Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Rodaj cok uzun hikaye,forumda aratirsan uzun uzun yaziyor. Mutlaka rodaji usulune uygun yap ki ilerde sorun yasama. Honda sana ilk 1.000 km 60 km/h hizi gecme diyecektir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    bajaj pulsar 150 ns
    arkadaşlar herkese kazasız sürüşler dilerim öncelikle,forumu 55 60 sf okudum yorumlar çoğunlukla fiyat performans olarak olumlu yönde bu motor için ,herkes selenin sertliğinden ve cbf ybr ye göre titreşim olduğunda söz etmiş ama ama durduk yere sıkıntı yaşayana rastlamadım pek,sorunlu bir motor değil gibi duruyor doğrumudur,bide bu titrşim 80 civarı hızla giderken selede falan çok hissedilirmi ?

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ferdi ninja bugun geldi, 2010 model 19.000 km de michelin lastik var on arka.. egzantrikten ses geliyor gergisini degisirsem sesi keser.. onun disinda sag sol grenaj boyali.. cb nin uzerine 5500 tl istedi bana cok geldi..
    Bencede aşırı fazla, ses sürpriz zaten başka bişeyde çıkabilir, sağ sol boyalıysa ne yaşadı fotoğrafları falan varmı parça değişim listeleri falan insanın içine kurt düşüyo çok birde üstüne 5500 :/

He birde unutmadan muhtemelen 20-25.000 km gibi en ağır bakımı gelecek muhtemelen 1000 lira civarı.

Yani senin CB full haliyle 4000 desek + 5500 + 1000 +500 de ıvır zıvıra gidecek = 11.000 TL ye 2010 model 19000 de bi kawa için aşırı pahalı

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Yok bakimi ben hallederim,zaten daha once de ninja bakimi cok yaptim 35 tl hiflo yag filtresi, 35tl x2 motul yag, 2x 15 tl buji de 30 tl desek 100 tl ye cikar bakimdan. Hava filtresi sunger oldugu icin yikiyorum az wd40 sıkıp takiyorum. Lakin sorun şu ki grenajlar berbat boyanmiş işçilik sıfır.. yani benim ona sag sol grenaj almam gerekecek ki asil maliyet bu.. yani 5500 cok para.. o yuzden cb ile devam

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı walter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkese kazasız sürüşler dilerim öncelikle,forumu 55 60 sf okudum yorumlar çoğunlukla fiyat performans olarak olumlu yönde bu motor için ,herkes selenin sertliğinden ve cbf ybr ye göre titreşim olduğunda söz etmiş ama ama durduk yere sıkıntı yaşayana rastlamadım pek,sorunlu bir motor değil gibi duruyor doğrumudur,bide bu titrşim 80 civarı hızla giderken selede falan çok hissedilirmi ?
    70-80km en konforlu yol aldığı hızlar CB nin

Titreşimi düşük viteste çok yüksek devirlerde ve 90 km üstü hissediyorsun. Geri kalan tüm durumlarda varsa bile aa titriyor asla dedirtmez, için rahat olsun

Geri kalan tüm tespitler doğru zaten bu fiyata daha sorunsuz bi motosiklet bence halen yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:56 ----------

Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok bakimi ben hallederim,zaten daha once de ninja bakimi cok yaptim 35 tl hiflo yag filtresi, 35tl x2 motul yag, 2x 15 tl buji de 30 tl desek 100 tl ye cikar bakimdan. Hava filtresi sunger oldugu icin yikiyorum az wd40 sıkıp takiyorum. Lakin sorun şu ki grenajlar berbat boyanmiş işçilik sıfır.. yani benim ona sag sol grenaj almam gerekecek ki asil maliyet bu.. yani 5500 cok para.. o yuzden cb ile devam
    Yok bakım dediğim zincir dişli seti, arka lastik takozları, belki hidrolikler, yıllanmış antifriz değişimi, fren gaz telleri falan gibi hani zamanı dolmuş değişmesi gereken parçalar gibi.

