Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hangi Tarzı Seçmeliyim?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar, ben önümüzdeki aylarda motor almayı düşünüyorum. Ancak bu konu hakkında ne kadar cahil olduğumu araştırmaya iyice başlayınca anladım. Daha sahip olmam gereken tarzı bile bilmiyorum. Süperstort, enduro falan bilgim sıfır araştırma yaptım biraz ama pek tatmin olmadım. Bende direk sormaya karar verdim. Ben yapısal olarak enerjik biriyim ve kullanacağım motorunda enerjik olmasını istiyorum. Köylük bölgelerde asfalt olmayan çakıl yollarda da kullanacağım topraktada, asfalttada yani trafikte sıkıntı çıkarmayacak ama öyle tam offroad olmayan basit toprak zeminlerdede sürebileceğim bi motor arıyorum. Hafta sonları zevk olsun diye değil hergün kullanabileceğim bir şey olmalı. Hız tutkunu değilim zaten aşırı hızıda pek sevmiyorum ancak trafikte sıkıntı çıkarmaması gerek. Tip olarak cross motorlarına küçüklükten beri hayranımdır. Ancak trafikte sorun yaşarsın diyenler oluyor ama ben sormak istedim. Hangi motoru almalıyım diye sormuyorum hangi tarzı almalıyım diye soruyorum. Yorumlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Okurken aklımda crf 250 canlandı

Gerçekten güzel motor ancak trafikte geziceksen sakın cross alma diyenler var.

CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Orjinal tekerli duke 200 ile daha gecen gun tam toprak-tasli arazide gittim asfalttan cok farki yoktu. Azicik toprak icin Cross motor cekilmez bence. Amaciniz,boyunuz ve butcenizi de yazarsaniz daha cok yardimci olunabilir...

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Mondial xreme max al Çok sıkılırsan croos tipinden enduro lastik takarsın
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

Boyum biraz kısa 1.74 zaten yaşımda genç Bütçem 20.000Tl

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:57 ----------

Alıntı Adventure58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial xreme max al Çok sıkılırsan croos tipinden enduro lastik takarsın
    Ya o ihtimalide düşündüm ama almışken daha iyi birsey istiyorum. :D

Motosikleti
    Mondial Zn125(2007)- Ktm Duke 250 (2017)
    sanırım ilk motor tecrüben olucak,düşme kalkmada olucak haliyle bu nedenle en başta düşük ccli parça fiyatları uygun bir cross al,daha sonra ben oldum dediğinde daha iyi bir crossla yola devam edersin.

Bunuda bir düşün

Motor tecrübem ilk olmayacak. Ancak cross motorun üstüne bile binmedim.

pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Adventure 390
    Kardeşim önce temel sürüş eğitim almalısın. Toplam 8-10 saat falan. (günlere yaygın bir şekilde elbette)

Zaten göreceksin, bu eğitimi aldığın sırada, sen kendini tanımış olacaksın. Sonra hangi tip, kaç cc, ne boyda motor alacağına karar vereceksin.

Alıntı pnongrata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim önce temel sürüş eğitim almalısın. Toplam 8-10 saat falan. (günlere yaygın bir şekilde elbette)

Zaten göreceksin, bu eğitimi aldığın sırada, sen kendini tanımış olacaksın. Sonra hangi tip, kaç cc, ne boyda motor alacağına karar vereceksin.
    Peki bu eğitimi nerelerden alabilirim?
    Ben o tarz eğitimlerin sadece kullanmaya olarak olduğunu biliyorum. Her türü kullanmaya kalksam ücretleri fazla olmaz mı?

Motosikleti
    Kuba Black Cat
    Nerede ne kadar kullanacağına göre değişir. Yol dışı ağırlıklı zaman geçireceksen crf250 iş görür, sele yüksekliği 890mm (89cm). Ben off-road kullanıcısıyım, boyum 1.68, kullandığım motorun sele yüksekliği crf250 ile aynı. Trafikte sorun yaşamadım hiç.

Alıntı Karacocuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nerede ne kadar kullanacağına göre değişir. Yol dışı ağırlıklı zaman geçireceksen crf250 iş görür, sele yüksekliği 890mm (89cm). Ben off-road kullanıcısıyım, boyum 1.68, kullandığım motorun sele yüksekliği crf250 ile aynı. Trafikte sorun yaşamadım hiç.
    Okuldan eve normal asfalt yolda gidicem.
    Ana yollardan falan geçilmesi gerekiyor. En fazla kullanacağım çakıllı yollar ve otoyollar ancak hafta sonlarıda piknik alanları olsun toprak engebeli yollar olsun gitsin istiyorum. Yamaha yzf25 düşünüyodum tamamen vazgeçtim engebeli yollara sıkça gireceğim cross motorlara dediğim gibi büyük derecede hayranım. Zaten motor bir tutkudur. Kararımı biraz daha cross motorlara yakınlaştırmaktan yanayım.
    Ancak tek sorun bu motorlar bana asfaltta sorun çıkarırmı? Otobana falan çıkarmı?

pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Adventure 390
    Istanbul'da isen, Vespa Akademi, GİS Akademi veya Honda Akademi iyilerdedendir. Ehliyetin yoksa bunların bir çoğu seni sınava da hazırlar, sınava sokar.

CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Otobana cikar cikmasina da cross dedigin makinelerde 120 ve ustu cok saglikli degil uzun yolda da toto agrisi vs yapar, bunun disinda supermotolara da bakabilirsiniz sizin dusundugunuz toprak arazilerde cross gibi gider ve asfaltta da sikinti yasanmaz. Tek sikinti 250cc supermoto yok 0 olarak kendiniz cevirmeniz gerekiyo.

Alıntı pnongrata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Istanbul'da isen, Vespa Akademi, GİS Akademi veya Honda Akademi iyilerdedendir. Ehliyetin yoksa bunların bir çoğu seni sınava da hazırlar, sınava sokar.
    Teşekkür ederim bu uygulmalara istanbula döndüğüm zaman bakacağım motoru almadan

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:17 ----------

Alıntı CxAnKACx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otobana cikar cikmasina da cross dedigin makinelerde 120 ve ustu cok saglikli degil uzun yolda da toto agrisi vs yapar, bunun disinda supermotolara da bakabilirsiniz sizin dusundugunuz toprak arazilerde cross gibi gider ve asfaltta da sikinti yasanmaz. Tek sikinti 250cc supermoto yok 0 olarak kendiniz cevirmeniz gerekiyo.
    Uzun yoldaki toto ağrısı derdim olsun yeter bana. Kawasaki klx250 ve benzeri sınıftaki motorlara bakıyorum bunlar heralde tam cross değil ve normal koşullarada uygun. Süpermoto dediklerin bunlar heralde

grottobora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600RR/CB125E
    Uafk bir commuter ile başlaman en azından trafik tecrubenin oluşması ve kendi gelişimine zaman vermen için bence iyi olacaktır. Sonrasında elindeki bütce ile süratli motor kullanmadığından dolayı naked bir motor ile ilerleyebilirsin. Sordugun soru aslında kolay cevap verilebilir bir soru değildir. Cunku tarz seçimlerinde kişisel zevklerin motorla birleşmesi önemlidir. Toprakta kullancaksan Naked enduro kros kendini zorlarsan turing ve chopper bile sana cevap verir. Burada önemli olan baktığında ilk etapda kalbin hangisinde çarpıyorsa onunla ilerle fakat kendine zaman ver. Biraz etrafı tanımanda bu süreçte yarar olacaktır. Kişisel yorumum...

Alıntı grottobora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uafk bir commuter ile başlaman en azından trafik tecrubenin oluşması ve kendi gelişimine zaman vermen için bence iyi olacaktır. Sonrasında elindeki bütce ile süratli motor kullanmadığından dolayı naked bir motor ile ilerleyebilirsin. Sordugun soru aslında kolay cevap verilebilir bir soru değildir. Cunku tarz seçimlerinde kişisel zevklerin motorla birleşmesi önemlidir. Toprakta kullancaksan Naked enduro kros kendini zorlarsan turing ve chopper bile sana cevap verir. Burada önemli olan baktığında ilk etapda kalbin hangisinde çarpıyorsa onunla ilerle fakat kendine zaman ver. Biraz etrafı tanımanda bu süreçte yarar olacaktır. Kişisel yorumum...
    Haklısın almışken iyisi olsun şöyle olsun böyle olsun dememem gerek. Belkide en doğru karar ucuz bir motor alıp bi müddet kullanmak. Elimden geldiğince biraz diğer türleri denemek. Yorumlardan çıkardığım souçlardada zaten motordan isteklerimi bütün çeşitler neredeyse karşılıyor. Hangi türün üstüne oturduğumda beni etkilemesi çok önemli. Şimdilik 5 bin tl ye kadar bi motor alayim onu bu sene kullanayim iyice bu işin içinde hissetmeye başladığım zamanda beni etkileyen motorun sahibi olayim Zaten insanda onu heyecanlandırana yönelir yorumun için çok teşekkürler. Kararımı verdim

Motosikleti
    Kuba Black Cat
    Kuba Black Cat'e bir bak derim ozaman. Orjinal lastikleri on-of road. Yolda ve kuru arazide sorun yaşamamıştım ben, ne zaman çamura girme zamanı geldi lastiklerde değişti off-road versiyonu ile. Çamura girmeyeceksen orjinal lastikleri iş görür tüm yıl.

bilalefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    buyuk sehirde yasiyorsan scooter ile baslamalisin fikrimce. yeni oldugundan dolayi vitesiydi debriyajiydi kavramasiydi ugrasmamak scooter ile gazi ver ve tum dikkatini trafige odaklan en azindan tecrube edin. her gun bir onceki gunden daha tecrubeli olarak kendine biseyler katma yolunda ilerlersin

sSameT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamın Aleyküm benimde buna benzer bi sıkıntım var boy: 1.90 kilom: 123 hyosung gv250 / RRaptor daytona 350 mi veya bildiginiz ciftsilindir güçlü bi motosiklet varmi motor tecrübem var suanda aktif olarak 125mh drift kullaniyorum altimda kucuk kaliyo nacizane tavsiyelerinizi bekliyorum. Bütçe max.15bin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)