Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    2500 ara bakımı gelıyor arkadaslar. serviste iyi bir 1litre mi 750 grammı tartısması yaşıycaz yağ konusunda.. 4000 de buradaki servisi kullanmak istemiyorum. adama abi bundan sibap sesi gelmeye basladı ayarı kac binde yapalım diyorum. valla bende de aynısı var benimkinden de geliyor diye cevap veriyor durumu siz hesap edin istoç'ta ki servis konusunda bilgisi olan varmı ? nasıldır işçiliği ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Hocam bu sübap ayarını her bakıma gittiğimizde yaptırmak lazım.
    Benimkide aynı şekil de ses geliyor sübaplardan.

Motosikleti
    KapÇık
    her bakıma gittiğimizde bozulmuş olmuyor ama bizim modeller için kullanıma gore ilk 2500-6000 arası genelde istiyor

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her bakıma gittiğimizde bozulmuş olmuyor ama bizim modeller için kullanıma gore ilk 2500-6000 arası genelde istiyor
    kocaelideki haldız honda da benim ayarlı subapı bozdu =) 12bin bakımından bi aldım subap sesi var =) birde rolantiyi bir açmış ki sanki gaz veriyorum =) dolayısı ile bu güne kadar gittiğim honda servislerinden bir tek istanbul kartaldaki konşuk motordan memnun kaldım..

bu arada rusya da fena soğuk varmış, ordaki arkadaşım bol miktarda içlik al yanına dedi, bildiğiniz güzel içlik markası var mı? ben hiç termallerden kullanmadım? sahibinden.com İlan No 146239784 ,bunu zaten alıcam motoreferansın sahibi arkadaşım, başka böyle uygun fiyatlı alternatifi olan var mı?
    Karadeniz - Giresun.

Motosikleti
    Honda CBR 600RR
    Öncelikle merhaba herkeze bir sorum olcak cb 125e için şu gazlı amortisörleri taksak ne değişir bir faydası olurmu http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-honda-cb-125e-gazli-arka-amortisor-145950779/detay Kuyrugu yükseltebilirmiyiz bunla ?

Motosikleti
    KapÇık
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kocaelideki haldız honda da benim ayarlı subapı bozdu =) 12bin bakımından bi aldım subap sesi var =) birde rolantiyi bir açmış ki sanki gaz veriyorum =) dolayısı ile bu güne kadar gittiğim honda servislerinden bir tek istanbul kartaldaki konşuk motordan memnun kaldım..

bu arada rusya da fena soğuk varmış, ordaki arkadaşım bol miktarda içlik al yanına dedi, bildiğiniz güzel içlik markası var mı? ben hiç termallerden kullanmadım? sahibinden.com İlan No 146239784 ,bunu zaten alıcam motoreferansın sahibi arkadaşım, başka böyle uygun fiyatlı alternatifi olan var mı?
    üstat ben genelde av bayiilerinden giyinirim kışlık bi av bayii ne uğra
    Gidonda Eşşek Varsa , Deponun Altında Kaç Beygir Olduğunun Bir Önemi Yoktur..

deepstrong99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb125 e
    Merhaba arkadaşlar,forumda ve diğer sitelerde cb125e hava filtresini söküp takmayla ilgili bi video/foto anlatımı bulamadım,bugün hava filtresini söküp temizliym dedim fakat nasıl bi mühendislik yapılmışsa hava filtresinin kapağı yerinden oynayacak gibi değil,depoyu yarım kaldırdım altına baktım şasi demiri var nerden ve nasıl sökücez yardımcı olabilir mi daha önce yapanlar?

Motosikleti
    Honda CBR 600RR
    Alıntı deepstrong99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,forumda ve diğer sitelerde cb125e hava filtresini söküp takmayla ilgili bi video/foto anlatımı bulamadım,bugün hava filtresini söküp temizliym dedim fakat nasıl bi mühendislik yapılmışsa hava filtresinin kapağı yerinden oynayacak gibi değil,depoyu yarım kaldırdım altına baktım şasi demiri var nerden ve nasıl sökücez yardımcı olabilir mi daha önce yapanlar?
    depoyu sökmen gerek
    ordaki tek vida değil sanırım deponun altındada bir vida var fazla kastırma o vidayı söktükten sonra
    Şasi demirine gelince orda tam vidanın üstüne gelen bir delik var o sasi demirinde ordan sokcan tornavidayı
    deepstrong99 bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2500 ara bakımı gelıyor arkadaslar. serviste iyi bir 1litre mi 750 grammı tartısması yaşıycaz yağ konusunda.. 4000 de buradaki servisi kullanmak istemiyorum. adama abi bundan sibap sesi gelmeye basladı ayarı kac binde yapalım diyorum. valla bende de aynısı var benimkinden de geliyor diye cevap veriyor durumu siz hesap edin istoç'ta ki servis konusunda bilgisi olan varmı ? nasıldır işçiliği ?
    Aynı ..okun laciverti

