Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Valla çok güzel anlatmışsın. Teşekkür ederim.
    Yazdıklarının arasında benim için önemli bir detay yakaladım:

''Ama CB, işi gereği 600 lüğe hazırlamıyor kullanıcısını, bence bu çok önemli !!!''

İşte bu cümle kafama çok yattı.
    Ben de hep düşünüyordum 125cclik bir motor, üstelik diyaframlı karbüratör müdür ne zıkkım, gazı açıyorsun ve sabit tutuyorsun, ama motor;
    ''He? Ne dedin? Hızlanıyım mı yani? Tamam tamam bakarız..''
    der gibi, aheste aheste hızlanıyor ya, işte bu durum hem büyük cc hem de enjeksiyonlu bir motorda nasıl olur acaba diye aklımdan geçiyordu hep.
    Aslında cevap kafamda beliriyor ama tecrübe etmeden netleşmiyor.
    Yani 250cc'yi bir basamak olarak kullanmak gerektiğini ben de düşünüyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Yahu Ferdi bu ne hiz sen ne ara cbr aldin? Yetisemiyorum takip etmeye ) hayirli ugurlu olsun, Allah kazasiz belasiz kullanmak nasip etsin inşallah

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    @ferdinand ben motoru satmadim yahu nerden cikardiniz ama taliplisi cok gelen gecen soruyor satilikmi diye bu arada 10000 km yi devirdim bi 10000 km daha beraberligimizi surdurup ardindan cbr 250 ye gecmeyi dusunuyorum...
    Şeytan İcadı

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı skystar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ferdinand ben motoru satmadim yahu nerden cikardiniz ama taliplisi cok gelen gecen soruyor satilikmi diye bu arada 10000 km yi devirdim bi 10000 km daha beraberligimizi surdurup ardindan cbr 250 ye gecmeyi dusunuyorum...
    Abi o kabataş sahilindeki ve zemini sarı çizgili otoparktaki fotoğrafları sen paylaşmıştın diye hatırladım bi an

Forumda CB başlığından biri bu başlıkta paylaştı o foroğrafları da, sen diilsen kim olabilir ki, kaç tane kırmızı var zaten diye düşünerek, seni kurban etmişim gibi olmuş biraz, kusura bakma
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    Arkadaşımın motosikletine yaptığımız jant şeridi, sibop kağaı ve lastik ölçü beyaza boyama uygulaması. Özellikle beyaz topcase ve depoda file ile çok şık durduğunu düşündük, görüşleriniz?

Motosikleti
    Honda NC S
    Gayet güzel olmuş, ellerinize sağlık

Bir tek fileyi pek sevmedim ben Tabi zevkler tartışılmaz, kendisi beğeniyorsa olay bitmiştir

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    ferdinandd, üstad hayırlı olsun çok güzel fiyata satmışsın motoru givi çantanın lastiklerin ve temiz motorun rolü büyük ama sıfır fiyatı 4bin olan motoru bu fiyata satmak başarıdır

bende 2009 da aldığım cbfi 500 tl karla satmıştım bunu çok kez söyledim ama bu olay;hem hondanın marka etkisi ve birde şanş işi

şuanki cbfimi satmayı düşündüm 4200 istedim artıları çok ama satılmadı sebebi okadar çok cbf varki 2 günde 5-6 sayfa gerilere düştü ilan sonra ben bile bulamadım

250 cc sınıfına geçmenizde güzel olmuş,sakin kullanıcılar için bence 250 cc tatminkar bir güç 4,5 senedir cbf bana yetiyordu 250'ye geçsem nekadar gider bilememsıkıntılar belli uzun yolda daha fazla güç trafikte kaçmak için daha fazla güç,güç lazım yani farkedilirlik'de önemli bir artı arkadaşın cbr'ı çok kez kullandım bence oturuş pozisyonu haricinde çok güzel motor birde 125 likle aynı görüntüsü dezavantaj...ama gazı açtığında resmen uzuyo alet 12 bg den sonra 26 bg deli gidiyor

arkadaşlar merhaba. ben de honda cb 125 kullanıyorum. 4250km deyim. lastikleri değiştirmek istiyorum. ilk motorum bu. hangi marka lastik önerirsiniz? yağmurda en güvenli sürüşü sağlayacak bildiğiniz hangisi var acaba? ben michelin veya pirelli düşünüyorum. siz ne önerirsiniz?

