Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kdrsahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125E
    Teşekkür ederim
    Evet o konuşmaları hatırlıyorum, ama dediğin gibi olan oldu yapacak yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı kdrsahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim
    Evet o konuşmaları hatırlıyorum, ama dediğin gibi olan oldu yapacak yok.
    Cok gecmis olsun :( bende 4 ay once bir cbr 250 nin zincirini yaglarken parmagimi kaptirdim ve bir haftaya yakin parmagimi kullanamadim. Allahtan motor calismiyordu sahibi arka tekeri eliyle ceviriyordu ama o bile buyuk tehlike..

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    buyuk gecmis olsun...

Motosikleti
    Honda CBR 600RR
    kdrsahin büyük geçmiş olsun, gercekten üzücü birhaber.

altugkartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bende de bu yazdan beri cb125e modeli var ilk motorum dolayısıyla acemilik var neyse ki şuana kadar pek düşüp kalkma problemim olmadı yaklaşık 2bin km yaptım şehirdışı hiç yapmadım sadece istanbul için özellikle kadıköy bostancı arasında gidip geliyorum zaten bu yüzden bu motoru seçmiştim
    benim sizlere danışacağım 1-2 problemim var
    1- Motoruma top-case taktırmak istiyorum 33-36lt civarı yeterli duruyor hangi marka önerirsiniz ve nereden almalıyım ?
    2- ön cam taktırmak istiyorum araştırdım genelde siyah cbf-150 camı var onun şeffaf olanından bulabilir miyim bulursam nerden bulup nereye taktırabilirim çünkü siperlik deliniyor galiba onu yapmak için aletim mevcut değil
    3- Zinciri ne kadar sürede bir yağlamak gerekiyor ve hangi marka zincir yağını tavsiye edersiniz ? kullanım şeklide önce wd40 ile yağı söküp motoru yıkadıktan sonra yağlamak bana mantıklı geliyor ama sizin tecrübeleriniz daha fazladır

cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı altugkartal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende de bu yazdan beri cb125e modeli var ilk motorum dolayısıyla acemilik var neyse ki şuana kadar pek düşüp kalkma problemim olmadı yaklaşık 2bin km yaptım şehirdışı hiç yapmadım sadece istanbul için özellikle kadıköy bostancı arasında gidip geliyorum zaten bu yüzden bu motoru seçmiştim
    benim sizlere danışacağım 1-2 problemim var
    1- Motoruma top-case taktırmak istiyorum 33-36lt civarı yeterli duruyor hangi marka önerirsiniz ve nereden almalıyım ?
    2- ön cam taktırmak istiyorum araştırdım genelde siyah cbf-150 camı var onun şeffaf olanından bulabilir miyim bulursam nerden bulup nereye taktırabilirim çünkü siperlik deliniyor galiba onu yapmak için aletim mevcut değil
    3- Zinciri ne kadar sürede bir yağlamak gerekiyor ve hangi marka zincir yağını tavsiye edersiniz ? kullanım şeklide önce wd40 ile yağı söküp motoru yıkadıktan sonra yağlamak bana mantıklı geliyor ama sizin tecrübeleriniz daha fazladır

cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim
    Hepsi biraz bütçe ile alakalı aslında

1- Arka çanta için ilk önerim GİVİ alabiliyorsan başka birşeye bakmaman olacak. Biraz daha makul birşeyler bakıyor isen Shad SH-40 gibi bir çanta tercih edebilirsin.

Ben givi E-45 kullanıyordum inanılmaz memnundum, sanırım 36lt' si var aynı modelin, tavsiye ederim Feyizoğlu doğru dürüst bir işletmedir, sattığı ürünün arkasındadır, monrajınada yardımcı olabilirler, bir arayıp sorabilirsin

2- Ön cam için, Zeytinburu' nda Zeus Motor var, tel no : 0212 665 30 48 / Cep: 0543 335 50 56. bir arayıp sorabilirsin, ellerinde yok ise bile şeffaf dökebilirler tahminim, zaten üretici firma kendisi

3- Zinciri 300-500 de 1 yağlaman gerekiyor, 1000/1500 gibi komple temizleyip yağlaman gerekiyor. Zincir Yağı olarak Wurth HHS Dry Lube şiddetle öneririm, sahibinden, sanalpazar gibi yerlerde 29TL gibi bir fiyatı oluyor.

