Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yapma yav :S Desene boşuna bekledik.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    hayırlısı. Darısı yarın. Yatam bari

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Sağlık olsun Murat kaynağı sende yüklersin bi ara

Noldu senin iş, verdinmi CB yi ?
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    vermiş bugün. Yarın pisikletle gidecekmiş işe
    cesur509 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC S
    Hayırlısı olsun bakalım, insallah tez zamanada gönlüne göre tertemiz bişey buluruz Murata
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Teşekkürler Ferdinandd, vallahi akşam verdim bisikletle yokuşu çıkamayınca çok koydu, birde zincirim attı Rüzgarda çarptı terledimde.Felaket yahu motorsuzluk
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Murat satmışsın motoru , inş. tez zamanda istediğin motoru bulur alırsın

Bende bir kere gezi raporu hazırlıyordum , neredeyse rapor bitmişti yanlışlıkla yazdığım sayfa kapanınca öyle ortada kalmıştım. Çok sinirlenmiştim. Ama sonra daha güzelini yazdım :D Sıkma kendini olur gider
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    ikinci el cbr 125 yada cbf 150 yerine bunun sıfırı alınır mı?

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı initial-D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR kadar süratli değil, CBF kadar konforlu ve hacimli değil.

Sizin tam olarak beklentiniz nedir

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:28 ----------

Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler Ferdinandd, vallahi akşam verdim bisikletle yokuşu çıkamayınca çok koydu, birde zincirim attı Rüzgarda çarptı terledimde.Felaket yahu motorsuzluk
    Bişey olmaz Murat, dünyaya motosikletle gelmedik ya Ama çabuk alışıyor insan, gitmeye tiksindiğim yerlere gideceğim zaman bile bi nefeste hazırlanmış oluyorum, kendime şaşırıyorum
    Sen hesabını kitabını yap, kafanı bi rahatlat önce... sonrası hallolur, altına çekmek en kolay iş

Motosikleti
    FJR 1300
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR kadar süratli değil, CBF kadar konforlu ve hacimli değil.

Sizin tam olarak beklentiniz nedir [COLOR="Silver"]

başlangıç motoru olacak.cbr 125 ve cbf 150 arasındayım şuan.alternatif olabilirmi diye düşündüm

Motosikleti
    Honda NC S
    başlangıç motoru olacak.cbr 125 ve cbf 150 arasındayım şuan.alternatif olabilirmi diye düşündüm
    Hmm ozaman işler değişiyor

* CBR dan çok daha konforlu, kolay ve rahat kullanıma sahip...

* CBFden daha kıvrak,

** Her iki motosikletten: daha sorunsuz (kronik), daha az yakıt sarfiyatı, başlangıç motosikleti olmaya çok daha uygun... ...

Birde ünlü düşünür bilmemkimin bi sözü vardır saygıyla anıyorum :

"0 km motosiklet aldım, ÇÜNKÜ ALABİLİYORDUM " Bu sözü hep sevmişimdir, daha geçerli bi sebep olamaz heralde

İlk sahibi olmak ( özellikle başlangıç için) önemli kriterlerimden biridir.
    initial-D bunu beğendi.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390

ikisinin arsı bişey zaten cbf kadar rahat değil cbr kadar rahatsız değil, satarken de sıkıntı yaşamazsın,sıfırını 3500 e alırsın pazarlıkla + plaka ruhsat sigorta.. satarken de bak 3250 ye satıyorlar bana ise 3500 verenler oldu satmadım. senin için güzel bi seçim olur.
    initial-D bunu beğendi.
    Karadeniz - Giresun.

Motosikleti
    FJR 1300
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hmm ozaman işler değişiyor

* CBR dan çok daha konforlu, kolay ve rahat kullanıma sahip...

* CBFden daha kıvrak,

** Her iki motosikletten: daha sorunsuz (kronik), daha az yakıt sarfiyatı, başlangıç motosikleti olmaya çok daha uygun... ...

