Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    deepstrong99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb125 e
    Alıntı fatihebeler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arakdaşlar CBE mi buldum gibi aradım taradım bayileri yok 0 motor honda üretimden kaldırdı biliyorusunuz 2014 gelmemiş zaten 2013 leri 2014 trafiğe çıkış olacağı için 2014 model diye satıyorlarmış neyse bende 2. el almaya karar verdim sizce bu motor nasıl bakıp yorumlarmısınız ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-beyaz-melegimi-satiyorum...daha-ilk-gunku-gibi-139604804/detay/

Honda ya mail atmistim dün donus yaptılar telefonla cb125e satış konusuyla ilgili..Telefondaki bayan üretim durdu lafını ısrarla kullanmadı..Satış planimizda bulunmuyor artık dedi.Yeni model gelicek mi diye sorduğumda net birsey soylemedi. hatırladığım kadariyla her sene yeni bi model getirilip getirilmeyecegi konusunda honda strateji belirliyormus 2015 te Yeni bir model gelir mi gelmez mi net bişey soyleyemiyorum bu yüzden gibisinden bişeyler söyledi.Sonuc olarak cb125e artık satışta değil..Üretimi devam ediyor olabilir ama türkiyede satılmayacak sanırım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda cb125 E
    Alıntı deepstrong99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda ya mail atmistim dün donus yaptılar telefonla cb125e satış konusuyla ilgili..Telefondaki bayan üretim durdu lafını ısrarla kullanmadı..Satış planimizda bulunmuyor artık dedi.Yeni model gelicek mi diye sorduğumda net birsey soylemedi. hatırladığım kadariyla her sene yeni bi model getirilip getirilmeyecegi konusunda honda strateji belirliyormus 2015 te Yeni bir model gelir mi gelmez mi net bişey soyleyemiyorum bu yüzden gibisinden bişeyler söyledi.Sonuc olarak cb125e artık satışta değil..Üretimi devam ediyor olabilir ama türkiyede satılmayacak sanırım.

banada oyle soyledılerde benım anlamadıgım nokta su bundan 3 5 yıl sonra yedek parcalarını bulmakta zorluk cekermıyız acaba ?

sıkıntı büyük hayırlısıysa olur bu motor ne diyim artık hep aksilik ayrıca bayinin biri bana 2015 3. ayında gelicek dedi yeni model

Motosikleti
    Honda Cb125 e
    Alıntı 0rkut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    banada oyle soyledılerde benım anlamadıgım nokta su bundan 3 5 yıl sonra yedek parcalarını bulmakta zorluk cekermıyız acaba ?

En son satış yapılan yıldan itibaren 10 yıl boyunca yedek parça getirme zorunlulugu var diye biliyorum .Parça sıkıntısı olmaz.

SCelen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Merhaba arkadaşlar,
    Bende dün 2012 model CB125E almış bulunmaktayım. Benim ilk vitesli motorum ve açıkcası çok zevkli geldi bana. Beyaz kedim benim

Şuan motorumu kullanırken tek sıkıntım yokuşlarda durduğum zaman motoru kaldıramıyorum :( diğer şeylerde bir sıkıntı yaşamadım. 2 gündür dolaşıyorum motorla.
    abeciMotoru ve deepstrong99 bunu beğendiler.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı SCelen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Bende dün 2012 model CB125E almış bulunmaktayım. Benim ilk vitesli motorum ve açıkcası çok zevkli geldi bana. Beyaz kedim benim

Şuan motorumu kullanırken tek sıkıntım yokuşlarda durduğum zaman motoru kaldıramıyorum :( diğer şeylerde bir sıkıntı yaşamadım. 2 gündür dolaşıyorum motorla.
    hayırlı olsun kazasız belasız binin, alıştıktan sonra kullanımı bisiklet gibi gelecek
    SCelen bunu beğendi.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Teşekkür ederim biraz daha zaman ayırmam lazım anlaşılan

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Debriyajın kavrama noktasını öğrendikten sonra yokuşta kalkmak çok kolay gelecek. En fazla birkaç gün sonra hiç sıkıntısız hale gelecektir.

Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Ya arkadaşlar motoru genel bir bakıma sokayım diyorum, motor 40000km civarlarında. Benden önceki sahibi nakımlarını nasıl yaptırdı bilmiyorum. Yürüyüşünde falan herhangi bir sıkıntı yok ama ön gidon kısmı sanki bana çok titriyor/ses geliyormuş gibi geliyor. 2012 model motor. Honda'ya gitsek çok geçirirler mi? Yoksa tanıdık bir usta var onamı götürsem?

Siz napıyorsunuz bakım işinde?

Motosikleti
    Cb125e
    Ben düzenli olarak her (4000 km. de bir) kızıltoprak honda servisine gidiyorum. Fazla geçiriyorlar diyemem. Zaten 4000 km. yapmam yaklaşık 4-5 ay sürüyor. Bakım için yaklaşık 150 tl. alıyorlar. Bence makul. Tabi "çok bir şey yapıyorlar mı?" dersen, yağı suyu o kadar. Ay sonunda 20000 bakımı var. Ücreti yazarım.

