Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler, bu makinede titreşim anlatıldığı kadar rahatsız edici mi yahu?..
    Abi bu durum bi tuhaf. Ben subap ayarına kadar 4000/5000 km titreşim hiç ama hiç hissetmedim. Ayar sonrası, motor bloğunun ve peglerin direk bağlandığı bi parça var orada ayağımla hissediyorum yüksek devirlerde.

Yani şöyle diyeyim, ben motosikleti db süzücü kulaklık ile kullanıyorum. Arabamın çalıştığını hissediyorum, ama CB nin çalıştığını hissetmiyorum okadar diyeyim.

7-8 aydır bi insan çalışan motorda "aha stop etti galiba" deyip, 10larca kez aynı yanılgıya düşüp, marşa basıyorsa... sence bu motorun titreşimi rahatsız edici boyutta olabilir mi
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı initial-D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevaplar için sağol,

1,95 90kiloyum.tek başıma şehirlerarası yollarda 100-110 civarı hızlarda yolculuk yapmam mümküğnmü bu motor ile?
    1.90 boyunda ve 120kg biri olarak 125cc motorlarda "o biraz zor" derim.
    benim motor 95~100e kadar çıksada bir yan rüzgarda adamın feleği şaşıyor. 80le paşa gidersen ideal...
    initial-D bunu beğendi.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler, bu makinede titreşim anlatıldığı kadar rahatsız edici mi yahu?..
    12.000 km cbf 150, 1000 km skygo 200 cc cross ve 4000 kmdir Cb125e kullanıyorum. Cb125 kesinlikle skygo kadar titreşimli değil cbf 150 gibi titreşimsiz değil. Hafif t...k gıdıklayan tabirinde bir titreşim var. Vah vah ne titreşimli makina bu keşke almasaydım demedim hiç. cbf150 nin bir küçüğü. Sert rampalarda cbf150 80 de sabit çıkardı, cb125 ise 70 ile çıkıyor. İstanbul Bağcılar civarındaysanız kullanma imkanı sağlayabilirim.
    ölümün seni nerde beklediğini bilemezsin..

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı madlive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12.000 km cbf 150, 1000 km skygo 200 cc cross ve 4000 kmdir Cb125e kullanıyorum. Cb125 kesinlikle skygo kadar titreşimli değil cbf 150 gibi titreşimsiz değil. Hafif t...k gıdıklayan tabirinde bir titreşim var. Vah vah ne titreşimli makina bu keşke almasaydım demedim hiç. cbf150 nin bir küçüğü. Sert rampalarda cbf150 80 de sabit çıkardı, cb125 ise 70 ile çıkıyor. İstanbul Bağcılar civarındaysanız kullanma imkanı sağlayabilirim.
    Sağolun ama Avcılar tarafındayım. Pek yolumda düşmüyor sizin taraflara.

Neyse, fuarda bir alıcı gözle tekrar bakacağım makineye.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler Ferdinandd, vallahi akşam verdim bisikletle yokuşu çıkamayınca çok koydu, birde zincirim attı Rüzgarda çarptı terledimde.Felaket yahu motorsuzluk
    Alışınca öyle oluyor murat.Motoru arka bahçeden çıkarmak uğraştırıyor diye 3 aydır kullanmıyorum heryere yaya gidiyorum Biraz motorsuz kal alışırsın veya tez zamanda bir motör al
    Murat 48/30 ve TATLIHIZ bunu beğendiler.

ScaLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran CBS 150 Balancer 13' 7000km
    Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar, hayırlı akşamlar. Ben de bu ayın 20'sinde Cb125 benzeri motorumu teslim aldım Sorularım marka bazlı olmadığı için, bu forumu da uzun süredir takip ettiğim için ve sizlerin bilgilerinize ve yardımseverliğinize güvendiğim için, aranızda takılmaya ve sorularımı ve deneyimlerimi sizlerle paylaşmaya karar verdim. Sizin tecrübelerinizle tecrübelenmek nasip olur inşallah. Yaklaşık 750km kadar motor deneyimim olmuştu, bu da sahip olduğum ilk motorum oldu Allah'ın izniyle.

Motorumla şimdilik 125km kadar yol yaptım. Şimdilik rodajda olduğumuz için en fazla 40km/h ile yol alıyorum. Ortalama hızım 30-40 arası. Bir kere yanlışlıkla 45km/h yaptım yokuş aşağı Hızımı kademeli olarak artıracağım, 1500km'ye geldiğimde motor tamamen açılmış olur inşallah. 2 defa artçı taşımak zorunda kaldım, kısa mesafeler 3-4km kadar. Artçılar memnun kaldı ama benim içim gitti Bana plaka, ruhsat, sigorta, koruma demiri ve dandik kask (koruma demiri ve kask hediye) toplamda 3400 civarına mâl oldu. Motorum dediğim gibi Cb 125 benzeri, işte fotoğraflarına bakmak isteyenler için;