CBR da bu 24.000 bakımı mesela bu sebepten 23.000 de bi CBR diğerlerinden epey uygun oluyor farketmişsindir Rutin bakımlar zaten hep var

Motosikleti
    bajaj pulsar 150 ns
    anladım hocam saol cvp verdiğin için bende mondial mr vulture,var satıp bundan almayı düşünüyorumda,özellikle selede çok rahatsız titreşim var mr de

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Orkut o civata dediğin şey rölanti ayarı. İstersen servisine söyle azcık arttırsınlar. Yalnız motor sıcakken ayarlamak gerekiyordu yanlış hatırlamıyorsam.
    Daha önce hiç vitesli tecrüben yoksa mondiali olan arkadaşlarından rica et göstersinler ufaktan. Benim gibi bodoslama motosikletin üzerine oturup öğrenmeye kalkma.

Motosikleti
    honda cb125 E
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orkut o civata dediğin şey rölanti ayarı. İstersen servisine söyle azcık arttırsınlar. Yalnız motor sıcakken ayarlamak gerekiyordu yanlış hatırlamıyorsam.
    Daha önce hiç vitesli tecrüben yoksa mondiali olan arkadaşlarından rica et göstersinler ufaktan. Benim gibi bodoslama motosikletin üzerine oturup öğrenmeye kalkma.
    Bende tam olarak böyle yapmayı dusunuyordum :-) sen yaptında ne oldu sıkıntı cıktımı :-Duno

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Çıktı. Motoru 15 kere stop ettirmişimdir. Salak gibi ayağım arka frende iken kalkış yapmaya çalışmalar filan ohooo.
    Sonra ilk kalkışı yapar yapmaz yokuş çıkmak zorunda olmak, durmak zorunda kalmak ve bir daha kalkış yapmak zorunda kalmak. Sayısız kez stop ettirme derken vites olayını en zor koşulda öğrenmiş oldum. 2. gün her şey çok iyiye gidiyordu. 1 hafta sonra herşey otomatikleşmeye başladı.
    Benden sana tavsiye trafiğe kapalı bir alanda çalışma yap, şakası yok hayati tehlikesi var.

Motosikleti
    honda cb125 E
    :D bana tavsıyen varmı vıtes ı en serı en basıt nasıl ogrenırım :D

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 0rkut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çocuk yürümeyi nasıl öğrenir ?

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı 0rkut adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Düz geniş biyer bul kendine pazaryeri gibi motosikleti gerekirse elinle oraya götür.

Önce kavramayı yani debriyajı öğren. "Motosiklet Teorisi" diye bi kitap var sipariş ver istersen, bi gün sonra geliyor zaten. Bisürü arkadaşıma hediye ettim, kesinlikle her motosiklet kullanıcısında olmalı bence, sözlük gibi bişey tavsiyedir

Kitaapta yazdığı düzende motosikletini çalıştır ve o gün hiç vites değiştirme zaten.

Gazı motorun sesini tatlı tatlı duyacak kadar aç ve sürekli sabit tut ( ne aç - ne kapa)

Motosikletin hırrrrrlarken debriyajı ufak ufak bırak tam gitmek isterken yeniden sık, tekrar tekrar... saatlerce bunu yap sonra 3-5 km hızlanacak kadar bırak yine sık bırak yine sık yani frensiz ve gaz açmadan sadece debriyajla motosikletini yürütebiliyor olduğunda kavrama işi bitmiştir

Sonra frendi oydu buydu kitaptaki düzene uygun eğitimlerini ara vermeden tamamla ve sil baştan tekrar et... gibi gibi trafiğe hazırla kendini

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Fren hidrolikleri de benim icin 10 tl teller kopana kadar devam zincir dislisi iyi durumdaydi,antifiriz de maliyetine. Gel gelelim biraz once Zmotoyu aradim ve ninjanin durumunu anlattim sag olsun telefondaki kisi cok yardimci oldu sasirdim.. dedi ki 5 bin tl den fazla etmez o ninja :o yani uzerine 5500 degil 1500 tl ver demeye getirdi bende vaz gectim.

