Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ferdinandd,üstad resimler süper bende dağ bayır çıktım cb ile daş gibin motor,bizim gibi kullanıcılar için ömürlük motor denebilir istersen dağ bayıra sok....

bu arada yakıt ölçümü söyleyen arkadaşlar lütfen gerçek değerleri yazın,utanmasanız benim motor benzin üretiyo diceksiniz
    Mücahit ortalıkta dağ bayır yokki, zaten olsada kafa dengi lazım oralara, yalnız başıma kafayı kayaya koyarsam o işte bi terslik var demektir İlla bigün denicem

1.66 İnzellin rekoru Mücahit, benim dip rekorum halen 1.72 den aşağa inmedi, hatta dediğin gibi soğuklardan ender çıkar oldum dışarı, eskisi gibi net hesap tutamasamda bi olumsuz gidiş var bu aralar

Senin işler yoğun sanırım nadir uğramaya başladın foruma
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Selamlar! Bir sorum olacaktı: Bu CB125E'ler için elcik rüzgarlığı var mıdır? Ama kastettiğim şu kuryelerin taktığı eli dirseğe kadar tamamen kaplayan rüzgarlıklar değil, sadece elin ön kısmını kapatan rüzgarlıklardan.

Bunları kullanmış olanımız var mıdır? Tavsiye eder misiniz? Nereden temin edebiliriz İstanbul'da?

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar ikinci depoyu doldurdum. 200 km yapıp tekrar doldurucam ve sizlere yeni sonucu yarın bildiriyorum.. Hesapta yanlışlık yoksa 1,25 yaktım ama beni bile şüpheye düşürdünüz Bayır aşşa değil, her gün sahil yolu..
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

30 tllik benzinle 130 da yedege cektim nasil is anlamadim :-( gecen servise gittim cok yakiyor diye hava ayari falan yapmisti

Alıntı 2move adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ikinci depoyu doldurdum. 200 km yapıp tekrar doldurucam ve sizlere yeni sonucu yarın bildiriyorum.. Hesapta yanlışlık yoksa 1,25 yaktım ama beni bile şüpheye düşürdünüz Bayır aşşa değil, her gün sahil yolu..
    1.25 yakmış olabilirsin ancak TL olarak litre olamaz.

Aslında imkansız değil şimdiki yeni model arabalar bile 3 litre yakıt tüketiyor,yani motorsiklet için imkansız değil

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı reall adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında imkansız değil şimdiki yeni model arabalar bile 3 litre yakıt tüketiyor,yani motorsiklet için imkansız değil
    100kmde 3 litre yakan benzin motorlu araba hiç duymadım. Polo 1.2 TDI var ama 3.5 litre civarı yakan. O da normal yollarda yakmıyor onu tabi kimbilir neler yapıyolar az yaksın diye.

suatsm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki an 125 - honda cb 125
    selam arkadaslar canlı bi rakam vereyim yorumlayın :
    motor yedege düşürdüm
    12,27,2012 de litresi : 4,66 dan 4,21 lt (20 tl) yakıt aldım bp den
    02,01,2013 te tekrar yedeğe düştü motorsiklet
    140 km yol yaptım
    bu rakamlarla yola cıkarsan 0,143 tl yakmış km de
    gerisini siz söyleyin
    GÜN OLUR devran döner..

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Gezen yok tabi taktınız yine benzin muhabbetine

Ben yılbaşından beridir anca ayılabildim, Asım kardeşimin çayını içecektik Nazillide kusura bakmasın lütfen, ekmiş olduk.

Bugün sipariş verdiğim gözlük camlarım geldiğinden tekrar Nazilli'ye gittim.Pek fotoğraf çekemiyorum.Eldivenle zor oluyor.

Sabah kalktım havaya şöle bir baktım, içim açıldı dışarısı tam bir bahar.Birde baktım bir tane zıpırr kendine ne güzel yer bulmuş.