Motorumu teslim aldığımdan beri, arka tekerden vong vong diye ötme sesi geliyor, sürtme gibi.. Öğlen motoru aldım, akşamına direk servise geri gittim ötüyor bu diye; "abi bu ses yapar kampanalar sert, zart-zurt, biraz sür geçer, yumuşar" dediler geçiştirdiler... Daha hâlâ ötüyor. 300km bakımına kadar geçmezse, değiştirmelerini talep edeceğim öten her neyse... (Ki fren pedalına hafiften basınca ötme kesiliyor)

Farlar, sizin evlatlarla sanırım aynı. Sizin dediğiniz kadar güzel aydınlatıyor, selektör ve uzunlar da çok iyi ve etkili. Sinyaller gündüz vakti, göstergede gözükmeyecek kadar zayıf yanıyor... Göstergeye bakarak sinyal açık mı, kapalı mı anlaşılmıyor. Arkadaki demir de sizinkilerle aynı, çanta taşır mı taşımaz mı bilmiyorum. Çanta takarsam da sanırım biraz büyük takmam gerekli, çünkü laptop sığması gerekir. Benzin kapağının etrafı baya benzin kokuyor. Geçen gün kaskı, tan kapağın üzerine bırakmışım, kafama geçirdiğimde benzin kokusundan boğuluyordum. Sizce bu normal mi?

Lastikler de ne idüğü belirsiz çin malı naylon lastik. Ama 40km/h hızla güvenli diyebilirim

Herkese iyi forumlar, iyi eğlenceler, kazasız belasız sürüşler inşallah

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

SARAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 YAMAHA CRYPTON T110

video u yüksek kalite de izleyiniz
    skolyusk bunu beğendi.

mahvettik motoru
    SARAN bunu beğendi.

emresilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dl 650 vstrom nc700x Xmax125
    Birkaç sayfa okuyayım dedim baya hararetli konuşmalar olmuş bende kullandım amacım vitesli motoru öğrenip satmak sonrasında da büyük motor almaktı. Aldım motoru 3-3,5 ayda 10 bin km yaptım aldığım fiyatın 100 lira aşağısına geri sattım. Almadan önce ybr alacaktım ama honda daha çabuk çıkar elimden diye honda aldım ve cidden piyasası çok güzel bu markanın. Sonuçta fiyatı çok uygun al öğren sat yapmak için çok ideal(vites göstergesi özellikle). Titreşim vardı e-5de durmadan gittiğimde ağrı yapabiliyor ama e-5 yerine sahil yolundan gidiyordum ışıklarda durmak bana iyi geliyordu gitmediğimiz yer kalmadı Alan insanlar kendilerini bilirse yani ne için alıyorsun kaç paraya alıyorsun faydası verdiğin parayı karşılıyor mu bunları iyi araştırsın öyle atsın sonuçta çok fazla kullanan var ve memnun sayısı çok memnun olmayanlarda var bu zevk işi. şimdi vstrom a biniyorum ama transalpciler vstrom sevmez bizimkiler transalpi sevmez bu kavga her segmentte var sanırım
    SARAN ve Murat 48/30 bunu beğendiler.

Camper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f650 twin
    Muratçım gezin gezi fotoğrafların anlatımın öyle içten ve güzelki bende sizinle beraber gezdim ohhh be diyerek sohbetinize katıldım. Gibi oldum demiyorum bak Bu aralar işlerim çok yoğun bizde bir haftasonu gezisi yaptık henüz fotoğrafları ve yazıyı paylaşamadım. İstanbuldan Kartepeye gittik iki adet cb 125. Diyeceğim odur ki uzun yoldan korkmayın bu motor dünyayı gezdirir, motor sevdasını ve hatta insan sevgisini dost kazanma hissiyatını yüreğinizde yeşertir büyütür.
    Murat 48/30 bunu beğendi.

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    İbrahim Abi çok teşekkür ederim.Umuyorum çok daha güzel gezilerimiz olacak sağlıklı olalım yeter.Motor gerçekten git dedinmi istediğin yere gider.Lastik patlamasına karşın malzeme olduktan sonra yolda kalma ihtimali yok.Motosiklet aldıktan sonra ile öncesi farklı abartmıyorum.Olaylara bakış açım dahi pozitif yönde değişti hatta işimde başarı sahibi oldum.

Kazanılan dostlukları, dönen sohbetleri hiç saymazsam bile bambaşka birşey motor sahibi olmak.125cc eyvallah küçük ama gidiyor be abi.Siz buralara gelin hele neler yaparız neler.En çokta istediğim şeylerden biri motorcuların etrafımızda çoğalmaları.Hele misafir edebilirsek bizden mutlusuda olamaz.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150

Honda Türkiye teknik verilerde değişiklik yapmış

okkesh79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700 X , CB 125 E ve YAMAHA XJ6 N
    şimdi fuardan geldim arkadaşlar , cb 125 e anahtar teslim fiyatı 3950 tl ... Yanında yeni model olan cb 125 ace baktım bizimki onun yanında daha yakışıklı ve tork açısında daha yüksek fiyatı ise anahtar teslim 3600 tl değer mi derseniz değmez bence . koltuk aynı sertlik dümdüz kavis dene bir şey yok ... Bence bu sene honda sınıfta kaldı türkiye ye gelen motorlar yüzünden gelmeyen bir sürü model var gelmeyecekmişte cb 500 x , cb 500 f , cbr 500 r , nss 300 forza .

