Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    EFEKAN09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e, Yamaha MT 7
    Sigorta önemli. Geçen gün sigortayı yeniledim. Geçen yıl 36 tl olan sigorta bu sene 101 tl. Yola devammm...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı EFEKAN09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigorta önemli. Geçen gün sigortayı yeniledim. Geçen yıl 36 tl olan sigorta bu sene 101 tl. Yola devammm...
    biraz önce baktım ayın 30 unda bitiyor :( son 2 gün. benimde sigortayı motoru aldıgım yamyamlar 50 tl ye yaptırmışlar,yarın bi gezeyim bakayım ne çıkacak.
    Karadeniz - Giresun.

by creature - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz Yok
    Herkese merhabalar CB125E almayı düşünüyorum ve oldukça araştırma yaptım kafama takılan başlıca problemleri buraya yazıcam ve tek ricam lütfen motoru kullanmış olan arkadaşlar önyargısız yorum yapsınlar, şimdiden çok teşekkür ediyorum..

1.Koltuk çok rahatsızmış uzun yolda gerçekten problem olurmu veya ne bileyim değiştirme gibi bi imkan olurmu?
    2.Akü problemi varmış , bu bana problem yaratırmı?
    3.Şuanda motor 4000 Tl e geliyor 0 'ı bu fiyata bu motor değermi ?
    4.Arka amansörün çok sert olduğundan bahsediliyor , sıkıntı çıkartırmı ?
    5.Ben bu motoru alıp bir ömür boyu iyi bakarsam sıkıntı yaşamadan kullanabilirmiyim?

Motosikleti
    sym fiddle 3
    Koltuk problem değil istersendaha yumuşak bi şeyler koyabilirsin.
    Akünün her tarafı problem olsa nolur?
    Bu fiyata daha iyisini bulursan hiç kaçırma..
    Amortisör zamanla yumuşar sorun olmaz.
    Motorların normalkullanımömrü 10-15 yıldır daha sonra ya hurda olur ya da antika

Motosikleti
    Honda CB 125 E
    merhaba hoşgeldin.Öncelikle koltuk ilk zamanlar sert zamanla alışıyorsun problem olmaz yani.değiştirme değilde sünger attırabilirsin.
    Akü problemi diye bişey duymadım yani o konuda rahat olblrsin.
    4000 tl bana göre değer sana göre değermi bilemem..
    arka amasitör sert değil.ama bldgm kadarıyla sertlk ayarı var
    iyi bakarsan çok dayanır diyeyim o yaptgn km ye bakar birazda

Motosikleti
    sym fiddle 3
    30 yıllık motorcuyum ilk motorum jawa 5 yıl aradan sonra 750 lik yamaha sonra peugeot şimdi cb125e bu motordaki sürüş zevki hiç birinde yok

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı by creature adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar CB125E almayı düşünüyorum ve oldukça araştırma yaptım kafama takılan başlıca problemleri buraya yazıcam ve tek ricam lütfen motoru kullanmış olan arkadaşlar önyargısız yorum yapsınlar, şimdiden çok teşekkür ediyorum..[/COLOR][/SIZE]

1.Koltuk çok rahatsızmış uzun yolda gerçekten problem olurmu veya ne bileyim değiştirme gibi bi imkan olurmu?
    2.Akü problemi varmış , bu bana problem yaratırmı?
    3.Şuanda motor 4000 Tl e geliyor 0 'ı bu fiyata bu motor değermi ?
    4.Arka amansörün çok sert olduğundan bahsediliyor , sıkıntı çıkartırmı ?
    5.Ben bu motoru alıp bir ömür boyu iyi bakarsam sıkıntı yaşamadan kullanabilirmiyim?[/B]
    1- Koltuk 0km aldığında ilk 500-1000km lere kadar kaldırım taşı kıvamında, aşırı sert...sonra yumuşuyor. Ben uzunca bir zamandır 400-500km uzun yol rahatlıkla yapabiliyorum, şuan (6500km lerdeyim)

Ayrıca sorduğun için cevaplıyorum, isteğe göre 50-100 TL arası kaliteli bi şekilde iyice yumuşattırabilirsin Dediğim gibi, bence kesinlikle gerek yok.