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Michelin Pilot Sporty alıp, keynife bakabilirsin.

michelin pilot street için ne dersiniz? yeni çıkmış bu model.
    http://www.feyizoglu.com/2-75-18-Pil...k_47967.html#0

hamza034 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bildiğimiz cilli gibi CB işte, uçan kaçan bi numarası yok yani, herşey tadında güzel cinsinden

http://k1308.hizliresim.com/1d/v/ryxc3.jpg

http://u1308.hizliresim.com/1d/v/ryxk0.jpg

http://k1308.hizliresim.com/1d/v/ryxlc.jpg

Abi ofişsten ulaşabildiklerim bukadar Zaten izinsiz paylaşmak hiç etik değil
    ferdinand kardeş senin sattıgın cb deki şu elciklerin aynısından aldım ama bir türlü takamadım.
    denge topuzlarındaki vidaları yalama yapma pahasınada olsa sökebildim ve topuzları çıkardım, elcigin ucunu takınca diğer tarfı gidona denk gelmiyor kutudan çıkan kelepçeler uzak kalıyor,
    sen bu mereti takarken bi işlem falan yaptınmı? varmı bi kerameti püf noktası hayrına bana bi yardımcı olabilirsen memnun olurum
    yada numaramı yazayım bana telefonda tarif et: 0535 351 68 38

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Dun egzozum geldi,ben sabah 6:30 dan gece 2:30 a kadar calistigim icin bugun gordum ve hasta oldum. Tam istedigim gibi cillop gibi ve dayanamayip indim asagi taktim egzozu.. bir guzel ki sesi tok ve net ama kullanamadim cunku orjinal egzozda orta sehpayi tutan takoz var ve sokunce sehpa zincire deydi (bize nazar değdi) ))) paketin icinden sehpayi tutacak lastik takoz cikti ama nereye takacagimi bulamadim :/ artik halil usta telefonunu acinca sorucam

hamza034 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    zor belada olsa elcikleri takmayı başardım

Motosikleti
    suzuki gw250 inazuma
    Merhaba arkadaslar bende cb kullanicısiyim ve gecende istanbul denizli ankara ve tekrar istanbula donus olmak uzere yaklasik 1600 km lik yol yaptim ve en ufak bir sorunla karsilasmadim. Bu motoru almakla ne kadar isabetli bir karar verdigimi anladim. Tabiki tum bu yolu araliksiz yapmadim. Denizlide 10 gun civari kaldiktan sonra ankara. 3 gun orda kaldiktan sonra istanbula donus yaptim. Arkadaslar aklinizda bulunsun uzun yolda mutlaka altiniza minder alin yoksa isgenceye donusuyor bir yerden sonra yolculuk. Birde birçok kez insan elinin altinda guclu bir motor ariyor. Ozellikle kamyonlari sollarken korkunc sahneler geliyor insanin aklina. Ikinci motor olarak sizlr 250 lik mi onerirsiniz yoksa direk 600 luk bir motora atlasak sıkıntı yaşar miyiz

