Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba, Yine bir pazar rutin 20 tl benzinimizi alıyoruz.Motosikletimizi önce pompacıya rica ettiğimiz üzere bezin döktürdüğümüz bezimizle siliyoruz.Daha sonra köpükle bir posta daha silme işleminin ardından güzelce yıkatıyoruz.Lastik havasını kontrol ettikten sonrada bebekler gibi siliyoruz.
    İlk fotodaki arkadaşınmı Murat, negüzel titiz titiz keyfi vakit harcamışsınız ya, tertemiz motosikleti kullanmanın tadıda bi başka oluyor Istanbulda titizlenilicek keyif havaları yok bikaçgündür :/

Motosikletim seninkinin yanında kilden yapılmış çanak çömlek gibi görünüyor şuan en son yağmura yakalandım, belediyemiz sağolsun bir zamanlar asfalt olan yolların hepsi çamurdu
    Gerçi birazda yoğunum bu ara, yoksa yemişim yağmuru çamuru ne olursa olsun hertürlü çıkarım Koca gün geziyorum, eve geliyorum, açıyorum MT yi yine canım çekiyo çıkıp motosiklet kullanmak
    Murat 48/30 bunu beğendi.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Teşekkürler Ferdinand, üniversiteden arkadaşım sağolsun geldi, ondada cb var seviyor motosikleti beraberce yıkadık bodrumun güzel asfalt sahil şeridinde güzelce gezdik.

Bi izin günüm var pazar onda da motosikleti temizleyip tın tın gezmezsem kafayı kırarım.Motosikletimi seviyorum.

Motosikleti alırken en çok fotoğraf paylaşımı eksikliği çekmiştim.Her pazar almayı düşünen arkadaşlar için çekicem.Değişiklik yaptıkçada güzel olur.

Buda eskilerden
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    Honda NC S
    Yakıt göstergesi en sevdiğim noktada, Iste ordayken ben Taksim-Avcılar git dön ~60 km yapıp, birde üstüne Bursa' ya gitmiştim hala yedeğe geçmemişti ama tırsıp benzin almıştım

O günden beri gösterge o pozisyondayken benim için ana depo yarım demek

Ben fotoğraf biriktirmiştim epey ama pek içime sinmemişti fotoğraflardan, neyse commuterlerin hepsi çirkin zaten diye çıplak gözle bakmaya gitmiştim,

bayi de gördüğümde "aha bildiğin fena değilmiş bu, niye öyle duruyordu ki fotoğraflarda" diye şaşırmıştım

Zaten hemen ardından alıp çıkmıştım Hey gidi ya ne günlerdi, gençlik yıllarımız işte
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt göstergesi en sevdiğim noktada, Iste ordayken ben Taksim-Avcılar git dön ~60 km yapıp, birde üstüne Bursa' ya gitmiştim hala yedeğe geçmemişti ama tırsıp benzin almıştım

O günden beri gösterge o pozisyondayken benim için ana depo yarım demek

Ben fotoğraf biriktirmiştim epey ama pek içime sinmemişti fotoğraflardan, neyse commuterlerin hepsi çirkin zaten diye çıplak gözle bakmaya gitmiştim,

bayi de gördüğümde "aha bildiğin fena değilmiş bu, niye öyle duruyordu ki fotoğraflarda" diye şaşırmıştım

Zaten hemen ardından alıp çıkmıştım Hey gidi ya ne günlerdi, gençlik yıllarımız işte

Vurguladığımız nokta Km saati
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vurguladığımız nokta Km saati
    O mesajı aldık zaten Murat 2013 te de bir kare alsaydın, güzel bi yılbaşı kartı olurdu
    Murat 48/30 bunu beğendi.

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    arka dişliyi değiştim. Orjinali 44 lüydü. Ben dudullu aktaş motordan 10 liraya 40 dişli aldım. Sökme takma çok basit ama zincir bollaştı. Şimdide zinciri kısaltıyorum. İlk sürüşte motor baya rahatladı gibime geldi. Henüz 200 m. Yol yaptım, zincir atma tehlikesi olduğu için hız yapmadım.

Motosikleti
    Honda pcx125
    nihayet zinciride kısalttık. Tamirciye gittim, yarım saat uğraştılar çok zor iş. 10 lira verip çıktım. Rampa çıkışlarda çok seri oldu motor. Şu an memnunum. Yarın otoyolda son hız denemesi yapıp fark olursa inşaallah yazarım.

Motosikleti
    Honda NC S
    Hayırlı olsun Mikuni,

*Başka markaları varmıymış?

*Bu uyan CBF arka dişlisi mi acaba?

Düşük vitesleri daha uzun süre kullanabildiğin için yokuş performansı tatmin etmiş olabilir, normal kullanır gibi kullanılsa %10 civarı düşüş olması lazım. Ama süratte bi okadar artar tabi

* Orjinal: Ön: 15 Diş, Arka: 44 müymüş ?

