Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 çeşit ön dişli denedim uymadı yuvasına, bu motora uygun dişli bulamadım, ne biçim bir motor anlamadım. Modifiye edilmesin diye ellerinden geleni yapmışlar.
    Şimdi ise karb. Hava ayarını 5 tam tur açtım, bakalım ne değişecek. Sanki motor hava çekemiyor gibime geldi. Olmazsa servise götürüm. Benzin ayar vidasını bulsam onu da açacam ama göremedim.
    Bugün Avcılara giderken otosevere benim sürtmemsi hissi soracaktım nedir ne değildir, tabi klasik ben son dk adamı yine kapanmış bi otoseverle karşılaştım (gerçi C.tesi servisler açıkmı onuda bilmiyorum ama )

Gözüme vitrinde elcik koruma ilişen bi dükkana girdim, dükkanda yedek teknik edevat olarak yok yok gibiydi, ilgilide bi esnaftı hakkını yemiyeyim boş boş sallayıp zorla bişey satmaya çalışmadı.
    Dişli mevzusunuda sordum CB için kurye arkadaşlar arkayı 42 tercih ediyorlar ve CBF arka dişlisi uyuyor dedi, ön için ise Titan ön dişlisi uyumlu dedi, bilginize arkadaşlar
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    eyvallah dostum. Dudulludaki aktaş motordan 3 çeşit dişli denedim olmadı.

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Yine bir pazar oldu.Haftada sadece bir defa sahip olduğum bu izin gününü yine en sevdiğim şey olan motosikletimi temizlemekle geçirdim.1 saat sonra yağmur yağacağını bilsem bile .Standart 20 tl benzin,cilalı köpüklü yıkama, kurulama, lastik hava kontrolü, temiz motoru sürerken alınan keyif.

Bu hafta bezleri evde unutmama rağmen Yakın dostum, kardeşim Emircan içime sinmeyeceğini bildiğinden bana benzinlikteyken bez satın almış.
    Almayı düşünen arkadaşlar için biraz fotoğraf paylaşıyorum,
    Herkese iyi forumlar.

585858 bunu beğendi.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    Honda NC S
    İçim gitmediyse ne olayım Burda havalar sakatad, 7/24 yağmur var gerçi yağmur yoksa hava iyice sertleşiyor. Dün 50-60 km civarı yol yaptım ellerim buzZz
    Bu hafta oyumu 3 ve 5 no lu fotoğraflardan yana kullanıyorum Öyle biyerde de gezmeden durmak işkence gibi olur nekadar güzel abi ya Fotoğraflar için emeğine sağlık
    Murat 48/30 bunu beğendi.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İçim gitmediyse ne olayım Burda havalar sakatad, 7/24 yağmur var gerçi yağmur yoksa hava iyice sertleşiyor. Dün 50-60 km civarı yol yaptım ellerim buzZz
    Bu hafta oyumu 3 ve 5 no lu fotoğraflardan yana kullanıyorum Öyle biyerde de gezmeden durmak işkence gibi olur nekadar güzel abi ya Fotoğraflar için emeğine sağlık
    Elcik kılıfı kullansana abi ya şu muşamba olan 30 liralıklardan, belki çirkin duruyor ama ellerin ve kolların üşümesini fazlasıyla azaltıyor. Ayrıca yağmurda en kaliteli eldivenin olsa bile ellerin buz tutar. Henüz yağmurda denemedim ama eller ıslanmayacağı için çok fark edeceğine eminim.

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elcik kılıfı kullansana abi ya şu muşamba olan 30 liralıklardan, belki çirkin duruyor ama ellerin ve kolların üşümesini fazlasıyla azaltıyor. Ayrıca yağmurda en kaliteli eldivenin olsa bile ellerin buz tutar. Henüz yağmurda denemedim ama eller ıslanmayacağı için çok fark edeceğine eminim.
    Nebiliyim Mengu, keyif için biniyorum zorla değil ya diyorum kendime, sonra soğuktan donuyorum Şimdilik bi elcik koruma aldım rüzgarı kessin yeter diye düşünüp, montajını yapıp bi denemem lazım, o da kesmezse heralde dediğin olaya bi bakcam.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    ferdinandd şu elcik koruması mevzusunu biraz açalım. Kaça, nereden aldın acaba? Bir de mümkünse fotoğrafları görmek isteriz. Montajını yaptırmadan da olabilir. Tabi bir de montajdan sonra.