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı okan.turan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar bende cb kullanicısiyim ve gecende istanbul denizli ankara ve tekrar istanbula donus olmak uzere yaklasik 1600 km lik yol yaptim ve en ufak bir sorunla karsilasmadim. Bu motoru almakla ne kadar isabetli bir karar verdigimi anladim. Tabiki tum bu yolu araliksiz yapmadim. Denizlide 10 gun civari kaldiktan sonra ankara. 3 gun orda kaldiktan sonra istanbula donus yaptim. Arkadaslar aklinizda bulunsun uzun yolda mutlaka altiniza minder alin yoksa isgenceye donusuyor bir yerden sonra yolculuk. Birde birçok kez insan elinin altinda guclu bir motor ariyor. Ozellikle kamyonlari sollarken korkunc sahneler geliyor insanin aklina. Ikinci motor olarak sizlr 250 lik mi onerirsiniz yoksa direk 600 luk bir motora atlasak sıkıntı yaşar miyiz
    Değerli arkadaşım ; olay motor hacminde bitimiyor(cc olayı), 10 hp motordan sonra 25-30 hp motor( 250cc) daha sonra mutlaka bi ara model-Eğer ki spor bi 4 silidir düşünüyosan, mutlaka ama mutlaka araya bir 45-55 hp bişey sıkıştırman gerekir diye düşünüyorum
    Kendimden örnek ver. olursam; 1995'te motor kullanmaya mz 301 ile başadım- sonra honda titan'lar çıktı aldım, 2006 yılında da önce ^^İLERİ SÜRÜŞ^^ eğtimi bir profesyonel'den aldım ve ilk büyük motorum honda cbf500'dü, sonra sırasıyla yamaha xt 660r, Suzuki gsx-r 1000 ve son olarak honda cb600f hornet abs kullanmaktayım Oyunu doğru oynarsan zaralı çıkmazsın- bi ağbey tavsiyesi Biraz uzun oldu kusura bakmayasın Kal sağlıcakla!!!

---------- Post added at 21:41 ---------- Previous post was at 21:37 ----------

Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla çok güzel anlatmışsın. Teşekkür ederim.
    Yazdıklarının arasında benim için önemli bir detay yakaladım:

''Ama CB, işi gereği 600 lüğe hazırlamıyor kullanıcısını, bence bu çok önemli !!!''

İşte bu cümle kafama çok yattı.
    Ben de hep düşünüyordum 125cclik bir motor, üstelik diyaframlı karbüratör müdür ne zıkkım, gazı açıyorsun ve sabit tutuyorsun, ama motor;
    ''He? Ne dedin? Hızlanıyım mı yani? Tamam tamam bakarız..''
    der gibi, aheste aheste hızlanıyor ya, işte bu durum hem büyük cc hem de enjeksiyonlu bir motorda nasıl olur acaba diye aklımdan geçiyordu hep.
    Aslında cevap kafamda beliriyor ama tecrübe etmeden netleşmiyor.
    Yani 250cc'yi bir basamak olarak kullanmak gerektiğini ben de düşünüyorum.
    125 cc'den 600cc'ye de geçilir fakat bu 600'lük 100hp+ olmamalı... 600cc'de düşük beygir gücündeki f650,xt660,mt-03 olabilir(bunlar 4 cyl. 600'ler kadar agresif değiller) ve top speed'leri de düşüktür...
    reverse bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    suzuki gw250 inazuma
    Tavsiyeniz icin tesekkurler. Kesinlikle dikkate alacagim ve hondanin 2.seviye egitimine gittikten sonra kararimi verecegim

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı hamza034 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ferdinand kardeş senin sattıgın cb deki şu elciklerin aynısından aldım ama bir türlü takamadım.
    denge topuzlarındaki vidaları yalama yapma pahasınada olsa sökebildim ve topuzları çıkardım, elcigin ucunu takınca diğer tarfı gidona denk gelmiyor kutudan çıkan kelepçeler uzak kalıyor,
    sen bu mereti takarken bi işlem falan yaptınmı? varmı bi kerameti püf noktası hayrına bana bi yardımcı olabilirsen memnun olurum
    Abi ancak foruma girme fırsatım oldu, gördüğüm gibi özelden yazdım CB başlığına bakınca gördümki zaten çözmüşsün işi

Hayırlı olsun, bence bayağa yakışıyor o elcikler CB' ye, işe de yarıyor özellikle soğuk havalarda

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:21 ----------

Alıntı okan.turan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar bende cb kullanicısiyim. İnsan uzun yolda elinin altinda güclu bir motor ariyor. Ozellikle kamyonlari sollarken korkunc sahneler geliyor insanin aklina.
    Ikinci motor olarak sizlr 250 lik mi onerirsiniz yoksa direk 600 luk bir motora atlasak sıkıntı yaşar miyiz
    Abi iki saat yazdım mesajım silindi kısaca özet geçicem bu yüzden

125cc commuterden sonra 250cc bir güç, pek hafife alınacak gibi gelmedi bana

Artçılıyken hafif rampada debriyaj elinden kayarsa alet tekere geliyor, tecrubesizlikle sabittir

CBF/YBR sonrası 600 civarına geçen ve sadece vites düşürdüğündeki kompresyondan ve güçten arkası atanlar, bu gücü kontrol edemeyen arkadaşlar motosikletlerini sattılar, örnekleri var forumda !!!

