Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

gene trafikte bir öküz

Motovento
    REKLAM ALANI
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    bir gün bitanesini çok fena haşat edicem gerçekten.
    eldivenleri de denemiş olurum kavgada işe yarıyormu yaramıyormu diye

şu motorun kaskosunu yaptırıp böylelerine bodoslama dalacam da bana bişey olur diye korkuyom

https://www.youtube.com/watch?v=jQLH...ature=youtu.be

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Adam sinyal vermiş, arkadaki arabaları beklemiyor ki, karşıdan geleni bekliyor. Sizin beklemeniz lazım.
    Ha, siz arabanın sol yanındayken zaten çıkamaz.
    Belki de sizi hiç görmedi bile.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    ohoo bunlar olağan şeyler solun boşsa sağdaki araçla arana bu hareketi telafi edebilecek mesafeyi bırakmak zorundasın. birde bişey sorucam çok sinirlenmiş görünüyosun mikrafonun da var kaskın içinde neden tek kelime etmiyosun :D

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    hocam böyle durumlarda ya yol verin ya da bipleyin uyarın.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Aracın sizi beklemesi lazımdı.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    bunlardan sürüsüne bereket istanbulda var, alası var, gel burada sür pok yiyenlerle beraber

Aspava38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki Z250SL
    Yine motorcu dayanışması harkulede. motorcu arkadaşımızı haksız çıkarmışınız tebrik ediyorum

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Minibüs şeridin ortasında dursaydı dediğiniz doğru. Şeridi işgal ettiği için arkadan gelen motosikletin (ve hatta diğer iki aracın) beklemesi gerekirdi. Ama minibüs, sağa çekmiş konumda olduğundan hem karşıdan gelenleri, hem arkadan gelenleri kontrol etmek durumundadır.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Se-ZeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Böyle durumlarda görmesini beklemiyorum artık arabacının, görmüyor çünkü.
    Direk bip yapınca her defasında ani manevrasıyla anlıyorum da dönen adam döneceği yola konsantre olduğundan arka tarafı kontrol etmiyor, tek bir kontrol değişkeni var "araba var mı?" motosiklet var ise bir yolunu bulur diye düşünüyorlar. Ama "bip bip!" sesi görmelerini sağlıyor, daha doğrusu bakıyorlarda o sırada görmüyorlar.

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynadan seni görmeyebilir: görüş açısı dışında kalmış olabilirsin.
    aynaya bakmıyor da olabilir: kaç tane şöför aynaya bakıyor ki..
    burası türkiye, gözü de görmüyor olabilir: mesela iyi tanıdığım bir kişi, bir gözü %70, ikinci gözü %30 görme kaybı raporuna rağmen ile hala araç kullanıyor. çünkü ehliyeti var. eski ehliyetler tamamen kalkana kadar kullanır.

Motosikleti
    Alıntı ayetlervaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ohoo bunlar olağan şeyler solun boşsa sağdaki araçla arana bu hareketi telafi edebilecek mesafeyi bırakmak zorundasın. birde bişey sorucam çok sinirlenmiş görünüyosun mikrafonun da var kaskın içinde neden tek kelime etmiyosun :D
    mikrofon kullanmıyorum actiyon kameranın kendi sesi. işe gidiş gelişlerde eve geldiğimde aksi bi olay yoksa format atıp yarınki güne devam ediyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:54 ----------

Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam sinyal vermiş, arkadaki arabaları beklemiyor ki, karşıdan geleni bekliyor. Sizin beklemeniz lazım.
    Ha, siz arabanın sol yanındayken zaten çıkamaz.
    Belki de sizi hiç görmedi bile.
    karşıdan gelenleri bekleyecekse şeridinde beklesin. niye sağa çekip bekliyor ?
    hadi dediğin gibi olsun. solundan geçen arabaları görünce bile kafasına dank etmeli ay solumdan araba geçti başka gelen varmı acaba demeli.
    bence siz videoyu tekrar bi izleyin. dediğinizde kararlıysanız kuralları tekrar gözden geçirin

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karşıdan gelenleri bekleyecekse şeridinde beklesin. niye sağa çekip bekliyor ?
    hadi dediğin gibi olsun. solundan geçen arabaları görünce bile kafasına dank etmeli ay solumdan araba geçti başka gelen varmı acaba demeli.
    bence siz videoyu tekrar bi izleyin. dediğinizde kararlıysanız kuralları tekrar gözden geçirin
    Sizin önünüzdeki arabayı görür ama sizi görmez işte.
    Kolaylıkla kör noktalarda kalabiliyoruz. Belki sadece dikize baktı, yan aynaya baksaydı görecekti belki.
    Kardeşim haklı olmak bir şey değiştirmiyor, olan bize oluyor.
    Sadece kırılacak bacağımızı, kolumuzu daha da kötüsü canımızı düşünmeliyiz, trafikte kendimizden başka dostumuz yok.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Bişey yok oyuna devam

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yüzde yüz arabadaki hatali; fakat komple aracı yolun ortasına kadar dondurebilecegini de hesaplamak lazım böyle tiplerin, ki yapanlarina da çoğumuz denk gelmisizdir, bilmediğim yolda sağa çekmiş araçlardan cekinmisimdir hep.