2- Akü problemi neymiş Biri çok fena sallamış, böyle bir şey kesinlikle yok, problem demişsin "P" si bile yok.

3- 4000TL' ye değmez diyen daha ucuzu, daha iyisini, daha kurumsal firmayı, daha tecrubeli argeyi, daha iyi insan ilişkilerini ortaya atması lazım,

(Yani "CBF150' de 55TL olan parça bizde neden 100 lira?" diye firmaya bildirdiğinde, kişisel geri dönüş yapıp haklısınız deyip, ülke çapındaki tüm servislere aynı bildirimi geçebilecek duyarlılıkta ve kapasitede bir firma sunması lazım... Varsa bilelim

Bir cep telefonuna, fotoğraf makinesine 3000 TL isteniyorsa memlekette, Honda CB fazlasını hak ediyor

4- Arka amortisör sertlik ayarı 5 kademe, en sertte kullanılırsa biraz sert denilebilir ama yinede bi racing değil, adamlar bunun commuter olduğunun bilincinde

Ben yumuşağa alıp kullandım bir dönem ama en sert seviyenin yola verdiği tepkileri daha çok sevdiğimden sürekli 5. kademede ( yani en sertte ) kullanıyorum, sıkıntıdan eser yok, aksine daha çok keyif duyuyorum.

5- Ömür boyu, yani evladiyelik ürün devrinin bittiğini düşünüyorum, bu sadece motosiklet için değil aklına gelen herşey için böyle. 80lerin CB125 leri, sonrasındaki Titanlar falan kalmadı malesef :/

Yinede eksiksiz baktığın taktirde uzun yıllar binebileceğini düşünüyorum
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Henüz Yok

İlgilendiğiniz için hepinize teşekkürler öncelikle..
    Akü problemi derken far açık kalıyormuş falan kimi 1 seneden sonra soğuk sıcak dengesinde motorun çalışmadığından söz etmiş falan
    Ömür boyu derken mesela kaç km yol yapar bu makina en fazla kaç yapılmış acaba sahibindenden falan baktımda en fazla kaç km var diye pek bişey bulamadım..

Bu arada benim ilk motor tecrübem olucak arkadaşlar

Motosikleti
    Honda CB 125 E

Akü problemi derken far açık kalıyormuş falan kimi 1 seneden sonra soğuk sıcak dengesinde motorun çalışmadığından söz etmiş falan
    Ömür boyu derken mesela kaç km yol yapar bu makina en fazla kaç yapılmış acaba sahibindenden falan baktımda en fazla kaç km var diye pek bişey bulamadım..

farın açık kalma olayı çoğunda var şimdi ybr cbf gibi açık kalması daha iyi dikkatsiz dalgın sürücülerin dikkatini çeker..

Motosikleti
    Honda NC S

Öncelikle şunu belirteyim, ilk motosiklet için aşırı ideal bi model

Motorun çalışmamasını hiç yaşamadım, çok uzun beklerse, havalar aşırı soğuksa bile en fazla 2. marş basışta çalışıyor Normal şartlarda hep tek marş.

Model henüz 1 yıllık olduğundan yüksek kmler görmek zor. Ben bikaç ay önce 50küsur binlerde görmüştüm, bide 36bin di yanlış hatırlamıyorsam, bunları görünce içim rahatladı, merakımı giderdim, bıraktım sorup soruşturmayı

Daha yükseğide vardır mutlaka, ama bizzat görmedim bişey diyemem.

Nette gördüğüm en yüksek heralde 22-24000 lerdeydi. Genelde keyfi kullanıcılar nette paylaşımda olduğundan, iş amaçlı kullanılanları görmüyoruz pek, esas iş için dayılar trafikte yardırıyor

Tahmin yürütmekte doğru olmaz, zamanla görücez
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Henüz Yok
    Anladım km olayı benimde içimi rahatlattı , ben ciddi ciddi düşünmeye başladım bu modeli ama şu bazı yazılarda yok cb125e hondanın yüzkarası sıf ybr rekabeti için dandik birşey yaptı vs vs bu tarz yazılar neden yazılmış pek anlayamıyorum problem ne acaba

