Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bujiye akim gitmiyor atesleme olmuyor.

Motovento
    REKLAM ALANI
    korsanxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çeşitli motorlardan sonra Gölgeyele Titanic 20
    arkadaslar ben askerdeyim motosikletim yaklasik 3 aydir sadece 15 günde bir rolantide calistiriliyordu en son 14 subatta yogun karli ve sulu yollarda kullanilmis ve 1 ayi geckin sure boyunca hic calistirilmamis. Cuma gunu 20dklik ugras sonucunda ayak marsiyla calistirdim 15dk surdum ofise geldim mac izlemeye gittim dondugumde motor bir daha calismadi ne yaptiysam calismadi. Gittim mars rolesini bobini ve akuyu degistim fakat son kontrolde baktigimda bujiye akim gitmiyordu. Ayrica scooter oldugu icin calistirmak icin frene basmak gerekiyor frene basip marsa bastigimda park lambalarinin yandigini farkettim anladigim kadariyla bir yerinde kisa devre var fakat nasil cozecegimi anlamis degilim suan gatada tedavi gordugum icin motor garaja cekildi ve yatmakta. Teskereden sonra yapmayi planliyorum sizce nasil bir yol izlemeliyim.

Yardimlariniz iicin simdiden tesekkurler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    arkadaslar yardimci olabilecek kimse yokmudur. Motosiklet.net neredesiniz arkidissleerrr

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    arkadaşım kimse yazmıyor madem ben bişeyler yazayım madem. Motorunda sigorta varmı? Atmış olabilir. Kontrol etmen gereken yerler=sigortalar, bujiden geriye doğru buji kablosu, bobin, bobine elektrık geliyomu? Kontak açıldıldığında motorda elektrik aksamında tık yoksa kontaktada sorun olabilir. Önce buji kablosuna elektrik gelmesini sağlayacaksın. Buji kablosuna elektrik gelirde çalışmazsa bujiyi değiştir. Gene çalışmazsa karburatörü temızle. Hasta halimde aklıma gelenler bunlar. Sevgıler.

Motosikleti
    öncelikle gecmis olsun. Bilgilendirme icin tesekkür ederim. Genelde sigorta akü yakininda oluyordu eski motorlarimda ama bunda göremedim. Elektronik olarak hersey tam calisiyor radyo teyb silecekler kisa uzun far stoplar sinyal park lambalari gostergeler cam suyu pompasi marsa basinca mars motoru sadece bujiye atesleme gitmiyor nedenini anlamadigim sekilde. Tavsiyelerinize uyacagim

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı korsanxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle gecmis olsun. Bilgilendirme icin tesekkür ederim. Genelde sigorta akü yakininda oluyordu eski motorlarimda ama bunda göremedim. Elektronik olarak hersey tam calisiyor radyo teyb silecekler kisa uzun far stoplar sinyal park lambalari gostergeler cam suyu pompasi marsa basinca mars motoru sadece bujiye atesleme gitmiyor nedenini anlamadigim sekilde. Tavsiyelerinize uyacagim
    Motosikletten bahsediyoruz dimi?
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletten bahsediyoruz dimi?
    Garip gelsede evet motosikletten bahsediyoruz.

imageshack.us/photo/my-images/215/38831310150464961977389.jpg/

imageshack.us/photo/my-images/690/37492110150464961827389.jpg/

fotolar cikar umarim. Benim motorun ustu kapali on cami ve bagaji var

---------- Post added at 22:38 ---------- Previous post was at 22:34 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...ml#post2616483

bu baslikta fotolar mevcuttur cepten girince zor oluyor yüklemesi.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ya cepten nasıl yüklüyosun? Gerçi pek göremedim fotoları ama bi zahmet bi anlatsana

Motosikleti
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...-ariyorum.html

bu baslikta fotolar var dostum.
    Imageshuck sitesine girip yukleyebilirsin. Sadece biraz zor oluyor yuklemeden sonra forum kodunu kopyala sonra yazi yazdigin yere ypistir

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı korsanxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...-ariyorum.html

bu baslikta fotolar var dostum.
    Imageshuck sitesine girip yukleyebilirsin. Sadece biraz zor oluyor yuklemeden sonra forum kodunu kopyala sonra yazi yazdigin yere ypistir
    Sagol arkadaşım. Becerebileceğimi zandetmiyom ama denemesi beleş

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    buji ye bağlı kabloyu kontrol et kablonun bağlandığı sokette temassızlık olabilir
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

Motosikleti
    atesleme bobini atesleme rolesini degistim temazsizlik yok kontrol tamam.

Frene bastigim zaman parklarin yanmasi normal degil ama yaniyor kisa devre olma ihtimali varmidir.
    Sigorta yanmis olsa elektrik aksaminda hic canlilik olmazdi diye düsünüyoruz

aynı sıkıntıyı yaşadım statör hocam, buji piposunu çıkar marşa basarken pipoyu demir bir yere tut kıvılcım atmıyorsa olay budur. 150t1 modelinkini 60 tl ye işçilik dahil değiştirtmiştim1 ay önce .
    Sen İp Atla Bende Atlarım,Sen Saklanbac Oyna BEnde Oynarım , Sen El Salla Bende El Sallarım, Sen Gül Bende Gülerim , Sen Camdan Atla Ben Gülmeye Devam Ederim:))

Motosikleti
    statörü kendim sokup takabilirmiyim senin motorunda ulasilabilir yerdemiydi.
    Aynen bahsettigin gibi kivilcim hicbir sekilde atmiyor hersey normal ve üstelik parcalarin tamami sifir.

Umarim kolayca halledebilirim :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)