Yeniyim ne yapmalıyım diyen arkadaslar icin küçücuk bir egitim videosu ornegi gibi bence empati yaparlarsa ..Arac hatali olsa da güvenlik balonu, korna kullanımı, sapak olup olmadiginin bilinmediği yollarda mümkün olan en kısa mesafe duruşu sağlayacak hızda sürmek şart, tabii haklı ve yaralı ya da daha kötüsü olmasın diyorsak..

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    - Geçmiş olsun. Tam da yerinde mıcıra düşmüşsünüz.
    - Araç sürücüsü safkan öküzmüş.
    - Gaz kesmeyerek, korna kullanmayarak istikbalinizi bu safkan öküzün ellerine bırakmışsınız.
    - 06 plaka gördüm mü kırmızı alarm seviyesine geçerim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Araç sürücüsü neyin peşinde anlayamadım sola dönüş yapacaksa yavaşlar sola dönüş yapar sağa geçipte bir anda sinyal verip yola dönüş yapması şerit ihlali ayrıca sen aracın yanındayken verdiği sinyalin bir kaarı yok kamera kaydı onu kusurlu çıkartır

siz yinede böyle durumalrda aksiyon aramak yerine riski kazayı minimize edin bakın bir manda geliyor mandalık olacak bip bip yapın sorun yok , en fazla yanlış bastım gardaş dersin ama bunu kaza yapıp yere yattıktan sonra diyemezsin

Değerli arkadaşlar bıçak taşıyalım silah taşıyalım hoba birisi bişi diyince takalım bıçağı o bizi kafadan vursun bok yoluna gidelim bunlar çözüm değil

Rahmi barutçunun bir deyimi var"anası eğitememiş çevresi eğitememiş hocası eğitememiş babası eğitememiş" senmisin bu adamı eğitecek kişi

hiçbirimiz değiliz hele hele şu paketçilerin yaptığı imajı yıkmadan standart sürücülerin "motorcolor böylö oroç kokkonoyor" deyiminden çıkamayız

agresif sürmeyelim yavaş yavaş güzel güzel sürelim daha çok sürelim

Motosikleti
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    - Geçmiş olsun. Tam da yerinde mıcıra düşmüşsünüz.
    - Araç sürücüsü safkan öküzmüş.
    - Gaz kesmeyerek, korna kullanmayarak istikbalinizi bu safkan öküzün ellerine bırakmışsınız.
    - 06 plaka gördüm mü kırmızı alarm seviyesine geçerim.
    direkt oradan kurtulmaya odaklandığım için ikiside akıma gelmedi. ilerisi mıcırlı olduğu için oldukça temkinli manevraya odaklanmıştım

splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Alıntı Aspava38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine motorcu dayanışması harkulede. motorcu arkadaşımızı haksız çıkarmışınız tebrik ediyorum
    o zaten adetimiz bizim. hiç gözünün yaşına bakmadan hemen adama kötü muamele yapmazsak içimiz rahat etmek. üslubunca yapıcı eleştiri yapan arkadaşları tenzih ediyorum. video çeken motorcuya yapımcı yönetmen edasında muamele ediliyor, yaptığı iş hep amatör hep kötü eleştiriliyor; adam zaten amatör kamerasıda kendiside ben aea'nın veliahtıyım diye gezmiyor ortada, ama algı farklı işte.herkeste ben yapsam daha iyisini yaparım kafası var. o yüzden bir çok vlog çeken adamı pisi pisine harcıyorlar.

gelelim arkadaşın olayına bence çok abartılacak bir şey yok. adam sen görsel temasta olmadığı açık, sesli uyarı ile yani korna ile temas kurmayı yada uyarmayı denemeliydin, adam aniden çıkabilir senide durduk yere yere yapıştırabilirdi. en nihayetinde çok ufak bir olay... dikkat etmek gerek.

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir gün bitanesini çok fena haşat edicem gerçekten.
    eldivenleri de denemiş olurum kavgada işe yarıyormu yaramıyormu diye

şu motorun kaskosunu yaptırıp böylelerine bodoslama dalacam da bana bişey olur diye korkuyom

https://www.youtube.com/watch?v=jQLH...ature=youtu.be
    Lütfen bu sıfatı kullanmayın, bu sıfatın sahipleri bile insan denen bazı yaratıkların yaptıklarını yapmıyor.
    mavzer-i bunu beğendi.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    dostum 30 yıldır motosiklet kullanıyorum kafamı senin kadara arkaya çeviremiyorum helal olsun

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)