Yüksek devirlerde bir vızıltı ve titreşim oluyor. Benim motorda da var. Sanırım bu motorda böyle. Depo kapağının üzerine bastırınca vızıltı azalıyor sanki.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Ya arkadaşlar motoru genel bir bakıma sokayım diyorum, motor 40000km civarlarında. Benden önceki sahibi nakımlarını nasıl yaptırdı bilmiyorum. Yürüyüşünde falan herhangi bir sıkıntı yok ama ön gidon kısmı sanki bana çok titriyor/ses geliyormuş gibi geliyor. 2012 model motor. Honda'ya gitsek çok geçirirler mi? Yoksa tanıdık bir usta var onamı götürsem?

Siz napıyorsunuz bakım işinde?
    kafa grenajında gevşek bişeyler olabilir, sesin çıkabileceği bir diğer yer, gösterge panelinin titremesi, o da kontak altında bi sünger var, artık fazla inceldiyse titreşimi panele veriyo olabilir.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Peki arkadaşlar alttaki km göstergesini nasıl sıfırlayabiliriz? İş ile ev arası kaç km olduğunu ölçmek istiyorum da

Motosikleti
    Honda Cb125 e
    Peki arkadaşlar alttaki km göstergesini nasıl sıfırlayabiliriz? İş ile ev arası kaç km olduğunu ölçmek istiyorum da

Merhaba Sayacin hemen soluna doğru bakın orada tripmetreyi sıfırlamaniz için yuvarlak bi zimbirti var çevirerek sifirlayabilirsiniz.
    SCelen bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Teşekkürler cevaplar için, bi sorum daha olucaktı.

Lastiklerin havası inmiş durumda,

Biraz yapılı birisiyim, ön ve arka lastiğe kaç hava basmak lazım CB125e'de?

Biliyorum sorularım çok acemice ama motosiklette yeniyim

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Ön 29, arka 33 psi olacak.
    Tek kişi veya artçılı farketmeksizin bu basınçlar tavsiye edildiğine göre, yapılı birisi bile olsanız bu basınçlar işinizi görecektir.
    SCelen bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cb125 e
    Bugün 12 bin bakımını kendim yapayım dedim.Motorun yağını değiştirmek için Vidayi soktugumde vidanin dislerinin arasında yay benzeri bişey çıktı.Ilk başta garipsemedim..Sonra herneyse yagi değiştirdim..Aradan 2 saat geçtikten sonra baktım yağ siziyor vidanin ordan..Arastirdim ettim meğersem o vidanin üstündeki yay vida disleri bozulunca vida deliğine takılıp ilaçla sıkıp dondurup hemen Vidayi kapatan yetkili servisin yediği bir haltmis.Yani yetkili servis yag degisiminde karter vida yuvasına tabiri caiz ise tecavüz etmiş ve helezon yay dedikleri bişey koymuş..Yenisini almaya kalksan motor blogunu komple degistirmek gerekiyor çünkü karter blokla birlesik inceledigim kadariyla.Insallah suçu bana yıkmaya kalkmazlar yarın gidip servisle görüşücem.

mesut38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb 125 e
    motorun hava filtresini temizlemek istedim. koltuğun altındaki 3 vidayı söktüm yalnız 4. vidayı öyle bir yere denk getirmişlerki vidanın 1.5 cm üstünden şase yuvarlak boru geçiyor geri kapattım ve düşünüyorum acaba servis bu vidayı nasıl sökecek fikri olan var mı?

Motosikleti
    Honda Cb125 e
    Alıntı mesut38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun hava filtresini temizlemek istedim. koltuğun altındaki 3 vidayı söktüm yalnız 4. vidayı öyle bir yere denk getirmişlerki vidanın 1.5 cm üstünden şase yuvarlak boru geçiyor geri kapattım ve düşünüyorum acaba servis bu vidayı nasıl sökecek fikri olan var mı?

Deponun vidasini Sök depoyu dikkatli şekilde yukarı kaldır sola doğru sonra avadanliktaki yıldız Tornavida bi şekilde giriyor oraya onunla sokebilirsin Vidayi..
    mesut38 bunu beğendi.

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Depo vidasini sokmeden çıkarmıştim. Filtreyle işin bitince o vidayi takmamistim. Gerek yok. 3 vida yeter. Bu arada yukarida yazılan olumsuz yorumları da okudum. Bu aptal Motordan iyiki zamanında satıp Kurtulmuşum. Bundan sonra bajaj boxer alacam. Size de tavsiye ederim.

Motosikleti
    Honda Cb125 e
    Mikuni her girdiginde karalama yapıp kayboluyorsun ortadan..Satmissin kurtulmussun ne mutlu sana.Git ne alırsan al bize ne bundan? Herkes neyin ne oldugunu biliyor o değilde seni ciddiye alıp yazmak bile istemiyorum ama zorla adamı tahrik ediyorsun.En güzel motorlar senin olsun ama lütfen arada bu topic e girip zirvalayip durma.Gecmis yazılanlara bakıp senin nasıl bi motosiklet anlayışın olduğunu bilen biliyor benim derdim bilmeyenler seni ciddiye alacak ve aklına şüphe düşecek..Biri bişey soruyorsa motora laf sokmadan efendi gibi yardımcı olmak zor mu?
    reverse, abeciMotoru ve ozanozugur bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)