Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    napsın ybr ve cbf gibi abilerinin karşısında ezilince hemen bizim motorlara çatıyor cb125 ciler.

sınıfının küçük agresifleri sizi
    Murat 48/30 bunu beğendi.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    yok aslında bizden çamur atan, wolf 1 numara . bir de wolf çular kendi kendilerine gelin güvey olup bizim motoru kötülümeseler iyi olacak. yoksa 3ncü dünya savaşı cb'ciler ile wolf çular arasında çıkacak bence.

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Alıntı cengizhankavak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karalamak değil benim gördüğüm,tecrübesizlik ve beklenti.bu motorun yapacakları ortada bundan fazlasını beklemek gereksiz.125 cc motordan alacağın bellidir.önceki mesajlardan birisinde wolf ile karşılaştırmışlar.sadece honda servislerinin kurumsallığı ve güvencesi yeter bu motor için.arkasında buzdolabı imalatçısı yada mahalle arası ustası yok koskoca honda var.
    Ağzınıza sağlık hocam.Ben ÇAntadaki yastığı nasıl yaptığınızı sorabilir miyim?Açıkçası bende koltuk ve çantaya öyle işlem yapmak istiyorum fakat buralarda kim yapar bilmiyorum.Döşemeciler yapar mı acaba?
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    az önce motora çek malı zincir ve ön dışlı taktırdım. 45 tl. Arka lastik kışlık irc 80 tl. Servise sordum zincir 45 arka dişli 55 tl dedi. Ön dişli 10 dedi. Servis uzak ve yollar kapalı diye gidemedim dün. Şimdi bu irc sözde kar lastiği aslında arazi lastiğinden dönme olduğu için asfaltta çok kayıyor heveslenmeyin.

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Yılbaşına kadar Camlar geliyor.kimse Cbf yada benim gibi scooter camı takmak zorunda kalmayacak.
    http://www.ozenplexi.com/

Arayacaklar beni çıkınca, bende direk burada paylaşırım.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı cengizhankavak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karalamak değil benim gördüğüm,tecrübesizlik ve beklenti.bu motorun yapacakları ortada bundan fazlasını beklemek gereksiz.125 cc motordan alacağın bellidir.önceki mesajlardan birisinde wolf ile karşılaştırmışlar.sadece honda servislerinin kurumsallığı ve güvencesi yeter bu motor için.arkasında buzdolabı imalatçısı yada mahalle arası ustası yok koskoca honda var.
    arkadaşım sıfırını bedava verseler 34 bin km deki wolfum le değişmem. Çöp bidonuna honda amblemi yapıştırsalar ooovvv şuna bak honda marka diyeceksiniz. Ben wolf biniyorum, wolf le karşılaştırırım, honda titan biniyorum, onlada karşılaştırırım. İsteyen istediği motorla karşılaştırır. Aaa bunun markası honda, bu hiç bir motorla karşılaştırılamaz, yok öyle bisey. Burda model hakkında isteyen istediği karşılaştırmayı yapar. Ve isteyen beğenir, isteyen beğenmez. Ben bindim, kullandım, test ettim beğenmedim. Beğenmek zorundada değilim. Zorla güzellik olmaz.

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım sıfırını bedava verseler 34 bin km deki wolfum le değişmem. Çöp bidonuna honda amblemi yapıştırsalar ooovvv şuna bak honda marka diyeceksiniz. Ben wolf biniyorum, wolf le karşılaştırırım, honda titan biniyorum, onlada karşılaştırırım. İsteyen istediği motorla karşılaştırır. Aaa bunun markası honda, bu hiç bir motorla karşılaştırılamaz, yok öyle bisey. Burda model hakkında isteyen istediği karşılaştırmayı yapar. Ve isteyen beğenir, isteyen beğenmez. Ben bindim, kullandım, test ettim beğenmedim. Beğenmek zorundada değilim. Zorla güzellik olmaz.
    Tabi istediğin karşılaştırmayı yapabilirsin ancak seni kaaleye alırlar mı bilmem?
    Bahsı geçen salcano (ve diğer çinçançon) motorlar bırak cb125 i kinetic in tekeri olamaz.
    Kasanın kalitesini geç üzerindeki motorun üzerinde honda yazması yeterli.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

3.000 civarı bi miktarı nakit geri kalan kredi kartı ile 10.000'i geçmemiş cb bulabilir miyim desem,çok şey istemiş olur muyum

Konuyu yeni takip etmeye başladım,o yüzden sürekli takip eden cb kullanıcıları 2.el konusunda daha bilgilidirler diye soruyorum.

Ayrıca çinli-japon muhabbetine girmeye gerek yok,zevk ve özellikle de imkan meselesi bu işler..