Yiğenim gelmiş beni görmeye, heves etmiş oda alacakmış bir tane.Bizde üzerimize düşeni yaptık önce malın kıymetini öğrettik.

Geç bakalım şimdi direksiyona.KEndin temizlediğin motora binmenin keyfini herşey veremez.

Gözlükçüde işimi hallettim.Biz daha ufakken mahallemiz yaşlı dolu olduğundan rahtça oynatmazlardı.Ailelerimizde dedelerimiz rahatsız olmasın diye bizi hep kısıtladılar.Birtek Hasan Amca var idi.Biz bahçesinde oynardık, hergün kazmaktan bıkardık, sağolsun hergün toprağı düzeltmekten yorulmazdı.Bize hep bakarlardı.Tabi Nazilli'ye giderimde onu görmezsem olur mu?Rica edip fotoğrafını çekemedim, ama bana meyve koymak için ısrar edince evi çekme fırsatım oldu.

Ben Bodrumun klimalı evlerinde hep bu sıcak yuva özlemi çekiyorum

Geldik mi İsabeyli kampüsüne arkadaşımızı ziyarete.Burada bi gözleme yemeden gidilmezde şimdi

Ağaçları tam kadrana alamasamda portakal bahçesindeki kantinde sıcakcık çayımı yudumlarken öğrenciler finallere çalışıyor.İyiki okulu bitirip çalışmaya başladım, hiç sevmezdim öğrenciliği.

Gözlemeci abla çek bize 2 gözleme

Ben buranın kışına hayranım

Aslanımda beni bekliyor, aklını okuyorum gelsede gitsek diye sabırsız.Sahibine çekmiş yollara aşık.

Ulu manitaya saygılar

Ve bir günü daha bitirdik.Yarın Kuşadasına gidimde sizi bi eriteyim.Artçım olursa güzel resimler yakarım.

Bu çocuk kaçar, yeni maceralarla görüşmek üzere esenle kalın (Ne edebiyat oldu be )

reverse, ferdinandd ve karapara bunu beğendiler.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

okkesh79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700 X , CB 125 E ve YAMAHA XJ6 N
    Alıntı suatsm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar canlı bi rakam vereyim yorumlayın :
    motor yedege düşürdüm
    12,27,2012 de litresi : 4,66 dan 4,21 lt (20 tl) yakıt aldım bp den
    02,01,2013 te tekrar yedeğe düştü motorsiklet
    140 km yol yaptım
    bu rakamlarla yola cıkarsan 0,143 tl yakmış km de
    gerisini siz söyleyin
    çok dogru bir tespit yapmışsın kardeş benim ki de 13,98 kurus o da 100 km/3lt geliyor bunun altı rakamlar yapan arkadaş nasıl gidiyor 40 mı gidiyor acaba ya da kontak kapatıp mı bilemiyorum

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    bu motor en az 14 kr. yakıyor. aslında güzel bir subap ayarı, buji ve hava filtresi değişimiyle, ilk günkü gibi 10 kr. yakan bir hal alabilir diye düşünüyorum.

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motor en az 14 kr. yakıyor. aslında güzel bir subap ayarı, buji ve hava filtresi değişimiyle, ilk günkü gibi 10 kr. yakan bir hal alabilir diye düşünüyorum.
    kuruş hesabı yaparsak işin içinden çıkamayız,benzin arttıkca motordan hala 10 kuruş yakmasını beklemek bilinçsiz bi hareket olur...cbnin en çok yakan hali 3. litre zaten en azıda 2.5 litre altında ama bu çok zor,yazın serin bi havada motoru zorlamadan gezerseniz bu mümkün ama normal kullanımda cb 2.5 litrenin üzerinde...

650 km de cbf ve cbyi test etme şansı buldum yakıt olarak toplamda 110 tl cbf harcadıysa 100 tl cb harcadı aradakı fark az,ama cb ile 100 km ile dipgaz gitmek var,cbf ile 100 km ile stabil yol almak var...