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ayak marşı olmayan motorlar için ipli marş fikri geldi bugün aklıma. Araba çekme halatları oluyor ya 2 metre uzunluğunda kalın hasır halattan. Onun iki başındaki demir kancaları çıkarıp arka tekere sarıp motor orta sehpadayken 1. veya 2. viteste halatı çekerek motor çalıştırılabilir diye düşünüyorum. En kısa zamanda kendi motorlarım üzerinde deneyeceğim bunu, başarılı olursam bir video da çekerim

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı okkesh79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi fuardan geldim arkadaşlar,
    CB 125e, anahtar teslim fiyatı 3950 tl... Ace' ye baktım, fiyatı anahtar teslim 3600 tl. Bizimki onun yanında daha yakışıklı ve tork açısında daha yüksek, değer mi derseniz değmez bence.
    Koltuk aynı sertlikte, dümdüz, kavis denen bir şey yok... Bence bu sene Honda sınıfta kaldı Türkiye' ye gelen motorlar yüzünden. Gelmeyen bir sürü model var, gelmeyecekmişte cb 500 x , cb 500 f , cbr 500 r , nss 300 forza .
    ABi Honda' nın tuhaf tuhaf stratejileri var genelde kestirilemeyen Gelecek der gelmez, gelmeyecek der gelir, hiç belli olmaz.

Pazarını bozacak psikolojiye sokmuyor müşterisini. Nekadar berbat görünsede bu durum, kendi adına yıllardır başarılı ilerliyorlar. NC serisi satış grafiği düşerse ve herhangi bi revizyona uğramazsa model... CB500 serisi Türkiye' ye girer bence

ACE nin getirilmesine bende bi anlam veremedim, bence perde arkasında Honda, CB125E' nin pazar payını arttırması, piyasada daha bi yer etmesi için, geçici süre getirmiş olabilir bu modeli, sonra tutulmadı deyip kaldırabilir.

Bu fiyatla tanıtılmasından, başka hiçbi mantıklı anlam çıkartamıyorum ben

Tespitlerine %100 katılıyorum, görsellik, malzeme kalitesi, konfor, güven hissi, depo kavranmıyor, tuşlara basılamıyor... ...

Honda olmasına rağmen gözümde değeri maksimum : 2000-2500 TL aralığı

Bu fiyat aralığında gelseydi, emekli pedere yazlıkta kordon turu atsın, manava gitsin diye alınabilirdi Şu durumda bence bu modelin satışı hedeflenmemiş, işin içinde başka bişey var bence

Fiyat farkı çok az olmasına rağmen CB 125E ile kıyaslayamıyorum bile, arada dağlar var. Ben Ace ile artçımı alıp karşıya bile geçmeye korkarım, CB 125 ile düşünmeden şehirler arası turlara çıkıyorum
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Alıntı victorist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://img35.imageshack.us/img35/1821/adszkzf.jpg
    Honda Türkiye teknik verilerde değişiklik yapmış
    sitede yazan bilgiye göre bu motor 9,5 beygir güç üretiyor. 7.6 kw X 1,25 = 9,5bg. honda nın bu ps saçmalığı nedir anlayamadım. bunun standardı kw birimi 1,25 ile çarpılır. ps ne demek kardeşim, ne 10,5 ps yazıyorsun, bu motor bayağı 9,5 beygir işte.
    SARAN bunu beğendi.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    horsepower (hp) (electric) 746

horsepower (hp)(metric,DIN,PS) 735.4988

horsepower (hp)(U.K.) 745.7

1BG=1KWx1.34
    ottiismp bunu beğendi.

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    ön teker bilya dağıtmış. 20 lira verdim değişti
    şimdi saat gibi gidiyor.
    Bu arada servisren gelirken sanki Motor açıldı. İlk defa düzlükte 100 yaptım hemde zorlamadan. Şimdiye kadar hep rüzgarlı yoldaydım demekki. Yağ olarak shell advance a geçiş yaptım ve şimdiye kadar denediklerim arasında en iyisi diyorum.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    yahu mıkuni ben titana 11 yıl bindim, 17 yaşındayken 80 binlerde sattım. Yeri geldi 3 kişi bindim, yeri geldi 150 yaptım, yeri geldi ardına kasa takıp odun, yük çektim ve sattığımda ön ve arka teker rulmanları hala orjinaldi. Made in japan. Şimdi ben diyorum, hondanın çinden getirdiği modeller sağlam değil, cevaben yok honda kaliteden ödün vermezmiş, yok çindede üretilse aynı kalitede ucuza üretilirmiş, görüyoruz yani, sağlamlık bakımından diğer çinlilerden ne farkı var?
    ScaLa, TATLIHIZ, ramizan83 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)