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Murat kardeş Motorun çok güzel maşallah. Elcik korumaları ve motor koruma demiri motorun rengi gerçekten güzeller. Ama şu ön cam herşeyi bozmuş eski ptt postacı motorlarına dönmüş motorun..
    Murat 48/30 bunu beğendi.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ferdinandd şu elcik koruması mevzusunu biraz açalım. Kaça, nereden aldın acaba? Bir de mümkünse fotoğrafları görmek isteriz. Montajını yaptırmadan da olabilir. Tabi bir de montajdan sonra.
    35 lira verdim reverse, İntermotor du sanırım adı, otosevere giderken carrefouru geçince sağdaki ilk sokakta 30mt falan ilerde sağda ufak bi dükkan.

Aslında tam olarak şunun beyazı:

Inatla biraz daha doğru dürüst bi elcik koruma arıyordum ama o işin arası yok sanki 50-60 liralara kadar gidip 300 liraların üstüne fırlıyor fiyatlar

O günde dondu resmen ellerim, dayı fiyata 35 lira deyince, olmadı sökerim deyip aldım çıktım Montaj sonrası bi fotoğraf çeker atarım
    reverse bunu beğendi.

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    ben elcik kılıf kullanıyorum. En sağnak yağmurda bile elleriniz ıslanmaz. Kuru kalıyor. Konşuk motorda 45 tl. Soğukta geçirmez

okkesh79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700 X , CB 125 E ve YAMAHA XJ6 N
    arkadaş benim bir sorum var , cumartesi benzin aldim 15,20 litre aldı , resmi sitede depo 13 litre yaziyor ben bir anlam veremedim , sizin başınıza böyle bir olay geldi mi ????

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı okkesh79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş benim bir sorum var , cumartesi benzin aldim 15,20 litre aldı , resmi sitede depo 13 litre yaziyor ben bir anlam veremedim , sizin başınıza böyle bir olay geldi mi ????
    FatihC diye bi arkadaşımız vardı CB si olan, o da bir kez 70TL civarı benzin almıştı (deponun max 54 TL ye dolduğu dönemdi sanırım). Nasıl olur abi 13 lt depom var falan demiş.

Adamda hiç oralı olmayıp istersen bidon getir ölçelim, bizde yanlış olmaz demiş. Burda toplu küfür eylemi yapmıştık o istasyona

okkesh79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700 X , CB 125 E ve YAMAHA XJ6 N
    FatihC diye bi arkadaşımız vardı CB si olan, o da bir kez 70TL civarı benzin almıştı (deponun max 54 TL ye dolduğu dönemdi sanırım). Nasıl olur abi 13 lt depom var falan demiş.

Adamda hiç oralı olmayıp istersen bidon getir ölçelim, bizde yanlış olmaz demiş. Burda toplu küfür eylemi yapmıştık o istasyona
    Vallah kardeş bunlar babadan oğula şerefsizler , bir daha noter eşliğinde gidecegim başka seçenek kalmadı

2 lt sini hava basmis,bu da onlar icin havadan 10 lira para demek.

Motosikleti
    Honda NC S
    Vallah kardeş bunlar babadan oğula şerefsizler , bir daha noter eşliğinde gidecegim başka seçenek kalmadı
    Benimde şüphelendiğim bi yakıt alımım olmuştu rodaj dönemlerimde. Yedek depo duruyordu, ana depoda bana kalsa 100 km bile giderdi fulle dedim adama, arkadaşla konuşuyoruz ediyoruz 50 ye tamamlıyayımmı genç dedi YUH dedim içimden, acaip şaşırdım.

Zaten olan olmuş 48.5 mu ne yazıyor 50 lira verdim bastım gittim ama hep aklımda, adam elini pompadan hiç çekmedi, ben muhabbete daldım, kendime de sinir oldum tabi. O günden beri bildiğim benzinlikten alıyorum.

Başka yerden almak zorunda kalırsam da fulle diyorum, pompayı kilitleyip bırakıyorlar, pompa atınca hesabı bile yuvarlatmıyorum, suratları düşüyor uğraştırıyorum diye ama ne yapayım, giren zaten yeterince bize giriyor

ben elcik kılıf kullanıyorum. En sağnak yağmurda bile elleriniz ıslanmaz. Kuru kalıyor. Konşuk motorda 45 tl. Soğukta geçirmez
    Sen sürekli motosikletlesin Mikuni, ben keyfi öyle kahve içmeye falan çıkıyorum veya bi turlayıp dönüyorum. Bu kullanım için de sadece rüzgar eldivene direk vurmasa yetecek bana. Bakalım bu dalavera rüzgarı kesebilecekmi onu merak ediyorum

Arada bir şehirlerarası yol da yapıyorum gerçi, belki bi tane de dediğin gibi bişey alabilirim uzun yollar için ufak modellerinden çantada gezer gerektiğinde takar çıkarırım :

Gerçi bu fiyatlara elcik ısıtmada var ama, zamanla bakıcaz. Adım adım, önce bunu bi test edeyim yetmezse sonra dşünürüm gerisini

pizza da çalışıyorum, 30 dk. Sınırı var bildiğiniz gibi. Bazen 1 pizza için 24 km. Yapıyorum. Çok hızlı gidip gelmem lazım. Zaman kısıtlı.
    Arkadaşım sen aklını peynir ekmekle mi yedin? O pizzayı o adamın suratına patlatırım. Yani sen anla daha neler diyeceğim de forum krualları var. Aman diyeyim hız yapma. Yemişim pizzasını.