Ben olsam adım adım ilerlemeyi tercih ederdim İllaki diyorsan dyavol-77 abimizin dediği gibi MT-03 tadında bişeyler bellki olabilir, gerçi onlarda torklu aletler ama nispeten zorlanabilir

Tam özet oldu hee

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:41 ----------

Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ferdinandd, bende şuanki cbfimi satmayı düşündüm 4200 istedim artıları çok ama satılmadı sebebi okadar çok cbf varki 2 günde 5-6 sayfa gerilere düştü ilan sonra ben bile bulamadım

250 cc sınıfına geçmende güzel olmuş, sakin kullanıcılar için bence 250 cc tatminkar bir güç 4,5 senedir cbf bana yetiyordu ama sıkıntılar belli uzun yolda daha fazla güç, trafikte kaçmak için daha fazla güç, güç lazım yani

Farkedilirlik' de önemli bir artı. Arkadaşın CBR' ı çok kez kullandım, bence oturuş pozisyonu haricinde çok güzel motor, gazı açtığında resmen uzuyo alet, 12 bg den sonra 26 bg deli gidiyor
    _ Şuanki CBF' ni neden satmayı düşünüyosun Mücahit, esas mevzuyu kaynatmışsın laf arası, aklında ne var ???

_ Aynen dediğin gibi 250cc özellikle keyfi kullanan biri için fazlasıyla tatminkar, hatta zaman zaman çok bile dedirtiyor Yukarda başıma gelen bi tecrubesizliği paylaştım mesela :/

Ama inceden inceden zehride veriyor insana (sanırım iş commuterden çıktığından oluyor bu his ) 250cc commuter veya maxi scooterlar... bu hissi verirmi mesela, çok ama çok merak ediyorum

_ Oturuş pozisyonu CB' den sonra (CBF de aynı hemen hemen ) bikaçgün sıkıntıydı, yük bileklere biniyor gibiydi... ama kısa sürede uyum sağlıyorsun, mesela diz kavraması CB ve CBF'den çok çok daha rahat olduğundan,

hemen ellere binen yükü dizlere bırakıyorsun, zaten gücün getirdiği bişey olsa gerek bütünleşiyorsun ister istemez...Oturuş pozisyonu hemen rahat hissedilecek bi hal alıyor yani, hiçbiryere ekstra yük binmemeye başlıyor

Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dun egzozum geldi, bugun gordum ve hasta oldum. Tam istedigim gibi cillop gibi ve dayanamayip indim asagi taktim egzozu.. bir guzel ki sesi tok ve net

Ama kullanamadim, çünkü orjinal egzozda orta sehpayi tutan takoz var ve sokunce sehpa zincire deydi (bize nazar değdi) )))
    Hayırlı olsun Herşey bitmiş ufak bi detay kalmış Serkan Sanırım nazar değdi O dalaverayı çözdüğün an videolara boğ bizi
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi ancak foruma girme fırsatım oldu, gördüğüm gibi özelden yazdım CB başlığına bakınca gördümki zaten çözmüşsün işi

Hayırlı olsun, bence bayağa yakışıyor o elcikler CB' ye, işe de yarıyor özellikle soğuk havalarda

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:21 ----------

Abi iki saat yazdım mesajım silindi kısaca özet geçicem bu yüzden

125cc commuterden sonra 250cc bir güç, pek hafife alınacak gibi gelmedi bana

Artçılıyken hafif rampada debriyaj elinden kayarsa alet tekere geliyor, tecrubesizlikle sabittir

CBF/YBR sonrası 600 civarına geçen ve sadece vites düşürdüğündeki kompresyondan ve güçten arkası atanlar, bu gücü kontrol edemeyen arkadaşlar motosikletlerini sattılar, örnekleri var forumda !!!

