Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    izmirian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Gerek tipi gerek ekonomik fiyati ve dusuk isletme maliyetine hastayim. Kullanimi da cok rahat bir motor bana sorarsaniz bu varken cinliye binmemeli.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı tfurkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://imageshack.us/photo/my-images/715/48162291195169603622929.jpg/

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:48 ----------

http://<a href="http://imageshack.us...geShack.us</a>

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:50 ----------

http://img96.imageshack.us/img96/2366/20130223155339.jpg ...arka çanta çeneden açılır kask branda ve castrol yağı 180 tl ye aldım sizce uygun mu

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:01 ----------

http://img96.imageshack.us/img96/236...0223155339.jpg

Uploaded with ImageShack.us ...arka çanta çeneden açılır kask branda ve castrol yağı 180 tl ye aldım sizce uygun mu
    Kask çok uyduruk, çenelik kısmı emaneten duruyor. Böyle kasklar almayın arkadaşlar.

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Ferdi kardeşim ne diye öğüt gibi okuyayım, severek fikirlerini okurum umarım bir gün tanışma şerefine nail oluruz.Bence Cb tam bir başlangıç motoru.Dediğin gibi yakıt, ucuz parça, servis ağı, özellikle yeni başlayanlara vites göstergesi çok önemli.Zaten satacağım kişide büyük motordan önce öğrenmek için alıyor.Gördüğün gibi hemen satılıyor.3250 ye sattım bu arada yazmamıştım.İnsan başta öğrenmek için alıyor sonra beklentiler değişiyor elbet.Şuan kart kullanabileceğim cbf 150 arıyorum öncelik olarak.Madem yenisini alıyoruz bari büyütelim değil mi?Aklımda bir tane var 3100.yarısı peşin yarısı kart elimde para kalacak inşallah alırım temiz yağ eksitmiyor dedi adam bakıcam 9 gün sonra.1 hafta bisikletliyim artık Ben hala sağlamlığı için öneriyorum herkese ama özellikle bahsediyorum son hız arayan almasın diye.meme ucunu büyütüm, dişli değiştirip birkaç oynama ile 15 km arttırsan dahi ömrü kısalır.Gezilere , paylaşımlar, kıskandırmaya devamm

yarın harika bir gezi bizi bekliyor.1v-strom,1cb,1wolf.Birde Windy sahibi artçı (kısaca 4 serseri)
    komançi1478 bunu beğendi.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı rapsy_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum hayırlı olsun şimdiden.İnş kafana yatan bir motor bulursun.

Aha adem ağaya rakip çıktı.
    göreceez. Bu yaşlı kurt daha ölmedi

Motosikleti
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ferdi kardeşim ne diye öğüt gibi okuyayım, severek fikirlerini okurum umarım bir gün tanışma şerefine nail oluruz.Bence Cb tam bir başlangıç motoru.Dediğin gibi yakıt, ucuz parça, servis ağı, özellikle yeni başlayanlara vites göstergesi çok önemli.Zaten satacağım kişide büyük motordan önce öğrenmek için alıyor.Gördüğün gibi hemen satılıyor.3250 ye sattım bu arada yazmamıştım.İnsan başta öğrenmek için alıyor sonra beklentiler değişiyor elbet.Şuan kart kullanabileceğim cbf 150 arıyorum öncelik olarak.Madem yenisini alıyoruz bari büyütelim değil mi?Aklımda bir tane var 3100.yarısı peşin yarısı kart elimde para kalacak inşallah alırım temiz yağ eksitmiyor dedi adam bakıcam 9 gün sonra.1 hafta bisikletliyim artık Ben hala sağlamlığı için öneriyorum herkese ama özellikle bahsediyorum son hız arayan almasın diye.meme ucunu büyütüm, dişli değiştirip birkaç oynama ile 15 km arttırsan dahi ömrü kısalır.Gezilere , paylaşımlar, kıskandırmaya devamm

yarın harika bir gezi bizi bekliyor.1v-strom,1cb,1wolf.Birde Windy sahibi artçı (kısaca 4 serseri)
    Murat, vites göstergesi diyorsun da çinlilerde vites göstergesi olmayan motor yok, işe yarasa neredeyse scooterlara bile koyacaklar o kadar yani

