Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    reverse hayırlı olsun kılıfın. Geçenlerde açık gri renkli olanını gördüm tam emin değilim 200 metre mesafeden geçti motosiklet. Acaba ondan kullanan var mı forumda? İkisi arasında tercih yapıp öyle almak istiyorum ben de.
    ölümün seni nerde beklediğini bilemezsin..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erhan115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER5
    şişli belediyesi yazısını görmesen biri benim motorumu çekmiş diycem valla :D

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Vaayy hiç fena durmamış Depodaki stickerlarda ortadan kalkıyo ya misss
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Teşekkürler arkadaşlar.
    Açık gri rengini görmedim ama sanırım tercihim yine de siyah olurdu.
    Bence yakıştı kerataya. Bir de bana mı öyle geldi bilmiyorum ama azcık daha heybetli gösterdi motoru. Yani önden ve yandan bakınca küheylan gibi adeta. Arkadan bakınca bütün heybet sönüyor bir anda tabi.
    Bu arada depodaki stickerler bir tek bana mı güzel gözüküyor yahu?..

@Murat: Cam taktırmayı hiç düşünmedim ama bir gün ''vay be'' dedirtecek bir şey görürsem belki.
    Sen hele bir taktır da...

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Ben beğendim ama motor beyazlıktan çıkmış artık

Hocam sıradaki işlem yan kapakları carbon kaplama
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben beğendim ama motor beyazlıktan çıkmış artık

Hocam sıradaki işlem yan kapakları carbon kaplama
    murat birader 17 sinde akşam 20-21 arası havaalanına inecek. Nasipse görüşücez. Yani akşama kadar vakit var. Gezmeye vaktimiz olur. Bi aksilik çıkmazsa.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Yok abi öyle bir niyetim yok vallah.
    Hani düşünsem düşünsem görsel olarak motora ne yapabilirim diye, şu anda sadece jant şeridi gelir aklıma.
    Onun haricinde fazla orjinalliği bozma taraftarı değilim.

Jant şeridi mi? Hmmm...
    Ne renk gider acaba?

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    murat birader 17 sinde akşam 20-21 arası havaalanına inecek. Nasipse görüşücez. Yani akşama kadar vakit var. Gezmeye vaktimiz olur. Bi aksilik çıkmazsa.
    Olur abi ben cumartesi akşamından seni ararım konuşuruz.

@reserve beyaz motora kırmızı güzel gidiyor aslında, ama mavi stikerler işi bozuyor.Depoda ve sele yanı beyaz plastiklerinden stikerları sökünce iz kalır.
    Ben yaza doğru mavi şeridi kırmızı olarak değiştireceğim.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift

çoktandır merak ediyordum motorun çalışma sıcaklığını civalı bir hararet saati aldım ve uygulamaya koyuldum

uygun bir yerede müşürünü soktum yarım saatlik durduğu yerde rölantide çalıştı sonuç hararet 110 derece

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:29 ----------

ölçümü yaparken hava sıcaklığı 9 derece idi motorda durduğu yerde kısmen rüzgar alıyordu 80 dereceye kadar 20 dakikada geldi ve 20-30. dakikasında 110 derceyi gördü yani 80 derceden sonraki artış daha yavaş gerçekleşti çalıştırmaya devam etsem yükseliş devam edecekti
    Camper bunu beğendi.
    HAYATI TESPİH YAPTIM KAH ÇEKİYORUUUM KAH SALLIYORUUUM......

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı cbf 150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    durduğu yerde kısmen rüzgar alıyordu, çalıştırmaya devam etsem yükseliş devam edecekti
    Abi dururken nekadar rüzgar alsada seyir halinde aldığı ruzgar bambaşka olur Fırtınada bile en ufak üşüme hissetmezken motosikletle 5dk yol gidelim elimiz ayağımız donuyor, o hesap

Abi o kablo sadece motor bloğuna mı değiyor, yoksa ordan içeri mi saldın, ayrıca orası normalde ne için var

Motor bloğundaki lastik takozlar resmen birleşmiş ya benimkiler neden düştü acaba Ybr ye baktım yan görünüş fotoğrafında bile 4 tane sıralı duruyordu Harbiden etkili demekki
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    kışın durduğu yerde bu sıcaklığa ulaşan motor yazın sıcağında seyir halinde 130 dereceleri rahat görür kanısındayım, belki geçer bile hal böyle olunca yağın ömrü kısa oluyor yüksek sıcaklıktaki yağ inceliyor ve sürtünmeyi engeleme özelliği azalıyor ve yıpranma hızlanıyor. Amacım stabil bir sıcaklığa ulaşmak bu hararaet saati ile çeşitli şartlarda ölçümler yaptıktan sonra sonuçlara göre motora yağ soğutma radyatörü takmak istiyorum şu anki aşamada sadece yüzeysel ölçümler yapıcam daha sonra karter tapasına tornacıda müşüre uygun bir tapa yaptırıp yağ sıcaklığını ölçmek ama şimdilik bu kadar

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:52 ----------

Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi dururken nekadar rüzgar alsada seyir halinde aldığı ruzgar bambaşka olur Fırtınada bile en ufak üşüme hissetmezken motosikletle 5dk yol gidelim elimiz ayağımız donuyor, o hesap

Abi o kablo sadece motor bloğuna mı değiyor, yoksa ordan içeri mi saldın, ayrıca orası normalde ne için var