Birde ünlü düşünür bilmemkimin bi sözü vardır saygıyla anıyorum :

"0 km motosiklet aldım, ÇÜNKÜ ALABİLİYORDUM " Bu sözü hep sevmişimdir, daha geçerli bi sebep olamaz heralde

İlk sahibi olmak ( özellikle başlangıç için) önemli kriterlerimden biridir.
    cevaplar için sağol,

1,95 90kiloyum.tek başıma şehirlerarası yollarda 100-110 civarı hızlarda yolculuk yapmam mümküğnmü bu motor ile?

Dr.MZÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 + Hero Xpulse 200
    Sevgili initial-D
    Bu motorda o kalıpla yiyeceğin rüzgar ile yapacağın maksimum hız 90 felan olur sanırım.
    Kimileri bu motorla 110 felan yaptığını iddia ediyor ama motora yazık
    bu motorun hakkı 90 ötesi sana da motora da eziyet.
    Ben motoru sıfır aldım. Ve hiç pişman değilim.
    Gerçi nerdeyse hiç binemiyorum vakit bulamıyorum ama
    ilk motor olarak benim için ne kadar iyi seçim olduğunu her sürdüğümde anlıyorum.
    Kaza yaptığımda eğer giydirilmiş bir makinem olsaydı bir ton zarar etmiştim.
    Eğer istersen çinli ve daha iyi giden makineler olduğunu söylüyorlar hem de daha ucuza
    Ama ben servis parça sorunu ile uğraşacak vaktim olmadığı profesyonel servis hizmeti alabileceğim
    ve satmak istediğimde az ucuz fiyat koyup hemen elden çıkarabileceğim
    ama özellikle elden çıkartmak istemeyeceğim evladiyelik şehir içi makine istediğim için aldım.
    Eğer beklentin çok değilse bu makine ideal bir şey bence.
    on kere daha alacaksam bu makineden alırım.

Ama önceliklerin farklıysa salcano wolf için de çok güzel şeyler söylüyorlar.
    ona da bak derim.
    initial-D bunu beğendi.
    Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?
    Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez buyunum.

Motosikleti
    FJR 1300
    Alıntı Dr.MZÇ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili initial-D
    Bu motorda o kalıpla yiyeceğin rüzgar ile yapacağın maksimum hız 90 felan olur sanırım.
    Kimileri bu motorla 110 felan yaptığını iddia ediyor ama motora yazık
    bu motorun hakkı 90 ötesi sana da motora da eziyet.
    Ben motoru sıfır aldım. Ve hiç pişman değilim.
    Gerçi nerdeyse hiç binemiyorum vakit bulamıyorum ama
    ilk motor olarak benim için ne kadar iyi seçim olduğunu her sürdüğümde anlıyorum.
    Kaza yaptığımda eğer giydirilmiş bir makinem olsaydı bir ton zarar etmiştim.
    Eğer istersen çinli ve daha iyi giden makineler olduğunu söylüyorlar hem de daha ucuza
    Ama ben servis parça sorunu ile uğraşacak vaktim olmadığı profesyonel servis hizmeti alabileceğim
    ve satmak istediğimde az ucuz fiyat koyup hemen elden çıkarabileceğim
    ama özellikle elden çıkartmak istemeyeceğim evladiyelik şehir içi makine istediğim için aldım.
    Eğer beklentin çok değilse bu makine ideal bir şey bence.
    on kere daha alacaksam bu makineden alırım.