Saygı duymak gerekiyor kim neye biniyorsa.

Sorunsuzluk anlamında wolf,drift gibi iyi çinliler cb'den aşağı kalmasada,2.elde müşterisinin hazır olması,sıkıntısız servis ağı,malının arkasında durmak gibi çok önemli

kriterlerde 1947'den beri motosiklet üretmeye başlayan bir firma ile çinliler kurumsal kimlik anlamında daha yarışacak düzeye gelmedi.
    Halil Karamanoğlu bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı death adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabi istediğin karşılaştırmayı yapabilirsin ancak seni kaaleye alırlar mı bilmem?
    Bahsı geçen salcano (ve diğer çinçançon) motorlar bırak cb125 i kinetic in tekeri olamaz.
    Kasanın kalitesini geç üzerindeki motorun üzerinde honda yazması yeterli.
    o yazı benim için hiç bişey ifade etmiyo arkadaşım. Ayrıca cb diğerleri kadar çinçançon. Üstünde kocaman made in channa yazıyor. Bi oku. Çin çan çon dan zerre kadar farkı yok. O kanatları eşşeğe taksalar honda diye zevkle bineceksiniz yahu. wolf e laf atmaya devam edilirse yok tekeri olamaz filan, senin tekerin ne markaki? Nerde üretiliyor? Vs çatışmalar devam eder.

cengizhankavak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda varadero xl1000v
    dostum çanta kappa 46 litrelik.çantadaki yastık orjinal ürün.koltuk için motosay olarak aratırsan istanbulda bulabilirsin.şirinevlerde.
    Murat 48/30 bunu beğendi.
    her yolculuk bir macera

kdrsahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125E
    o yazı benim için hiç bişey ifade etmiyo arkadaşım. Ayrıca cb diğerleri kadar çinçançon. Üstünde kocaman made in channa yazıyor. Bi oku. Çin çan çon dan zerre kadar farkı yok. O kanatları eşşeğe taksalar honda diye zevkle bineceksiniz yahu. wolf e laf atmaya devam edilirse yok tekeri olamaz filan, senin tekerin ne markaki? Nerde üretiliyor? Vs çatışmalar devam eder.
    Arkadaşım ben bu formu yaklaşık 6 aydır takip ediyorum ve CB kullsnıcıyım. Senin derdin ne anlayamadım. Geldin formun seviyesine düşürdün, seviye yerlerde. Burda yazmak zorundamısın git wolf başlığında yaz mümkünse.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı kdrsahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım ben bu formu yaklaşık 6 aydır takip ediyorum ve CB kullsnıcıyım. Senin derdin ne anlayamadım. Geldin formun seviyesine düşürdün, seviye yerlerde. Burda yazmak zorundamısın git wolf başlığında yaz mümkünse.
    niye? Senin beni sayfadan kovma yetkin varmı? Tartışıyoruz işte. 6 aydır takip etmen bişey ifade etmez. Ben 1 yıllık üye, 6 yılda takipçiyim. İstediğim başlığa yazarım. Buna siz karar veremezsiniz. Derdim yok. Ne gördüysem, ne hissettiysem onu yazdım. Sen honda nın avukatımısın? Neyse. Cevap yazılmazsa , cevap hakkı doğmazsa yazmıcam. Sizde wolf cb nin tekeri olamaz kafasından vazgeçin.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Tam da saatinde başlıkta bile kıyamet kopmuş ya La

Beyler ben sızmışım yanlışlıkla yine, noldu kıyamet işi Yeni boyutlarımıza yükseldikmi, benim boyuttaki arkadaşlara selam olsun
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı reall adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş seni bilmem ama ben parasına göre memnunum, zaten aşırı beklenti içine girmekte mantıksız olur.
    Şikayet etiğin konular daha önce cin mali motor kullanmış biri olarak anlamsız geliyor,
    Bence sen hic cin mali motorlara binmemişsin.
    Bende asya 125 vardi o gözüm gibi bakmama rağmen hergun bir arıza çıkarırdı, titreşim desen masaj koltugundan beter,ha surat olarak 130 u gördüm ama 100 den sonra hakimiyet falan yoktu allah umuduna gidiyordum.
    Sonuç olarak ne kadar para o kadar köfte

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:35 ----------

Sonuç olarak cb den şikayet eden arkdaslar kesinlik çinli bir motora binsinler ve cbnin onlarin yanında mercedes olduğunu görecek ler. :-)

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:39 ----------

Misal herkes ybryi yere goge sigdiramiyor, cevremde de bi sürü ybr var ama ben bir türlü cbden farkını göremedim.
    Bende mi bir sorun var acaba.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:43 ----------