Motor bloğundaki lastik takozlar resmen birleşmiş ya benimkiler neden düştü acaba Ybr ye baktım yan görünüş fotoğrafında bile 4 tane sıralı duruyordu Harbiden etkili demekki
    o bölümden rüzgar geçsin aradan soğutmaya yardımcı olsun diye var

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift

1ooo km oldu ilk defa temizlik yapıyorum 4 sefer kalitesiz zincir yağları ile yağlamıştım ama bence tırt çıktılar asfalttan inmedim ama genede ortam tozundan dolayı zincir bayağı kirlenmişti bir kerede germiştim. 500kmdeyken şu an gerginliği

bakımını düzgün kaliteli yağlarla yaparsam, kalitesiz bir zincir olmasına karşın hedefim 20.000 km zinciri kullanmak
    ferdinandd ve Camper bunu beğendiler.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Elinize sağlık da ben motoru yıkarken zincire de basınçlı su tutuyorum aynı işi görüyo hem ellerim kirlenmiyor. Yıkamadan sonra kurutmak için motoru çıkarıp biraz dolandığım için kalan kiri suyu falan da atıyor sonra istersem yağlıyorum.

Motosikleti
    Honda NC S
    Abi alttaki iki fotoya göre zincir biraz fazla gergin görünüyor. Biliyorsun ozaman da sıkıntı oluyor :/

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elinize sağlık da ben motoru yıkarken zincire de basınçlı su tutuyorum aynı işi görüyo hem ellerim kirlenmiyor. Yıkamadan sonra kurutmak için motoru çıkarıp biraz dolandığım için kalan kiri suyu falan da atıyor sonra istersem yağlıyorum.
    Mengü bende denedimde bitürlü olmadı o iş. Kirli yağ çözülmüyor benim zincirde, sakız gibi kalıyor :/ Önce gaz yağı mazot falan mı sürüyosun inceden

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    Motoru alalı yaklaşık 9 ay oldu bırak basınçlı suyu yıkamadım bile, mengü kardeşim bence yöntemin yanlış motorunu erken yaşlandırıyorsun, su motorun en büyük düşmanı heleki zinciri basınçlı sudan sonra çalıştırman resmen katletmekle aynı ferdinandd kardeşim zincir gerginliği 1.5 cm kullandığım yağdan dolayı zincirin bütün boşluklarını doldurdu çok kaliteli ve vizikozitesi yüksek bir yağ piyasada pek yok litresi 80tl bal gibi ama kendini salmıyor yapışma özelliği maksimum derecede ondan dolayı gergin gibi duruyor yoksa sorun yok gergide, birde ben eski model adamım elim ayağım yağ olmadan temizliği yapamam sanayinin içinde olunca hal böyle oluyor mekanikten anlarım azcık

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Alıntı cbf 150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://b1302.hizliresim.com/16/b/jzqcz.jpg
    çoktandır merak ediyordum motorun çalışma sıcaklığını civalı bir hararet saati aldım ve uygulamaya koyuldum
    http://c1302.hizliresim.com/16/b/jzql0.jpg
    uygun bir yerede müşürünü soktum yarım saatlik durduğu yerde rölantide çalıştı sonuç hararet 110 derece[COLOR="Silver"]

:
    silindir bloğunda bu kablo için bir fiş mi vardı?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi alttaki iki fotoya göre zincir biraz fazla gergin görünüyor. Biliyorsun ozaman da sıkıntı oluyor :/

Mengü bende denedimde bitürlü olmadı o iş. Kirli yağ çözülmüyor benim zincirde, sakız gibi kalıyor :/ Önce gaz yağı mazot falan mı sürüyosun inceden
    Ben zincir yağı değil kullanılmış motor yağı ile yağlıyorum zinciri genelde, belki ondan fark ediyodur. Zincir yağı da almıştım çanta içinde çalkalanıp kafası kopana kadar bi süre kullandım gerçi pek bi kıvam farkını göremedim doğrusu.

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    silindir bloğunda bu kablo için bir fiş mi vardı?
    silindir bloğunun arasından hava kanalı geçer fark edememişsiniz demekki soğutmaya yardımcı olsun diye bende mürüşürü şimdlik oraya soktum projelerim devam edecek

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    bu ısı ölçerlerin direk yağ tıpasına takılanları var 15- 20 tl fiyatlı. yaza dogru bende 1 tane alıp denemek istiyorum haziran da öğlen sıcağında uzun yolda ne olacak diye. Bu arada hava soğutmalı bir motosiklet 30 km hızın altında seyir ediyorsa genelde soğutmaz,durduğu yerde çalıştırmak ta sıkıntı. Bu yüzden bunu baz almayın derim.
    Karadeniz - Giresun.

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ısı ölçerlerin direk yağ tıpasına takılanları var 15- 20 tl fiyatlı. yaza dogru bende 1 tane alıp denemek istiyorum haziran da öğlen sıcağında uzun yolda ne olacak diye. Bu arada hava soğutmalı bir motosiklet 30 km hızın altında seyir ediyorsa genelde soğutmaz,durduğu yerde çalıştırmak ta sıkıntı. Bu yüzden bunu baz almayın derim.
    hava yağmurluydu o yüzden hareket halindeyken deneyemedim ama biliyorumki uzun sürüşlerde 120-130 derceleri görüyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)