---------- Post added at 05:28 ---------- Previous post was at 04:55 ----------

İstanbul'da oturan arkadaşlar yardımcı olabilir mi acaba motosikleti tanıma amacıyla görmek istiyorum. Bir de artçı olarak bir tur attırsanız valla benim için büyük avantaj olur. Hem motosiklet hakkında sormak istediklerimi sorarım, çay ısmarlamış olurum. Mümkünse çok iyi olur valla. Karar kılamadım gitti.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine bir pazar oldu.Haftada sadece bir defa sahip olduğum bu izin gününü yine en sevdiğim şey olan motosikletimi temizlemekle geçirdim.1 saat sonra yağmur yağacağını bilsem bile .Standart 20 tl benzin,cilalı köpüklü yıkama, kurulama, lastik hava kontrolü, temiz motoru sürerken alınan keyif.

Bu hafta bezleri evde unutmama rağmen Yakın dostum, kardeşim Emircan içime sinmeyeceğini bildiğinden bana benzinlikteyken bez satın almış.
    Almayı düşünen arkadaşlar için biraz fotoğraf paylaşıyorum,
    Herkese iyi forumlar.

http://d1212.hizliresim.com/14/9/grcjl.jpg

http://d1212.hizliresim.com/14/9/grck7.jpg

http://d1212.hizliresim.com/14/9/grchx.jpg

http://d1212.hizliresim.com/14/9/grcl0.jpg

http://d1212.hizliresim.com/14/9/grcll.jpg
    bendede aynı camdan var. ptt postacısı gibi görünmesini istemediğimden etrafındaki siyah şeridi çıkarttım. şimdi cam okadar dikkat çekmiyor.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bendede aynı camdan var. ptt postacısı gibi görünmesini istemediğimden etrafındaki siyah şeridi çıkarttım. şimdi cam okadar dikkat çekmiyor.

Ben vatandaşın pttcilere duyduğu saygıdan faydalanıyorum, yanımda kimse artislik yapmıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:01 ----------

Teşekkürler, Yaz gelsin bak sen konulara

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:03 ----------

Bunu gördüğümde ilk aklıma gelen şeyi kullanıcısına sorayım.Allah korusunda ya motosiklet yana kayarsa, elimizi nasıl çıkartıyoruz?Buradakiler dirseğine kadar takıyorda On numara icat
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    el kılıfı güzelde benim gibi 1.85 boy ve iri kıyımsanız sorun çıkarıyor.
    üstündeki deliğin ayna bağlantısına takılması nahoş. nekadar sıkarsan sık zorlayınca aynayı kökünden gevşetiyor.
    bide benim kollar elciğe doğru normal boylulara göre daha yüksekten geldiğinden bileklerime sıkma yaptı. bide elciği tuttuğumda kasıldığından debriyaj ve frene hafiften basma yapıyodu. çıkarttım bende.

bu söylediklerim 1.80 üstü boy ve tex marka el kılıfı için geçerli. ammavelakin alıştınmı bırakamayacağın kadar konforlu.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    el kılıfı güzelde benim gibi 1.85 boy ve iri kıyımsanız sorun çıkarıyor.
    üstündeki deliğin ayna bağlantısına takılması nahoş. nekadar sıkarsan sık zorlayınca aynayı kökünden gevşetiyor.
    bide benim kollar elciğe doğru normal boylulara göre daha yüksekten geldiğinden bileklerime sıkma yaptı. bide elciği tuttuğumda kasıldığından debriyaj ve frene hafiften basma yapıyodu. çıkarttım bende.

bu söylediklerim 1.80 üstü boy ve tex marka el kılıfı için geçerli. ammavelakin alıştınmı bırakamayacağın kadar konforlu.
    El kılıfının üstündeki delik aynalara sıkılmayacak, aynalar delikten geçirilecek aynaların vidası kılıf içine el uzatıp takılacak. El kılıfı serbest hareket ediyorsa ne kolları engeller ne de manetleri.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)