* 120 bakladan kaç bakla söktüler 40 dişli için?

Motosikleti
    Honda pcx125
    orjinal 15 44. Zincirden 2 bakla aldılar. 2 bakladan fazla alınmaz dedi ustası. Cbf arka dişli aynen uyuyor ama ön dişli uymadı.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    mikuni sana birşey sorucam, bu CB yağmurda yoldaki bütün suyu ayak ve dizlerime atıyor. sanki hortumla su tutuyorlar gibi,su geçirmez botlarım bile bileklerinden su aldı o derece. sen yağmurda ayak ve bacaklarını nasıl koruyosun?
    Karadeniz - Giresun.

Motosikleti
    Honda pcx125
    çok kolay. Aynı dert bende de vardı çözdüm. Gezer marka kauçuk çizme. Bir kat ince çorabın üstüne bir katta kalın havlu çorap giyiyorum. Ve koruma demirinin önüne kauçuk oto paspası plastik kelepçelerle takıyorum. Paspas yokkende su almadı çizmeler çünkü üstüne yağmurluk pantolonu çekiyordum.

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    bende koruma demiri yok =/ birde bu çizmelerden giymem mümkün değil çünkü gezme amaçlı kullanıyorum,malum bunlarla sinemaya yada AVM ye girip gezemem =/ acaba çamurluğun alt kısmına araba çamurluğu taksam keser mi su atmayı =/
    Karadeniz - Giresun.

kdrsahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125E
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mikuni sana birşey sorucam, bu CB yağmurda yoldaki bütün suyu ayak ve dizlerime atıyor. sanki hortumla su tutuyorlar gibi,su geçirmez botlarım bile bileklerinden su aldı o derece. sen yağmurda ayak ve bacaklarını nasıl koruyosun?
    Daha öncede söylemiştim, yağmur için en iyisi diz örtüsü, en yoğun yağmurda bırak botu normal ayakkabı ile bile hiç ayağın ıslanmıyor, biraz kuryevari oluyor ama o kadarda olacak.

Motosikleti
    Honda pcx125
    benim cbf motorumda koruma demiri vardı. Oto paspasla iş bitiyor. Çizme olarak dunlop yağmur çizmesi var. 45 tl. İçi yünlü olan daha iyi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:50 ----------

bi önerim daha var. Ayakkabının üzerine bot kılıfı giymiştim. 1 damla bile su almamıştı. Prosev yağmurluk takımın içinden çıkan kılıftı. Ayrı da satılıyor, çokta ucuzdu.

su almak bi yana sıçratma yapıyor çok fena. motordan bi iniyosun bi yere gidecen dizlerden aşağısı leş gibi olmuş, ayakkabılar filan da çingene gibi ful çamur benek benek. ne yolda yürüyebiliyorsun ne bi yere girebiliyorsun. rezil gibi ya.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Arkadaşlar full takım yağmurluk öneririm. Alt-üst takım ve bot yağmurluğu. Bende de prosev takım var, ıslanmaktan yana hiçbir şikayetim yok. O ön lastikten yarılıp bacaklara boca olan su keyifli bir hale bile geliyor.
    Yalnız bot kılıfını alırken ayağınızda herhangi bir bot veya ayakkabı varken kullanacağınızı hesaba katın. Benim takımın içinden çıkan bot kılıfı ufak mesela. Zorla sokuyorum ayağıma ve arka kısmı girmiyor mecburen zarzor fermuarı kapatıp, üzerine basarak kullanıyorum.

Bir öneri olarak da yağmur için şu lastik çizmelerden alıp, çantada günlük bir ayakkabı taşımak. AVM gibi bir yere geldiğinizde otoparkta şıp diye değiştirip tertemiz ayakkabıyla takılırsınız.

Motosikleti
    Honda pcx125
    ben prosev bot kılıfını spor ayakkabının üstüne giyiyorum. Sanada tavsiye ederim. Su almıyor.

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende koruma demiri yok =/ acaba çamurluğun alt kısmına araba çamurluğu taksam keser mi su atmayı =/
    Muhtemelen keser, fotoğraftaki gibi çok az genişleyip birazda aşağıya sarkan bi ek yaparsan bence olur Serkan

Motosikleti
    Honda pcx125
    aşırı su kitlesi çamurluğu kırıyor demişti servis. Yani çamurluğa sert plastik kuyruk takmayın.

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    0zaman sanayiden çamurluğun ucunda sırıtmayacak esnek bi çamurluk bulucam,montaj içinde mecbur çamurluğu delicem zaten 25 tl fln çamurluk =) olmazsa yaz için yeni bir çamurluk alırım, yaz - kış dönüşümlü kullanırım
    Karadeniz - Giresun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)