:37 ----------

Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    estağfurullah ........şimdi sihirli değneyimle bir dokunuşta derdinize derman bulurum hoooopppp tıkır tıkır çalşan tehlikesiz lpg sistemi

ama önce şapkamı bir karıştırmam lazım , yanlışlıkla tavşan çıkarsa kusuruma bakmayın
    Allah razı olsun ustam ellerinize sağlık. şapkadan tavşan çıksa da kabuluz tavuk çıksa da kabulüz. elpet onlarda bir işe yarar.
    piyanist_irf bunu beğendi.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    benim yan çantalar hava yastığı ile otomobil tamponu gibi oldu arkadaşlar. geçenlerde sol arkadan bi kamyon resmen biçti beni. sağlı sollu park olan dar bir yolda bi ısuzu kamyoneti geçerken birden yola fırladı. aynaya bakmadan daldı yola sağolsun. ben dengemi zar zor toplayıp durduğumda adam elinde telefonla aşağı indi... "birşey oldu mu kardeşim?" diye telaşlanınca sinirim geçti.

olayın sebebi belli, telefonla konuşurken yola atladı. yoksa xenonla 12w power led sisler görülmeyecek gibi değil ki...

çanta kesin kırılmıştır dedim ama sadece az bir yerin boyası kalkmış . bir de kalın demirden yaptırdığım arka koruma demiri eğilmişti.

kısaca ben tankı takarsam gayet sağlam yerde olacak . aynı çantadan bir tane daha arka çamurluğu çıkardığım yere altına gene koruma demiri yaptırdıktan sonra takacağım. böylece bir steyşın toros kadar bagajım olacak.

Motosikleti
    çantalarını biliyorum. onlar kırılmaz. seninkine benzer bişiler bende düşünüyorum. fotosunu paylaşırım yaparsam. ama seninkinden daha güzelini yaparsam sende benimkinden takarsın olurmu.

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hho sistemini denemek istiyorum ben bilen deneyen varmı. sudan ucuz diyeceğim ama sudan biraz pahalı.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)