Motosikleti
    Honda NC S
    Şu bazı yazılarda, cb125e Hondanın yüzkarası, sırf rekabet için dandik birşey yaptı vs vs bu tarz yazılar neden yazılmış pek anlayamıyorum, problem ne acaba
    Abi o sorunun net bi cevabını biz CB kullanıcıları olarak henüz bulmadık. Bu atıp tutmaları ben biraz futbol takımı fanatizmine benzetiyorum, daha uygun bi benzetme bulamadım henüz

Honda ne yaparsa yapsın onlara göre rakip karşı takım, asla kalkıp alkışlamazlar. Gerçi bizim böyle bi beklentimizde yok ta, bari kalkıp karşı trubinden sövmeyin deilmi
    korbygs bunu beğendi.

Motosikleti
    Henüz Yok
    Anladım benim içim ısındı bu CB125E ye umarım keşke demem, bu alım konusunda bana yardım edebilirmisin biraz?

Motosikleti
    Honda NC S
    Anladım benim içim ısındı bu CB125E ye umarım keşke demem, bu alım konusunda bana yardım edebilirmisin biraz?
    Çevrende eşte dostta varsa bi CB önce bi turla diycem ama ilk motosikletin olacağından pek bi fark algılayabileceğini düşünmüyorum.

Sayfaları geriye doğru bi incelersen yeni alan arkadaşlar vardı Onlardan nereden ve nekadara aldıklarını öğrenebilirsin, belli zamanlarda fiyat ve bayi tutumları değişiyor çünkü, böylesi daha doğru olur bence

Motosikleti
    Henüz Yok
    Haklısın, şöyle yapayım en iyisi arkadaşlar CB125E almaya karar verdim bana 0 istanbul dan en uygun nerden alabileceğim hakkında yardımcı olabilecek varmı ? Son alan arkadaşlarda yardımcı olursa çok sevinirim teşekkür ederim..

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Haklısın, şöyle yapayım en iyisi arkadaşlar CB125E almaya karar verdim bana 0 istanbul dan en uygun nerden alabileceğim hakkında yardımcı olabilecek varmı ? Son alan arkadaşlarda yardımcı olursa çok sevinirim teşekkür ederim..
    sana gayet objektif olarak cb nin benim gözümdeki sıkıntılarını sayayım, 1: ön teker yerde su varsa alıp ayakkabından başlayıp diz kapaklarının üzerine kadar atıyor, 2: deponun kapağı belli bi devirde inceden zırıldıyor.

bu ikisi haricinde şikayetim yok. bu 2 gün sonra tam 1 yıl olacak cb yi alalı. ilk günlerde koltuktan bende şikayetçiydim, döt felci oluyordum uzun yolda ama zamanla yumuşadı yada totom alıştı. farların sürekli yanması trafikte güvenlik için, birçok motosiklette var iyi bişey. ben farı çok açık bıraktıgım halde daha sorun yaşamadım.

Bu arada ön fren balatası 53 lira, yani pahalı birde o var.
    Karadeniz - Giresun.

Motosikleti
    Henüz Yok
    Serk21 öncelikle teşekkürler.. Genel olarak her motorun bi eksisi olabilir ama ne bileyim senin bahsettiklerin sence yok ya bu motor alınmaz dedirtiyomu keşke almasaydım dedirtirmi . Birde bunu alıcağıma şunu alsaydım keşke gibi bi düşünceye sokarmı ?

Motosikleti
    Henüz Yok
    Arkadaşlar Motor ötv kdv fiyat dışında ki diğer masraflar ne kadar olur tahmini sizce bi yardımcı olabilirmisiniz?

Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Arkadaşlar Motor ötv kdv fiyat dışında ki diğer masraflar ne kadar olur tahmini sizce bi yardımcı olabilirmisiniz?
    istanbulu bilmemde motorun fiyatı hariç plaka ruhsat vs ye 300 350 arası gider..

Motosikleti
    Henüz Yok
    Saol MaMi_33 Ya arkadaşlar bu titreme gerçekten çokmu sıkıntı herkes titriyo çok kötü falan diyo ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)