Bak parca fiyatlari soyle;
    Sag grenaj: 1430tl
    Sol grenaj: 1430tl
    Sag sticker: 125tl
    Sol sticker: 125tl
    Egzantrik zincir ve gergi: 500tl
    Toplam: 3610tl

Sadece parca parasi.. e daha bunun yagi bujisi filtresi osu busu derken birde isçilik eklenirse 4500 tl yi geçiyor.. saglaminin ederi 8.000 tl iken 4500 tl den fazla masrafi olana 5.000 iyi bile deger.

Sahibine sorsan keyfi masraf diyor, sag sol ve kuyruk grenaji kirilmis,dandik bir sekilde araba kaportacisinda toplanmis,igrenc sekilde boyanmis, egzoz cizilmis pas icinde.. grenajlari boyarken amortisorleri de boyamis o boya keçeleri de bozar..benim icime sinmez o sekilde gezmek ama ne adamlar var koli bandi ile motosikleti kaplayip geziyorlar..herkesin kendi zevki tabiki..

Birde 4500 masrafin icinde kuyruk grenaji yok,egzoz yok..

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    topic şenlenmiş uğrıyamamışız yahu. problemli sorunlu bir dönem geçiriyorum. serkan rusyada durumlar nası bu arada yarın elime 8bin kadar nakit geçiyor cb yi takasa verip büyütmeyi düşünüyorum. ama daha ilan bile açmadım kıyamıyorum da kerataya bakalım kısmet

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Rusyaya henuz gidemedim calisma izninde skntilar cikti, is guvenligi seltifkasi bile istediler onlari ayarlamaya calisiyoruz. Lakin isin guzel yani durdugumuz yerde para aliyoruz,patron magdur olmayalim diye gunde 30 tl yatiriyor hesabimiza

Okuduysan bende 2010 ninjanin ucundan dondum,artik rusya donusune kaldi yeni motor sevdasi

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    hayırlısı üstat.

N Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honca cb125 e
    arkadaşlar bu gün benim cb yi 4000 km bakımına götürdüm subablardan ses geliyordu onları ayarladık motorun sağını solunu kontrol ettik hava tabi önce motorun subab kapağını sökmek için motorun depoyu söktük daha sonra hava filtresinin de bakımını yapmak için vidalarını söktük ama hava filtresinin kapağını çıkaramadık kapatıp vidaları geri taktık motoru toparlayıp 40000 km bakımını hayırlısıyla bitirdik.. öncelikle sorum şu olacak siz motorun bakımını yaptırırken servise bakım ücreti veriyormusunuz.. saygılar efenim iyi akaşmlar diliyorum herkese

Motosikleti
    honda cb125 E
    :D arkadaslar motorumu aldım 4500 fıyattan 4300 e ındırdım alt korumalık ve branda aldım 2sınede 110 tl verdım toplam 4410 motorumu hersey e daıl olmak uzere aldım plakamı pazartesı dedıler :( ogleden sonra motorumu almaya gıdecem gerıye kaldı sadece vıtes olayını ogrenmek :(
    reverse bunu beğendi.

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı N Emre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu gün benim cb yi 4000 km bakımına götürdüm subablardan ses geliyordu onları ayarladık motorun sağını solunu kontrol ettik hava tabi önce motorun subab kapağını sökmek için motorun depoyu söktük daha sonra hava filtresinin de bakımını yapmak için vidalarını söktük ama hava filtresinin kapağını çıkaramadık kapatıp vidaları geri taktık motoru toparlayıp 40000 km bakımını hayırlısıyla bitirdik.. öncelikle sorum şu olacak siz motorun bakımını yaptırırken servise bakım ücreti veriyormusunuz.. saygılar efenim iyi akaşmlar diliyorum herkese
    Yoo, ne parası verecez. Hadi hayırlı işler ustam dedin mi yeter. Para mı aldılar yoksa senden ? Hemen Honda Türkiye'yi ara.

N Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honca cb125 e
    kardeş gittim servise bakımı yaptık iş bitti borcum varmı usta dedim 10 , 20 lira varsa ver dedi verdim bende
    her neyse benim motorumu adam gibi yapsın gerisi önemli değil ama almamalıydı galiba

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:28 ----------

bu arada cb nin yağını koyarken kaç ml koyalım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)