Malzeme kalıtesi de hemen hemen aynı, çamurluk, siperlik ybr de daha dandik inanmayan yan yana koyup incelesin
    FERDİNAND arkadaşım aha bu msj dan sonra kıyamet koptu. Neymiş, cb çinlinin yanında mersedesmiş? Ben çinli wolf sürüyorum, bi arkadaşım cb 125 almış baya bi kullandım, bana çinli wolf cb den daha çok mersedes gibi geldi ayrıca çinli diye karalama yaptığı diğer modeller çinde üretilmişte cb sanki japonyada üretilmiş? Şimdi japon tasarımı denecek, pekala wolf ne tasarımı? %100 ybr motoru kullanmıyormu? Aynı fabrikadan çıkmıyormu? Tamam çinlilerin çoğu kötüdür ama içlerinde iyiside var. Çinli süren adamı yerin dibine sokmaya gerek yok. Motor motordur, motorcu motorcudur. Arkadaşlar kusura bakmayın. Biraz sert çıkıştım bikaç sayfadır. Ne olur çin çan çon diye kimseyi aşalamayalım. Cb de bi nevi çin unutmayalım.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Adem80 insanların çin çan çon demelerinin aslında sebebi çinli kullananları aşağlamak değil,bunun sebebi çin malı motosikletlerden çok çekmiş olmaları. inan bana dükkana gelen giden çin malı motosikletleri gördükçe insan kafayı sıyırıyor.aynı adam haftada bir en az geliyor. düz yolda giderken şasesi kırılan ve kaza yapan 2 kişi geldi mesela bugun. He volf mu? hayır değil mondial vs schooterlar bahsettiğim ama kurunun yanında yaşta yanıyor adı çinli oluyor işte.

Bu arada geçenlerde bir volf geldi yağ pompasının dişlisi parçalanmış yağlamayı kesince komple yemiş motoru.(büyük ihtimal yağda pislik vardı o tıkayınca dişli zorlanıp kırıldı) bu her motorda aynı sonuca sebep verirdi volfun dandikliğinden değil.

Ayrıca gelelim CB nin çinde üretilmiş olması mevzusuna, üretimin nerede olduğu önemli değildir hangi kalitede olduğu önemlidir.Ben 2007 yılında çinden ürün alıp satıyordum,aynı ürün bire bir aynı yerde üretiliyordu fakat üzerlerinde QC leri vardı. QC1 den QC3 e kadar olanlar asla arıza vermiyordu fakat QC7 ve QC 17 ye kadar olanları 3 gün dayanmıyordu. bence bu konuda çok yanılıyorsun. hatta sana bir örnek daha vereyim, 1 yıl Gölcük Ford Otosan fabrikasında çalıştım, aynı fabrikada üretilen romanyaya giden Connect ile Amerikaya giden Connect arasında dağlar kadar fark var, cıvatasına kadar farklı,motoru bile başka yerde üretiliyor ;) yani CB de mondialde çinde üretiliyor olabilir bu aynı kalitede olduğu anlamına asla gelmez bunu savunan kişiyle zaten bırak tartışmayı yazdıklarını okumak dahi vakit kaybıdır.
    reverse bunu beğendi.
    Karadeniz - Giresun.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    yahu ben yukarda yazdım. Çinli motorların %90 nı 5 para etmez. En iyileri bellidir zaten. Yamahanın ybr si, hondanın cbf si, cb si. Bunların yanında bikaç çinli iyi modelde var. Kimse kullandığı motoru kötülemek, kötületmek istemez. Cb hondanın ucuza mal etmek için elinden gelen herşeyi kullanmış. Bence tubless lastik, devir saati, ayak marşı, daha özenli titreşimsiz bi makine olarak piyasaya sunmalıydı. Nerde en kötü, 3 cü dünya ülkelerine satılan en ucuz model var, gidip onları getiriyor. Keşke 5 bin tl olsaydıda bu problemler olmasaydı. Ben hondayı eskiden öyle tanırdım. Pahalı ama ömürlük, eksiksiz motorlar. Ucuz hondanın suyu yavan olur. 11 yıllık honda ! Kullanıcısı olarak bunu bilirim. Ama şu yeni model honda cb ve cbf ye 5 para vermem. Gözümde 5 para etmez. Gider yaptığım gibi wolf alırım. Param olursa cbr a para veririm. Bugüne kadar cbr 125-250 modellerine hiç lafım olmadı. Neden acaba? Onlar motor gibi motor.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Şu ''Çin markası ile Çin'de üretilen marka'' tartışmaları hiç bitmiyor.
    Bir Çin markası ile, Avrupalı/Amerikan/Japon markasının aynı fabrikada (Çin'de) üretim yapıyor oluşu aynı kalitede olacakları anlamına gelmez.
    Yamaha ile Wolf. Aynı fabrikada üretiliyorlardır, belki de aynı tasarıma sahiplerdir doğrudur. Ama bakalım aynı malzemelerden, aynı kalitede malzemelerden mi üretiliyor? Hiç sanmıyorum.
    Neden sanmıyorum? Çünkü aynı kalitede üretim yapsalardı, wolf, yamaha'dan daha ucuza satacağı için kesinlikle tercih edilen marka olacaktı. Yamaha satamayacaktı. Çünkü hem aynı kalitede hem de wolftan pahalı.
    Sizce yamaha buna müsade eder mi?
    Kesinlikle aralarında bir anlaşma vardır ve yamaha -kaba tabirle- ''benim tasarımımı kullanabilirsin ancak şu şu şu kaliteyi kullanamazsın'' vs. gibisinden şartlar koşmuştur. Yoksa aralarında ne fark olacaktı fiyattan başka? Sizce insanlar yamaha'ya o fiyat farkını plastik kalitesinden vs. mi veriyor?