Bulamaz isen Motul Road önerebilirim ama Wurth gibi değildir yinede Olmadı diğerleri hemen hemen aynı sayılı İpone, Castrol ne denk gelirse alabilirsin ama sıçrar, yapışır, pislik toplar kolay temizlenmez v.s v.s gibi eksikleri olur bilgine

Sökmek için WD-40 tansa Gaz yağı sıkabilirsin zincire (WD daha yumuşak olduğundan çok uğraştırır ),

hatta bi kargaburun veya pense gibi birşeyle zinciri yerinden çıkartıpta gazyağına yatırıp temizleyebilirsin, her baklanın arası gıcır gıcır temizlenir, hiç kasılma yapmaz
    altugkartal bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Arkadaşlar navigasyonla hiz ölçümü yaptim ibre tam 100 km de iken navigasyon 96 km gosteriyor. Baska test eden var mi? %4 e yakin fazla gosteriyor yani

Motosikleti
    KapÇık
    ben yarın bi gazlıyım en iyisi :D

Motosikleti
    KapÇık
    arkadaslar 100 bakımında serviste sibap sesini sorduğumda ''bende bundan gullanıyom abijim.. vallahi benimkindede var hepsinde var.. hepsinde vaaaarrr'' diye bi cevap aldım.. 2500 ara bakımda sibap ayarı düşünüyorum sizde durumlar ne?

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Bende dun 12.000 bakimi yaptirdim,yagimi kendim aldim gittim 140 lira fiyat cikardilar tabiki vermedim suan orjinal egzozu sokup performans olanin ara borusunu boyuyorum yarin cincik gibi olur ins. Fotolarini ekleyebilirim.

Bi arada bu sefer Motul marka yag aldim, ipone ipone nereye kadar

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    ohoo başlık ölmüş Allah rahmet eylesin =) bu nedir yahu? durun birkaç resimle suni tenefüs yapalım belki canlanır =)

Bildiğiniz üzere komple egzoz yaptırmıştım bakım zamanı söküp garantide sıkıntı yaşamamak adına,nihayet 12.000 bakımında sonra bugun işe koyuldum ve ilk gün yanıp dökülen performans egzozumun ara borusunu boyadım, bakalım işçiliğimi beğenecekmisiniz?işte birkaç foto;

Bakım öncesi de sanayiye uğradım yağ almaya;

Bu arada Honda bayisinde motosiklet bölümü ayrı fakat arabaların sergilendiği bölümün içine heryere CB serpiştirmişler =) çok hoşuma gitti =)

Permatiq59 bunu beğendi.

Motosikleti
    KapÇık
    eline sağlık bide takılı halini koysaydın gene bu arada bu sibap sesi sizde ne durumda arkdaslar. özellikle motor ısınınca 70-80 de bile sibap sesi duyuyorum bariz bi şekilde.. genelde 90-95 le seyir ediyorum şehir dışı

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ohoo başlık ölmüş Allah rahmet eylesin =) bu nedir yahu? durun birkaç resimle suni tenefüs yapalım belki canlanır =)

Bildiğiniz üzere komple egzoz yaptırmıştım bakım zamanı söküp garantide sıkıntı yaşamamak adına,nihayet 12.000 bakımında sonra bugun işe koyuldum ve ilk gün yanıp dökülen performans egzozumun ara borusunu boyadım, bakalım işçiliğimi beğenecekmisiniz?işte birkaç foto;

http://p1311.hizliresim.com/1h/2/u5z9c.jpg

http://p1311.hizliresim.com/1h/2/u5zcc.jpg

http://t1311.hizliresim.com/1h/2/u5zdx.jpg

Bakım öncesi de sanayiye uğradım yağ almaya;
    http://p1311.hizliresim.com/1h/2/u5zht.jpg

Bu arada Honda bayisinde motosiklet bölümü ayrı fakat arabaların sergilendiği bölümün içine heryere CB serpiştirmişler =) çok hoşuma gitti =)

http://p1311.hizliresim.com/1h/2/u5zm7.jpg

http://t1311.hizliresim.com/1h/2/u5znc.jpg
    Honda civic alana-honda cb 125e bedava(bonusu)....He he...
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Yahu adamlar civic alana birak cb yi cb nin far ampulunu dahi vermiyorlar )
    Cok hosuma gitti ama okadar civic accord hrv arasinda cb lerin vitrin yapilmasi
    Bu arada 2. El cbr 250 vardi zincir dişlisi pas içinde ve saga sola düşmüş grenajlar cizik dolu.bende fiyatini sordum veeee 10.000 tl dediler uleyn sifiri 10.500 tl dedim siz ne ettiniz

Bugun bende cb icin ilan verdim,satasim oldugundan degil ama kafamdaki parayi veren olursa 250 loge donmeyi dusunuyorum bakalim hayirlisi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:30 ----------

Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eline sağlık bide takılı halini koysaydın gene bu arada bu sibap sesi sizde ne durumda arkdaslar. özellikle motor ısınınca 70-80 de bile sibap sesi duyuyorum bariz bi şekilde.. genelde 90-95 le seyir ediyorum şehir dışı
    80 ile duyuyorsan sıkıntı ben egzoz sesini zor duyuyorum o hizlarda. ben honda konsuk ta yaptrmistim subap ayari,sana yakinda birdahakine oraya git bence. Egzozu boyadigim icin suan balkonda,birazdan inip takacagim yerine. Cb suan garajda egzozsuz bir sekilde beklemekte.

Bu arada cb nin egzozsuz sesi cok komik,youtube a ekledim ama mobilden buraya ekleyemiyorum :/ aratip bulursaniz cok gulersiniz

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Subap sesi benim CB'den de geliyordu zamanında. Ama unuttum gitti, 1000 bakımında mı halledilmişti yoksa 4000'de mi yoksa iki bakım arası özellikle onun için mi gitmiştim zerre kadar hatırlamıyorum.
    Otosever'de hallettiler şu ana kadar bir sorun yok. KM 9800küsürlerde.

Tüm motor sevdalısı arkadaşlara selamlar.Mehmet kardeşim yine misafirim oldu uçmakderede 2 de arkadaşını getirmiş.
    [IMG][/IMG]
    Permatiq59 ve Garip bunu beğendiler.

B-king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Arkadaşlar iyigeceler herkese. Adım Can. CB125E sahibi oldum ben de Alalı bi 300 küsür km oldu açıkcası. Motor 2500 kmde. İstanbul'da buluşmalar falan olursa gelmeyi çok isterim. Tabi anadolu yakasında mümkünse. Çünkü hgs alamadım bi türlü :( Bu arada kitapçığında sol grenaj kısmında alet çantası gözüküyor. Baktım ama yoktu :( acaba normalde yokmuydu ( ki böyle bi ihtimal yoktur heralde) yoksa ilk sahibi mi aldı acaba

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı B-king adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar iyigeceler herkese. Adım Can. CB125E sahibi oldum ben de Alalı bi 300 küsür km oldu açıkcası. Motor 2500 kmde. İstanbul'da buluşmalar falan olursa gelmeyi çok isterim. Tabi anadolu yakasında mümkünse. Çünkü hgs alamadım bi türlü :( Bu arada kitapçığında sol grenaj kısmında alet çantası gözüküyor. Baktım ama yoktu :( acaba normalde yokmuydu ( ki böyle bi ihtimal yoktur heralde) yoksa ilk sahibi mi aldı acaba
    Can hayırı olsun, nihayet

Alet çantası sol kapaktaki yuvada yoksa selenin altındadır, şimdiye kadar çıkmayan olmadı için rahat olsun

Sibop sesi sizde ne durumda arkdaslar. özellikle motor ısınınca 70-80 de bile sibop sesi duyuyorum bariz bi şekilde..
    İstisnasız sıcak soğuk havalarda, her 70-80 km hıza çıktığında duyuyorsan sibop ayarı daha erken lazım diyebiliriz

Bi dönem bende duymuştum o sesi, 4000 bakımına yaklaşırken, sonra jilet gibi bir ayar çektiriyorsun ne yaparsan yap birdaha duymuyorsun, zaten o jilet ayar çekişi falan da etkiliyor bayaga bi
    B-king bunu beğendi.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    arkadaslar 100 bakımında serviste sibap sesini sorduğumda ''bende bundan gullanıyom abijim.. vallahi benimkindede var hepsinde var.. hepsinde vaaaarrr'' diye bi cevap aldım.. 2500 ara bakımda sibap ayarı düşünüyorum sizde durumlar ne?
    100 bakımı nedir ya 1000 olmasın o ?
    sübaptan hafif bir şıngırtı 5000'de gelmeye başladı, ama çok bi problem değil bence, 2000 daha kullandım, 7000 bakımına sokucam yarın, orada sübapa ayar çekerler herhalde.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 bakımı nedir ya 1000 olmasın o ?
    sübaptan hafif bir şıngırtı 5000'de gelmeye başladı, ama çok bi problem değil bence, 2000 daha kullandım, 7000 bakımına sokucam yarın, orada sübapa ayar çekerler herhalde.
    Yalnız 7000 bakımı diye de bir şey yok.
    8000 olmasın o? Yoksa başka bir sebepten dolayı mı bakıma götüreceksin?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)