---------- Post added at 21:43 ---------- Previous post was at 21:38 ----------

Bizim cb125e'de yan küçük grenajlar(sağ-sol),yan kapaklar(akü ve diğer taraftaki) ve depo sökülecek,çünkü hava filtresi kutusunun üst kapağı 4 cıvata- 3'ü açıkta 1'i deponun altında kalıyo...
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Honda Cb125 e
    Alıntı umot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    depoyu sökmen gerek
    ordaki tek vida değil sanırım deponun altındada bir vida var fazla kastırma o vidayı söktükten sonra
    Şasi demirine gelince orda tam vidanın üstüne gelen bir delik var o sasi demirinde ordan sokcan tornavidayı
    Hva filtresi kapağının bütün vidalarını söktüm depo altında kalan vida da dahil hani elimde yatkın böyle şeylere ama yok abi o kapak ordan kalkmıyor ileri geri sağ sol alt üst her kombinasyonu denedim olmadı,bende sinirlenip kapattım Bugün bidaha deneyeyim . Yardım İçin saolun

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Hva filtresi kapağının bütün vidalarını söktüm depo altında kalan vida da dahil hani elimde yatkın böyle şeylere ama yok abi o kapak ordan kalkmıyor ileri geri sağ sol alt üst her kombinasyonu denedim olmadı,bende sinirlenip kapattım Bugün bidaha deneyeyim . Yardım İçin saolun
    İLK defa açılıcaksa - yapışmıştır-uğraştıktan sonra çıkacaktır(kapatmadan evvel de birleşim yerine çok ince bir tabaka m.yağ parmakla yağlandığında diiğer seferde sorunsuz çıkacaktır)...............
    The Power of The Dreams.

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Vidaları söktükten sonra tornavidanın ince ucunu arasına koyaraktan çıkarmaya çalış. birde şunu sakın unutma o deponun altına gelen vidayı takma açık kalsın bir vidadan bişey olmaz diğer çıkarışlarında kolay olur.
    dyavol-77 ve deepstrong99 bunu beğendiler.
    ZEMHERİ!

Motosikleti
    KapÇık
    Kodak zm01 'su altı aksiyon kameram elime ulaştı arkadaslar. uygun bir vakumlu telefon tutucu edinip montajının ardından bir deneme çekimi yapıcam. kargo dahil 49 liraya bulmak mümkün. hem su geçirmiyor. hemde 2 yıl garantili.. en azından trafikte sürücü hatalarınla başımıza bir iş gelirse kendimizi garantiye almış olucaz..

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Hayirli olsun,artik deneme cekimi yapip eklersin. Benim camera hala elime gecmedi kismetse bugun gelecek.

Motosikleti
    KapÇık
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun,artik deneme cekimi yapip eklersin. Benim camera hala elime gecmedi kismetse bugun gelecek.
    sen gitmedinmi yahu bir haftadır yazmyınca serkan coktan rusyada expresso işine girmiştir diyordum bende
    Gidonda Eşşek Varsa , Deponun Altında Kaç Beygir Olduğunun Bir Önemi Yoktur..

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Henuz gitmedim ocak 5 te ucak kalkiyor. Suan izmitte butun magazalari geziyorum jack wolfskin yada merrell goretex bot ariyorum ama kimsenin bu markalarin varligindan dahi haberi yok :(

Simdilik caya devam ocak 6 da internet bulabilirsem -30 derecede nasil sicak kalinir yazicam buraya )

Motosikleti
    KapÇık
    ) iyi güldüm üstat

altugkartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kış gelince motor sürmek ızdırap olmaya başladı soğuk içime işliyor artık mont,pantolon ve üşümemek için başka ne giyilecekse tavsiyesi önerisi olan varsa çok sevinirim

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı altugkartal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kış gelince motor sürmek ızdırap olmaya başladı soğuk içime işliyor artık mont,pantolon ve üşümemek için başka ne giyilecekse tavsiyesi önerisi olan varsa çok sevinirim
    termal içlikler var onlar işe yarıyor.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    Honda Cb125 e
    Merhaba arkadaşlar,depoya kılıf aldım daha önce hiç biyerde görmemiştim dikkatimi çekti motor aksesuarları satan bir dükkan var bizim burada (alibeyköy) vitrininde rks titanic marka bi motorun deposunun üzerine öylesine koymuş dükkanın sahibi, girdim sordum cb125e nin kılıfı dedi,başka rengi var mı diye sordum yok dedi sadece bi tane getirdim dedi;

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    Permatiq59 ve reverse bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)