Gelelim ikinci safhaya. Çin'de üretilen Japon vs. markalarına. Misal bir Honda çinde üretiliyor da olsa kalitesi bellidir.
    Bu şuna benziyor. Diyelim ki çok yetenekli bir ahçı var. Bu usta İstanbul'da yaptığı yemeği, dünyanın neresine giderse gitsin yapar değil mi?
    Burada belki kullanılan hammaddenin çin menşeili olma durumu var ki, burada da kalite farkı ortaya çıkar. Biliyorsunuz ki Çin'de kaliteli ve kalitesiz hammadde bulmak mümkün. İşte bu noktada da Honda'nın belli bir standartın altına düşeceğini sanmıyorum.
    Zaten şu anda herkesin CB125'inden memnun olması bunu ispatlıyor.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    FERDİNAND arkadaşım aha bu msj dan sonra kıyamet koptu.
    Bosver abi ya Sorun varsa motosikletlerimizde çözmek için geliştirmek için konuşalım, yada keyif aldığımız konulardan muhabbet edelim

Valla ben motosiklete bu yüzden sardırdım, bi uğraş çıksın, farklı bişey girsin dünyama, keyif alıp muhabbetini yapacağım arkadaşlarım olsun, zaman zaman buluşup gezilere katılayım yeter.

Motosikletini sevdiğin sürece sorunları bile keyif verir, uğraşırsın kovalarsın düşünür edersin mis gibi Bi nevi keyifli bi hobi. Tartışmasıda zevkli, tartışmanın kızışması bile zevkli ama kırıcı olmak bana gereksiz geliyo abi

Yoksa yemişim üretildiği memleketini Keşke Eskişehirde civatasına kadar yerli "devrim" diye bi motosiklet üretilseydide, hiç düşünmeden alsaydım
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    yahu ben yukarda yazdım. Çinli motorların %90 nı 5 para etmez. En iyileri bellidir zaten. Yamahanın ybr si, hondanın cbf si, cb si. Bunların yanında bikaç çinli iyi modelde var. Kimse kullandığı motoru kötülemek, kötületmek istemez. Cb hondanın ucuza mal etmek için elinden gelen herşeyi kullanmış. Bence tubless lastik, devir saati, ayak marşı, daha özenli titreşimsiz bi makine olarak piyasaya sunmalıydı. Nerde en kötü, 3 cü dünya ülkelerine satılan en ucuz model var, gidip onları getiriyor. Keşke 5 bin tl olsaydıda bu problemler olmasaydı. Ben hondayı eskiden öyle tanırdım. Pahalı ama ömürlük, eksiksiz motorlar. Ucuz hondanın suyu yavan olur. 11 yıllık honda ! Kullanıcısı olarak bunu bilirim. Ama şu yeni model honda cb ve cbf ye 5 para vermem. Gözümde 5 para etmez. Gider yaptığım gibi wolf alırım. Param olursa cbr a para veririm. Bugüne kadar cbr 125-250 modellerine hiç lafım olmadı. Neden acaba? Onlar motor gibi motor.
    adem ybr derken besmele çek alırım anahtarını
    bu sayfaları görmem diye düşünme ben her yerdeyim tıpkı kalkışta arkada kaybolup yanından uzayıp gittiğim gibi nerden çıkacağım belli olmaz
    cb nin eksiklerine gelince armut ampül ü unutma
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Ayrıca adem80; CBR250'nin, CBF150'den daha titreşimli bir motor olduğunu biliyorsundur sanırım?...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)