Ama önceliklerin farklıysa salcano wolf için de çok güzel şeyler söylüyorlar.
    ona da bak derim.
    ilk motorda hondadan başka birşey düşünmüyorum

Motosikleti
    cb 125 e idi beğenmedim cbf 150 aldım
    vallaha arkadaşım ben geçen sene bu motor geldiğinde nasıl olsa honda diye atlayıp sıfır almıştım ama motor da titreşim haddinden fazla ben peugeot, jawa, mz den başka motor kullanmadım onu da en son bi 15 sene kadar önce kullandım ve motorumu satıp 2. el 2012 model cbf 150 aldım titreşim yok cb 125 i aldığıma pişman oldum keşke biraz daha fazla veripte cbf 150 alsaymışım diyorum şimdi, şehir içinde kullanıcaksanız bir de fazla üzerinde kalmayacaksanız iyi, ama ben uzun yola gideceğim motorun üzerinden inmem diyorsanız benim gibi hayal kırıklığına uğrarsınız, benden söylemesi ben motoru karalamıyorum sadece alacak arkadaşları uyarıyorum keşke bende biraz araştırsaydım, tekrar söylüyorum titreşim hat safhada.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:23 ----------

vallaha arkadaşım ben geçen sene bu motor geldiğinde nasıl olsa honda diye atlayıp sıfır almıştım ama motor da titreşim haddinden fazla ben peugeot, jawa, mz den başka motor kullanmadım onu da en son bi 15 sene kadar önce kullandım ve motorumu satıp 2. el 2012 model cbf 150 aldım titreşim yok cb 125 i aldığıma pişman oldum keşke biraz daha fazla veripte cbf 150 alsaymışım diyorum şimdi, şehir içinde kullanıcaksanız bir de fazla üzerinde kalmayacaksanız iyi, ama ben uzun yola gideceğim motorun üzerinden inmem diyorsanız benim gibi hayal kırıklığına uğrarsınız, benden söylemesi ben motoru karalamıyorum sadece alacak arkadaşları uyarıyorum keşke bende biraz araştırsaydım, tekrar söylüyorum titreşim hat safhada.
    Bi yere gitmek için arabaya binilir, motora binmek için her yere gidilir...:cat:

Motosikleti
    Honda NC S
    1,95 90kiloyum.tek başıma şehirlerarası yollarda 100-110 civarı hızlarda yolculuk yapmam mümküğnmü bu motor ile?
    Yok abi, Dr.Mzç nin dediği gibi, malesef mümkün değil.

Bu CB ile alakalı da değil, 125/150 cc lerde 1.95 boy, 90kg ile 110km/h kesintisiz uzun yol gidiyorum diyende çıkmaz tahminim

Diyorsa bile ya kısa süreli gidilmiştir, yada motoru perte çıkarmayı göze almıştır...hatta üzerinde akrobatik pozisyonlar almışta olabilir

Şehirlerarası yasal maksimum sürat sınırlarında, sağlıklı seyredebilmenin cc' si, 200/250cc sınıfı. 25hp üstü de başlangıç için beni korkutuyor açıkçası

Bu durumda, bu boy pos ile, nispeten yüksek süratle sık sık uzun yol gideceğim diyorsan CBF daha mantıklı bi tercih olabilir

Dr.MZÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 + Hero Xpulse 200
    madem başka bir şey düşünmüyorsun bence de kötü bir şey yapmıyorsun
    CBF150ye fazladan o kadar vermeye gerek yok bence.
    tamam çok motor seçeneğim olmadı benim de ama
    cb125e öyle çok rahatsız edecek bir motor değil.
    Hatta bu motordan beraber aldığımız bir arkadaşla uzun yol yapma hayalimiz bile var...
    o günlük 50 km kadar kullanıyor fazlasıyla memnun.
    Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?
    Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez buyunum.

Motosikleti
    Honda NC S
    Benim artçılı, tek mola ile 300/350 km yol yapmışlığım var Tek mola dediğimde feribottu, yoksa durmazdım

Gideceğim yere vardığımda da kahvaltı ile güne başlayıp devam ettik, ne artçımda ne bende yorgunluk belirtisi yoktu

100kg motor, herşeyi saat gibi çalışıyor, ben üzerinde oturuyorum, rüzgara doğru süzüle süzüle akıyor hayvan... ...

10km yol yapıp CB yoruyor diyenleri anlamam mümkün değil zaten benim

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beyler, bu makinede titreşim anlatıldığı kadar rahatsız edici mi yahu?..
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)