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Mengü motor büyütmek için yeni başlarken motor alan adamın 2. eli hızlı ve aşırıya kaçmayacak şekilde zararsız giden bir tane alması farz biliyorsun ki.
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu son tokatlayışın olabilir Adem Abi alabildiğin kadar zevk al Daha sonra kimin kimi tokatlayacağı belli olmaz
    murat arkadasım beni cbf ile tokatlayabileceğine inanıyomusun? yaman sürerim ben. Yarın V STORM U tokatlayamda gör

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    8-10km yolda bile, ben artçılı olmama rağmen hiçbir CBF gözden kaybolacak bi fark açamadı, arada teknik anlamda çok büyük farklar yok zaten, fazla yakması ve adının 150cc olması dışında

Tercih edenlerin çoğunluğu konforu ve boyutu yüzünden tercih ediyor, benim gözlemlediğim bu Eksi yönlerine de katlanıyorlar. Benimde aradığım özellikler bunlar olsaydı eksilerini görmezdim bile orası ayrı tabi
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    beyler bu gün tasiş erenköy mağazasında gezerken şu monta rastladım bi göz atın ihtiyacı olan alsın http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/112884-200-tl-sifir-deri-mont.html
    HAYATI TESPİH YAPTIM KAH ÇEKİYORUUUM KAH SALLIYORUUUM......

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Ben ybr derim murat abi.. Zaten Cbf de tork makinası.. son hızından birsey bekleme..

Bide beni aciz gör ama kafama birsey takıldı.. Kızmassın inş.

ödemem gereken yerler var dedin.Yarısı peşin yarısı kart ile. motor almak istiyorsun.. Bu motoru satmadan.. kartla ödesen olmazmı ödemelerini. ?
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Muratcım yarın görüştüğümüzde, güzelce alabileceğin motorlar üzerine yorumlar yapalım . Bence 2. el cbf 150 den uzak dur Saygı ve sevgilerimle
    komançi1478 bunu beğendi.
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

Motosikleti
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ybr derim murat abi.. Zaten Cbf de tork makinası.. son hızından birsey bekleme..

Bide beni aciz gör ama kafama birsey takıldı.. Kızmassın inş.

ödemem gereken yerler var dedin.Yarısı peşin yarısı kart ile. motor almak istiyorsun.. Bu motoru satmadan.. kartla ödesen olmazmı ödemelerini. ?

Tork makinesi budur, 125-150cc motorlardan tork makinesi olmaz güldürmeyin olm ya
    Murat 48/30, Kerem Akın ve cesur509 bunu beğendiler.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    La apaci ugrasmasana benle.. yokusları güzel cıkıyor dediler napam düz duvara tırmanıyormus
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Dudullu Cad. Muammer Güler Öğrenci Yurdu Karşısı ATAŞEHİR
    http://www.tubiba.com/harita/vali-mu...-ogrenci-yurdu

dudullu otobandan çıkıp bostancı istikametine giderken soldaki mehmet uslu camisini geçince ışıklardan sonra sağda.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motor 12 000 km. de, 2500 verseler hemen satarım.
    bence 2500 e kolay satılır :S bak murat şak diye 3250 ye sattı, bana da 3500 verenler oldu vermedim,sıfır fiyatını istedim =)
    Karadeniz - Giresun.

Motosikleti
    Honda pcx125
    kafaya koydum spacy alacam. tek sıkıntım daha 7 taksit var 380 tlx7= 2000 lira ile kapatsam yeter. zaten 1500 lira kira getirisi oldu bana.
    neden spacy alacağımı da söyleyim, bir kere bu cb gibi ayda bir zincir değişimi derdi yok, 3 ayda bir servise gitse yeter, gitmese bile motor yürüyor. tam bana göre, masraf çıkarmayan bir motor.
    koltuğu rahat, ayaklarını uzatıyorsun öne doğru, yağmur çamur soğuk almıyor, çok az yakıyor, enjeksiyonlu, koltuğun altında bagaj var, tam benlik motor.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    kafaya koydum spacy alacam. tek sıkıntım daha 7 taksit var 380 tlx7= 2000 lira ile kapatsam yeter. zaten 1500 lira kira getirisi oldu bana.
    neden spacy alacağımı da söyleyim, bir kere bu cb gibi ayda bir zincir değişimi derdi yok, 3 ayda bir servise gitse yeter, gitmese bile motor yürüyor. tam bana göre, masraf çıkarmayan bir motor.
    koltuğu rahat, ayaklarını uzatıyorsun öne doğru, yağmur çamur soğuk almıyor, çok az yakıyor, enjeksiyonlu, koltuğun altında bagaj var, tam benlik motor.

yağmur çamur olayında çok haklısın :( ya bu CB nasıl alıyor o yerdeki suyu çamuru taa diz kapaklarıma kadar nasıl atıyor :@ onu ben tasarlayan mühendisin.. deli ediyo resmen. zincir olayına gelince okadar da çabuk bitmiyor sanki?
    Karadeniz - Giresun.