Ben olsam adım adım ilerlemeyi tercih ederdim İllaki diyorsan dyavol-77 abimizin dediği gibi MT-03 tadında bişeyler bellki olabilir, gerçi onlarda torklu aletler ama nispeten zorlanabilir

Tam özet oldu hee

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:41 ----------

_ Şuanki CBF' ni neden satmayı düşünüyosun Mücahit, esas mevzuyu kaynatmışsın laf arası, aklında ne var ???

_ Aynen dediğin gibi 250cc özellikle keyfi kullanan biri için fazlasıyla tatminkar, hatta zaman zaman çok bile dedirtiyor Yukarda başıma gelen bi tecrubesizliği paylaştım mesela :/

Ama inceden inceden zehride veriyor insana (sanırım iş commuterden çıktığından oluyor bu his ) 250cc commuter veya maxi scooterlar... bu hissi verirmi mesela, çok ama çok merak ediyorum

_ Oturuş pozisyonu CB' den sonra (CBF de aynı hemen hemen ) bikaçgün sıkıntıydı, yük bileklere biniyor gibiydi... ama kısa sürede uyum sağlıyorsun, mesela diz kavraması CB ve CBF'den çok çok daha rahat olduğundan,

hemen ellere binen yükü dizlere bırakıyorsun, zaten gücün getirdiği bişey olsa gerek bütünleşiyorsun ister istemez...Oturuş pozisyonu hemen rahat hissedilecek bi hal alıyor yani, hiçbiryere ekstra yük binmemeye başlıyor

Hayırlı olsun Herşey bitmiş ufak bi detay kalmış Serkan Sanırım nazar değdi O dalaverayı çözdüğün an videolara boğ bizi
    üstad cbfi satmak istiyorum çünkü kasımda askerim bikaç kez erteledim ama artık kaçış yok hem askerdeyken yatmasın hemde askerden sonra 250 cc alırım heralde,olurda cb500x gelirse niyeti bozup ondan alırım ve ömür boyu kullanırım

şimdi tekrar ilan vericem satılırsa satılır satılmazsa yağlayıp ballayıp koyucam garajacbfimle mutluyum dişli değiştir onu değiştir sök tak zevkli oluyortek sıkıntı güç uzun yolda zevk vermiyor...

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    arkadaşlar merhaba,
    benim cb geçen cuma yolda bıraktı, olayı anlatacak olursak şöyle.
    yaklaşık 1 km gittikten sonra biyerde arkadaşı bekledim, arkadaş geldi beraber çıktık, 100 metre gitmeden motor öksürmeye başladı belli bir devirde sabit kaldı ama motordaki ses çok sağlıksız sanki benzini yemiyor gibi yada eksozdan duman atamıyor gibiydi. biyere kadar gittim ve durdum ben durmamla beraber bi daha çalışmadı. eve kadar motoru çektim. 30-40 kere çalıştırmayı denedim çalıştı ama hala berbat bi sesle çalışmaya devam etti. eve kadar götürsün bu beni diye 3-4 dakka bağırtarak sürdüm motoru eve gelince bi baktım ayağımda bi ısınma var gördüm ki motordan çıkan egsoz borusunun alt katalizör kısmı akkor olmuş yanıyor alev gibi kızarmış! hemen kapattım sabah tekrar çalıştırdım ve yavaş yavaş 30'la giderek servise kadar bıraktım. orda da adamlar önce karbüratörü açıp bi temizlediler motor kendine geldi herşeyi topladılar tekrar öksürmeye başladı, sonra da motoru detaylı açıp bi inceleyelim dediler, bugün çıkma ihtimali var motorun bakalım ne diyecekler. uzun yolda böyle bişey gelse napardım bilmiyorum.

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Geçmiş olsun. Sanırım bu tip bir sorunu ilk yaşayan sensin. Bakalım sebebi neymiş.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)