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Murat 48/30; sanırım bu havalarda en şanslımız sensin.
    Zaten ben kaskım çalındığından beri motora binemiyorum. Pazar gününden beri yatıyor motor. İstanbul'da havanın şu halinin son günleri ama ben motora binemiyorum. Hafta sonu kar-kıyamet geliyor diyorlar.

Senin fotoğraflardan da, yeğeninin motorun üzerindeki fotoğrafı, Hasan amcanın evi ve son cümle ile birlikte son fotoğrafı çok beğendim.

Bu arada arkadaşlar; çarşamba günü Sirkeci'ye kask almak için gittim ancak alamadan döndüm. Çeşitlilik çok az.
    Yarın Kadıköy-Kızıltoprak'a gitmeyi düşünüyorum. Orada tavsiye edebileceğiniz mağaza var mı?
    Bir de toplu taşıma denen meretle nasıl gidilir motosiklet mağazalarının kümeleştiği yere? Metrobüs Söğütlüçeşme durağından sonrası yürüme mesafesi mi?
    Murat 48/30 bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten ben kaskım çalındığından beri motora binemiyorum. Pazar gününden beri yatıyor motor. İstanbul'da havanın şu halinin son günleri ama ben motora binemiyorum. Hafta sonu kar-kıyamet geliyor diyorlar.

Senin fotoğraflardan da, yeğeninin motorun üzerindeki fotoğrafı, Hasan amcanın evi ve son cümle ile birlikte son fotoğrafı çok beğendim.

Bu arada arkadaşlar; çarşamba günü Sirkeci'ye kask almak için gittim ancak alamadan döndüm. Çeşitlilik çok az.
    Yarın Kadıköy-Kızıltoprak'a gitmeyi düşünüyorum. Orada tavsiye edebileceğiniz mağaza var mı?
    Bir de toplu taşıma denen meretle nasıl gidilir motosiklet mağazalarının kümeleştiği yere? Metrobüs Söğütlüçeşme durağından sonrası yürüme mesafesi mi?
    Ahah, hiç mi yedek kaskın yoktu bilader ?

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Yok abi ne yedek kaskı?... Daha yedek oluşturacak kadar süredir motorcu değilim.

SARAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 YAMAHA CRYPTON T110
    Yarış motoru değil ama sonuçta 125lik 5 vites bi motor yamaha crypton 110cc ....

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı SARAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarış motoru değil ama sonuçta 125lik 5 vites bi motor yamaha crypton 110cc ....
    Evet arkadaşım, eğer aradığın cevap buysa; CB125E Crypton'u geçemez. Oldu mu?
    Zaten hergün trafikte ne zaman ışıklarda dursam hemen sağımdaki solumdaki araçları taciz edip, ara gazlar veriyorum. Gerçi duymuyorlar. Doğru ya, bu motorun sesi de yok. Sonra kapışmaya razı ettiklerimle kalkışlarda kapışıyorum ve her seferinde tokatlanıyorum. Bu sebepten dolayı memnun değilim motordan. Hemen satıp bir 600rr alacam.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı reall adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum o rakam labaratuar şartlarında olur. gerçek rakam hep farklıdır.
    canlı örnek 1.3 mjet 75bg doblo. adam 4 litre demiş. ama ben gaza dokunarak gitmeme rağmen 7 litrenin altına düşüremedim.
    al sıcak sıcak çektim resmini

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:34 ----------

Alıntı okkesh79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok dogru bir tespit yapmışsın kardeş benim ki de 13,98 kurus o da 100 km/3lt geliyor bunun altı rakamlar yapan arkadaş nasıl gidiyor 40 mı gidiyor acaba ya da kontak kapatıp mı bilemiyorum
    kökleyince her 125lik okadar yakar. bende dipgaz gittiğimde 100/3 lt lerdeydim.
    aslında motorun gaza dokunarakta çok rahat ivmelendiğini anlayınca yakıt 2.40-2.50 ye düştü. ama halen dipgazı arada yapıyorum. yoksa devamlı dokunarak 125likle 100/1.5-2 lt hayal değil. ama seri motorlar insan basıyor gaza istemsiz
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gezen yok tabi taktınız yine benzin muhabbetine

Ben yılbaşından beridir anca ayılabildim, Asım kardeşimin çayını içecektik Nazillide kusura bakmasın lütfen, ekmiş olduk.