Motosikleti
    Honda pcx125
    12 000 de ikinc kez zincir ve dişlileri değiştirdim. toplam maliyet 50-60 lira bişey değil, yağmurlardan dolayı çabuk bitiyor ve kaliteli zincir bulamıyorum. hergün zincir yağlamaktan, bazende zincirin atmasından bıkıyorum, günlük bakım gerektiriyor, zinciri germek için uğraşmak bu soğuklarda çok zahmet oluyor. bir kutu wd40 bir kutu zincir spreyi, bir tane de yanmış yağ pompası hazırda bekliyor hergün. scooter böyle değil, bakım gerekmeden bin git.
    4 aydır 12000 km yaptım, birgün bir sefer bile çalışmazlık etmedi, yolda bırakmadı bu tamam. bakalım ilerleyen km lerde ne olacak, o konuda güven vermiyor, elektrik tesisatı çok dandik, motor bloğu çokta sağlam görünmüyor ama honda diyip aldık işte. en azından koltuğu rahat olsaydı diyorum, başka gün motorun yavaş olması son hızı kafama takılıyor ama 10-12 kuruş yakan böyle bir motor başka marka ve modelde yoktur heralde.
    TATLIHIZ bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    12 000 de ikinc kez zincir ve dişlileri değiştirdim. toplam maliyet 50-60 lira bişey değil, yağmurlardan dolayı çabuk bitiyor ve kaliteli zincir bulamıyorum. hergün zincir yağlamaktan, bazende zincirin atmasından bıkıyorum, günlük bakım gerektiriyor, zinciri germek için uğraşmak bu soğuklarda çok zahmet oluyor. bir kutu wd40 bir kutu zincir spreyi, bir tane de yanmış yağ pompası hazırda bekliyor hergün. scooter böyle değil, bakım gerekmeden bin git.
    4 aydır 12000 km yaptım, birgün bir sefer bile çalışmazlık etmedi, yolda bırakmadı bu tamam. bakalım ilerleyen km lerde ne olacak, o konuda güven vermiyor, elektrik tesisatı çok dandik, motor bloğu çokta sağlam görünmüyor ama honda diyip aldık işte. en azından koltuğu rahat olsaydı diyorum, başka gün motorun yavaş olması son hızı kafama takılıyor ama 10-12 kuruş yakan böyle bir motor başka marka ve modelde yoktur heralde.
    geçmiş sayfalarda hatırlarsanız size bizim motorların paket için uygun olmayacağını yazmıştım, uygun olan scoter'ler demiştim sizde fırçalamıştınız neden olmasın diye bence paket motoru daha ufak, çevik,inmesi binmesi kolay ve bakımı en

az olan zincirsiz olmalı neyse tabiki bu iş görecelidir gelelim zincire anladığım kadarı ile ani hızlanma ve suda kullanma gibi zinciri yoracak sürüş sitiliniz var işinizden doşayı mecburen bu şekilde kullanıyorsunuz tavsiyem öncelikle kaliteli

zincir yağı , düzenli hergün zincir yağlama gerekirse bakımı, ki sizin böyle bir şansınızda yok en iyi çözüm did zincir o-ring 'li ve zincir muhavazası cg'nin muhavazayı ben bu günlerde çok pis düşünmeye başladım uydurucam galiba
    HAYATI TESPİH YAPTIM KAH ÇEKİYORUUUM KAH SALLIYORUUUM......

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Bugün Celal Abi(Cesur509),Adem Abi(Adem80),Apo Abi ve Aşkın abi acayip bir gezi yaptık.Celal Hoca'nında kanına girdik Yarın 4 makinadaki resimleri toplayıp çok fena bir konu oluşturucam.

Bu arada 5 defa 105, 1 defa 110 gördüm.Motoruma hacı diyenler utansın Hayatımdaki en unutulmaz günlerden biriydi ve ben daha bitmeden son olmayacağını anladım.
    cesur509 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)