Bugün sipariş verdiğim gözlük camlarım geldiğinden tekrar Nazilli'ye gittim.Pek fotoğraf çekemiyorum.Eldivenle zor oluyor.

Sabah kalktım havaya şöle bir baktım, içim açıldı dışarısı tam bir bahar.Birde baktım bir tane zıpırr kendine ne güzel yer bulmuş.

http://g1301.hizliresim.com/15/3/hm0k8.jpg

Yiğenim gelmiş beni görmeye, heves etmiş oda alacakmış bir tane.Bizde üzerimize düşeni yaptık önce malın kıymetini öğrettik.

http://b1301.hizliresim.com/15/3/hm0ly.jpg

Geç bakalım şimdi direksiyona.KEndin temizlediğin motora binmenin keyfini herşey veremez.

http://b1301.hizliresim.com/15/3/hm0nw.jpg

Gözlükçüde işimi hallettim.Biz daha ufakken mahallemiz yaşlı dolu olduğundan rahtça oynatmazlardı.Ailelerimizde dedelerimiz rahatsız olmasın diye bizi hep kısıtladılar.Birtek Hasan Amca var idi.Biz bahçesinde oynardık, hergün kazmaktan bıkardık, sağolsun hergün toprağı düzeltmekten yorulmazdı.Bize hep bakarlardı.Tabi Nazilli'ye giderimde onu görmezsem olur mu?Rica edip fotoğrafını çekemedim, ama bana meyve koymak için ısrar edince evi çekme fırsatım oldu.

http://b1301.hizliresim.com/15/3/hm0th.jpg

Ben Bodrumun klimalı evlerinde hep bu sıcak yuva özlemi çekiyorum

http://b1301.hizliresim.com/15/3/hm0w3.jpg

Geldik mi İsabeyli kampüsüne arkadaşımızı ziyarete.Burada bi gözleme yemeden gidilmezde şimdi

http://a1301.hizliresim.com/15/3/hm0xx.jpg

Ağaçları tam kadrana alamasamda portakal bahçesindeki kantinde sıcakcık çayımı yudumlarken öğrenciler finallere çalışıyor.İyiki okulu bitirip çalışmaya başladım, hiç sevmezdim öğrenciliği.

http://f1301.hizliresim.com/15/3/hm0zh.jpg

Gözlemeci abla çek bize 2 gözleme

Ben buranın kışına hayranım

http://f1301.hizliresim.com/15/3/hm10r.jpg

Aslanımda beni bekliyor, aklını okuyorum gelsede gitsek diye sabırsız.Sahibine çekmiş yollara aşık.

http://f1301.hizliresim.com/15/3/hm11r.jpg

Ulu manitaya saygılar

http://f1301.hizliresim.com/15/3/hm137.jpg

Ve bir günü daha bitirdik.Yarın Kuşadasına gidimde sizi bi eriteyim.Artçım olursa güzel resimler yakarım.

Bu çocuk kaçar, yeni maceralarla görüşmek üzere esenle kalın (Ne edebiyat oldu be )

http://f1301.hizliresim.com/15/3/hm154.jpg
    evet murat kardeş görüşemedik salı günü çarşambada ben izmire gidince sekteye uğradı , pazar öğleden sonra nazilli de olacak gibiyim ama sen o vakte yola çıkmış olabilirsin
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

kdrsahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125E
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kızıltoprakta Moto Capro var oraya bakabilirsin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)